Enerad
Porównaj oferty

Innogy: kontakt po zmianie nazwy – jakie możliwości?

Jedna z największych w Polsce firm energetycznych Innogy, w połowie grudnia 2021 roku zmieni nazwę na E.ON. Wraz z nazwą modyfikacji ulegnie identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa. Przedstawiciele spółki zapewniają, że klienci nie odczują niedogodności, a kontakt z Innogy po zmianie nazwy nadal będzie płynny.

Innogy: kontakt po zmianie nazwy - jakie możliwości?

Kolejna zmiana nazwy. Innogy to teraz E.ON

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, sprzedawca prądu Innogy od połowy grudnia 2021 roku zacznie funkcjonować pod nazwą E.ON Polska. To ostatni krok w procesie integracji z niemiecką firmą energetyczną E.ON, która w 2019 roku odkupiła Innogy od innej niemieckiej grupy – RWE. Oprócz zmiany nazwy, spółkę czeka kompletny rebranding – m.in. uaktualnienie logotypów i kolorystyki. Wszystkie materiały marketingowe i dokumenty firmowe będą od tego momentu sygnowane nową nazwą i nowym logo. Zmiany nie ominą też strony internetowej, w tym portalu “Moje Innogy”, które będzie funkcjonować jako “Mój E.ON”.

Od 2021 roku nową nazwę zyska również część spółek należących do byłego Innogy. Firma Foton Technik, zajmująca się m.in. dostarczaniem rozwiązań z zakresu OZE, zmieni nazwę na E.ON Foton. Analogicznie, innogy Polska Solutions będzie się nazywać E.ON Polska Solutions.

Przemianowaniu uległ również operator sieci dystrybucyjnej, jednak w typ przypadku, dla lepszego rozróżnienia części sprzedażowej i dystrybucyjnej zrezygnowano z członu E.ON. W efekcie stołeczny OSD, od grudnia 2021 roku będzie się nazywał Stoen Operator (zamiast Innogy Stoen Operator).

Opcje kontaktu z Innogy po zmianie nazwy

Warto podkreślić, że zmiana nazwy Innogy nie wpłynie znacząco na klientów i kontrahentów firmy. Wszystkie kontrakty i zasady funkcjonowania pozostają w mocy. Stawki za energię, obowiązujące oferty i warunki umów nie ulegną zmianie. Odbiorcy usług będą indywidualnie informowani o rebrandingu, jednak nie będzie do wymagało od nich żadnych aktywności.

Utrudnień nie powinno być również jeśli chodzi o kontakt z Innogy. Zmiana nazwy nie wpłynie na m.in. na numer infolinii kontaktowej Innogy. Jednocześnie ze względu na zmianę domeny internetowej, kontakt mailowy najlepiej realizować za pośrednictwem formularza dostępnego na nowej stronie: eon.pl. Kontakt z Innogy, oprócz tego można nawiązać za pośrednictwem salonów (ich aktualną listę klienci znajdą na stronie eon.pl).

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień technicznych i energetycznych Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta Stephena Kinga, gra w gry i śledzi trendy motoryzacyjne.

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły