Konferencja EMPower – Koło Naukowe Energetyków PW zaprasza!
Szanowni Państwo, Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w energetyce oraz dostępnością do danych na ich temat, na konferencję EMPower, która odbędzie się 2 grudnia 2021 w godzinach 9:00-15:00.


Konferencja EMPower – co trzeba wiedzieć?
Wydarzenie będzie transmitowane online na platformie Youtube oraz z naszego wydarzenia na Faceboooku na profilu Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej.
Konferencja będzie organizowana w ramach premiery medialnej najnowszego projektu naszego Koła – Energetyczna Mapa Polski, w skrócie EMP. Projekt ten zakłada stworzenie interaktywnej strony pokazującej w przystępny sposób dane na temat polskiego systemu elektroenergetycznego. Aktualnie w planach mamy dodanie na stronie zakładki „ABC Energetyki” w której znajdą się edukacyjne treści na temat sektora energetyki oraz technologii energetycznych w Polsce.
Prelegentami będą przedstawiciele nauki, techniki i biznesu związani z energetyką oraz dostępnością danych, między innymi reprezentanci Polskiej Grupy Energetycznej, Instytutu Energetyki Odnawialnej, Webalize, Transition Technologies S.A. oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, przy którym działa nasze Koło.
Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej, o którym więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://www.kne.pw.edu.pl/
Linki do transmisji:
- https://www.youtube.com/channel/UC7Ng5OxacEh0tQZqdBDI6xA
- https://www.facebook.com/events/4523365714366924
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: kn.energetykow@pw.edu.pl
Może Cię również zainteresować
Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu
Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania
Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC
RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł
Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów
Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.
Komentarze