ING Bank Śląski – opinie, informacje, kontakt

To bank, który jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych w naszym kraju. Od lat bowiem konsekwentnie trzyma się wybranej kolorystyki. W ucho wpada też motto ING, które brzmi “liczą się ludzie”. Podkreśla ono, że dla tej instytucji finansowej liczą się klienci jako osoby, a nie wyłącznie właściciele pieniędzy lub dłużnicy.

Bank ten powstał z wyodrębnienia z NBP Banku Śląskiego. W 1996 roku Bank Śląski został przejęty przez holenderską ING Groep i od tego czasu funkcjonuje pod nazwą ING Bank Śląski. Przymiotnik “śląski” jest czasem pomijany (logo, oficjalny adres strony www) ze względu na ogólnopolski charakter tej instytucji bankowej.

Oferta ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski jest bankiem uniwersalnym.Znaczy to, że swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców (klienci indywidualni, biznesowi oraz instytucje) i oferowane produkty są zróżnicowane. Zobaczymy, jak przedstawia się gama produktów dostępnych dla klientów indywidualnych.

Konta bankowe – dzięki niemu mamy dostęp do bankowości elektronicznej. Rachunek rozliczeniowy możemy wykorzystywać do rozliczeń z pracodawcą. Konto ułatwi nam również wykonywanie płatności online.

Konta oszczędnościowe – możemy na nim trzymać nadwyżkę pieniędzy, a te będa dla nas pracować. Mamy stały dostęp do naszych środków – wystarczy je przelać z powrotem na rachunek bieżący.

Lokaty – to kolejny produkt oszczędnościowy. Umowy zawierane są na określony czas i po nim następuje kapitalizacja odsetek. Zerwanie umowy przed czasem skutkuje utratą naszego zysku.

Karta kredytowa – dodatkowe środki na naszej karcie płatniczej. Wysokość limitu jest ustalana indywidualnie, na podstawie wysokości naszych zarobków. Co ważne, nasz dług jest spłacany przez każdą wpłatę na konto.

Pożyczka gotówkowa – można ją zaciągnąć na dowolny cel, zawsze wtedy, gdy brakuje gotówki. Dla klientów najważniejsze są ograniczone formalności i brak dodatkowych zabezpieczeń.

Kredyt hipoteczny – jego przeznaczeniem jest realizacja marzeń o własnym domu lub mieszkaniu. Środkami kredytu hipotecznego można spłacać też inne zobowiązania. Zaciągany jest na wysokie kwoty, więc na długo wiąże nas z bankiem.

Kontakt z ING Bankiem Śląskim

Jeśli chcecie skontaktować się z pracownikiem ING Banku Śląskiego, to najłatwiej jest to zrobić telefonicznie. Dostępne są dwa numery telefonów:

Bezpłatny dla połączeń krajowych: 801 222 222,

Dla dzwoniących z zagranicy: 48 (32) 357 00 69.

Opinie o ING Bank Śląski

  1. Ja jestem mile zaskoczona, bo przeszłam z innego banku. i wierzcie mi są bardziej paździerzowe sposoby obsługi klienta niż tu. A produktów to mam konto osobiste i oszczędnościowe, w planach przeniesienie kredytu konsolidacyjnego.

  2. kiedys zrezygnowałem. ostatnio zajrzałem do oddziału, bo mam po drodze. myslałem, że moze mają jakąs lepszą ofertę. ale nie, póki co nie wracam

  3. ja jestem rozczarowna – obiecywano cuda na kiju przy kredycie, a wyszło jak zawsze: mnóstwo dokumentów, które musiałam donosić na już, a o których zapominano mi powiedzieć. mimo dobrej zdolności kredytowej zaproponowano mi niższą kwotę kredytu niż ta, o która wnioskowałam i dłuższy czas spłaty. teraz szukam oferty konsolidacyjnej, bo w końcu podliczyłam, ze zapłacę za kredyt więcej nz sobie zakładałam. a przeciez stopy procentowe sa niskie, powinno sie wykorzystać okazję do tanich kredytów

  4. Powtarzające się problemy z bankowością internetową zaczynają mnie niepokoić?
    Zastanawiam się czy moje środki są bezpieczne w tym banku? Może czas zmienić bank?

  5. Nie polecam. bank nigdy nie dbał o klientów, Pozornie miła obsługa, nic nie potrafi i nic nie może. Bardzo drogie kredyty. Po co przepłacać kilkanaście procent przy kredycie mieszkaniowym, skoro są tańsze znane i stabilne banki w Polsce.

    • Probuje dodzwonic sie od prawie godziny. Raz udalo sie na chwile I w trakcie rozmowy rozlaczylo… I dalej czekam…. tym razem juz 17 minut….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *