Hoymiles prezentuje nowy falownik hybrydowy
Zadaniem inwertera jest przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny. Falownik hybrydowy, oprócz tego, że synchronizuje instalację PV z siecią, zarządza magazynowaniem energii w akumulatorze i jej pobieraniem z magazynu. Hoymiles wzbogaca rynek o nowe jednofazowe falowniki hybrydowe, które wydają się kluczem do przyszłych zastosowań fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych. Falownik hybrydowy jest konieczny, jeżeli w instalacji fotowoltaicznej chcemy jednocześnie wykorzystać magazyn energii oraz sieć energetyczną.

Wydajność na pierwszym planie
W świecie fotowoltaiki różnice w jakości – w tym wydajności – potrafią zdecydować o sukcesie danego produktu. Hoymiles zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wprowadza do oferty nowy falownik hybrydowy, który ma być dla firmy przepustką do umocnienia swojej pozycji na rynku i rozbudowania portfolio o nowych klientów.
Moc znamionowa nowych falowników hybrydowych z serii HYS-LV-USG1 waha się od 3,8 do 11,5 kW. To jednak dopiero początek listy ich zalet. Kiedy przyjrzymy się certyfikatom i normom jakości, odkryjemy, że ich sprawność, określona przez California Energy Commission, wynosi 97%. Dodatkowo oferują one śledzenie punktu mocy maksymalnej (MPPT), o natężeniu 32 A. MPPT pozwala uzyskać moc maksymalną z paneli fotowoltaicznych i zwiększyć efektywność całego systemu.
Najmniejszy i największy falownik
Poruszając się dalej po ścieżce specyfikacji technicznych, napotykamy na szczegóły konstrukcyjne. Najmniejszy model falownika waży 31 kg, a jego wymiary to 502 mm × 615 mm × 202 mm. Największa wersja jest o 10 kg cięższa, a jej wymiary różnią się tylko drugim parametrem – w przypadku tego modelu to 740 mm (w najmniejszym to 615 mm).
Co więcej, te falowniki są wyposażone w funkcję zasilania rezerwowego w zakresie od 120 do 240 V, bez zewnętrznego autotransformatora.
Funkcje bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo i funkcjonalność to kwestie, których nie wolno pomijać. Falowniki z serii HYS-LV-USG1 łączą w sobie obie z nich. Wyposażone są w zintegrowaną ochronę przed łukiem elektrycznym powstającym najczęściej wskutek zwarć w urządzeniach elektrycznych i funkcję szybkiego wyłączania. Ponadto są elastyczne w przełączaniu się między źródłami zasilania. To nie koniec. Zakres MPPT dla całej serii to 125-500 V; 40-60 V w przypadku akumulatora.
Misja Hoymiles
Neutron Wang, dyrektor produktu w Hoymiles, w prostych słowach nakreślił misję firmy:
Działając jako pośrednik pomiędzy energią słoneczną a energią sieciową, zapewniamy, że energia elektryczna będzie nie tylko dostępna, ale także możliwa do dostosowania i niezawodna.
Ta wizja i zaangażowanie w innowacje pokazują, że Hoymiles poprzez produkcję urządzeń zarazem kształtuje przyszłość energetyki.
Jeśli szukacie produktów tej firmy, to koniecznie zajrzyjcie do naszego katalogu: Falowniki Hoymiles.
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze