Oferty gazu innogy / E.ON – cennik gazu innogy / E.ON

Innogy oprócz sprzedaży prądu, prowadzi także od 2013 roku sprzedaż gazu ziemnego dla przedsiębiorstw. Sprzedawca na swojej stronie internetowej podzielił firmy na małe i średnie, takie które rocznie zużywają mniej niż 465 000 m3 gazu i ponoszą z tego tytułu koszt mniejszy niż 65 000 zł oraz na duże przedsiębiorstwa o wyższym zużyciu. Niestety, z ofertami na sprzedaż gazu od innogy zapoznamy się tylko w przypadku większych firm.

Niewykluczone, że w przyszłości ten energetyczny gigant przygotuje propozycje sprzedaży gazu także dla sektora MŚP oraz dla gospodarstw domowych.

Innogy – gaz dla domu

Innogy nie oferuje obecnie gazu dla domu.

Innogy – gaz dla firm

W ofercie innogy mamy do wyboru taryfy W-4, W-5, W-6, W-7 oraz W-8. Ta ostatnia zarezerwowana jest dla sieci gazowych powyżej 0,5 MPa, a reszta taryf dotyczy poniżej 0,5 MPa. Taryfy mają tą samą stawkę za gaz – ok. 12 gr/kWh z zerową stawką akcyzy, ok. 15 gr/kWh za gaz przeznaczony do silników spalinowych oraz ok. 12,5 gr/kWh za gaz do celów opałowych. Różnią się znacznie natomiast opłaty abonamentowe, które rozpoczynają się od 15,60 zł/miesiąc dla W-4, poprzez 120-280 zł/mies dla W5-8, a kończą na 600 zł na miesiąc dla W-8.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy oferta gaz dla firmy od innogy jest dla Ciebie najlepszą ofertą, i czy ceny gazu w innogy są atrakcyjne, to możesz to w prosty sposób zrobić za pomocą naszej porównywarki cen gazu.

Innogy dla dużych przedsiębiorstw przygotowała trzy oferty:

  • Łowca cen: zakup gazu ziemnego w transzach (miesięczne, sezonowe, kwartalne i roczne) zamiast jednorazowego zakupu na cały okres dostawy; indywidualny dobór algorytmu rozliczeń zakupu na Towarowej Giełdzie Energii, dopasowanego do specyfiki firmy. W tej ofercie my określamy w jakiej cenę chcemy kupić gaz, następnie innogy w ramach możliwości kupuje dla nas ten gaz w tej cenie.
  • Stabilizator cen: stała oferta z określoną ceną na cały okres obowiązywania umowy, niezależnie od wahań rynku. Innogy kupuje dla nas przewidzianą ilość gazu i sprzedaje nam go w takiej samej cenie, gwarantowanej do końca trwania umowy.
  • Uśredniacz cen: jest to oferta na zakup gazu ziemnego w oparciu o średnią cenę z notowań giełdowych.

Sprzedawca powyższe oferty dedykuje m.in. dla budynków i infrastruktury administracji publicznej, przemysłu lekkiego i ciężkiego, sieci i galerii handlowych, centrów logistycznych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości.