G.EN. Gaz – Opinie, Ceny, Gaz

2.18 /5
(Ocen: 304)
G.EN. - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

G.EN. Gaz to największa prywatna spółka z 25 letnim doświadczeniem na polskim rynku gazu ziemnego. Firma, co roku sukcesywnie poszerza zasięg dystrybucji gazu ziemnego oraz zwiększa liczbę swoich klientów. Co warto o niej wiedzieć?

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma nie prowadzi sprzedaży prądu dla domu i firmy.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Sprzedawca nie obsługuje klientów z grup taryfowych: A, B i C.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca nie obsługuje klientów z grup taryfowych G11 i G12.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i domu

G.EN. Gaz to firma, wchodząca w skład międzynarodowej grupy Handen. Na rynku działa od 1991 roku, świadcząc usługi dystrybucyjne oraz sprzedażowe gazu ziemnego. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz klientów biznesowym. Warto dodać, że znaczna większość dostarczanego gazu pochodzi z krajowych złóż.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

W myśl swojego hasła „Być blisko Klienta” G.EN. Gaz posiada bogatą ofertę dla klientów biznesowych z różnych grup taryfowych. Spółka zapewnia, że stara się podchodzić do każdego klienta indywidualnie. Niestety, firma nie publikuje szczegółów swojej oferty na stronie www. Jeśli się czegoś dowiemy, to z pewnością Was poinformujemy.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Na stronie internetowej  G.EN.  Gazu aktualnie nie ma szczegółowych ofert dla klientów indywidualnych. Gdy coś się w tej kwestii zmieni, na pewno damy znać:)

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe Informacje o firmie

Pierwotna spółka wywodzi się Karlina, powstała w roku 1991 pod nazwą Petrico. W roku 1994 rozszerzyła swoją działalność o województwo zachodniopomorskie, a pięć lat później działała na obszarze czterech województw. W roku 2005 nastąpiła zmiana nazwy firmy na G.EN. GAZ Energia, która aktualnie ma siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

G.EN. GAZ ENERGIA aktualnie należy do koncernu HANDEN, która jest niemiecką spółką gazowniczą. Spółka zarządza międzynarodową grupą przedsiębiorstw. Firma świadczy swoje usługi ponad 32.000 klientom. Obszar dystrybucyjny i wielkość klientów stawia G.EN. Gaz, jako jednego z liderów swojej branży. W 2015 roku spółka dostarczyła przeszło 1 mln MWh gazu ziemnego. Swoją działalność spółka prowadzi w oparciu o zasadę TPA.

Obszary działalności

Na chwilę obecną system dystrybucyjny spółki obejmuje 60 gmin w czterech województwach: dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Ponadto G.EN. Gaz eksploatuje ponad 2.750 km sieci gazowych, w tym 168 km gazociągów przesyłowych i 2.603 km gazociągów sieci rozdzielczej. Grupa dysponuje: ciągłymi przepustowościami na połączeniach transgranicznych w Lasowie i Cieszynie; usługami magazynowania gazu w PMG Wierzchowice oraz ma możliwość dostarczania paliwa gazowego z gazociągu jamalskiego.

Więcej informacji o G.EN.

Opinie o G.EN. Gaz

Dodaj komentarz
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
16 marca 2023 02:49

Cena gazu na giełdzie sprzed wojny a rachunki kosmiczne

Maria
Maria
8 marca 2023 10:16

Bardzo długi czas oczekiwania na zgłoszenie konsultanta aby podać stan gazomierza ,infolinia nie działa w połowie zgłaszania stanu gazomierza połączenie jest przerywane . Zróbcie coś z tym bałaganem bo marnujecie czas swoich klientów. Podział firmy na dwie części nic nie zmieniło jest jeszcze gorzej.

Maciej
Maciej
19 października 2022 18:35

Witam szukam opinii na temat firmy gen gaz z siedzibą w Pucku chciałbym podłączyć kilka domów w woj pomorskim mam prawie 180m do wybudowania sieci którą musze sam zapłacić z szafką ok 13 tys zł czy to normalne że musze pokrywać takie koszta ? Na co mam uważać ? Jakieś uwagi ? Czy wybudowania sieci gazowej mogę potem podpisać umowe z pging ?

agnieszka
agnieszka
20 września 2022 07:07

Witam,
Po pierwsze firma Gen Gaz udzieliła mi błędnych informacji, że jest opracowany projekt przyłącza w dniu w którym złożyłam podanie o rozwiązanie umowy. Po drugie naliczyli mi note w kwocie 1000 zł za projekt, (którego podobno nie było, a tu nagle się znalazła – cudowne odnalezienie). Później napisałam do nich pismo z wyjaśnienie i prośbą o częściowe umorzenie kwoty ze względu na nieprawdziwe informacje udzielone przez Gen Gaz i to było przyczyną rozwiązania umowy na dostawę gazu, Po okresie 3 miesięcy zamiast odpowiedzi na pismo z Gen Gaz otrzymałam pismo z firmy windykującej. Proponuje trzymać się z daleka od tej firmy – pracownicy niekompetentni, a firma ignoruje klienta.

Iwona
Iwona
28 września 2022 23:26
Odpowiedz do:  agnieszka

Dokładnie w punkt. To samo teraz przechodzimy!!! Zero informacji, o odpowiedziach zapomnij, ale windykacja jak najbardziej!!! Zwykli ignoranci!!! Klientów mają daleko w […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Iwona
Iwona
29 września 2022 07:00
Odpowiedz do:  agnieszka

Pani Agnieszko, nie jest pani jedyna, która została w ten sposób potraktowana. Widzę że Gen Gaz znalazł sobie dodatkowe źródło zarobkowania!! Też wypowiedzieliśmy umowę i w trakcie wyjaśniania sprawy, otrzymaliśmy pismo windykacyjne!! Za dług którego nie mamy! Zaniedbania i totalny brak komunikacji w firmie, nie świadczy dobrze o kimś z 30 letnim stażem na rynku. Ta spychologia na pewno zakończy się pozwem z naszej strony. Nie można pozwolić na bezkarne oszukiwanie klientów.

krzysztof
krzysztof
17 stycznia 2022 13:32

Janusz a żona pewnie Grażyna. A o ile tej firmie cenę gazu dla odbiorców indywidualnych podniosła PGNiG. Dla ułatwienia Januszku to polska spółka państwowa / głównie / pod pieczą ob. Sasina.Tak Gen-gaz całość gazu kupuje od niej.Ale Januszku chyba pyszczyłeś -jak to ładnie piszesz – gdy kiedyś chciano zawierać nowe umowy z Rosją…..Ja się „Januszami i Grażynami” nie przejmuję….

Janusz
Janusz
5 listopada 2021 16:29

Bardzo dobra firma. Ostatnio podniosła cenę gazu o 170%. I bardzo dobrze. Za głupotę trzeba płacić. Jak Kaczyński mówił czym się skończy Nord Stream2 i bezkrytyczne sprzedawanie polskich spółek, to wszyscy pyszczyli, że kłamie. A gdy się sprawdziło, to z złości próbują atakować Polskę na wszelkie sposoby. Teraz ściana zachodnia będzie się czuć jak w Niemczech. Będą Niemcami całą gębą, no może tylko płace będą 4 razy niższe, Ale kto by się przejmował.

Zofia
Zofia
9 sierpnia 2020 11:17

Dlaczego gaz jest tak drogi? Dlaczego nie obniżono ceny gazu jak to zrobiono w pgnig ? Dlaczego nie można kupować gazu w pgnig a dostawcą będzie gen-gaz

Karolina
Karolina
26 lutego 2019 19:31

Naciagaja ludzi starszych sami sobie ustawili prognozy największe . I to w,każdym miesiącu inna , biuro obslugi kreci , nie polecam. Dziadek zaplacil juz 2 tys za jeden miesiąc zuzycia gdzie piec byl włączony tylko w nocy. A wcześniej jak palil calymi dniami tez było tykoe samo zuzycie gazu. Wiec pytam gdzie tu sprawiedliwość . Pani w okienku zapytana dlaczego prognozycsa,rozne i ustalone kada inaczej nie potrafi odpowiedzieć na pytanie. Naciagacze. Sprawa dla uwagi , interwencja

JAcekA
JAcekA
23 czerwca 2018 11:04

To fatalny dostawca gazu. ODciął mi dostawę paliwa kiedy nie uda mu się dostarczyć listu z wezwaniem i twierdzi, że ma prawo to zrobić, ponieważ „fakt wysłania pisma jest równoznaczny z powiadomieniem klienta a fakt nie odebrania zawiadomienia nie zmienia tego faktu”. Traktują się jak Urząd Skarbowy lub Sąd, uzurpując sobie prawo do odcinania paliwa kiedy nie dostarczyli listu (majac jednocześnie telefony, maile). NB Odcięcie było efektem zwiększonego zapotrzebowania a nie braku wpłat (w miesiącu odcięcia dokonałem wpłaty). Zmieniam na PGnIG – bo to jest jakaś komuna.