Innogy – niemiecki gigant, dawne RWE

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Innogy

Innogy – niemiecki gigant, dawne RWE

Innogy czyli dawne RWE to niemiecka spółka energetyczna wchodząca w skład indeksu giełdowego DAX. Jest jedną z pięciu największych firm energetycznych w Europie oraz trzecim największym sprzedawcą prądu na Starym Kontynencie. Spółka to lider rynku niemieckiego pod względem sprzedaży energii elektrycznej, w Polsce zamyka pierwszą piątkę największych sprzedawców. Oprócz prądu, innogy sprzedaje także gaz ziemny dla dużych przedsiębiorstw.

Marka innogy zastąpiła znaną nazwę RWE we wrześniu 2016 roku. Zmieniło się także logo firmy oraz identyfikacja wizualna – koloru niebieski i tradycyjną czcionkę zamieniono na róż, pomarańcz, biel i nowoczesną typografię. Te kosztowne zabiegi marketingowe mają sprawić, że poczciwe RWE będzie bardziej kojarzone z innowacyjnymi technologiami, w które korporacja zaczęła inwestować.

Poza marką i designem zmiany zaszły także w strukturze spółek grupy RWE. Otóż prawie wszystkie spółki koncernu zostały połączone w jedną. Jedynie operator zmieni nazwę z RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.

Transformacje nie przełożą się na jakiekolwiek zmiany dla klientów. Dane teleadresowe czy rachunki bankowe pozostają takie same. Klienci nie muszą zawierać nowych umów lub aneksów ani podejmować żadnych dodatkowych działań. Nie zmieniła sią także cena usług.

Oferta innogy

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Innogy Polska w 2015 roku obsługiwało ponad 930 tys. klientów na obszarze całego kraju i sprzedało prawie 6 tys. GWh energii. Od 2011 roku innogy Polska realizuje program „Klient w Centrum Uwagi”, którego jednym z głównych założeń jest budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami i dostarczanie satysfakcjonujących rozwiązań. Na nowej stronie internetowej innogy – www.innogy.pl podając nasz kod pocztowy możemy sprawdzić jakie produkty tej firmy dostępna są w naszym miejscu zamieszkania.

Warszawscy klienci innogy mogą uzyskać informację i pomoc w oddziałach innogy zlokalizowanych w kilku miejscach w stolicy albo tak jak pozostali odbiorcy energii kontaktować się ze spółką poprzez Telefoniczne Centrum Kontaktu z Klientem i Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, czyli e-BOK lub porozmawiać na chacie z konsultantem.

Klient biznesowy – taryfa A,B, C

Klienci biznesowi innogy to małe, średnie oraz duże firmy. Klienci instytucjonalni mogą wybierać spośród szerokich grup produktów – więcej informacji na temat aktualnych ofert znajdziesz w naszej porównywarce.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Klienci indywidualni to gospodarstwa domowe, dla których sprzedawca przygotował kilka produktów taryfowych – więcej informacji na temat aktualnej oferty oraz promocji znajdziesz w naszej porównywarce cen prądu.

Innogy Polska jest zdobywcą takich prestiżowych nagród jak:

 • Gold Standard 2011 w kategorii „Dostawcy Energii”;
 • Srebrny Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – gospodarstwa domowe” w 2010 roku;
 • Złoty Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – oferta dla firm” w 2010 roku.

Już dzisiaj skorzystaj z naszej porównywarki i sprawdź ceny innogy dla siebie!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez innogy w 2015 roku

rwe-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Innogy rozpoczęło sprzedaż gazu od roku 2013. Jest to bezpośrednim rezultatem nowelizacji Prawa energetycznego i liberalizacji rynku gazu w Polsce.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Innogy obecnie oferuje sprzedaż gazu dla dużych przedsiębiorstw, czyli takich, które zużywają powyżej 465 000 m3 oraz firm z sektora MSP. Innogy przygotowała do wyboru dwie oferty sprzedaży gazu dla firm.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Innogy nie oferuje sprzedaży gazu dla domu.

Podstawowe informacje o firmie

Innogy w Europie swoją działalność koncentruje na :

 • wydobyciu surowców,
 • wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla, gazu, energii jądrowej oraz odnawialnych źródeł energii,
 • sprzedaży i dystrybucji gazu i energii elektrycznej.

Energetyczny gigant zatrudnia globalnie 66 tys. pracowników i zaopatruje 17 milionów klientów w energię elektryczną oraz blisko 8 milionów w gaz. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

W Polsce innogy (dawne RWE) działa od 2002 roku, w którym to zakupił od Skarbu Państwa 85 proc. akcji firmy STOEN (Stołeczny Zakład Energetyczny). W maju 2007 roku STOEN zmienił nazwę na RWE Stoen, w tym samym roku została ona podzielona na dwie spółki: RWE Stoen i RWE Stoen Operator. 1 października 2008 roku nazwa RWE Stoen S.A. została przekształcona na RWE Polska S.A. W naszym kraju innogy zatrudnia około 1500 pracowników.

Innogy deklaruje, że dużą wagę przykłada do Kodeksu Etycznego RWE: Zasady leżące u podstaw Kodeksu Etycznego RWE stanowią fundament działalności Grupy RWE, zarówno w biznesie, jak i w społeczeństwie. Jak informuje firma, menedżerowie spółek z koncernu Grupy raz w roku składają sprawozdania dotyczące przestrzegania Kodeksu Etycznego.

Obszary działalności innogy w Polsce

Filarami Grupy w Polsce są:

 • Innogy Polska – spółka zajmuje się sprzedażą energii w Polsce i wsparciem rozwoju Grupy w naszym kraju.
 • Innogy Stoen Operator – operator systemu dystrybucyjnego w Warszawie oraz jej okolicach, która dostarcza 7060 GWh energii elektrycznej przy pomocy sieci obejmującej obszar 517 km2.
 • Innogy Business Services Polska Sp. z o.o., która odpowiada za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów, innych procesów biznesowych, oraz w obszarze IT.

Ponadto korporacja posiada udziały w spółkach produkujących energię elektryczną i ciepło z węgla (Elektrociepłownia Będzin) oraz jest znaczącym producentem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Poprzez swoją spółkę innogy Renewables Polska jest właścicielem farm wiatrowych w: Suwałkach (41,4 MW), Pieckach (32 MW) i Tychowie (34,5 MW), a od 2012 roku w Krzęcinie (16 MW) i Taciewie (30 MW). Do grupy innogy w Polsce należą farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.

Fundacja RWE

Od 2006 roku w Polsce działa Fundacja RWE, której dochody pochodzą ze świadczeń Fundatora oraz spółek należących do Grupy. Fundacja zajmuje się przede wszystkim: edukacją, kulturą i sportem (od 2006 roku działa program Orliki RWE). Upowszechnia również ochronę i promocję zdrowia, wspiera ofiary katastrof, pomaga w rozwijaniu kontaktów między społeczeństwami. Fundacja przekazuje także darowizny i dotacje.

Innogy w mediach społecznościowych

Innogy, jak na korporację przystało, dba o komunikację w mediach społecznościowych. Oprócz Facebooka firma obecna jest na YouTube gdzie prezentuje kilkadziesiąt filmów, które mają pomóc w budowaniu świadomości marki i wizerunku społecznego zaangażowania.
Ze względu na zmianę marki RWE na innogy my prezentujemy filmik dedykowany właśnie temu ważnemu wydarzeniu w historii firmy.

Te same materiały ale w mniejszej liczbie znajdziemy na Google+. Sporo o innogy dowiedziemy się na Instagramie z wielu zamieszczonych tam zdjęć i krótkich opisów. W wygodny sposób mamy tu przegląd organizowanych przez firmę konkursów, wydarzeń, warsztatów, akcji społecznych,…

Aktualności o innogy

7 Comments

 1. Ostatnio widziałem reklamę Innogy w tramwaju. Zastanawiam się nad ich ofertą. Czy po zmianie z RWE na Innogy coś się zmieniło na lepsze lub na gorsze. Jakie są wasze doświadczenia?

 2. kupilem mieszkanie na Pradze, poprzedni wlaściciel przepisał na mnie licznik. W czasie rozmowy wyszło, że Innogy zamontowało mu inteligentny licznik. Czy ktoś wie o co chodzi z tym inteligentym licznikiem?

  • Inteligentny licznik montowany przez Innogy działa tak samo jak licznik tradycyjny. Ponadto może zdalnie przesyłać dane dotyczące zużycia energii do Innogy. Licznik może pomóc wykryć przerwy w dostawie prądu wysyłając informacje do operatora sieci. A Pan jako konsument ma możliwość sprawdzenia rzeczywistego zużycia energii.

   Pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 3. zmienili nazwę na Innogy żeby nie być kojarzeni. RWE czyli Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk co znaczy Reńsko-Westfalski Zakład Energertyczny. Radzę skorzystać z porównywarki cen prądu i wybrać sobie innego sprzedawcę

 4. Witam, czy ktoś wie jak wygląda sytuacja podłączeniowa w Innogy? Posiadam budowlaną działkę w Warszawie i chciałbym uzyskać przyłączę elektryczne. Czy Innogy Stoen Operator wykonuje całe przyłączę i ile to kosztuje?

  • Witam, Panie Waldemarze zakład energetyczny do którego Pan należy, w tym przypadku innogy Stoen Operator doprowadza instalację do punktu granicznego działki (skrzynka). Od skrzynki do domu musi Pan we własnym zakresie doprowadzić instalację. Cena przyłączą zależy od kilku czynników. Wszystko na ten temat znajdzie Pan w naszym artykule : Przyłącze energetyczne – krok po kroku.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 5. Dzień dobry, w tym roku wymieniłem piec węglowy na elektryczny oraz kuchenkę gazową również na elektryczną. Według moich szacunków przekroczę moc umowną zawartą z innogy. Czy innogy może naliczyć mi karę, co w tym przypadku należy zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *