Konto bankowe w ING Banku Śląskim

0 /5
(Ocen: 0)

Rachunek rozliczeniowy to obecnie podstawowy produkt bankowy. Dla posiadaczy oznacza wielką wygodę: nie trzeba stać w kolejce do zakładowej kasy, by odebrać wypłatę, szybko można też uregulować rachunki lub zrobić zakupy online. Dodatkowo do konta osobistego możemy dodać wiele dodatkowych produktów: zarówno oszczędnościowych, jak i kredytowych. Zobaczymy jednak, co może nam zaoferować ING Bank Śląski, jeśli chodzi o konta osobiste.

Informacje o kontach osobistych w ING Banku Śląskim

Kto może założyć konto w ING Banku? Każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby młodsze (13-18 lat) potrzebują w tym zakresie zgody rodziców. Konto może być złotówkowe lub w obcej walucie. W drugim przypadku w grę wchodzą: euro, dolary amerykańskie oraz funty brytyjskie.

Konto osobiste w ING w podstawowej wersji jest bezpłatne. Nic nie płaci się za jego prowadzenie, wypłaty ze wskazanych bankomatów czy przelewy internetowe. Płatne są natomiast transakcje zlecane w oddziałach banku.

Jeśli posiadacz konta ma większe wymagania, to może skorzystać z wersji płatnej. Niewielka opłata miesięczna sprawi, że bezpłatne wypłaty środków będą możliwe ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmowe będą również transakcje czy płatności dokonywane w oddziale.

ING Bank Śląski: konto osobiste i formalności

Jak założyć konto w ING Banku? Bardzo prosto! Możemy wybrać pomiędzy dwoma wariantami: elektronicznym i tradycyjnym. W drugim przypadku po prostu idziemy do oddziału banku i wypełniamy z doradcą formularz.

Ścieżka online wygląda następująco: najpierw uzupełniamy formularz udostępniony na stronie internetowej ING. Bank wyśle nam do podpisania umowę kurierem, który również zweryfikuje nasze dane osobowe na podstawie dowodu osobistego. Konto aktywujemy za pomocą linku wysłanego na nasz mail po podpisaniu umowy.

Opinie o koncie osobistym w ING Banku Śląskim

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
21 lutego 2018 07:24

Ja nie jestem do końca zadowolona. umowa nie jest dla mnie jasna, a pani w banku nie była pomocna, chciała tylko pdpisu bez tłumaczeń

paweł
paweł
16 lutego 2018 17:15

wygodne konto, nie ma żadnych udziwnień, zawsze wiem, czy i ilę zapłacę. Dla mnie na plus, nigdzie się stąd nie ruszam. A dodam, że nie ma kredytu, który by mnie wiązał do banku. Po prostu oferta jest bardzo fair.