Kredyt samochodowy – ranking ofert

Najlepsze kredyty na rynku - sprawdź koniecznie!

Kredyty samochodowe to produkty dedykowane na sfinansowanie zakupu samochodów oraz innych pojazdów. Jeszcze parę lat temu każdy bank miał w swojej ofercie nawet kilka tego typu form finansowania. Obecnie banki powoli wycofują takie produkty, a nam coraz trudniej znaleźć najlepszy kredyt samochodowy. Z myślą o naszych Użytkownikach przygotowaliśmy ranking kredytów samochodowych, by ułatwić i znacząco przyspieszyć proces poszukiwania wsparcia na zakup auta.

Ranking kredytów samochodowych: 24.000 zł – top 5 ofert

 • logo mBank

 • RRSO:8,55%Prowizja: 7,00%, 1.680,00 zł

 • Oprocentowanie: 5,39%Oprocentowanie: stałe

 • Rata:758,18 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

 • Pożyczasz:24.000,00 złOddajesz:28.974,37 zł

 • Sprawdź


 • Logo Alior Bank

 • RRSO:12,88%Prowizja:2,50%, 600,00 zł

 • Oprocentowanie: 5,00%Oprocentowanie: 3M

 • Rata:807,27 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

 • Pożyczasz:24.000,00 złOddajesz:29.661,66 zł

 • Sprawdź


 • Logo BGŻ BNP Paribas

 • RRSO:12,94%Prowizja: 8,00%, 1.920,00 zł

 • Oprocentowanie: 8,90%Oprocentowanie: stałe

 • Rata:807,96 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

 • Pożyczasz:24.000,00 złOddajesz:31.006,61 zł

 • Sprawdź


 • Logo Santander

 • RRSO:13,42%Prowizja: 8,00%, 1.920,00 zł

 • Oprocentowanie: 2,99%Oprocentowanie: 3M

 • Rata:813,52 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

 • Pożyczasz:24.000,00 złOddajesz:31.206,67 zł

 • Sprawdź


 • Logo Getin Bank

 • RRSO:15,50%Prowizja: 7,00%, 1.680,00 zł

 • Oprocentowanie: 6,49%Oprocentowanie: stałe

 • Rata:837,86 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

 • Pożyczasz:24.000,00 złOddajesz:31.842,83 zł

 • Sprawdź


Zestawienia ofert kredyt samochodowych na kwotę 24 tys. zł. Stan na 02.12.2017 rok. Informacje o kredytach samochodowych dostarcza gotowkowe.net.

Poradniki o kredycie samochodowym

Ranking kredytów samochodowych – słowo wstępu

kredyt samochodowy - kluczyki do autaPodobnie jak inne opracowywane przez nas rankingi np. ranking kont osobistych, ten również został przygotowany w oparciu o rzetelne, sprawdzone informacje. Stanowi pewne źródło aktualnych wiadomości o dostępnych możliwościach sfinansowania zakupu auta. Nie ograniczyliśmy się jedynie do suchych faktów, by dodatkowo nie namieszać Wam w głowach. Nasz ranking kredytów samochodowych zawiera wiele cennych opinii klientów banków na temat interesującego nas produktu finansowego. Ranking stanowi połączenie notowania najlepszych ofert, jakie proponują banki oraz praktyczny poradnik dla poszukujących wsparcia finansowego na zakup pojazdu.

Nasz ranking kredytów samochodowych – co w nim znajdziecie?

Przede wszystkim znajdziecie w tym miejscu ranking najlepszych kredytów samochodowych dostępnych w Polsce. Możecie dokonać trafnego wyboru bez potrzeby wertowania wszystkich ofert banków i porównywania wszystkich kryteriów. Dodatkowo nasz ranking zawiera najważniejsze informacje o kredycie samochodowym jako produkcie bankowym, porównuje go do innych dostępnych możliwości sfinansowania zakupu samochodu, wymienia wady i zalety i zwraca uwagę o czym należy pamiętać przy ubieganiu się o taki kredyt.

Czy ranking kredytów samochodowych jest przydatny?

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem samochodu, ale nie podjęliście jeszcze decyzji, w jaki sposób go sfinansujecie to trafiliście w dobre miejsce. Nasz ranking został przygotowany specjalnie dla Was by pomóc w dokonaniu tego wyboru i przyspieszyć cały ten proces. Jest jak najbardziej przydatnym narzędziem do poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytu samochodowego.

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to kredyt, jaki udzielają banki na konkretny cel. Przeznaczony jest na sfinansowanie zakupu nowego lub używanego pojazdu. Nie tylko samochodów osobowych, ale także dostawczych, motocykli, ciągników, łodzi i maszyn rolniczych. Charakteryzuje go wysoka kwota, jaką możemy uzyskać i długi okres kredytowania, nawet 10 lat. Bank, jako zabezpieczenie takiego kredytu wybiera przewłaszczenie samochodu i cesję praw z polisy ubezpieczenia.

Trzy typy kredytów samochodowych, ze względu na rodzaj płatności rat

Kredyt samochodowy standardowy – To kredyt, w którym nasze zobowiązanie spłacamy w ratach miesięcznych kapitałowo – odsetkowych w kwocie i przez okres określony w umowie kredytowej.

Kredyt balonowy – Forma często oferowana przez banki samochodowe. Kredyt o krótkim okresie kredytowania maksymalnie 60 rat, najbardziej popularny na 24 raty. Raty są stosunkowo niskie, jednak ostatnia rata wynosi w przypadku kredytu dwuletniego 50% wartości pojazdu. Rodzaj kredytu dla osób, które chcą cieszyć się stale nowym samochodem. Po okresie umownym można sprzedać samochód i zysk ze sprzedaży przeznaczyć na spłatę ostatniej raty i wkład własny na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

Kredyt 50/50 – Oferowany przez banki samochodowe. Kredyt 50/50 to bardzo dobra opcja dla osób dysponujących większą kwotą, ponieważ nie jest to kredyt oprocentowany. Od razu na początku wpłacamy połowę wartości samochodu, a po okresie określonym w umowie dopłacamy resztę w jednej racie.

Kredyt samochodowy standardowy czy z ratą balonową?

W przypadku oferty standardowej mamy podzieloną kwotę do spłaty na raty miesięczne o równej wysokości. Dla osób, które nie posiadają dodatkowych dochodów i nie spodziewają się nagłego przypływu gotówki ta opcja będzie najlepsza. Wybieramy sobie okres kredytowania i dostosowujemy wysokość raty miesięcznej do naszych możliwości finansowych. Nie musimy martwić się, że nagle przyjdzie nam zapłacić dużą sumę za auto, po prostu dokonujemy płatności z godnie z harmonogramem. Są jednak osoby, które otrzymują większe dochody w różnych okresach czasu, jak np. wykonawcy usług, którzy czasem po kilku miesiącach odbierają zapłatę za całość wykonanej pracy. Dla tych, którzy są pewni o znacznych, czasowych wpływach gotówki opcja raty balonowej lub 50/50 będzie oczywiście korzystniejsza. Daje to oszczędność na odsetkach i szybką spłatę zakupionego samochodu.

Kredyt samochodowy – zalety i wady

Powyżej możecie zapoznać się z naszym rankingiem kredytów samochodowych, teraz chcemy Wam przybliżyć zalety i wady takiego zobowiązania. Zacznijmy od jasnej strony i do plusów zdecydowanie należy:

Niska kwota oprocentowania – W porównaniu do innych ofert, kredyty samochodowe są zazwyczaj niżej oprocentowane, co oznacza niższy całkowity koszt kredytu.

Długi okres kredytowania – Nawet do 10 lat. Dzięki długiemu okresowi kredytowania mamy szansę uzyskać większą kwotę przy stosunkowo niskiej racie miesięcznej.

Możliwość otrzymania większej kwoty, dzięki zabezpieczeniu kredytu w formie przewłaszczenia pojazdu i cesji praw z polisy AC.

Brak wkładu własnego – W przypadku kredytów w bankach komercyjnych nie musimy posiadać wkładu własnego. Nawet jeśli nie dysponujemy żadną sumą na początku, a zgodzimy się na zabezpieczenie kredytu otrzymamy wnioskowaną kwotę pożyczki. W przypadku banków samochodowych wkład własny jest wymagany.

Minimum formalności – Nikt nie lubi zagmatwanych i nieczytelnych umów oraz konieczności załatwiania stosu zaświadczeń, aby uzyskać kredyt. Banki ułatwiają nam cały proces wnioskowania o kredyt, a liczbę zaświadczeń ograniczają do minimum (zaświadczenie o dochodach).

Szybka decyzja i gotówka – Obecnie banki widząc potrzeby konsumentów dotyczące czasu, w jakim potrzebna jest odpowiednia gotówka starają się dopasować swoje produkty do naszych potrzeb. Szczególnie w przypadku zakupu auta używanego, czas jest bardzo ważny, gdy oferta jest atrakcyjna inny zainteresowany kupnem samochodu może dysponować potrzebną gotówką.

Możliwość otrzymania sfinansowania 150% wartości auta, więc zyskujemy gotówkę na inny cel. Istotne w przypadku zakupu nowego, jak i używanego auta, za pozostałą gotówkę możemy dodatkowo wyposażyć samochód i wykupić potrzebne ubezpieczenia.

Możliwość spłaty przed terminem – W kredytach gotówkowych banki bardzo często ustalają prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu. Nawet kilka % w przypadku zerwania umowy przed upływem 36 miesięcy. Tu nie musimy się martwić, że jeśli uda nam się zgromadzić wcześniej potrzebna sumę bank każe sobie zapłacić karą za wcześniejszą spłatę naszego zobowiązania.

Po tak licznych zaletach, przyszedł czas na wady, a ich wcale nie ma tak dużo. Nam udało się znaleźć jeden minus:

zabezpieczenie kredytu w formie przewłaszczenia samochodu i przeniesienie praw z polisy AC.

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Wielu wybiera opcję kredytu samochodowego. Jest to kredyt na zakupienie konkretnego pojazdu. Uzyskując nawet do 150% wartości samochodu, mamy dodatkową gotówkę na ubezpieczenia oraz wyposażenie. Banki w takich ofertach proponują atrakcyjne oprocentowanie często dużo niższe, niż w kredytach gotówkowych. Pieniądze uzyskane przy pobraniu kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jednak kwota, jaką uzyskamy uzależniona jest ściśle z osiąganymi przez nas dochodami. W przypadku kredytów samochodowych zabezpieczenie kredytu pozwala na pobranie większej kwoty, która w pełni pokryje zakup naszego wymarzonego auta. Wadą kredytu samochodowego jest przewłaszczenie auta przez bank. Do czasu spłaty jesteśmy współwłaścicielami co oznacza, że nie możemy go sprzedać bez zgody banku.

Jeśli stwierdziliście, że kredyt samochodowy nie jest dla Was i optymalniejszy będzie kredyt gotówkowy, to zapraszamy do strony: ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt samochodowy, czy leasing dla przedsiębiorców?

świnka skarbonka z monetamiWiększość przedsiębiorców decyduje się na leasing. Jest to szybka i tania forma sfinansowania zakupu samochodów firmowych. W ramach umowy przedsiębiorca otrzymuje pojazd na własny użytek na określony w umowie czas opłacając raty leasingowe. Dodatkowa zaleta leasingu to brak zbędnych formalności. Jednak im krótszy okres, na jaki bierzemy auto, tym wyższe raty. Oba wyjścia mają swoje wady i zalety. Kredyt samochodowy to zazwyczaj niższe raty miesięczne, długi okres kredytowania oraz możliwość sprzedaży samochodu po uzgodnieniu tego z bankiem. Minimalna kwota leasingu to 50 tys. zł, w przypadku kredytu samochodowego kredyt dotyczy dowolnej kwoty. Kolejna zaleta kredytu samochodowego to możliwość spłaty przed terminem. Główne zalety leasingu to możliwość obniżenia sobie podatku oraz uniknięcie napraw pojazdu, które wykona za nas leasingodawca. Musimy przemyśleć wszystkie za i przeciw i wybrać opcję dla siebie najkorzystniejszą.

Czym się kierować wybierając kredyt samochodowy?

To czy kupujemy auto nowe czy używane – większość kredytów samochodowych finansuje zarówno auta nowe, jak i używane. Jednak nie wszystkie, dlatego powinniśmy ustalić to na samym początku.

Kwota, na jaką zaciągamy kredyt – banki udzielają kredytów do określonej kwoty, dlatego poszukajmy oferty, która w pełni sfinansuje nasz zakup.

Marka samochodu – banki samochodowe proponują preferencyjne warunki na zakup swoich aut. Jeśli interesuje nas zakup samochodu takiej marki, warto na początku zapoznać się z ofertą banku samochodowego. W rankingu kredytów samochodowych piątą pozycję zajął Toyota Bank, który proponuje swoim klientom ciekawe rozwiązania – na pewno warto się z nimi zapoznać.

Nasze możliwości finansowe – przy niższych dochodach poszukajmy dłuższego okresu kredytowania ze stałą ratą miesięczną. Powinniśmy omijać oferty banków samochodowych ze spłatą typu 50/50 czy w ratach balonowych, ponieważ wymagają one znacznego nakładu gotówki na raz. Pamiętajmy też, że banki samochodowe wymagają wkładu własnego.

Kto może ubiegać się o kredyt samochodowy?

Osoby fizyczne osiągające stałe dochody z tytułu:

 • umowy o pracę;

  emerytury i renty;

  osoby prowadzące działalność gospodarczą;

 • rolnicy;

  przedstawiciele wolnych zawodów.

Kredyt w banku samochodowym – zalety i wady

Prawie każdy ceniony koncern samochodowy posiada obecnie własny bank. Do największych należą Toyota Bank i Volkswagen Bank. Główną zaletą jest to, że w banku samochodowych sprawę załatwimy od ręki. Rozglądając się za samochodem danej marki, wniosek i umowę kredytową możemy podpisać na miejscu w salonie. Mamy możliwość rozłożenia rat 50/50 kiedy to połowę spłacamy od razu, a resztę w ustalonym terminie lub rat tzw. balonowych płatnych raz w roku. Często takie banki proponują niższe oprocentowanie oraz różne promocje na zakup konkretnych modeli. Niestety, mamy ograniczenie do tych marek samochodów, które posiadają własny bank. Instytucje takie wymagają różnych form zabezpieczeń jak: depozyt karty pojazdu czy cesja praw z polisy AC oraz wkładu własnego. Możemy zakupić na preferencyjnych warunkach jedynie nowe auta, przy używanych koszty są dużo wyższe. A auta starsze niż kilkuletnie w ogóle nie wchodzą w grę.

Zwykły bank czy bank samochodowy?

Wcale nie jest oczywiste, że bank samochodowy zaproponuje nam najlepsze warunki dotyczące kredytu na zakup auta. Jeśli jednak chcemy kupić samochód danej marki, to warto w przypadku zakupu Toyoty sprawdzić ofertę Toyota Banku, gdyż możemy otrzymać korzystniejszą ofertę.
W przypadku kredytu samochodowego w zwykłym banku możemy otrzymać nawet do 150% wartości zakupionego pojazdu, a dodatkowe pieniądze wykorzystać na inny cel. W przypadku banków samochodowych finansujemy tylko zakup auta. Oba rodzaje banków wymagają zabezpieczenia, ale te samochodowe dodatkowo żądają wkładu własnego. Okres kredytowania w przypadku banków samochodowych jest krótszy, niż tego zwykłego. Za to ważną zaletą banków samochodowych jest możliwość wymiany auta co 3-4 lata, dzięki czemu możemy uniknąć dodatkowych kosztów na naprawy. Jednak wymieniane w ten sposób auto co kilka lat, nigdy nie będzie całkowicie nasze, bank nadal będzie współwłaścicielem samochodu.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zabezpieczenie kredytu samochodowego jest wymagane, stanowi ono gwarancję spłaty dla banku. Jako zabezpieczenie takiego kredytu banki wyznaczają przewłaszczenie samochodu (wpis w dowodzie rejestracyjnym lub depozyt karty pojazdu) oraz przeniesienie praw z polisy ubezpieczeniowej czyli cesje. Nie jest to wygodna dla nas sytuacja, ponieważ oznacza to, że do chwili ostatecznej spłaty kredytu bank jest współwłaścicielem auta. Zazwyczaj posiada nawet 49% praw do samochodu. Nie możemy więc nim swobodnie dysponować. Chcąc sprzedać samochód musimy uzyskać zgodę banku. W razie wypadku kwota z polisy idzie najpierw na pokrycie spłaty kredytu samochodowego.

Co składa się na ostateczny koszt kredytu samochodowego?

Kwota zaciągniętego kredytu – mamy możliwość pobrania kredytu jedynie na pokrycie części kosztów zakupu auta, albo nawet do 150%. Od kwoty, jaką pobierzemy zależy wysokość naszej raty.

Oprocentowanie stałe lub zmienne – oprocentowanie wzrasta razem z wiekiem samochodu. Stawka oprocentowania podana w szczegółach dotyczących prezentowanych ofert dotyczy samochodów do 3 lat. Przy zakupie starszych aut oprocentowanie rośnie średnio o 1-2%.

Kwota prowizji – ustalana jest indywidualnie przez bank. Bardzo często zależna jest od oceny naszej zdolności kredytowej.

Koszt ubezpieczenia – ubezpieczenie na życie w przypadku kredytów samochodowych jest dobrowolne. Często banki, aby nakłonić nas do skorzystania z ich oferty proponują niższe oprocentowanie dla produktów z ubezpieczeniem.

Okres, na jaki udzielony jest kredyt – im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata miesięczna, ale jednocześnie wyższy całkowity koszt zobowiązania. Należy przeanalizować własne możliwości finansowe i dopasować do tego czas spłaty kredytu.

Wybór dodatkowych opcji takich jak: przedłużenie gwarancji ubezpieczenia, koszt polisy OC, AC i NNW. Produkty dodatkowe proponowane przez banki są niejednokrotnie bardzo atrakcyjne, ale za wszystkie dodatkowe opcje przyjdzie nam zapłacić w ratach pobranego kredytu.

Gdzie możemy wziąć kredyt samochodowy?

Nie wszystkie banki mają w swojej ofercie dedykowane produkty na zakup pojazdów. Największe banki w Polsce jak PEKAO S.A. ,PKO BP, Bank Zachodni WBK nie mają już w swojej szerokiej gamie produktów finansowych kredytów samochodowych. Możemy skorzystać ze wsparcia ze strony tych banków, pobierając kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem z przeznaczeniem na dowolny cel. Jeśli jednak kredyt samochodowy spełnia Wasze wymagania w 100%, to możecie skorzystać z ofert dedykowanych kredytów na zakup samochodu, które zostały szczegółowo opisane w naszym rankingu kredytów samochodowych.

Dlaczego banki rezygnują z udzielania kredytów samochodowych?

