G.EN. Gaz – Opinie, Ceny, Gaz

2.12 /5
(Ocen: 266)
G.EN. - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

G.EN. Gaz to największa prywatna spółka z 25 letnim doświadczeniem na polskim rynku gazu ziemnego. Firma, co roku sukcesywnie poszerza zasięg dystrybucji gazu ziemnego oraz zwiększa liczbę swoich klientów. Co warto o niej wiedzieć?

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma nie prowadzi sprzedaży prądu dla domu i firmy.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Sprzedawca nie obsługuje klientów z grup taryfowych: A, B i C.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca nie obsługuje klientów z grup taryfowych G11 i G12.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i domu

G.EN. Gaz to firma, wchodząca w skład międzynarodowej grupy Handen. Na rynku działa od 1991 roku, świadcząc usługi dystrybucyjne oraz sprzedażowe gazu ziemnego. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz klientów biznesowym. Warto dodać, że znaczna większość dostarczanego gazu pochodzi z krajowych złóż.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

W myśl swojego hasła „Być blisko Klienta” G.EN. Gaz posiada bogatą ofertę dla klientów biznesowych z różnych grup taryfowych. Spółka zapewnia, że stara się podchodzić do każdego klienta indywidualnie. Niestety, firma nie publikuje szczegółów swojej oferty na stronie www. Jeśli się czegoś dowiemy, to z pewnością Was poinformujemy.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Na stronie internetowej  G.EN.  Gazu aktualnie nie ma szczegółowych ofert dla klientów indywidualnych. Gdy coś się w tej kwestii zmieni, na pewno damy znać:)

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe Informacje o firmie

Pierwotna spółka wywodzi się Karlina, powstała w roku 1991 pod nazwą Petrico. W roku 1994 rozszerzyła swoją działalność o województwo zachodniopomorskie, a pięć lat później działała na obszarze czterech województw. W roku 2005 nastąpiła zmiana nazwy firmy na G.EN. GAZ Energia, która aktualnie ma siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

G.EN. GAZ ENERGIA aktualnie należy do koncernu HANDEN, która jest niemiecką spółką gazowniczą. Spółka zarządza międzynarodową grupą przedsiębiorstw. Firma świadczy swoje usługi ponad 32.000 klientom. Obszar dystrybucyjny i wielkość klientów stawia G.EN. Gaz, jako jednego z liderów swojej branży. W 2015 roku spółka dostarczyła przeszło 1 mln MWh gazu ziemnego. Swoją działalność spółka prowadzi w oparciu o zasadę TPA.

Obszary działalności

Na chwilę obecną system dystrybucyjny spółki obejmuje 60 gmin w czterech województwach: dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Ponadto G.EN. Gaz eksploatuje ponad 2.750 km sieci gazowych, w tym 168 km gazociągów przesyłowych i 2.603 km gazociągów sieci rozdzielczej. Grupa dysponuje: ciągłymi przepustowościami na połączeniach transgranicznych w Lasowie i Cieszynie; usługami magazynowania gazu w PMG Wierzchowice oraz ma możliwość dostarczania paliwa gazowego z gazociągu jamalskiego.

Więcej informacji o G.EN.

Opinie o G.EN. Gaz

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
9 sierpnia 2020 11:17

Dlaczego gaz jest tak drogi? Dlaczego nie obniżono ceny gazu jak to zrobiono w pgnig ? Dlaczego nie można kupować gazu w pgnig a dostawcą będzie gen-gaz

Karolina
Karolina
26 lutego 2019 19:31

Naciagaja ludzi starszych sami sobie ustawili prognozy największe . I to w,każdym miesiącu inna , biuro obslugi kreci , nie polecam. Dziadek zaplacil juz 2 tys za jeden miesiąc zuzycia gdzie piec byl włączony tylko w nocy. A wcześniej jak palil calymi dniami tez było tykoe samo zuzycie gazu. Wiec pytam gdzie tu sprawiedliwość . Pani w okienku zapytana dlaczego prognozycsa,rozne i ustalone kada inaczej nie potrafi odpowiedzieć na pytanie. Naciagacze. Sprawa dla uwagi , interwencja

JAcekA
JAcekA
23 czerwca 2018 11:04

To fatalny dostawca gazu. ODciął mi dostawę paliwa kiedy nie uda mu się dostarczyć listu z wezwaniem i twierdzi, że ma prawo to zrobić, ponieważ “fakt wysłania pisma jest równoznaczny z powiadomieniem klienta a fakt nie odebrania zawiadomienia nie zmienia tego faktu”. Traktują się jak Urząd Skarbowy lub Sąd, uzurpując sobie prawo do odcinania paliwa kiedy nie dostarczyli listu (majac jednocześnie telefony, maile). NB Odcięcie było efektem zwiększonego zapotrzebowania a nie braku wpłat (w miesiącu odcięcia dokonałem wpłaty). Zmieniam na PGnIG – bo to jest jakaś komuna.