Kongres ESG Polska Moc Biznesu już jesienią 2022 roku
Już niebawem, bo 7 listopada 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Kongres ESG Polska Moc Biznesu. To interaktywny event skierowany do kadry zarządzającej, przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski. Konferencja to szansa na udział w ponad 30 godzinach prelekcji, rozmów i wymianę doświadczeń przy okrągłych stołach. To również okazja do wysłuchania inspirujących wystąpień. W Kongresie można uczestniczyć na dwa sposoby – fizycznie na Stadionie PGE lub też w formule on-line, dzięki transmisjom dostępnym na stronach partnerów medialnych (w tym na głównej stronie Wirtualnej Polski).

Kongres ESG Polska Moc Biznesu – Agenda

Jakie tematy będą poruszane na wydarzeniu ESG Polska Moc Biznesu?
Zapraszamy już 7 listopada na PGE Narodowy, gdzie razem z naszymi ekspertami postaramy się odpowiedzieć na pytania o najważniejsze pytania nurtujące Polaków, m.in. związane z inflacją czy bezpieczeństwem energetycznym – wyjaśnia Artur Beck, producent Kongresu ESG – Opowiemy również o tym, co dalej z kredytami hipotecznymi, bo jest to temat dotyczący ogromnej liczby polskich rodzin. Zastanowimy się również, co z zeroemisyjnością. Czy mamy spowolnić realizację naszych celów ekologicznych lub zatrzymać się? Czy mamy szansę iść do przodu? Moim zdaniem z pełną świadomością powinniśmy iść dalej. Dla Europy, a tym bardziej dla Polski nie ma innej drogi.
Uczestnicy Kongresu wspólnie poszukają także rozwiązań dla największych wyzwań, z jakimi wszyscy, nie tylko przedsiębiorcy, muszą się mierzyć.
Pandemia, zmiana klimatu i zawirowania na rynku energetycznym pokazały wyraźnie, że nie da się prowadzić działań biznesowych bez uwzględnienia ich wpływu na środowisko naturalne, społeczeństwo oraz na sposób zarządzania firmami. Zrównoważony rozwój to pojęcie, które zdobywa rosnącą popularność w polskiej debacie publicznej – komentuje Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.
Trzy filary, trzy sceny, trzy formaty
Całe wydarzenie będzie podzielone na trzy sceny, bezpośrednio połączone z trzema obszarami tematycznymi Kongresu Polska Moc Biznesu, czyli:
E – enviromental (środowisko),
S – social (społeczeństwo),
G – governance (gospodarka).
Kongres przewiduje także różne formaty prezentacji: debaty, rozmowy przy okrągłych stołach oraz wystąpienia zaproszonych prelegentów.
Debaty ekspertów będą odbywały się we wszystkich trzech studiach: studiu E, studiu S oraz studiu G. Wybitni znawcy podejmą zagadnienia związane z m.in. z oszczędzaniem ciepła i prądu w okresie kryzysu, efektywnego finansowania polskiego sportu, czy też pozyskiwaniem zagranicznych środków.
Drugi format – rozmowy przy okrągłych stołach, pozwolą na bezpośrednią dyskusję między uczestnikami wydarzenia. Jeden z zaplanowanych tematów to: „Wyzwania ESG – jak rozpocząć raportowanie?”
Ostatni, trzeci format podczas Kongresu to Key Notes, czyli wystąpienia uznanych i inspirujących postaci publicznych. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w kolejnych tygodniach przed Kongresem. Organizatorzy zapewniają jednak udział szczególnych gości.
W Kongresie ESG Polska Moc Biznesu znajdzie się miejsce również dla organizacji pozarządowych, które bez dodatkowych kosztów, będą mogły korzystać z możliwości oferowanych przez Kongres i z jego kanały informacyjne.
Przedstawiciele NGO-sów zostają zaproszeni w ramach tzw. „potoku społecznego” pn. Ludzka Twarz Biznesu – Równy start dla wszystkich. To niezwykle ważne spotkania, które mają wpływ na kształtowanie polskiej rzeczywistości. Podczas Kongresu w 2021 roku, 12 uczestniczących NGO-sów miało okazję zaprezentować swoje postulaty dot. usamodzielniania młodzieży z domów dziecka Marlenie Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiły postulaty. Propozycje zostały wzięte pod uwagę w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Ukraina i pandemia – walka i nadzieja
Tematy, które obecnie dominują w przestrzeni publicznej oraz rozmowach prywatnych to kwestia pomocy dla Ukrainy, oraz walka z pandemią COVID-19. Oba przypadki stały się jednak impulsem do wspólnego wysiłku, i niesienia pomocy. Podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu zostaną wyróżnienia otrzymają te podmioty, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w tych obszarach.
Podczas kończącej Kongres Gali Wieczornej, zostaną rozdane nagrody dla najbardziej zasłużonych organizacji oraz osób zaangażowanych w przeciwdziałanie skutkom pandemii Covid – 19 oraz w pomoc obywatelom Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Laureaci, zgłoszeni przez jury, zostaną wybrani przez internautów. Galę uświetnią występy polskich i ukraińskich artystów.
Zrównoważony rozwój to opcja dla każdego
Kongres ESG Polska Moc Biznesu będzie promowała kampania w mediach ogólnopolskich. Poruszane tematy, opinie oraz inicjatywy przedstawią patroni medialni wydarzenia, m.in. Polsat News, Polskie Radio, Wirtualna Polska, Money.pl, PAP, Interia.pl, Grupa Polska Press, Energetyka24, Audytorium 17. Z dumą informujemy, że również enerad.pl jest patronem Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Wydarzenie będzie prezentowane również w mediach społecznościowych.
Dzięki kompleksowej współpracy z mediami, każdy zainteresowany będzie mógł BEZPŁATNIE zapoznać się z najważniejszymi treściami paneli. Fizyczne udział w Kongresie będzie wiązać się z symboliczną opłatą.
Organizatorzy – Fundacja Czyste Powietrze i Fundacja Pozytywnych Idei, oraz patroni medialni zachęcają do współpracy i uczestnictwie w Kongresie ESG Polska Moc Biznesu dziennikarzy, redakcje oraz wszystkich, którzy chcą popularyzować wiedzę o tematyce wydarzenia. Więcej informacji o Kongresie ESG Polska Moc Biznesu na stronie https://www.polskamocbiznesu.pl/.
Kongres Polska Moc Biznesu 2021
Kongres Polska Moc Biznesu to cykliczne wydarzenie, które cieszy się ogromną popularnością. Edycja z 2021 roku zgromadziła ponad 150 ekspertów, 12 organizacji pozarządowych, 12 Marszałków, 10 Ministrów, 9 Uczelni wyższych oraz 60 firm i innych podmiotów. Wydarzenie miało 12 mln zasięgu i 6,5 mln rozpoczętych streamów. Na jego temat pojawiło się też 3,5 tysiąca publikacji.
Może Cię również zainteresować
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Cyfrowa rewolucja w Rumi. Politechnika Gdańska pomoże w zarządzaniu miastem
Rumia dołącza do pilotażowego projektu „inteligentnej metropolii”, który ma przyspieszyć rozwój miast poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i analizy danych. Współpraca z Politechniką Gdańską ma poprawić m.in. zarządzanie energią, transportem i planowaniem przestrzennym.
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
Komentarze