Enerad
Porównaj oferty

Hoymiles prezentuje nowy falownik hybrydowy

Zadaniem inwertera jest przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny. Falownik hybrydowy, oprócz tego, że synchronizuje instalację PV z siecią, zarządza magazynowaniem energii w akumulatorze i jej pobieraniem z magazynu. Hoymiles wzbogaca rynek o nowe jednofazowe falowniki hybrydowe, które wydają się kluczem do przyszłych zastosowań fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych. Falownik hybrydowy jest konieczny, jeżeli w instalacji fotowoltaicznej chcemy jednocześnie wykorzystać magazyn energii oraz sieć energetyczną.

Hoymiles prezentuje nowy falownik hybrydowy

Wydajność na pierwszym planie

W świecie fotowoltaiki różnice w jakości – w tym wydajności – potrafią zdecydować o sukcesie danego produktu. Hoymiles zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wprowadza do oferty nowy falownik hybrydowy, który ma być dla firmy przepustką do umocnienia swojej pozycji na rynku i rozbudowania portfolio o nowych klientów.

Moc znamionowa nowych falowników hybrydowych z serii HYS-LV-USG1 waha się od 3,8 do 11,5 kW. To jednak dopiero początek listy ich zalet. Kiedy przyjrzymy się certyfikatom i normom jakości, odkryjemy, że ich sprawność, określona przez California Energy Commission, wynosi 97%. Dodatkowo oferują one śledzenie punktu mocy maksymalnej (MPPT), o natężeniu 32 A. MPPT pozwala uzyskać moc maksymalną z paneli fotowoltaicznych i zwiększyć efektywność całego systemu.

Najmniejszy i największy falownik

Poruszając się dalej po ścieżce specyfikacji technicznych, napotykamy na szczegóły konstrukcyjne. Najmniejszy model falownika waży 31 kg, a jego wymiary to 502 mm × 615 mm × 202 mm. Największa wersja jest o 10 kg cięższa, a jej wymiary różnią się tylko drugim parametrem – w przypadku tego modelu to 740 mm (w najmniejszym to 615 mm).

Co więcej, te falowniki są wyposażone w funkcję zasilania rezerwowego w zakresie od 120 do 240 V, bez zewnętrznego autotransformatora.

Funkcje bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i funkcjonalność to kwestie, których nie wolno pomijać. Falowniki z serii HYS-LV-USG1 łączą w sobie obie z nich. Wyposażone są w zintegrowaną ochronę przed łukiem elektrycznym powstającym najczęściej wskutek zwarć w urządzeniach elektrycznych i funkcję szybkiego wyłączania. Ponadto są elastyczne w przełączaniu się między źródłami zasilania. To nie koniec. Zakres MPPT dla całej serii to 125-500 V; 40-60 V w przypadku akumulatora.

Misja Hoymiles

Neutron Wang, dyrektor produktu w Hoymiles, w prostych słowach nakreślił misję firmy:

Działając jako pośrednik pomiędzy energią słoneczną a energią sieciową, zapewniamy, że energia elektryczna będzie nie tylko dostępna, ale także możliwa do dostosowania i niezawodna.

Ta wizja i zaangażowanie w innowacje pokazują, że Hoymiles poprzez produkcję urządzeń zarazem kształtuje przyszłość energetyki.

Jeśli szukacie produktów tej firmy, to koniecznie zajrzyjcie do naszego katalogu: Falowniki Hoymiles.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień technicznych i energetycznych Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta Stephena Kinga, gra w gry i śledzi trendy motoryzacyjne.

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły