ING Bank Śląski – opinie, informacje, kontakt

3.41 /5
(Ocen: 22)

To bank, który jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych w naszym kraju. Od lat bowiem konsekwentnie trzyma się wybranej kolorystyki. W ucho wpada też motto ING, które brzmi “liczą się ludzie”. Podkreśla ono, że dla tej instytucji finansowej liczą się klienci jako osoby, a nie wyłącznie właściciele pieniędzy lub dłużnicy.

Bank ten powstał z wyodrębnienia z NBP Banku Śląskiego. W 1996 roku Bank Śląski został przejęty przez holenderską ING Groep i od tego czasu funkcjonuje pod nazwą ING Bank Śląski. Przymiotnik “śląski” jest czasem pomijany (logo, oficjalny adres strony www) ze względu na ogólnopolski charakter tej instytucji bankowej.

Oferta ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski jest bankiem uniwersalnym.Znaczy to, że swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców (klienci indywidualni, biznesowi oraz instytucje) i oferowane produkty są zróżnicowane. Zobaczymy, jak przedstawia się gama produktów dostępnych dla klientów indywidualnych.

Konta bankowe – dzięki niemu mamy dostęp do bankowości elektronicznej. Rachunek rozliczeniowy możemy wykorzystywać do rozliczeń z pracodawcą. Konto ułatwi nam również wykonywanie płatności online.

Konta oszczędnościowe – możemy na nim trzymać nadwyżkę pieniędzy, a te będa dla nas pracować. Mamy stały dostęp do naszych środków – wystarczy je przelać z powrotem na rachunek bieżący.

Lokaty – to kolejny produkt oszczędnościowy. Umowy zawierane są na określony czas i po nim następuje kapitalizacja odsetek. Zerwanie umowy przed czasem skutkuje utratą naszego zysku.

Karta kredytowa – dodatkowe środki na naszej karcie płatniczej. Wysokość limitu jest ustalana indywidualnie, na podstawie wysokości naszych zarobków. Co ważne, nasz dług jest spłacany przez każdą wpłatę na konto.

Pożyczka gotówkowa – można ją zaciągnąć na dowolny cel, zawsze wtedy, gdy brakuje gotówki. Dla klientów najważniejsze są ograniczone formalności i brak dodatkowych zabezpieczeń.

Kredyt hipoteczny – jego przeznaczeniem jest realizacja marzeń o własnym domu lub mieszkaniu. Środkami kredytu hipotecznego można spłacać też inne zobowiązania. Zaciągany jest na wysokie kwoty, więc na długo wiąże nas z bankiem.

Kontakt z ING Bankiem Śląskim

Jeśli chcecie skontaktować się z pracownikiem ING Banku Śląskiego, to najłatwiej jest to zrobić telefonicznie. Dostępne są dwa numery telefonów:

Bezpłatny dla połączeń krajowych: 801 222 222,

Dla dzwoniących z zagranicy: 48 (32) 357 00 69.

Opinie o ING Bank Śląski

Dodaj komentarz
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
29 grudnia 2020 19:09

Faktycznie, chyba nie jest najlepiej. Właśnie próbowałem się zalogować na koncie mobilnym i LIPA. Moze zmienili mi login lub hasło. Trzeba dopytać, jeśli ktoś będzie wiedział, w co wątpię.

Darek
Darek
5 lutego 2020 17:50

co to za bank ze niemozna wplacic i wyplacic pieniendzy przy kasie na pytanie dlaczego glupie usmiechy i odpowiec ze jak mi sie niepodoba to mozna sobie zmienic bank bynajmniej jest tak w bydgoszczy Porazka nie polecam i napewno zrezygnuje

Jolka
Jolka
26 lipca 2019 00:30

Okazało się,że nadpłaciłam spłacając kredyt w ING. Uprzejme i bardzo miłe panie z bezgotówkowego oddziału na Marszałkowskiej (Warszawa), poradziły mi iść do oddziału na Jana Pawła II 29 i tam odebrać pieniążki. Poszłam. Pan, do którego trafiłam, najpierw nie chciał oddać mi moich pieniędzy (nadpłaty) mówiąc że to są pieniążki na rachunku technicznym więc muszą zostać na spłatę kredytu!. Zszokowana powiedziałam,że kredyt spłacony (czy on tego nie widzi?) i proszę o zwrot nadpłaty. Pan bez słowa przepraszam, wdrukował kwitek zwrotu, kazał mi go podpisać, schował 1 a dał 2gi egzemplarz, zarządał 1 grosza (końcówka była 59 groszy). Nie miałam. Więc pracownik banku, oprócz 500 zł, zamiast końcówki 59 groszy, dał mi groszy 40. Na pytanie o resztę powiedział że nie ma!!! Czyli za brak 1 grosza zostałam ukarana zabraniem 19 groszy!!! Czy to są normalne bankowe procedury? Szok! Byłam tam we wtorek 23.07, tuż przed 13:00. Ani przepraszam, ani nic! Żądać ode mnie 1 grosz ale samemu nie wydać 19 groszy i uważać że klient został już załatwiony i niech spada! To jest Bank???Faktycznie nie chcę tam wracać!

On
On
1 lipca 2019 09:31

Co za debilna reklama, co z tego że mi bank przypomni o opłatach, faktycznie fantastyczna reklama. Bez idiotyczny h przypomnienie, trzeba opłacić rachunki A może by tak bank ING aby pokazać jaki to wspaniały bank, opłaci rachunki. To ja rozumiem. Nie popieram idiotycznych, pustych reklam.

Antoni Wierzbicki
Antoni Wierzbicki
19 maja 2019 12:30

Rozumiem

Sławek
Sławek
7 maja 2019 15:45

Potwierdzam coraz gorsza działalność banku

Sławomir
Sławomir
29 stycznia 2019 07:53

Nie polecam. bank nigdy nie dbał o klientów, Pozornie miła obsługa, nic nie potrafi i nic nie może. Bardzo drogie kredyty. Po co przepłacać kilkanaście procent przy kredycie mieszkaniowym, skoro są tańsze znane i stabilne banki w Polsce.

Nina
Nina
20 czerwca 2019 15:07
Odpowiedz do:  Sławomir

Probuje dodzwonic sie od prawie godziny. Raz udalo sie na chwile I w trakcie rozmowy rozlaczylo… I dalej czekam…. tym razem juz 17 minut….

agat
agat
10 grudnia 2018 18:15

Powtarzające się problemy z bankowością internetową zaczynają mnie niepokoić?
Zastanawiam się czy moje środki są bezpieczne w tym banku? Może czas zmienić bank?

Piotrowa
Piotrowa
19 marca 2018 17:45

ja jestem rozczarowna – obiecywano cuda na kiju przy kredycie, a wyszło jak zawsze: mnóstwo dokumentów, które musiałam donosić na już, a o których zapominano mi powiedzieć. mimo dobrej zdolności kredytowej zaproponowano mi niższą kwotę kredytu niż ta, o która wnioskowałam i dłuższy czas spłaty. teraz szukam oferty konsolidacyjnej, bo w końcu podliczyłam, ze zapłacę za kredyt więcej nz sobie zakładałam. a przeciez stopy procentowe sa niskie, powinno sie wykorzystać okazję do tanich kredytów

michu
michu
9 lutego 2018 08:43

kiedys zrezygnowałem. ostatnio zajrzałem do oddziału, bo mam po drodze. myslałem, że moze mają jakąs lepszą ofertę. ale nie, póki co nie wracam

Beata
Beata
20 stycznia 2018 19:25

Ja jestem mile zaskoczona, bo przeszłam z innego banku. i wierzcie mi są bardziej paździerzowe sposoby obsługi klienta niż tu. A produktów to mam konto osobiste i oszczędnościowe, w planach przeniesienie kredytu konsolidacyjnego.

Mati
Mati
6 stycznia 2018 17:22

powinni mniej płacić Konradowi za reklemę a bardziej skupić sie na swoich klientach, bo ja chyba odpłynę od ING!