Kredyt dla firmy w ING Banku Śląskim

0 /5
(Ocen: 0)

Każdy biznes czasem potrzebuje wsparcia. Czasem dodatkowe środki potrzebne są na inwestycje, a niekiedy i na bieżące wydatki firmy. Sprawdzimy, jakie propozycje kredytów dla firm posiada ING Bank Śląski.

Informacje o kredytach firmowych w ING Banku Śląskim

Z jakich produktów finansowych mogą skorzystać przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim? To zarówno kredyty inwestycyjne, jak i obrotowe. Wśród tych drugich możemy wyróżnić takie oferty jak limit kredytowy, finansowanie faktur oraz pożyczkę dla firm (która już się formalnie do kredytów nie wlicza).

Zaczniemy od zobowiązań inwestycyjnych. Pozyskiwane są one na realizację zamierzeń firmy, chodzi tu o budowę nowych budynków, a także linie produkcyjne czy usprawnienie technologii. Forma tego zobowiązania to pożyczka hipoteczna dla firm. Wynika z tego, że pozyskane pieniądze mogą być jednak przeznaczone na dowolny cel.

Kolejny produkt bankowy, który ułatwia prowadzenie biznesu, to limit kredytowy na koncie firmowym. Saldo konta jest zwiększane o określoną kwotę (maksymalnie do 500.000 złotych). Od kwoty 200.000 złotych konieczne będzie ubezpieczenie limitu. Każda wpłata na konto firmowe powoduje spłacenie wykorzystanego limitu.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wsparcie w płaceniu faktur. W ten sposób przedsiębiorca ma większą elastyczność: może wystawiać faktury z dłuższymi terminami płatności. Jednocześnie funkcjonowanie firmy nie jest zagrożone, bo bieżące koszty działalności są finansowane ze zobowiązania.

ING Bank Śląski: kredyt dla firm i formalności

Bank deklaruje, że maksymalnie upraszcza formalności związane z uzyskaniem kredytu dla firm. Wszystko jednak zależy od tego, czy wnioskujący jest już klientem ING Banku oraz jaka ma być kwota wsparcia. Przedsiębiorcy którzy mają rachunek firmowy w ING mogą o zobowiązanie aplikować online. W wielu przypadkach nie muszą również dołączać do wniosków kredytowych dodatkowych dokumentów.

Nowy klient może zaoszczędzić swój czas i najpierw skontaktować się telefonicznie z doradcą bankowym. Sprawdzi on, który produkt najlepiej odpowiada om danej firmy. Podane wówczas zostaną również wymagania, co do koniecznych dokumentów. Sama umowa kredytowa zostanie podpisana w oddziale ING Banku Śląskiego.

Opinie o kredycie dla firm w ING Banku Śląskim

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments