Innogy – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 3.2 (ilość ocen: 5)

Ocena: 3.2
(ilość ocen: 5)

Innogy czyli dawne RWE to niemiecka spółka energetyczna wchodząca w skład indeksu giełdowego DAX. Jest jedną z pięciu największych firm energetycznych w Europie oraz trzecim największym sprzedawcą prądu na Starym Kontynencie. Spółka to lider rynku niemieckiego pod względem sprzedaży energii elektrycznej, w Polsce zamyka pierwszą piątkę największych sprzedawców. Oprócz prądu, innogy sprzedaje także gaz ziemny dla dużych przedsiębiorstw.

Marka innogy zastąpiła znaną nazwę RWE we wrześniu 2016 roku. Zmieniło się także logo firmy oraz identyfikacja wizualna – koloru niebieski i tradycyjną czcionkę zamieniono na róż, pomarańcz, biel i nowoczesną typografię. Te kosztowne zabiegi marketingowe mają sprawić, że poczciwe RWE będzie bardziej kojarzone z innowacyjnymi technologiami, w które korporacja zaczęła inwestować.

Poza marką i designem zmiany zaszły także w strukturze spółek grupy RWE. Otóż prawie wszystkie spółki koncernu zostały połączone w jedną. Jedynie operator zmieni nazwę z RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.

Transformacje nie przełożą się na jakiekolwiek zmiany dla klientów. Dane teleadresowe czy rachunki bankowe pozostają takie same. Klienci nie muszą zawierać nowych umów lub aneksów ani podejmować żadnych dodatkowych działań. Nie zmieniła sią także cena usług.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Innogy Polska w 2015 roku obsługiwało ponad 930 tys. klientów na obszarze całego kraju i sprzedało prawie 6 tys. GWh energii. Od 2011 roku innogy Polska realizuje program „Klient w Centrum Uwagi”, którego jednym z głównych założeń jest budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami i dostarczanie satysfakcjonujących rozwiązań. Na nowej stronie internetowej innogy – www.innogy.pl podając nasz kod pocztowy możemy sprawdzić jakie produkty tej firmy dostępna są w naszym miejscu zamieszkania.

Warszawscy klienci innogy mogą uzyskać informację i pomoc w oddziałach innogy zlokalizowanych w kilku miejscach w stolicy albo tak jak pozostali odbiorcy energii kontaktować się ze spółką poprzez Telefoniczne Centrum Kontaktu z Klientem i Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, czyli e-BOK lub porozmawiać na chacie z konsultantem.

Klient biznesowy – taryfa A,B, C

Klienci biznesowi innogy to małe, średnie oraz duże firmy. Klienci instytucjonalni mogą wybierać spośród szerokich grup produktów – więcej informacji na temat aktualnych ofert znajdziesz w naszej porównywarce.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Klienci indywidualni to gospodarstwa domowe, dla których sprzedawca przygotował kilka produktów taryfowych – więcej informacji na temat aktualnej oferty oraz promocji znajdziesz w naszej porównywarce cen prądu.

Innogy Polska jest zdobywcą takich prestiżowych nagród jak:

 • Gold Standard 2011 w kategorii „Dostawcy Energii”;
 • Srebrny Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – gospodarstwa domowe” w 2010 roku;
 • Złoty Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – oferta dla firm” w 2010 roku.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez innogy w 2019 roku

Innogy - struktura paliw.

Sprzedawca gazu

Innogy rozpoczęło sprzedaż gazu od roku 2013. Jest to bezpośrednim rezultatem nowelizacji Prawa energetycznego i liberalizacji rynku gazu w Polsce.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Innogy obecnie oferuje sprzedaż gazu dla dużych przedsiębiorstw, czyli takich, które zużywają powyżej 465 000 m3 oraz firm z sektora MSP. Innogy przygotowała do wyboru dwie oferty sprzedaży gazu dla firm.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Innogy nie oferuje sprzedaży gazu dla domu.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Innogy w Europie swoją działalność koncentruje na :

 • wydobyciu surowców,
 • wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla, gazu, energii jądrowej oraz odnawialnych źródeł energii,
 • sprzedaży i dystrybucji gazu i energii elektrycznej.

Energetyczny gigant zatrudnia globalnie 66 tys. pracowników i zaopatruje 17 milionów klientów w energię elektryczną oraz blisko 8 milionów w gaz. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

W Polsce innogy (dawne RWE) działa od 2002 roku, w którym to zakupił od Skarbu Państwa 85 proc. akcji firmy STOEN (Stołeczny Zakład Energetyczny). W maju 2007 roku STOEN zmienił nazwę na RWE Stoen, w tym samym roku została ona podzielona na dwie spółki: RWE Stoen i RWE Stoen Operator. 1 października 2008 roku nazwa RWE Stoen S.A. została przekształcona na RWE Polska S.A. W naszym kraju innogy zatrudnia około 1500 pracowników.

Innogy deklaruje, że dużą wagę przykłada do Kodeksu Etycznego RWE: Zasady leżące u podstaw Kodeksu Etycznego RWE stanowią fundament działalności Grupy RWE, zarówno w biznesie, jak i w społeczeństwie. Jak informuje firma, menedżerowie spółek z koncernu Grupy raz w roku składają sprawozdania dotyczące przestrzegania Kodeksu Etycznego.

Obszary działalności innogy w Polsce

Filarami Grupy w Polsce są:

 • Innogy Polska – spółka zajmuje się sprzedażą energii w Polsce i wsparciem rozwoju Grupy w naszym kraju.
 • Innogy Stoen Operator – operator systemu dystrybucyjnego w Warszawie oraz jej okolicach, która dostarcza 7060 GWh energii elektrycznej przy pomocy sieci obejmującej obszar 517 km2.
 • Innogy Business Services Polska Sp. z o.o., która odpowiada za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów, innych procesów biznesowych, oraz w obszarze IT.

Ponadto korporacja posiada udziały w spółkach produkujących energię elektryczną i ciepło z węgla (Elektrociepłownia Będzin) oraz jest znaczącym producentem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Poprzez swoją spółkę innogy Renewables Polska jest właścicielem farm wiatrowych w: Suwałkach (41,4 MW), Pieckach (32 MW) i Tychowie (34,5 MW), a od 2012 roku w Krzęcinie (16 MW) i Taciewie (30 MW). Do grupy innogy w Polsce należą farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.

Fundacja RWE

Od 2006 roku w Polsce działa Fundacja RWE, której dochody pochodzą ze świadczeń Fundatora oraz spółek należących do Grupy. Fundacja zajmuje się przede wszystkim: edukacją, kulturą i sportem (od 2006 roku działa program Orliki RWE). Upowszechnia również ochronę i promocję zdrowia, wspiera ofiary katastrof, pomaga w rozwijaniu kontaktów między społeczeństwami. Fundacja przekazuje także darowizny i dotacje.

Innogy w mediach społecznościowych

Innogy, jak na korporację przystało, dba o komunikację w mediach społecznościowych. Oprócz Facebooka firma obecna jest na YouTube gdzie prezentuje kilkadziesiąt filmów, które mają pomóc w budowaniu świadomości marki i wizerunku społecznego zaangażowania.
Ze względu na zmianę marki RWE na innogy my prezentujemy filmik dedykowany właśnie temu ważnemu wydarzeniu w historii firmy.

Te same materiały ale w mniejszej liczbie znajdziemy na Google+. Sporo o innogy dowiedziemy się na Instagramie z wielu zamieszczonych tam zdjęć i krótkich opisów. W wygodny sposób mamy tu przegląd organizowanych przez firmę konkursów, wydarzeń, warsztatów, akcji społecznych,…

Więcej informacji o innogy

Opinie o innogy

 1. Ostatnio widziałem reklamę Innogy w tramwaju. Zastanawiam się nad ich ofertą. Czy po zmianie z RWE na Innogy coś się zmieniło na lepsze lub na gorsze. Jakie są wasze doświadczenia?

  • bardzo ślamazarna i niesympatyczna obsługa. Tyle się zmieniło. Kupując mieszkanie w 2015 w RWE przygotowali umowę przyłączeniową przy mnie, w 5 minut. Niedawno orzekli, że musi być ta umowa zaktualizowana. Wzięli papiery i powiedzieli „do 30 dni”. Jutro mija 30 dni i ani słychu ani widu. Jeszcze dziś rano umowa nie była przygotowana. Dramat. Miesiąc temu przy drugim stoliku odprawiali starszego człowieka z kwitkiem. Dzieweczka była wobec niego tak nieuczynna, tak niegrzeczna.. staruszek nie rozumiał czym się różni operator od dostawcy, on po prostu chciał podpisać umowę i mieć sprawę z głowy, a panienka tylko czekała aż sobie pójdzie. Niech ucieka kto może!

   • proponuję samemu się tam zatrudnić a później […] trzy po trzy , nie ma i nie będzie chętnych do tej pracy , nie ma nic gorszego jak praca z ludźmi młodzi rezygnują nie wytrzymują napięcia roszczeniowych pretensjonalnych i chamskich klientów jeśli można ich tak nazwać , obwinianie zwykłego pracownika o całokształt pracy świadczy o niedołęstwie umysłowym , za całokształt odpowiada szefostwo więc tam się udajcie i zacznijcie pyskówkę a nie z bogu ducha winną jak to raczyłeś pan nazwać dzieweczka

 2. kupilem mieszkanie na Pradze, poprzedni wlaściciel przepisał na mnie licznik. W czasie rozmowy wyszło, że Innogy zamontowało mu inteligentny licznik. Czy ktoś wie o co chodzi z tym inteligentym licznikiem?

  • Inteligentny licznik montowany przez Innogy działa tak samo jak licznik tradycyjny. Ponadto może zdalnie przesyłać dane dotyczące zużycia energii do Innogy. Licznik może pomóc wykryć przerwy w dostawie prądu wysyłając informacje do operatora sieci. A Pan jako konsument ma możliwość sprawdzenia rzeczywistego zużycia energii.

   Pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

   • No dobrze, panie Piotrze…

    A teraz pytanie dodatkowe:

    – jak długo dziala taki „inteligentny licznik”?

    – czy w ogóle umowa przewiduje okres, po którym licznik MUSi być wymieniony?

    – kto ponosi koszty takiej wymiany?

    • kazdy licznik, nie tylko intelignetny podlega legalizacji. Koszt wymiany jest po stronie Operatora (Operatora jest włąścicielem licznika)

 3. zmienili nazwę na Innogy żeby nie być kojarzeni. RWE czyli Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk co znaczy Reńsko-Westfalski Zakład Energertyczny. Radzę skorzystać z porównywarki cen prądu i wybrać sobie innego sprzedawcę

 4. Witam, czy ktoś wie jak wygląda sytuacja podłączeniowa w Innogy? Posiadam budowlaną działkę w Warszawie i chciałbym uzyskać przyłączę elektryczne. Czy Innogy Stoen Operator wykonuje całe przyłączę i ile to kosztuje?

  • Witam, Panie Waldemarze zakład energetyczny do którego Pan należy, w tym przypadku innogy Stoen Operator doprowadza instalację do punktu granicznego działki (skrzynka). Od skrzynki do domu musi Pan we własnym zakresie doprowadzić instalację. Cena przyłączą zależy od kilku czynników. Wszystko na ten temat znajdzie Pan w naszym artykule : Przyłącze energetyczne – krok po kroku.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 5. Dzień dobry, w tym roku wymieniłem piec węglowy na elektryczny oraz kuchenkę gazową również na elektryczną. Według moich szacunków przekroczę moc umowną zawartą z innogy. Czy innogy może naliczyć mi karę, co w tym przypadku należy zrobić?

  • Witam, Panie Edwardzie w przypadku przekroczenia mocy przyłączeniowej będzie Pan obarczony dodatkową opłatą. Jej wysokość zależna jest od grupy przyłączeniowej.
   Dla IV i V grupy przyłączeniowej opłaty wynoszą:
   62 zł 23 gr netto – przyłącza kablowych
   39 zł 37 gr netto – przyłącza napowietrznych

   W tym wypadku radzę złożyć wniosek o zmianę mocy umownej lub grupy taryfowej.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 6. Od zawsze należe do RWE, teraz innogy. Nigdy nie zmieniałem taryfy pozostając przy G11. Ostatnio czytałem, że w niektórych przypadkach warto zastanowić się nad zmianą taryfy, ponieważ można trochę zaoszczędzić. Czy ktoś wie na czym polega taryfa dla domu G12W i R w ofercie innogy?

 7. Zauważyłem, że innogy ma ofertę prądu związaną z przydomową elektrownią. Czy ktoś z Was robił szczegółowy przegląd oferty Energia ze słońca w Twoim domu. Chciałbym wiedzieć czy jest to korzystne, czy może bardziej opłacalne będzie zakup paneli fotowltaicznych w Ikei lub starać się o dofinansowanie z programu Prosumen?

  • ludzie namawiający na przejście do innego sprzedawcy często podszywają się pod ynnogi dawne RWE Polska , ynnogi nikogo nie wysyła aby namawiał ludzi do podpisania umowy , Radzę czytać dobrze podsuwaną umowę a nie później biadolić że nie wiedziałem lub nie wiedziałam , szkopuł w tym że takiej umowy wam nie zostawią abyście mogli się z nią w spokoju zapoznać , i UWAGA nie informują was że będziecie dostawali dwa rachunki jeden od nich a drugi za tak zwany przesył od Operatora Stoen Operator , czyli skórka za wyprawkę mizerne oszczędności , jeśli podpiszecie umowę z jakąś firmą na dostarczenie energii i nie będzie się wam zgadzał koszt ze zużytą energią to możecie cmoknąć psa w nos oni na ogół siedziby mają w innych miastach i to znacznie oddalonych od Warszawy , ale jak to mówią podróże kształcą i te 200 kilometrów można zrobić aby pocałować klamkę nic nie załatwiając ludzie czytajcie do cholery umowy co wam naganiacze podsuwają bo później będziecie mieli same kłopoty , a jeśli macie problem idźcie do biura waszego dostawcy i wypytajcie się bo macie zawartą umowę z ynnogi i czy was zobowiązuje jakieś wypowiedzenie bo często wypowiadacie umowę dotychczasowemu dostawcy a obowiązuje was jakiś termin i za to dostajecie karę za zerwanie umowy , nie jestem pracownikiem ynnogi ale kiedyś pracowałem w RWE i miałem do czynienia właśnie z ludźmi co te umowy zerwali , no niestety trzeba czytać a później zrywać bo nawet w sądzie nie wygracie umowa podpisana zobowiązuje niestety , daję wam po prostu dobrą radę

 8. Oszuści! Przedstawicielka RWE/innogy podała się za Enę. W ciągu 2 tyg. wysłałam formularz odstąpienia od umowy, stwierdzili że musi być wypowiedzenie umowy. W tym czasie naliczyli karę za zerwanie umowy. Kary nie zapłaciłam wg rady policji i radcy prawnego. RWE/innogy uznało, że umowa nadal obowiązuje więc dałam spokój. Płacę faktury (które czasami nie dochodzą, więc doliczają odsetki), mimo to karę za zerwanie umowy -której jednak nie zerwałam dalej próbują ze mnie ściągnąć.

  • Pani Alicjo na każdej strony umowy z Innogy jest logo i nazwa firmy jak tak Pani czyta wszelkie umowy to radze się dowiedzieć czy jeszcze Pani czegoś nie zmieniła XD ,np domu .

 9. przestrzegam przed zawarciem umowy wszystkich potencjalnych klientów .
  W rozmowie telefonicznej z konsultantem zostałem wprowadzony w błąd . Oferowano mi płatności o 12 % mniejsze przy zawarciu umowy na 24 miesiące .
  Miałem dostać umowę i warunki do zapoznania się . Minęło kilkanaście dni i zamiast umowy i regulaminu dostałem rachunek większy o koło 5 % i do tego ,, Smycz << na 24 miesiące .
  Mimo , ze próbowałem odstąpić od umowy nie wyrażono mi na to zgody

  • Dzień dobry,
   Panie Marku to bardzo przykra sytuacja. Chciałabym się odnieść jednak do tego, że już po kilkunastu dniach otrzymał Pan wyższy rachunek. Nowa umowa powinna obowiązywać przynajmniej od kolejnego okresu rozliczeniowego. Może więc wyższa kwota faktury wynikała z przyczyn innych niż sama zawarcie nowego porozumienia? Jeśli wcześniej nie korzystał Pan z prawa zmiany sprzedawcy, to nie chroniła Pana gwarancja ceny.

   Ponadto sprzedawca prądu nie może Panu odmówić odstąpienia od umowy, jeśli zostaną spełnione dwa warunki: terminu (14 dni od zawarcia umowy) oraz pisemnej formy wypowiedzenia. W przypadku przekroczenia terminu nie mamy do czynienia z odstąpieniem a z wypowiedzeniem umowy. W tym przypadku odbiorca może być zobowiązany do uiszczenia kar umownych, co nie zawsze jest dla niego korzystne.

   Warto skontaktować się ponownie ze sprzedawcą prądu i bezpośrednio wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Może też Pan wnioskować o odsłuchanie Pana rozmowy (te handlowe muszą być nagrywane).

   Pozdrawiam,
   Barbara
   zespół enerad.pl

  • Miałam podobną sytuację.Konsultantka na infolinii zaproponowała mi 10% upustu a w kolejnym roku 5% upustu za dodatkową opłatą 7 zł.Tylko nie powiedziała ,że przy niskim zużyciu jest to niekorzystna oferta dla mnie. W rezultacie płace więcej.Niestety dla mnie było za późno aby się z tego wycofać.Jak tylko skończy się ta niekorzystna dla mnie umowa szukam innego dostawcę.Może zrobią tak inni , którzy czują się oszukani to innogy dojdzie po rozum do głowy i nie będzie żerowało na ludziach. Mam żal ,że ja, jako wieloletni klient , na czas opłacający faktury zostałam wprowadzona w błąd. Nie ładnie oj nie ładnie.

 10. Innogy oferuje nowy aneks do umowy klientów indywidualnych na 3 lata? Czy jest to korzystne? Czy lepiej skorzystać i przejść do PGNiG ?
  Dostałam taki aneks w styczniu 2018 r.
  Czy niepodpisanie go czymś grozi? Wyłączeniem prądu itp.?

  • Dzień dobry,

   Pani Doroto trudno jest nam odpowiedzieć na Pani pytania, ponieważ nie znamy ani treści Pani umowy, ani aneksu. Zanim Pani podpisze, to może Pani skonsultować z pracownikiem innogy, jakie zmiany wprowadza aneks. Zawarte są w nim również ewentualne konsekwencje niepodpisania dokumentu. Jeśli chodzi o zmianę sprzedawcy, to również musi Pani rozważyć, czy jeśli ma Pani podpisaną umowę na czas określony, to czy nie grożą Pani kary umowne. Samo pojawienie się propozycji podpisania aneksu nie gwarantuje Pani prawa do wypowiedzenie umowy bez konsekwencji.

   Warto w tej sprawie skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, której udziela miejski rzecznik praw konsumentów.

   Pozdrawiam,
   Barbara
   zespół enerad.pl

   • Witam,
    przesłana propozycja aneksu, o którym pisze p. barbara wg mnie dotyczy przedłużenia umowy na czas określony z gwarancją rabatu 3% do obecnie płaconej stawki i gwarancją stałej nowej ceny przez okres umowy. Pytanie czy warto iść w tym kierunku? czy może lepiej przejść do innego dostawcy? W moim przypadku mam umowę na czas nieokreślony z Innogy, taryfa G11, Warszawa. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

    • Dzień dobry,

     najwygodniej będzie chyba skorzystać z naszego kalkulatora: wyniki pokazują też procentowe oszczędności na rachunku za prąd. Wtedy można najłatwiej ocenić ofertę innogy, którą Pan otrzymał. W wielu ofertach można wybrać też czas trwania umowy na bardziej dogodny.

