Gdańskie Dni Elektryki już 26 i 27 października 2021 roku!
Już niebawem wracają Gdańskich Dni Elektryki. Wydarzenie, pomimo przerwy wywołanej utrudnieniami w związku z pandemią koronawirusy, odbędzie się 26 i 27 października 2021 roku w Gdańsku. Co nas czeka na wydarzeniu?

Gdańskie Dni Elektryki – co będzie się działo?
Podczas pierwszego dnia tej konferencji energetycznej (26.10) przygotujcie się na największe na pomorzu targi branżowe oraz bankiet. Wejście na targi jest całkowicie darmowe, wejście na bankiet jest biletowane. Kontynuacja konferencji energetycznej, odbywająca się 27.10, będzie dostępna tylko dla przedstawicieli firm i uczestników z wykupionym pakietem.

Konferencja będzie składać się z dwóch głównych bloków, których tematyka obejmuje „Nowoczesne rozwiązania w instalacjach, stacjach i liniach elektroenergetycznych” oraz „Kogeneracja i odnawialne źródła energii”.
Podczas konferencji, prelegenci będą poruszać ważne tematy związane w obecną sytuacją energetyczną kraju, czyli m.in.:
- „Uwarunkowania prawne dotyczące jakości energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i kogeneracji”;
- „Skuteczność ochrony przeciwprzepięciowej w sieciach elektroenergetycznych z równolegle łączonymi warystorowymi ogranicznikami przepięć”;
- „Wykorzystanie nowoczesnych konstrukcji linii napowietrznych w celu ograniczenia pola
elektromagnetycznego”.
Wśród przedsiębiorców obecnych na targach branżowych będą takie firmy jak: ZPUE, Elko- Bis Systemy odgromowe, EL-PUK, ORW-ELS, OX2, SONEL, WAGO, PPH COMEL, Lumel, Relpol oraz, prawdopodobnie, ABB. Oprócz tego spodziewana jest obecność m.in.: SIEMENS, Elektrometal Energetyka, Gorlan, APS Energia, Enervision, Ensto Pol.
Gdańskie Dni Elektryki – gdzie i kiedy?
Wydarzenie rozpocznie się 26 października. Organizator – SEP Oddział Gdańsk – zaprasza na dziedziniec Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk) od godz. 9:30. Drugiego dnia, GDE przeniosą się na ostatnie, najwyższe piętro wieżowca Olivia Star (aleja Grunwaldzka 427, 80-309 Gdańsk). Drugiego dnia wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00.
Bezpieczeństwo podczas targów
Bezpieczeństwo uczestników to priorytet organizatora. Dlatego, w przypadku zwiększenia liczby zachorowań na Covid-19 i zwiększenia obostrzeń, wydarzenie wciąż będzie miało miejsce na dziedzińcu Politechniki, jednak równolegle zostanie udostępniona Państwu transmisja pierwszego dnia GDE.
W przypadku zakazu organizowania wydarzeń stacjonarnych, GDE odbędą się wyłącznie online, a targi branżowe zostaną zastąpione blokami reklamowymi przedsiębiorców wraz z ciągłą informacją na temat loga i danych kontaktowych reklamujących się firm. Drugiego dnia GDE online, Organizatorzy udostępnią możliwość krótkiego przemówienia i demonstracji swoich dokonań i produktów.
Enerad Patronem Medialnym GDE!
Z ogromną przyjemnością możemy poinformować, że nasz serwis dołączył do znamienitego grona Patronów Medialnych Gdańskich Dni Elektryki. Cieszymy się, że możemy wspierać ważne inicjatywy, poruszające tematy, istotne z punktu efektywności energetycznej kraju. Zachęcamy do udziału i śledzenia wydarzenia.
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu:
Biuro oddziału
Marek Behnke
tel. 58 301 49 24
mail: sep@sep.gda.pl
Może Cię również zainteresować
Rusza strategiczna debata o przyszłości energetyki wiatrowej. Konferencja PSEW2025 w czerwcu
Energetyka wiatrowa jako siła napędowa polskiej gospodarki? Eksperci, politycy i liderzy rynku spotkają się na jubileuszowej 20. Konferencji PSEW2025 w Świnoujściu, by wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10–12 czerwca i ma być jednym z najważniejszych punktów debaty o transformacji energetycznej oraz roli Polski w kształtowaniu zielonej Europy.
Deep Fission: mikroreaktory SMR, które zmieszczą się w odwiertach jak po ropie
Deep Fission proponuje nowatorskie podejście do energetyki jądrowej – zakopane na głębokości jednej mili (ok. 1,6 km) mikroreaktory SMR mają produkować 15 MW energii każdy. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych technologii PWR oraz minimalizacji kosztów infrastrukturalnych, firma chce dostarczać skalowalną, bezpieczną i bezemisyjną energię dla dużych miast, baz wojskowych oraz centrów danych.
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Cyfrowa rewolucja w Rumi. Politechnika Gdańska pomoże w zarządzaniu miastem
Rumia dołącza do pilotażowego projektu „inteligentnej metropolii”, który ma przyspieszyć rozwój miast poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i analizy danych. Współpraca z Politechniką Gdańską ma poprawić m.in. zarządzanie energią, transportem i planowaniem przestrzennym.
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Komentarze