Fotowoltaika Poznań – Opinie, firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika poznań

Świadomość, jak ważne są odnawialne źródła energii sprawia, że fotowoltaika cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Obecnie, jednym z najistotniejszych ośrodków w kategorii inwestycji w instalacje fotowoltaiczne są duże miasta, takie jak Poznań. Dlaczego popularność fotowoltaiki zaczęła rosnąć w miastach, tak jak i na wsiach? Jak wybrać panele fotowoltaiczne w Poznaniu i oszczędzać na rachunkach za prąd? Jak znaleźć odpowiedniego instalatora w okolicy?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Poznaniu

soltech energy - fotowoltaika w Poznaniu

Soltech Energy zajmuje się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu. Ma 6 – letnie doświadczenie w branży oraz duża bazę specjalistów, gotowych pomóc na każdym etapie prac. Prócz fotowoltaiki w ofercie firmy znajdują się pompy ciepła i stacje ładowania. Oferta jest skierowana do każdego rodzaju klienta.

Bezpłatne Porównanie Ofert

volta technik - fotowoltaika w Poznaniu

Volta Technik jest lokalnym instalatorem paneli fotowoltaicznych, który realizuje instalacje na terenie Poznania i całego województwa Wielkopolskiego. Firma wykonała kilkaset instalacji, dzięki czemu zdobyła duże doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych. Z oferty Volta Technik może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

inteenergia - fotowoltaika w Poznaniu

InteEnergia jest firmą, która istnieje już od 2005 roku, jednak od niedawna zajęła się montażem instalacji fotowoltaicznych. Na pewno nie można odmówić jej dobrego podejścia do klienta oraz stosowania dobrej jakości podzespołów od takich producentów jak Huawei czy Solar Edge. Firma wykonuje zlecenia dla firm i dla osób indywidualnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Poznaniu

Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Poznania. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Poznaniu

Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Poznania. Oferta firmy skierowana jest do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Poznaniu

PV Poland zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Poznania. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. PV Poland pomoże nam na każdym etapie powstawania naszej własnej, małej elektrowni słonecznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energietechnik - fotowoltaika w Poznaniu

Energietechnik jest firmą działającą na terenie Poznania. Swoją usługę kieruje do wszystkich 3 głównych grup odbiorców, to znaczy: rolników, przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych. Instalacja fotowoltaiczna to kompleksowa usługa w ofercie firmy, w rezultacie czego dostajemy “pod klucz” gotową instalację. Warto sprawdzić ofertę tej firmy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Copernicus Sun - fotowoltaika w Poznaniu

Copernicus Sun jest firmą działająca na terenie Poznania, ale także innych regionach Polski. Ich oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, które są zainteresowane pozyskiwaniem ekologicznej energii ze słońca.Usługa firmy jest jak w większości przypadków kompleksowa, więc wszystkie etapy powstawania instalacji zalecamy jednej firmie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

MBM Solar - fotowoltaika w Poznaniu

MBM Solar firma zakłada instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu i innych miastach w Polsce. Kierują swoją ofertę do takich odbiorców jak: rolnicy, firmy czy gospodarstwa domowe. Firma podchodzi profesjonalnie do każdego klienta. Usługa wykonana pod klucz jest wielkim atutem, ponieważ nie musimy szukać kilku firm, które zajmą się poszczególnymi etapami.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Prestige - fotowoltaika w Poznaniu

Prestige Fotowoltaika specjalizuje się w instalacji paneli fotowoltaicznych. Realizuje projekty na terenie miasta Poznań oraz innych miast w Polsce. Oferta skierowana jest do każdego typu odbiorców, rolników, przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych. Firma realizuje instalacje kompleksowo, zajmując się każdym etapem po kolei i wyręczając nas przy dokumentacji niezbędnej do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Siliton - fotowoltaika w Poznaniu

Siliton to firma oferuje kompleksową usługę w zakresie fotowoltaiki. Swoje projekty realizuje na terenie Poznania oraz większości miast w Polsce. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich zainteresowanych zieloną energią. Siliton zajmie się wszystkim od początku do końca, stworzy projekt instalacji, zamontuje panele i pomoże w uzyskaniu dofinansowania. Sprawdź koniecznie ofertę firmy Siliton!

Bezpłatne Porównanie Ofert

Czysty Zysk - fotowoltaika w Poznaniu

Czysty Zysk to firma działająca i zajmująca się fotowoltaiką od 2012 roku. Działa na terenie Poznania ale rozpatruje zapytania z całego kraju. Oferta jest skierowana do wszystkich grup odbiorczych, rolników, przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Usługa jest wykonywana “pod klucz” z zachowaniem najwyższych standardów. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Czysty Zysk.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energiasol - fotowoltaika w Poznaniu

Energiasol jest firmą działającą na terenie Poznania i całego województwa Wielkopolskiego. Firma zajmuje się przede wszystkim instalacją systemów fotowoltaicznych. Wszystkie instalacje są wykonywane kompleksowo, przez certyfikowanych pracowników Energiasol. Z usług firmy może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Poznań – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Aby uzyskać pożądany zwrot z inwestycji, zarówno w fotowoltaikę dla domu jak i fotowoltaikę dla firmy, musimy mieć pewność, że nasze panele będą dobrze nasłonecznione. Uśredniony stopień nasłonecznienia w Poznaniu wynosi od 900 do nawet 1200 kWh/m2 w skali roku, co daje nam gwarancję na poprawne działanie naszej instalacji i zwrot z inwestycji. Dobrze dobrane podzespoły oraz umiejętne zainstalowanie systemu może spłacić się już nawet po kilku latach, a po tym czasie nie generować więcej kosztów. Fotowoltaika w Poznaniu jeszcze bardziej podnosi popularność energii słonecznej, nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w dużych przedsiębiorstwach czy biurowcach.

Panele fotowoltaiczne Poznań – jak wybrać?

Najważniejsze cechy paneli fotowoltaicznych, to ich wydajność oraz trwałość. W Poznaniu można znaleźć panele fotowoltaiczne renomowanych producentów, których produkty cechują się najwyższą jakością na rynku. Przy wyborze najlepszych urządzeń może pomóc nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2023. Wzięliśmy pod uwagę najlepsze panele na rynku, zestawiając je pod względem wydajności, trwałości, stosunku jakości do ceny, oraz biorąc pod uwagę opinie klientów. Największe zainteresowanie inwestora powinny zwrócić panele z gwarancją zaczynającą się od 25 lat, bo one obiecują najdłuższą pracę.

Firmy fotowoltaiczne Poznań – na co zwrócić uwagę?

Firmy fotowoltaiczne w Poznaniu konkurują ze sobą, najczęściej pod względem ceny, w ramach której oferują wykonanie instalacji fotowoltaicznej, ale także kompleksowością usługi, terminem realizacji, certyfikatami czy wykonanymi już realizacjami. Warto przejrzeć ranking firm fotowoltaicznych 2023. Pomoże on niedoświadczonym inwestorom trafnie wybrać instalatora, który odpowiednio zrealizuje instalację fotowoltaiczną. Zestawione w rankingu firmy działają w większości na terenie Poznania, a skorzystanie z niego, zmniejsza ryzyko powierzenia instalacji fotowoltaicznej nieodpowiedniej firmie.

Fotowoltaika Poznań – dofinansowanie

W Poznaniu można skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki. Obecnie istnieje szansa na otrzymanie dotacji w ramach kilku programów rządowych i samorządowych, a najpopularniejsze to: Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Wnioski do programów złożyło już setki tysięcy inwestorów.

Fotowoltaika Poznań – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
28 grudnia 2022 00:43

Nie mam pojęcia skąd firma „iSun” ma tyle pozytywnych komentarzy. Na montaż instalacji czekałem 3 miesiące, nawet montażyści, notabene podwykonawcy byli zdziwieni dlaczego tak długo. Po montażu okazało się, ze falownik jest wadliwy co oczywiście zgłosiłem i tak już prawie 6 (słownie sześć)!!! miesięcy minie za kilka dni a niesprawny falownik jak był tak jest. SERDECZNIE POLECAM WSZYSTKIM CIERPLIWYM

kazimiez
kazimiez
25 października 2022 07:30

firma soltech energy w Poznaniu określa się jako profesjonalna jednak nie spełnia swoich zadań w zakresie złożenia dokumentów o dotację po prawie 1.5 roku dokumenty były przetrzymywane i trafiły do kosza ja otrzymywałem informację że czekam w kolejce ciekawe ilu ludzi się na to nabrało.w Poznaniu jest ponad 100 firm jest z czego wybierać tej firmy aktualnie nie polecam sprawę kieruję do rzecznika praw konsumenta.wszystkim firmom życzę uczciwej pracy.

Adrian
Adrian
13 września 2020 22:05

Opinie o firmach fotowoltaicznych w Poznaniu są bardzo różne i jest ich dużo. Tutaj znalazłem listę kilku polecanych, którym mogłem się bliżej przyjrzeć. firmy szybko odpowiedziały na moje zapytania co jest dla mnie ważne. Oferty są do siebie dość zbliżone więc wybór to kwestia drobiazgów, jednemu się będzie podobać bardziej to innemu to. MI osobiście pomogło to zestawienie