Konferencja WeLoveFoto już 15-16 grudnia 2021 roku!
W dniach 15 – 16 grudnia 2021 roku, w Multikinie Złote Tarasy odbędzie się konferencja WeLoveFoto.pl. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na którym wystąpi ponad 60 liderów z branży fotowoltaicznej, sektora biznesowego oraz ogólnopojętego sektora OZE. To doskonała okazja, aby zdobyć unikalną wiedzę na temat m.in. fotowoltaiki oraz nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Kto wystąpi?
Event WeLoveFoto.pl swoją obecnością uświetnią znamienici goście, w tym m.in.:
- Dawid Zieliński, czyli fundator i prezes jednej z największych w Polsce firm OZE – Columbus Energy, oferującej m.in. instalacje PV, a także pompy ciepła. To firma, którą znajdziecie w rankingu firm fotowoltaicznych.
- Bogdan Szymański – ekspert sektora OZE, a także współtwórca oraz prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.
- Kamil Sankowski – współzałożyciel oraz Członek Zarządu w firmie Edison Energia.
- Arnold Rabiega – Prezes Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej, czyli organizacji się m.in. minimalizacją kosztów energii w przedsiębiorstwach.
- Albert Gryszczuk – Prezes Krajowej Izby Klastrów energetycznych, będący jednocześnie przedsiębiorcą, managerem i wynalazcą.
- Krzysztof Kochanowski, pełniący stanowisko Wiceprezesa Zarządu Hydrogen Poland – organizacji zrzeszającej osoby z sektora wodorowego.
- Dr Maciej Kawecki, Prorektor WSB w Warszawie, a także specjalista z zakresu cyfryzacji.
Oprócz tego, na scenie wystąpią: Janusz Grądzki zajmujący się tematem elektromobilności, Marcin Dolata będący twórcą aplikacji Easy Solar, Rahim Blak – seryjny przedsiębiorca i prekursor tokenizacji energii, Rafał Baran – legenda marketingu, dr Sławomir Mentzen – ekspert prawa podatkowego.
Podczas tzw. panelu producenckiego uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać m.in. przedstawicieli firmy Fronius, Growatt, Winaico, Apator czy Jinko Solar (jeden z liderów naszego rankingu paneli fotowoltaicznych).

Warto podkreślić, że każdy prelegent będzie miał łącznie 30 minut na przedstawienie poruszanego przez siebie tematu, z czego 20 minut zajmie prezentacja, a kolejnych 10 minut będzie przeznaczone na zadawanie pytań przez uczestników.
O czym będzie konferencja WeLoveFoto.pl?
Na wydarzenie będzie składało się kilka paneli tematycznych dotyczących m.in.:
- automatyzacji i nowoczesnych technologii w sektorze OZE,
- magazynów energii,
- aktualnych regulacji prawnych,
- marketingu i sprzedaży,
- zarządzania personelem i HR,
- tokenizacji energii i nie tylko,
- optymalizacji podatkowej w branży odnawialnych źródeł energii,
- farm fotowoltaicznych,
- pozyskiwania środków, np. w ramach dotacji OZE,
- przyszłości i rozwoju odnawialnych źródeł energii.
Podczas konferencji, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień prelegentów i poznać ich historie sukcesu, ale także uczyć na się na popełnionych przez nich błędach. Dwudniowa konferencja WeLoveFoto.pl stworzy także okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń, zadawania pytań i oceny wystąpień.
WeLoveFoto.pl – dlaczego jeszcze warto wziąć udział?
Event WeLoveFoto.pl to nie tylko szansa na merytoryczne dyskusje, inspirujące spotkania i poszerzanie wiedzy. W ramach konferencji, uczestnicy mają zagwarantowany nocleg w ekskluzywnym hotelu oraz catering w trakcie imprezy. Oprócz tego czeka na nich szereg atrakcji, m.in. energetyczne After Party w jednym z najlepszych klubów w Warszawie, konkursy, drinki, usługi fizjoterapeutów, prezenty, a nawet konkursy! Dla najbardziej wymagających możliwe są usługi VIP – w tym pomoc concierge’a, dostarczenie limuzyny czy zapewnienie transportu lotniczego.
Konferencje WeLoveFoto.pl to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, tak na polskiej jak i międzynarodowej arenie. Warto zatem zarezerwować bilety już teraz.
Może Cię również zainteresować
Rewolucja na rynku energii. Polska otwiera się na PPA i offshore [raport]
W 2024 roku udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce spadł do 57%, a OZE osiągnęły rekordowe 26%. Dzięki reformom regulacyjnym i dynamicznemu rozwojowi rynku PPA kraj przygotowuje się na przyspieszenie transformacji energetycznej.
900 mln euro dla MAIRE: nowe projekty petrochemiczne i zielony wodór
MAIRE, włoska grupa inżynieryjna, ogłosiła przyznanie swoim spółkom zależnym TECNIMONT i KT-Kinetics Technology nowych kontraktów oraz rozszerzeń istniejących zleceń o łącznej wartości około 900 milionów euro. Projekty te obejmują działania w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) związane z infrastrukturą petrochemiczną oraz zaawansowane usługi inżynieryjne dla instalacji zielonego wodoru. Zlecenia pochodzą od kluczowych klientów z Azji Środkowej i Europy Południowej, co wzmacnia obecność MAIRE w strategicznych regionach i dywersyfikuje jej portfel zamówień.
Co to jest biometan?
Biometan to odnawialne paliwo gazowe, które powstaje w wyniku oczyszczania biogazu, biogazu rolniczego lub wodoru odnawialnego. Dzięki swojej jakości i składowi chemicznemu zbliżonemu do gazu ziemnego, biometan może być wtłaczany do sieci gazowej, sprężany (bio-CNG), skraplany (bio-LNG), transportowany cysternami lub wykorzystywany bezpośrednio – np. jako paliwo do pojazdów.
TAURON i Trzebinia wspólnie planują przyszłość Elektrowni Siersza
TAURON oraz Gmina Trzebinia podpisały list intencyjny, którego celem jest dalsze gospodarowanie terenami Elektrowni Siersza z zachowaniem działalności w sektorze energetycznym. W planach są inwestycje obejmujące m.in. repowering, magazyny energii, instalacje PV oraz jednostki gazowe. Obie strony deklarują współpracę dla zapewnienia sprawiedliwej transformacji, ochrony miejsc pracy i wpływów podatkowych.
UE stawia na zielone innowacje i walkę z dezinformacją. Kluczowe wnioski z Rady ds. Środowiska w Warszawie
Zmiany klimatu, zielone technologie i dezinformacja – to główne tematy nieformalnego spotkania ministrów środowiska UE, które odbyło się 28–29 kwietnia w Warszawie. Polska, jako gospodarz obrad, podkreśliła rolę innowacji i edukacji w budowaniu odpornej i zielonej Europy.
SolarPower Europe: Inwertery PV nowym celem cyberataków – UE musi działać
Rosnące ryzyko cyberataków wymusza aktualizację przepisów dotyczących bezpieczeństwa systemów fotowoltaicznych w Europie. SolarPower Europe i DNV wskazują na konieczność lepszej ochrony infrastruktury zdecentralizowanej, szczególnie inwerterów. Raport rekomenduje m.in. ograniczenie zdalnego dostępu spoza UE oraz wprowadzenie sektorowych standardów cyberbezpieczeństwa.
Komentarze