Handen – pierwszy, niezależny sprzedawca gazu w Polsce

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Handen

Handen spółka z. o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Verbundnetz Gas AG, obecnej niemal we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Samo Handen prowadzi działalność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Firma swoje produkty kieruje głównie do dużych przedsiębiorstw. Handen – kupuj gaz od międzynarodowego sprzedawcy.

Oferta Handen

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Handen nie oferuje sprzedaży energii elektrycznej.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Brak ofert ze strony Handen, jeśli chodzi o energię elektryczną dla klientów biznesowych.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Również w taryfie G (G11, G12) Handen nie oferuje produktów energetycznych.

Handen nie sprzedaje prądu, ale jeśli chcesz już zacząć oszczędzać to zajrzyj do naszej porównywarki cen energii elektrycznej!

Sprzedawca gazu dla firm

Handen, jako niezależny sprzedawca gazu, działa na polskim rynku od 2005 roku i była pierwszym, niezależnym sprzedawcą gazu dla klientów końcowych. Swoją ofertę kieruje do podmiotów, które mają podpisane umowy na taryfę W-5 albo wyższą. Firma oferuje różne produkty gazowe, od kontraktów długo- i krótkoterminowych po dywersyfikację jako drugi dostawca.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Oferta Handen dla klientów biznesowych obejmuje następujące elementy: przesył i dystrybucję, dostawy na podstawie kontraktów bazowych na okres roku i dłuższy, dostawy krótkoterminowe (od jednego do kilkunastu miesięcy), bycie drugim dostawcą w celu dywersyfikacji, obrót w Wirtualnym Punkcie Obrotu Gazem. Handen podkreśla, że swoją ofertę tworzy indywidualnie, pod potrzeby danego klienta. Oferta sprzedawcy jest elastyczna i można ją negocjować.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Handen nie sprzedaje gazu klientom w taryfie niższej niż W-5, czyli de facto klientom indywidualnym.

Podstawowe informacje o firmie – Handen

Firma Handen powstała we wrześniu 2005 roku, do 2008 roku funkcjonując pod nazwą G.EN. Trading Sp. z o.o. Na początku 2006 roku firma uzyskała koncesję na obrót paliwami gazowymi i na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Pierwsze kontrakty sprzedażowe firma podpisała w 2007 roku, zostając tym samym pierwszym niezależnym sprzedawcą w Polsce.
Firma działa w ramach międzynarodowej grupy Verbundnetz Gas AG, obecnej w większości państw europejskich, i należy do grupy kapitałowej VNG Polska Sp. z o.o. Dzięki temu firma może oferować konkurencyjne warunki dla swoich klientów, jednocześnie gwarantując odpowiednią jakość usług.

Obszary działalności Handen

Handen przede wszystkim skupia się na sprzedaży paliwa gazowego dla większych klientów. Firma ma spore możliwości, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa gazowego dla swoich klientów. Handen posiada umowy na stałą przepustowość na połączeniach transgranicznych w Lasowie i Cieszynie, a także możliwość magazynowania gazu w PMG Wierzchowice. Przedsiębiorstwo zapewnia także zakup gazu bezpośrednio z gazociągu jamalskiego.

Spółka Handen oferuje następujące umowy kompleksowe:

  • dla klientów na poziomie przesyłu oraz dystrybucji,
  • na dostawy na zasadach kontraktów bazowych na okres roczny i dłuższy,
  • na dostawy profilowane w zależności od potrzeb klienta,
  • na dostawy w okresach krótkoterminowych (miesiąc, kwartał, pół roku),
  • na dostawy dywersyfikacyjne (jako drugi dostawca),
  • obrót w Wirtualnym Punkcie Obrotu Gazem.

Oferta Handen obecnie jest kierowana dla klientów przyłączonych do sieci przesyłowej OGP GAZ-SYSTEM lub Operatorów Systemów Dystrybucyjnych.

Handen na Youtube – specjaliści od gazu

Handen nie posiada swojego kanału na Youtubie, lecz pracowników tej firmy możemy zobaczyć między innymi w nagraniach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Ciekawa jest zwłaszcza wypowiedź Ireneusza Sawickiego, członka zarządu Handen, na temat zmian na rynku gazu:

Aktualności o Handen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *