Lokata w ING Banku Śląskim

0 /5
(Ocen: 0)

Najbezpieczniejsze sposoby oszczędzania pieniędzy? W przypadku produktów bankowych to z pewnością lokaty kapitałowe. Sprawdźmy więc, co może w tym zakresie zaoferować nam ING Bank Śląski.

Informacje o lokatach w ING Banku Śląskim

Standardowa lokata terminowa w ING Banku może być otwarta na 3, 6,12 lub 24 miesiące. Co ważne dostęp do tego produktu mają wyłącznie klienci ING, którzy również posiadają w tym banku konto oszczędnościowe. Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 1.000 złotych.

Inne oferty lokat dostępne są również dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług ING. Zasady ich działania są jednak inne. Jedna z propozycji uzależnia zysk z lokaty od kursu euro. Zakłada się ją na 12 miesięcy i po tym czasie bank wypłaca zysk. Oczywiście udzielana jest gwarancja odzyskania włożonego kapitału.

Kolejna propozycja to połączenie lokaty z funduszem inwestycyjnym. Połowa zainwestowanych pieniędzy pracuje na lokacie, a druga połowa we wskazanym przez inwestora modelu funduszu inwestycyjnego. Minimalna kwota to w tym przypadku 4.000 złotych.

Jeśli nie macie potrzebnej kwoty minimalnej, to możecie skorzystać z oferty kont oszczędnościowych. A te w ING Banku możecie założyć nawet na dziecko.

ING Banku Śląskim: lokata i formalności

Klienci ING mogą założyć lokatę bezpośrednio ze swojego konta na platformie internetowej. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają współpracę z tym bankiem możliwe są dwa warianty:

  • rozmowa telefoniczna z doradcą bankowym,
  • wizyta w oddziale banku.

Do założenia lokaty w ING Banku Śląskim, będzie niezbędny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Opinie o lokacie w ING Banku Śląskim

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
18 kwietnia 2018 09:31

Mnie dziwi popularność ING. Mama tam konto i lokaty bankowe, ale za każdym razem jak sie tam pojawiam, to w sumie obsługa nie wie i mówi, ze lepiej zadzwonić na infolinię. Dlatego kredyt hipoteczny wziąłem w innym banku – tu bym nigdy nie miał wsparcia w ogarnięciu procedur.

sama lokata to kpina, założyłem chyba przez przypadek. o wiele lepszą mają ofertę kont oszczędnosciowych i ten produkt mogę polecić. wygodnie sie korzysta za pomoca aplikacji – wszystko jest przejrzyste, oprocentowanie korzystne.