GASPOL ENERGY – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.66 /5
(Ocen: 894)
GASPOL - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

GASPOL ENERGY to firma, która dla klientów przygotowała szeroki zakres usług i produktów związanych z paliwami gazowymi oraz energią elektryczną. Spółka działa w naszym kraju od ponad 20 lat i jest zdobywcą wielu nagród oraz wyróżnień.

UWAGA: Gaspol wycofał się ze sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dotychczasowi klienci firmy będą obsługiwani zgodnie z zawartymi umowami.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Spółka to firma multienergetyczna, która prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju. Obsługuje ona zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Swoim klientom proponuje umowy na czas nieokreślony oraz na czas określony z gwarancją ceny podczas jej trwania. Ponadto, standardowo sprzedawca przeprowadzi za nas proces zmiany sprzedawcy prądu, jeśli udzielimy mu pełnomocnictwa.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

GASPOL ENERGY swoją ofertę na sprzedaż energii elektrycznej kieruje do odbiorców taryf C i B. Klienci biznesowi mogą liczyć nie tylko na gwarancję stałej ceny, jeśli zdecydują się na umowę na czas określony, ale także wsparcie dedykowanego opiekuna. Sprzedawca zapewnia również bezpłatny audyt wstępny oraz szereg płatnych usług (np. kompensację mocy biernej, modernizację układów pomiarowych). Decydując się na ofertę firmy, będziemy mieli możliwość comiesięcznego fakturowania oraz korzystania z Portalu Klienta.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca obsługuje odbiorców z taryf: G11 i G12 i przygotował dla nich Portal Klienta, dzięki któremu będzie łatwiej nam śledzić wydatki związane z energią elektryczną. Jeśli zawrzemy umową na czas określony, to otrzymamy gwarancję stałej ceny prądu podczas jej trwania. Ponadto, firma daje nam możliwość skorzystania z e-faktur, czy polecenia zapłaty.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez GASPOL ENERGY w 2014 roku:

gaspol-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm i domu

GASPOL ENERGY oferuje także produkty na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych oraz firm. Warto zaznaczyć, że firma proponuje również inne usługi związane z gazem np. budowę instalacji LPG, czy budowę sieci gazowych (oferta dla deweloperów, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, gmin i samorządów). Jakie korzyści czekają na nas, jeśli zdecydujemy się na produkty spółki?

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Firma przygotowała ofertę na sprzedaż gazu dla klientów instytucjonalnych – decydując się na produkt spółki możemy liczyć na indywidualne podejście oraz dedykowanego opiekuna energetycznego. Otrzymamy również dostęp do Portalu Klienta, dzięki któremu będziemy mieć nasze wydatki na gaz pod kontrolą.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

GASPOL ENERGY sprzedaje również gaz gospodarstwom domowym – spółka zobowiązuje się za nas przeprowadzić wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy, jeśli go do tego upoważnimy. Firma podkreśla, że każdy klient będzie mógł liczyć na indywidualne podejście, a także otrzyma dostęp do Portalu Klienta oraz aplikacji mobilnej.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

W 1991 roku przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gazyfikacji Bezprzewodowej oraz holenderska firma Steenkolen Handels-Vereeninging (spółki SHV działają w 27 krajach i zaspakajają potrzeby na energię 30 milionów klientów) założyli spółkę GASPOL. Już w 1992 roku nowo powstała firma zbudowała pierwsze instalacje zbiornikowe na gaz płynny w Polsce. Rok później spółka zaczęła stawiać w naszym kraju stacje autogazu. Przez kolejne lata GASPOL rozwijał się i m.in. uruchomił pierwszy w Polsce terminal lądowy. W 2000 roku wdrożone zostały rozwiązania telemetryczne, dzięki którym klienci spółki zaczęli być rozliczani za faktyczne zużycie paliwa.

W 2008 roku firma uruchomiła specjalistyczny internetowy sklep, w którym oferowane były urządzenia na gaz płynny (aktualnie oferta firmy jest znacznie szersza). W następnym roku został po raz pierwszy w kraju wdrożony system klimatyzacji i ogrzewania zasilany gazem płynnym (GHP). W roku 2013 firma poszerzyła swoją ofertę o sprzedaż LNG, jeszcze w tym samym roku firma uruchomiła pierwszą w kraju instalację mikrokogeneracji na gaz płynny.

GASPOL jest również zdobywcą wielu nagród i wyróżnień m.in.:

  • 2011 – Innowacja 2011 za elektroniczny system obsługi klienta przyznana przez Forum Biznesu i Polską Akademię Nauk;
  • 2008 – firma otrzymała Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku;
  • 2007 – spółka została wyróżniona tytułem Firma Przyjazna Klientowi.

Obszary działalności

GASPOL to firma multienergetyczna, która oferuje usługi i produkty w oparciu o:

  • gaz płynny (LPG);
  • skroplony gaz ziemny (LNG);
  • gaz ziemny z sieci;
  • energię elektryczną.

Ponadto, firma świadczy rozwiązania oparte o:

  • systemy hybrydowe;
  • procesy kogeneracji;
  • energię odnawialną (słoneczną, geotermalną).

Spółka prowadzi również sprzedaż internetową (w sklepie możemy zakupić m.in. pompy CWU, kuchenki gazowe, agregaty, nagrzewnice) oraz stacjonarną (posiada kilka sklepów na terenie kraju).

Więcej informacji o GASPOL

Opinie o GASPOL ENERGY

Dodaj komentarz
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
27 sierpnia 2018 08:58

GASPOL bardzo fajnie postąpił z klientami. Najpierw zmienił OWU w punkcie wypowiedzenia umowy na miesięczny okres. A teraz właśnie wypowiedział umowy zgodnie ze zmienionym OWU. Na ponad rok przed końcem umowy. Oczywiście szary klient tak nie może. Szary klient zapłaci karę. Mam nadzieję że opinia o GASPOL dotrze do ich klientów w innych segmentach i że odbije się to na ich dochodach

Arek
Arek
31 lipca 2018 15:14

Niestety, z przykrością musimy Państwa poinformować, iż GASPOL S.A. w związku z nieprzewidzianymi i nadzwyczajnymi zmianami na rynku energii elektrycznej jak i gazu ziemnego podjął decyzję o niekontynuowaniu działalności w obydwu tych segmentach, także przedstawienie oferty jak i podpisanie nowej umowy jest niemożliwe.

Arek
Arek
31 lipca 2018 15:32
Odpowiedz do:  Agnieszka Fodrowska

Od BOK jakąś godzinę temu.

Władysław Borowiak+
Władysław Borowiak+
20 sierpnia 2017 17:28

Nie widzę porównania ekonomiki zużycia i opłat(cen) poszczególnych nośników energii.
Informacje zawarte powyżej nie są przydatne dla klienta.Są przykładem tzw szumu informacyjnego.
Szukam firmy instalacyjnej lub dostarczającej gaz do celów grzewczych. Informacje zawarte wyżej dla moich potrzeb są całkowicie nieprzydatne.

Barbara
Barbara
21 sierpnia 2017 12:22
Odpowiedz do:  Władysław Borowiak+

Dzień dobry,

podane na tej stronie informacje prezentują sprzedawcę, zarysowują jego ofertę, a także podają możliwe formy kontaktu z nim. Aktualne stawki podane są natomiast w porównywarce cen gazu (pracujemy nad jej lepszą formułą) – wynika to z architektury serwisu. Mam nadzieję, że znalazł Pan jednak odpowiednie informacje.

Pozdrawiam,
Barbara,
enerad.pl