     Pozdrawiam,
     Barbara
     zespół enerad.pl

 11. niby akcje innogy ma spoko, ale ceny prądu są masakryczne. nie wiem, czy jest droższa firma energetyczna! i jeszcze moja opinia o innogy została popsuta przez mało sympatyczna obsługę w punkcie. klient to wróg dla nich…

  • Zostałam wrobiona w podpisanie umowy .Pani która przyszła podpisać umowę podszyła się pod pracownika Energii i zapewniała mnie ze to jest ta sama firma.Moja próba rozwiązania umowy z dawna RWE obecnie inoggy miała skończyć się nałożeniem kary w wysokości ok.3 tyś. zł.Czekam na koniec umowy i żegnam się z oszustami.

 12. Innogy, jeżeli chodzi o obsługę klienta, to wybitny syf !!!!!
  Kupiłem mieszkanie 13 marca 2018 roku, umowę przepisałem 15 marca 2018 roku, dzisiaj jest 15 sierpnia 2018 i pomimo 5-cio krotnego kontaktu z infolinią, pisania ponagleń oraz reklamacji, do dzisiaj nie otrzymałem pierwszej faktury, od której zależy całkowite uruchomienie i aktywność konta internetowego, nie wspominając przede wszystkim o tym, że na pierwszej fakturze jest numer konta bankowego, na który można wpłacać bieżące zaliczki, co przy rozliczeniu rocznym jest sprawą kluczową, jeżeli chodzi później o wpłatę końcową.
  Nie chce mi się już pisać na temat prostowania przez miesiąc poprawnej pisowni mojego nazwiska, bo pani w BOK ma trudność przepisania z D.O.
  Obsługa w dziale księgowości jest karygodna, chociaż konsultanci świecą oczami i przepraszają za nie swoje winy.
  Najgorsze jest to, że nie ma wielkiego wyboru dla miasta Warszawa.

 13. Właśnie to zrobię, od dawna tak już myślałam ale Pana opinia mi pomogła! Dzięki! Niech idą sobie do diabła wraz z tymi swoimi najinteligentniejszymi licznikami!

 14. Ja od podpisania umowy czekam już ponad 14 dni (14 dni miał być to maksymalny czas), na włączenie prądu. Telefony i pisanie do nich nic nie dają, bo mówią, że wypełnili ponaglenie, a tak naprawdę nic w tej sytuacji nie zrobili.

 15. Wyjątkowo nieudolna obsługa kontaktu z klientami. Pomimo wymiany kilkunastu maili nie dowiedziałem się jak zawrzeć umowę na dostawę energii. Piszą mi jakieś bzdury, nie odpowiadają konkretnie na pytania, kierują mnie do jakiegoś urzędu geodezji ( co to takiego?), w końcu polecają wynajęcie elektryka to będzie wszystko wiedział. Skandal proszę Państwa!

 16. To jest skandal, żeby niemcy decydowali o polskiej energetyce.
  Za ten przekręt ludzie odpowiedzialni, POwinni stanać przed plutonem egzekucyjnym.
  Wszystkie strategiczne gałęzie energetyki polskiej, są w obcych rękach…
  To chyba za to Wałesa nobla dostał?!?!
  Przecjecie polskiego zakładu energetycznego przez niemcy, PO Nocnej Zmianie, kiedy to her Tusk na XVIII piętrze warszawskiegi hotelu Marriott dostał od niemców reklamówwki z dolarami (pisze o tym Piskorski), na rozbior Polski i Pozbawienie Polaków majatku narodowego.
  Gdzie są słuzby specjalne RP i dlaczego nie wylapaujazdrajców i złodziei POlonofobistycznych, działającycy na szkodę państwa polskiego a dbających o niemcy ?!?!

 17. Co się dzieje w tej firmie? Innogy Stoen operator, dystrybutor energii elektrycznej , mazowieckie! ciągłe mamy z Wami problemy, blokowanie dostępu do ebok, komunikacja na info linii masakra! Nic nie można załatwić, ludzie niekompetentni albo może to nie są ludzie tylko jakieś automaty! Obudźcie się!

 18. Innogy przysłało aneks do umowy , w którym za comiesięczną opłatą 6.99zl w proponują 5% zniżki za energię która będzie „zielona”. Umowa obowiązuje 36 miesięcy . Taką propozycje dostają tylko osoby,które zużywają niewielką ilość prądu -czyli jak można się zorientować -zamiast mniej,płacą więcej !!! Takiej propozycji nie dostają osoby,które mają duże zużycie -bo te by faktycznie skorzystały . To jawne oszustwo,na które niestety dałam się nabrać (szczególnie ta zielona energia mnie wzięła ,bo staram się żyć w miarę eco a nie pomyślałam ,skąd innogy weźmie zieloną energię w W-wie ) Także faktycznie-uważajcie co podpisujecie!!!! Pozdrawiam

  • Umowa nie jest zależna od tego kto ile zużywa. Zadzwoniłem i poprosiłem o tą ofertę i dostałem ją na maila, a mam sporo zużycia. Faktem jest że nie sami mi podali tą ofertę na tacy, tylko akurat szukam nowego sprzedawcy.

 19. Ceny na tej porównywarce ty chyba jakieś stare i nieaktualne, Innogy nalicza 39 groszy za 1kwh w taryfie g11. W nowej ofercie po podpisaniu umowy na 3 lata z 1,5 grosza taniej. Mieszkanie wynajmuje, od kilku lat chciałem licznik przedpłatowy za który bym zapłacił ale rwe czy innogi ma mnie gdzieś. Z 6 lat temu tłumaczyli że sa problemy z płatnościami na ten licznik, po nastepnych 2-3 latach że sytuacja się nie zmieniła a teraz że mi nie zamontują, dlaczego ? bo nie montują.
  Tak mają monopoliści, nawet jesli podpisze umowę z inna firmą o sprzedaż prądu to pośrednio dalej będe klientem rwe.

  • Panie Wiesławie, Pana obecna faktura składa się z opłat dla dystrybutora (innogy operator) oraz opłat dla sprzedawcy (innogy polska s.a.). Dystrybutora nie można zmienić, natomiast sprzedawcę już tak. Pomiar Pana licznika zawsze będzie robił Pan od Innogy Operator. Rozliczenie za energię czynną odbywa się po przez udostępnienie pomiaru nowemu sprzedawcy przez operatora. Zatem cena za energię czynną i opłatę handlowa możemy zmienić po przez wybranie innego sprzedawcy.

 20. Obsługa na teleinfo beznadziejna. Pani na infolinni podajesz stan licznika a ona twierdzi że to nie jej rejon. Na maxa podniosła mi ciśnienie. Po 20 minutach rozmowa z innym konsultantem i już jest to ich rejon 🙂 Totalna kpina. Sprawa opryskliwej telekonsultantki zgłoszona ale aby rozpatrzyli sprawę trzeba podać pełne dane, numery umów, upowaznienia po to aby zniechęcić klijenta do dalszych roszczeń. Sprawę trzeba będzie zgłosić dalej a wystarczyło zwyczajnie przeprosić. Dno i nic więcej.

 21. Uważnie czytajcie faktury od innogy. Zmieniałam niedawno operatora i ostatnia faktura od innogy przyszła z zużyciem szacowanym – oczywiście mocno przeszacowanym i nie mającym wiele wspólnego ze stanem licznika. Jakiekolwiek próby wyjaśnienia – bez odzewu. Jedynie przyszedł list, gdzie straszą sądem i komornikiem w przypadku nieopłacenia faktury. Bujamy się tak od 3 miesięcy.
  Nie można o nich napisać nic dobrego…

Dodaj komentarz