Gdańskie Dni Elektryki już 26 i 27 października 2021 roku!
Już niebawem wracają Gdańskich Dni Elektryki. Wydarzenie, pomimo przerwy wywołanej utrudnieniami w związku z pandemią koronawirusy, odbędzie się 26 i 27 października 2021 roku w Gdańsku. Co nas czeka na wydarzeniu?

Gdańskie Dni Elektryki – co będzie się działo?
Podczas pierwszego dnia tej konferencji energetycznej (26.10) przygotujcie się na największe na pomorzu targi branżowe oraz bankiet. Wejście na targi jest całkowicie darmowe, wejście na bankiet jest biletowane. Kontynuacja konferencji energetycznej, odbywająca się 27.10, będzie dostępna tylko dla przedstawicieli firm i uczestników z wykupionym pakietem.

Konferencja będzie składać się z dwóch głównych bloków, których tematyka obejmuje „Nowoczesne rozwiązania w instalacjach, stacjach i liniach elektroenergetycznych” oraz „Kogeneracja i odnawialne źródła energii”.
Podczas konferencji, prelegenci będą poruszać ważne tematy związane w obecną sytuacją energetyczną kraju, czyli m.in.:
- „Uwarunkowania prawne dotyczące jakości energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i kogeneracji”;
- „Skuteczność ochrony przeciwprzepięciowej w sieciach elektroenergetycznych z równolegle łączonymi warystorowymi ogranicznikami przepięć”;
- „Wykorzystanie nowoczesnych konstrukcji linii napowietrznych w celu ograniczenia pola
elektromagnetycznego”.
Wśród przedsiębiorców obecnych na targach branżowych będą takie firmy jak: ZPUE, Elko- Bis Systemy odgromowe, EL-PUK, ORW-ELS, OX2, SONEL, WAGO, PPH COMEL, Lumel, Relpol oraz, prawdopodobnie, ABB. Oprócz tego spodziewana jest obecność m.in.: SIEMENS, Elektrometal Energetyka, Gorlan, APS Energia, Enervision, Ensto Pol.
Gdańskie Dni Elektryki – gdzie i kiedy?
Wydarzenie rozpocznie się 26 października. Organizator – SEP Oddział Gdańsk – zaprasza na dziedziniec Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk) od godz. 9:30. Drugiego dnia, GDE przeniosą się na ostatnie, najwyższe piętro wieżowca Olivia Star (aleja Grunwaldzka 427, 80-309 Gdańsk). Drugiego dnia wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00.
Bezpieczeństwo podczas targów
Bezpieczeństwo uczestników to priorytet organizatora. Dlatego, w przypadku zwiększenia liczby zachorowań na Covid-19 i zwiększenia obostrzeń, wydarzenie wciąż będzie miało miejsce na dziedzińcu Politechniki, jednak równolegle zostanie udostępniona Państwu transmisja pierwszego dnia GDE.
W przypadku zakazu organizowania wydarzeń stacjonarnych, GDE odbędą się wyłącznie online, a targi branżowe zostaną zastąpione blokami reklamowymi przedsiębiorców wraz z ciągłą informacją na temat loga i danych kontaktowych reklamujących się firm. Drugiego dnia GDE online, Organizatorzy udostępnią możliwość krótkiego przemówienia i demonstracji swoich dokonań i produktów.
Enerad Patronem Medialnym GDE!
Z ogromną przyjemnością możemy poinformować, że nasz serwis dołączył do znamienitego grona Patronów Medialnych Gdańskich Dni Elektryki. Cieszymy się, że możemy wspierać ważne inicjatywy, poruszające tematy, istotne z punktu efektywności energetycznej kraju. Zachęcamy do udziału i śledzenia wydarzenia.
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu:
Biuro oddziału
Marek Behnke
tel. 58 301 49 24
mail: sep@sep.gda.pl
Może Cię również zainteresować
CSIRE z elastycznym startem – Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o rynku energii
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy modyfikującej terminy wejścia w życie systemu CSIRE. Nowe przepisy mają zagwarantować bezpieczne i płynne wdrożenie centralnej platformy wymiany danych w sektorze energii elektrycznej.
Rewolucja na rynku energii. Polska otwiera się na PPA i offshore [raport]
W 2024 roku udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce spadł do 57%, a OZE osiągnęły rekordowe 26%. Dzięki reformom regulacyjnym i dynamicznemu rozwojowi rynku PPA kraj przygotowuje się na przyspieszenie transformacji energetycznej.
900 mln euro dla MAIRE: nowe projekty petrochemiczne i zielony wodór
MAIRE, włoska grupa inżynieryjna, ogłosiła przyznanie swoim spółkom zależnym TECNIMONT i KT-Kinetics Technology nowych kontraktów oraz rozszerzeń istniejących zleceń o łącznej wartości około 900 milionów euro. Projekty te obejmują działania w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) związane z infrastrukturą petrochemiczną oraz zaawansowane usługi inżynieryjne dla instalacji zielonego wodoru. Zlecenia pochodzą od kluczowych klientów z Azji Środkowej i Europy Południowej, co wzmacnia obecność MAIRE w strategicznych regionach i dywersyfikuje jej portfel zamówień.
Co to jest biometan?
Biometan to odnawialne paliwo gazowe, które powstaje w wyniku oczyszczania biogazu, biogazu rolniczego lub wodoru odnawialnego. Dzięki swojej jakości i składowi chemicznemu zbliżonemu do gazu ziemnego, biometan może być wtłaczany do sieci gazowej, sprężany (bio-CNG), skraplany (bio-LNG), transportowany cysternami lub wykorzystywany bezpośrednio – np. jako paliwo do pojazdów.
TAURON i Trzebinia wspólnie planują przyszłość Elektrowni Siersza
TAURON oraz Gmina Trzebinia podpisały list intencyjny, którego celem jest dalsze gospodarowanie terenami Elektrowni Siersza z zachowaniem działalności w sektorze energetycznym. W planach są inwestycje obejmujące m.in. repowering, magazyny energii, instalacje PV oraz jednostki gazowe. Obie strony deklarują współpracę dla zapewnienia sprawiedliwej transformacji, ochrony miejsc pracy i wpływów podatkowych.
UE stawia na zielone innowacje i walkę z dezinformacją. Kluczowe wnioski z Rady ds. Środowiska w Warszawie
Zmiany klimatu, zielone technologie i dezinformacja – to główne tematy nieformalnego spotkania ministrów środowiska UE, które odbyło się 28–29 kwietnia w Warszawie. Polska, jako gospodarz obrad, podkreśliła rolę innowacji i edukacji w budowaniu odpornej i zielonej Europy.
Komentarze