Fotowoltaika Leszno – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika leszno

W ostatnich latach świadomość dotycząca OZE tylko rośnie. Coraz chętniej sięgamy po alternatywne źródła energii np. fotowoltaikę. Jest ona znacznie tańsza niż w poprzednich latach, a państwo oferuje pomoc finansową związaną z instalacją. Na rynku pojawiło się wielu instalatorów, którzy konkurują między sobą. Rozwój technologii wpływa na poprawę wydajności modułów fotowoltaicznych. Jak wybrać instalatora w Lesznie? Na jakie panele się zdecydować? Jakie dofinansowanie można otrzymać?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Lesznie

soltech energy - fotowoltaika w Lesznie

Soltech Energy jest firmą wykonująca instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa Wielkopolskiego. Doświadczenie na rynku fotowoltaicznym zbiera już od 6 lat. Dodatkowo w ofercie znajdują się pompy ciepła i stacje ładowania. Oferta dostępna jest dla każdego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

volta technik - fotowoltaika w Lesznie

Volta Technik jest lokalnym instalatorem fotowoltaiki, który na swoim koncie ma już kilkaset wykonanych montaży. O jakości wykonania systemów fotowoltaicznych przez Volta Technik może świadczyć 5 – letnia gwarancja udzielana na montaż. Oferta jest dostępna dla wszystkich.

Bezpłatne Porównanie Ofert

inteenergia - fotowoltaika w Lesznie

InteEnergia to firma pochodząca z Suchego Lasu (Wielkopolska), która działa już od 2005 roku! Montażem instalacji fotowoltaicznych zajęła się stosunkowo niedawno. InteEnergia korzysta z bardzo dobrych podzespołów, takich jak Huawei czy Longi Solar. Oferta skierowana jest do wszystkich.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Lesznie

Alians zajmuje się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych w Lesznie i okolicach. Firma wykonuje instalacje od początku do końca, oferując przy tym pełen profesjonalizm. Z oferty skorzystają przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne i domowe. Alians posiada wiele pozytywnych opinii.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Lesznie

Helio Expert wdraża instalacje fotowoltaiczne na terenie Leszna i okolic. Instalacje wykonywane przez Helio Expert, są tworzone od początku do końca. Z oferty mogą skorzystać: przedsiębiorstwa, rolnicy oraz gospodarstwa domowe. Firma oferuje konkurencyjne ceny.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Lesznie

PV Poland jest firmą zajmującą się instalacją fotowoltaiki. Realizacje wykonuje w Lesznie i innych miastach Polski. Fotowoltaika w PV Poland jest wykonywana kompleksowo, a dodatkowo otrzymujemy pomoc przy dokumentacji. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

elsett zielone technologie - fotowoltaika w lesznie

Elsett Zielone Technologie zajmuje się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych na terenie Leszna. Wszystkie instalacje firma wykonuje kompleksowo, z zachowaniem najwyższych standardów. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Trip energy - fotowoltaika w lesznie

Trip Energy wprowadza instalacje fotowoltaiczne w Lesznie i okolicach. Firma wykonuje instalacje „pod klucz”, oraz dodatkowo pomaga uzyskać dofinansowania. Z oferty skorzystają wszystkie grupy odbiorcze: rolnicy, przedsiębiorcy czy osoby prywatne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

solektro - fotowoltaika w lesznie

Solektro to firma zajmująca się wdrażaniem instalacji. Firma realizuje projekty na terenie Leszna i okolic. Solektro profesjonalnie wykonuje wszystkie etapy instalacji. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Z oferty firmy zadowolonych jest wielu klientów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energiasol - fotowoltaika w Lesznie

Energiasol jest firma zajmującą się instalacją paneli fotowoltaicznych w Lesznie i okolicach. Wszystkie instalacje wykonuje „pod klucz”, stosując dobre jakościowo podzespoły. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych, firm oraz gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Leszno – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy ma być przede wszystkim opłacalna. Aby tak się stało należy ustawić panele fotowoltaiczne w odpowiednim miejscu. Najwydajniej pracują one, gdy są skierowane w kierunku południowym, pod kątem około 35 stopni. Ważne jest także unikanie zacienienia. Zasłonięcie jednego panelu, wpływa na wydajność całej instalacji. Jeśli nie możemy ominąć tego problemu, warto zainstalować optymalizatory mocy. Pozwalają one pracować z pełną wydajnością każdemu modułowi, niezależnie od pozostałych.

Panele fotowoltaiczne Leszno – jak wybrać?

Najważniejszym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne. To one odpowiadają za pobieranie energii z promieni słonecznych. Jest to również najdroższy element. Ilość paneli i ich moc powinna zostać dobrana tak, aby spełniać nasze oczekiwania. Ważna jest także gwarancja. Fotowoltaika ma nam służyć przez wiele lat, więc dobrze, aby wynosiła ona 15-25 lat.. Obecnie najwydajniejsze są moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne. Są one również najczęściej wykorzystywane. Jest wielu producentów paneli, a wybór nie należy do najłatwiejszych. Ranking paneli fotowoltaicznych został stworzony, aby ułatwić podjęcie decyzji, mniej zaznajomionym klientom.

Firmy fotowoltaiczne Leszno – na co zwrócić uwagę?

Od odpowiedniego instalatora zależy bardzo wiele przy fotowoltaice. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie wykonawcy. Im więcej instalacji wykonanych, tym lepiej. Mamy wtedy więcej pewności, że elementy systemu będą dobrze dobrane, tak samo jak moc instalacji. Dodatkowym atutem będzie udzielona gwarancja na montaż. Jeśli zależy nam na szybko zamontowanej fotowoltaice, trzeba sprawdzić terminy jakie ma firma. Opinie klientów, fora o fotowoltaice czy social media, dostarczają nam natomiast dodatkowych informacji o firmach. Aby ułatwić wybór osobom, które nie są dobrze zaznajomione z energią słoneczną, stworzyliśmy ranking firm fotowoltaicznych. Są tutaj wiodące firmy fotowoltaiczne w Polsce.

Fotowoltaika Leszno – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki przyciągają tysiące chętnych. Pomagają one skrócić czas zwrotu inwestycji nawet o kilka lat. Najczęściej wybieranymi programami wsparcia są Mój Prąd, z którego możemy otrzymać do 7 tys. złotych, oraz Czyste Powietrze , który oferuje różny poziom dotacji, w zależności od wysokości dochodu.

Fotowoltaika Leszno – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments