Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Macie regularne i pewne dochody, a marzycie o własnych czterech kątach? Może Wam pomóc kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski. To dla wielu osób jedyna droga do tego, by mieć własne mieszkanie lub dom.

Kredyt hipoteczny zaciągany jest na wysokie kwoty, a jego spłata rozłożona na wiele lat. Dlatego wzięcie takiego zobowiązania, to poważna decyzja. Aby Wam ją ułatwić sprawdzamy, jaka jest oferta ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski i kredyt hipoteczny / mieszkaniowy – podstawowe informacje

Od razu podamy Wam jedna z ważniejszych informacji: ING Banku Śląskim kredyt hipoteczny zaciągnięcie na nawet 35 lat. Znacznie dłuższy czas trwania umowy powoduje, że zobowiązanie będziecie mogli rozłożyć na niższe raty. Spłata może się odbywać w ratach równych lub malejących. Wybór nie zawsze należy do nas, raty malejące wymagają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

A na jaką kwotę możemy liczyć w tym banku? Będzie to do 80% wartości nieruchomości. Niezbędny jest więc nasz wkład własny (minimum 20% wartości nieruchomości). Najmniejsza suma, na jaką możemy wziąć kredyt to 70.000 złotych.

Warto zauważyć, że ING Bank umożliwia wzięcie kredytu osobom, które pracują w oparciu o umowę cywilnoprawną, dzieło lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Brak etatu nie pozbawia Was możliwości zaciągnięcia zobowiązania hipotecznego.

Oprocentowanie zobowiązania zależy od wybranego przez nas konkretnego produktu. ING Bank Śląski oferuje różne warianty kredytów hipotecznych. W jednym można skorzystać z niższych kosztów na początku spłaty lub obniżanych rat w całym okresie spłaty.

Czy kredyt hipoteczny w ING jest wypłacany w innej walucie?

Bank na swoich stronach czy ulotkach nie podaje informacji o tym, czy kredyt hipoteczny jest udzielany w innych walutach niż złotówki.


 • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

  TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

 • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Formalności przy kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim

Jeśli szanujecie swój czas, to ING wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Większość formalności załatwić bowiem telefonicznie lub online. Nawet niezbędne do kredytu dokumenty możecie przesłać droga elektroniczną. Przez cały czas w procedurze pomagać Wam będzie jeden (ten sam) konsultant, czyli nie będziecie musieli tłumaczyć tych samych rzeczy dziesiątki razy. Wizyta w oddziale banku jest konieczna na ostatnim etapie, czyli przy podpisaniu umowy kredytowej.

Wróćmy do wymaganych przez ING Bank Śląski dokumentów. Można podzielić je na trzy grupy. pierwsza z nich to dokumenty ogólne, wlicza się do nich:

 • wniosek o kredyt,
 • dane wnioskodawców,
 • dowód tożsamości ze zdjęciem (skan/zdjęcie).

Kolejna porcja zaświadczeń dotyczy naszych zarobków. Bankowi musimy przedłożyć przykładowo:

 • umowa o pracę,
 • zaświadczenie o źródle i wysokości zarobków,
 • oświadczenie o dochodach,
 • zaświadczenia na temat innych dochodów, np. z tytułu dywidend lub najmu lokalu.

Niezbędne jest również przedstawienie dokumentów związanych z nieruchomością stanowiącą zabezpieczenie kredytu, potrzebne będzie między innymi:

 • odpis z księgi wieczystej,
 • akt notarialny kupna nieruchomości lub umowa wstępna,
 • decyzja o pozwoleniu na użytkowanie,
 • plan zagospodarowania działki,
 • pozwolenie na budowę,
 • kosztorys.

Szczegółowa lista zależy tu od tego, na jaki cel bierzemy zobowiązania. Doradca kredytowy przekaże dokładną informację odnośnie wymaganych dokumentów i to jej należy się trzymać.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Opinie o kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim

Dodaj komentarz