Fotowoltaika Zachodniopomorskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

4 /5
(Ocen: 4)

fotowoltaika zachodniopomorskieRosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych i firmach sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie alternatywnych źródeł prądu. W województwie zachodniopomorskim, podobnie jak w innych regionach Polski, coraz większą popularność zdobywa fotowoltaika. To ekologiczne rozwiązanie pozwala na znaczne zredukowanie wysokości rachunków za energię przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Jakie panele fotowoltaiczne najlepiej zainstalować w zachodniopomorskim? Jak znaleźć najlepszego instalatora?

Firmy fotowoltaiczne Zachodniopomorskie – lista firm

Smartsolar - fotowoltaika w zachodniopomorskim

Smartsolar to idealne rozwiązanie jeśli w swoim domu, firmie lub gospodarstwie chcesz oszczędzać pieniądze na energii lub pragniesz dbać o środowisko. Fotowoltaika oferowana przez firmę spełni oba te warunki. Smartsolar oferuje kompleksową usługę instalacji fotowoltaicznej m.in. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Firma oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w zachodniopomorskim

Helio Expert kieruje swoją ofertę do każdego, od dużych przedsiębiorstw i spółdzielni mieszkaniowych do pojedynczych gospodarstw i domów jednorodzinnych. Fotowoltaika jest zakładana przez firmę w woj. zachodniopomorskim i całej Polsce. Solar as a service to długoterminowa usługa firmy, dzięki której możemy korzystać z czystej energii bez konieczności inwestowania w całą instalację.

Bezpłatne Porównanie Ofert

SyntezaOZE - fotowoltaika w zachodniopomorskim

Rozbudowana usługa firmy SyntezaOZE w zakresie fotowoltaiki jest skierowana do wszystkich odbiorców, od rolników i domów jednorodzinnych po duże przedsiębiorstwa czy firmy. Firma daje pełne wsparcie przy uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd”. Wykonawca działa na terenie woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i innych. Warto zapoznać się z ofertą firmy ze względu na konkurencyjne ceny.

Bezpłatne Porównanie Ofert

VitoVolt - fotowoltaika w zachodniopomorskim

VitoVolt firma zajmująca się fotowoltaiką od 2017 roku w województwie zachodniopomorskim. W ramach usług firmy dostajemy pomoc na każdym etapie procesu zakładania systemu fotowoltaicznego, od doboru wielkości i rodzaju instalacji, poprzez wybór odpowiedniego rodzaju finansowania, aż do zgłoszenia przyłączenia instalacji do sieci energetycznej i serwisu. Usługi firmy to gwarancja wysokiej jakości.

Bezpłatne Porównanie Ofert

SolarProjekt - fotowoltaika w zachodniopomorskim

Solar Projekt oferuje instalację nowoczesnych paneli fotowoltaicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Usługi fotowoltaiczne firmy obejmują fachowe doradztwo, pomoc w wyborze odpowiedniej instalacji, projektowanie, montaż systemów fotowoltaicznych, a także dokumentację niezbędną do ubiegania się o dofinansowanie. Firma posiada duże doświadczenie i oferuje najwyższą jakość wykonania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Słoneczny Prąd - fotowoltaika w zachodniopomorskim

Słoneczny Prąd jest firmą działającą na terenie województwa zachodniopomorskiego i zajmującą się profesjonalnie fotowoltaiką. Firma oferuje darmową konsultację w biurze lub domu klienta. Firma kompleksowo montuje naszą instalację oraz załatwia wszelkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego. Firma pomaga w uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika zachodniopomorskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Północno-zachodnia część Polski charakteryzuje się niższym stopniem nasłonecznienia niż południowe rejony kraju, który wynosi średnio ok. 900-1000 kWh/m. Nie oznacza to bynajmniej, że taka ekspozycja nie jest wystarczająca do efektywnej pracy instalacji fotowoltaicznych. Zainteresowanie “zieloną energią” w tym regionie zdecydowanie to potwierdza. Zarówno fotowoltaika dla domu, jak i fotowoltaika dla firmy mogą gwarantować zadowalający uzysk energii nawet w warunkach okresowego zacienienia lub mniejszego nasłonecznienia niż standardowe. Co jeszcze potwierdza, że województwo zachodniopomorskie jest doskonałym miejscem do inwestycji w energię słoneczną? Chociażby działalność jednego z największych w kraju przedsiębiorstw produkujących energię dzięki fotowoltaice – Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż w tym regionie funkcjonuje już kilka elektrowni opierających się na pozyskiwaniu energii ze Słońca. Koszalin, Drawsko Pomorskie, czy Gryfice, stanowią jedynie potwierdzenie faktu, że w zachodniopomorskim opłaca się inwestować w fotowoltaikę.

Celem zapewnienia panelom słonecznym optymalnych warunków do wydajnej pracy, do każdej inwestycji fotowoltaicznej należy podejść indywidualnie. Choć dla określonego regionu warunki nasłonecznienia mogą być ponadprzeciętne, wcale nie oznacza to, że w przypadku każdej prywatnej instalacji, uzysk energii będzie optymalny. Dlaczego? Okazuje się, że na wydajność modułów słonecznych wpływa sporo czynników. Są nimi na przykład uwarunkowania konstrukcyjne (kominy, anteny, słupy), przesłony naturalne w postaci drzew, a także zanieczyszczenia powietrza i samych paneli np. przez osiadający na nich kurz czy liście. Dodatkowo, na efektywność fotowoltaiki będzie wpływała ilość dostępnej powierzchni, którą można pokryć panelami, charakterystyka samych modułów oraz poprawnie przeprowadzony audyt energetyczny budynku. W województwie zachodniopomorskim działa obecnie wiele firm fotowoltaicznych, którym z pewnością można zaufać w kwestii doboru i montażu instalacji pozyskującej energię słoneczną. Jeżeli wszystkie kryteria zostaną zachowane, a panele będą obsługiwane przez dobrze skalibrowane sterowniki i falowniki, to już po kilku latach przedsięwzięcie powinno zacząć się zwracać już po kilku latach od uruchomienia systemu.

Jakie panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim?

Zazwyczaj w warunkach ograniczonego nasłonecznienia poleca się instalację paneli monokrystalicznych, które są bardziej wydajne niż pozostałe. Jeżeli jednak inwestor ma możliwość montażu instalacji od strony południowej, a powierzchnia instalacji będzie duża, to równie dobrze można zainwestować w panele polikrystaliczne. Są one zdecydowanie tańsze od modułów typu Full Black, ale dla zachowania pożądanej wydajności, trzeba ich zwykle zainstalować więcej. Panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim sprawdzą się zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej formy, pod warunkiem uwzględnienia indywidualnych uwarunkowań inwestora. Istnieją także moduły cienkowarstwowe, które można instalować na mniej stabilnych powierzchniach niż dach, jednak ich wydajność jest zdecydowanie najniższa. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie przymierzała się do zlecenia montażu instalacji fotowoltaicznej, wybór odpowiednich paneli może się okazać niezwykle trudny. Warto w tym momencie posiłkować się opiniami specjalistów, poszukać bezpłatnych porad lub po prostu dobór modułów pozostawić już w rękach firmy, która będzie wykonywała całość instalacji.

Inwestującym w system fotowolotaiczny użytkownikom zależy zazwyczaj na tym, aby jakość zastosowanych w nim paneli była jak najwyższa. Jest to bowiem po części gwarancja bezawaryjnej pracy przez ok. 25 lat oraz optymalnej wydajności w pozyskiwaniu energii. Niestety, moduły najlepsze jakościowo są zazwyczaj również najdroższym dostępnym wyborem. W województwie zachodniopomorskim można jednak skorzystać z dofinansowania na panele fotowoltaiczne, które zwykle ułatwia wybór konkretnych modułów, ale również pozwala na finansowe rozbudowanie inwestycji. Czy w kategorii ogniw fotowoltaicznych występują różnice w zależności od producenta, który wyprodukował panele? Oczywiście tak i najlepiej sprawdzić tę kwestię przeglądając ranking paneli fotowoltaicznych, który wskazuje na jakie czynniki warto zwrócić uwagę decydując się na konkretne podzespoły. Jednym ze praktykowanych sposobów na dokonanie rozeznania w jakości i wydajności paneli jest zasięgnięcie opinii sąsiadów, którzy korzystają z fotowoltaiki, a mają podobne uwarunkowania dotyczące np. stopnia nasłonecznienia. Trzeba jednak wziąć wówczas pod uwagę ewentualne różnice w zapotrzebowaniu energetycznym gospodarstwa.

Jakie firmy fotowoltaiczne w zachodniopomorskim?

Duża popularność fotowoltaiki w województwie zachodniopomorskim jest doskonałym argumentem dla rozwoju i rosnącej konkurencyjności w branży firm instalatorskich. Coraz więcej podmiotów specjalizuje się w zakresie kompleksowej obsługi klientów zainteresowanych montażem instalacji fotowoltaicznej. Wybór usługodawców jest w tej branży naprawdę duży i po części jest to zjawisko pożądane z punktu widzenia klienta. Problem pojawia się wówczas, kiedy najlepsza cenę i najszerszy wachlarz usług oferuje firma, która nie posiada żadnego rynkowego doświadczenia. Czy warto zaufać takiemu instalatorowi, czy może lepiej zapłacić więcej za gwarancję rzetelnej realizacji inwestycji? W zachodniopomorskim do sprawdzenia pod względem różnych aspektów współpracy jest około 40 firm fotowoltaicznych, co sprawia, że wybór jest naprawdę trudny.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Szczecinie

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w zachodniopomorskim?

Największe nagromadzenie firm instalatorskich w północno-zachodniej Polsce występuje w takich miastach, jak Szczecin, Koszalin, Stargard, Wałcz czy Szczecinek. Najpopularniejszym sposobem na wybór instalatora pozostaje nadal posiłkowanie się opiniami zamieszczonymi w internecie bądź doświadczeniami znajomych osób. Niektórzy wierzą po prostu w zapewnienia przedstawicieli firmy i na tej podstawie decydują się na podpisanie umowy na montaż instalacji. W procesie poszukiwania rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy, warto jednak poszukać stworzonych na podstawie konkretnych wskaźników zestawień porównawczych, takich jak choćby ranking firm fotowoltaicznych. Korzystanie z tego typu analiz pozwoli uniknąć powierzenia inwestycji o dużej wartości nieuczciwemu podmiotowi bez żadnego doświadczenia.

Co daje inwestorowi wybór sprawdzonego instalatora z udokumentowanymi realizacjami? Przede wszystkim zmniejsza to ryzyko niepoprawnego montażu instalacji, złego doboru podzespołów i niedoszacowania zapotrzebowania energetycznego budynku. Przekłada się to bezpośrednio na czas zwrotu z inwestycji i wydajność systemu. Rzetelna firma o ugruntowanej pozycji na rynku nie będzie także unikała odpowiedzialności w przypadku ewentualnej awarii dokona niezbędnych napraw w ramach opieki gwarancyjnej. Wybierając instalatora warto zwrócić uwagę między innymi na:

udokumentowane doświadczenie – to, że instalator będzie zapewniał o posiadanym przez niego doświadczeniu i liczbie wykonanych do tej pory realizacji, nie powinno być wystarczającym argumentem do powierzenia mu zlecenia. Warto poprosić o referencje lub dokumentację zdjęciową z innych montaży;

dodatkowe usługi – niezwykle ważne przy wyborze firmy fotowoltaicznej jest to, czy będzie ona w stanie pomóc inwestorowi w złożeniu wniosku o dofinansowanie, dostarczeniu odpowiedniej dokumentacji do urzędu energetycznego, bądź przy aspektach obsługi instalacji choćby w pierwszych tygodniach od uruchomienia systemu;

opieka gwarancyjna – komfort użytkowania instalacji fotowoltaicznej może zostać zwiększony poprzez sprawnie funkcjonującą opiekę gwarancyjną oferowaną przez instalatora. Warto zapytać o zakres i czas, w jakim można liczyć na bezkosztową pomoc w przypadku awarii;

legalność funkcjonowania – perspektywa łatwego zarobku, jaką generuje rosnąca popularność fotowoltaiki, stanowi doskonałą okazję dla nieuczciwych podmiotów, które mogą reklamować swoje usługi. Zawsze warto sprawdzić, czy firma widnieje w spisie KRS lub CEIDG i jaką ma historię.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – zachodniopomorskie

Inwestowanie pieniędzy nadal nie zajmuje w świadomości ekonomicznej Polaków należnego mu miejsca. Wielu ludzi nadal woli wielokrotnie kupować tańsze rzeczy, których jakość pozostawia wiele do życzenia, niż wydać większą sumę na usługą bądź przedmiot wysokiej jakości. Inwestycja w fotowoltaikę należy do tych przedsięwzięć, które zaczną się zwracać po kilku latach, a koszt początkowy może niekiedy zniechęcać potencjalnych użytkowników “zielonego prądu”. W celu zapobiegania takim sytuacjom uruchomiono kilka rozwiązań oferujących dotacje do energii słonecznej. Dzięki nim, grono osób, które chciałaby uniezależnić od od dostaw prądu “z zewnątrz”, a także wspomóc działalność na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym kraju, ma szansę się powiększyć. Do form wsparcia, z których można skorzystać w województwie zachodniopomorskim należą między innymi:

Energia Plus – program dedykowany przedsiębiorcom. Dzięki projektowi można otrzymać dotację lub pożyczkę, nawet do 85% kosztów kwalifikowanych. Warunkiem jest prowadzenie przedsiębiorstwa inwestującego w systemu fotowoltaiczne;

Ulga podatkowa – w ramach ulgi podatkowej można otrzymać do 10 000 zł zł na montaż instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, która również wpisuje się w proekologiczne rozwiązania;

Program Czyste Powietrze – program dążący do poprawy jakości powietrza w Polsce. W ramach projektu można starać się o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną, jak również wymianę przestarzałej instalacji grzewczej;

Program Mój Prąd – program skierowany do osób zainteresowanych inwestycją w przydomową fotowoltaikę. Oferuje pokrycie nawet 50% kosztów kwalifikowanych wynikających z przedsięwzięcia.