Odpowiedź jest prosta, ponieważ z roku na rok spada zainteresowanie takim produktem finansowym. Klientom poszukującym samochodu zależy na czasie i na skróceniu formalności, dlatego wybierają coraz częściej opcję szybkiej pożyczki lub kredytu gotówkowego. Dodatkowym atutem, przez który klienci wybierają kredyty gotówkowe jest brak zabezpieczenia. Klienci czują się pewniej bez potrzeby dokonywania zabezpieczenia w formie przewłaszczenia auta. Warto jednak pamiętać, że jeśli przestaniemy spłacać kredyt, to bank i tak odzyska swoje pieniądze. W ten sposób możemy stracić samochód przez zajęcie komornicze mimo, że pobraliśmy pożyczkę na dowolny cel.

Duże banki już zrezygnowały już z kredytów na zakup auta, ale nadal są na rynku produkty warte naszego zainteresowania. Mimo zmniejszającej się oferty, te banki, które nadal proponują tego typu rozwiązanie zauważają zwiększone zainteresowanie produktem. Instytucje, które znalazły się w naszym rankingu kredytów samochodowych zamiast rezygnować z tego kredytu wyszły naprzeciw klientom uproszczając formalności i dostosowując produkt do potrzeb klienta. Dlatego też warto rozważyć taką opcję finansowania.

Kredyt samochodowy czy warto?

Sami musimy podjąć decyzję czy kredyt samochodowy to najodpowiedniejsze dla nas rozwiązanie czy lepiej skorzystać z szeregu innych produktów finansowych dostępnych na rynku. Podobnie, jak inne formy finansowania, kredyt samochodowy ma swoje wady i zalety, które przedstawiliśmy powyżej. Tak naprawdę nie ma jednoznaczniej odpowiedzi co jest lepsze w przypadku potrzeby sfinansowania zakupu auta zarówno nowego, jak i używanego. Przygotowany przez nas ranking kredytów samochodowych ma stanowić pewnego rodzaju drogowskaz, w jakim kierunku się udać, gdy poszukujemy dla siebie najlepszego rozwiązania. Teraz, drodzy Użytkownicy, sami musicie określić, jakie kryteria są najważniejsze i wybrać z pośród opisanych przez nas produktów.

Sprawdźcie też nasze inne rankingi!

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, postanowiliśmy rozszerzyć enerad.pl o branżę finansową. W związku z tym opracowaliśmy szereg rankingów, dzięki którym łatwiej będzie Wam znaleźć optymalny produkt. Co znajdziecie? Otóż w Wasze ręce oddajemy m.in. ranking kredytów dla firm, czy ranking kredytów hipotecznych. Serdecznie zapraszamy nie tylko do ich sprawdzenia, ale również podzielenia się opiniami na ich temat.

 1. Witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś brał z was kredyt 50na50. Mam już upatrzone swoje BMW 3 i trochę odłożonej kasy. Na 99 procent po czasie będę miał gotówkę na spłatę drugiej części. Niestety odpukać gdybym nie wyrobił się w terminie to jakie są tego konsekwencje? Płacę karę, czy bank może zabrać mi samochód? Z góry dziękuję za info i pozdrawiam:)

 2. Decydując się na samochód na kredyt z banku dwa razy zastanówmy się nad autem. Kredyt brany jest na lata. Miałem sytuację kiedy wziąłem kredyt na Clio, powiększyła mi się rodzina i trzeba było kupić jakiegoś kombiaka. I tu zaczynały się schody bo nie miałem jak pozbyć się Clio płacąc za niego kredyt, a nie miałem wystarczających środków na nowy:(

 3. Witam, jestem Waszym stałym czytelnikiem:) i zwolennikiem OZE. Czy ktoś z Was wie, czy są dedykowane specjalnie kredyty na samochody elektryczne lub hybrydowe? Jeżeli tak czy ktoś może mi podać nazwę takich banków? Uważam, że zakup samochodu ekologicznego powinny być specjalnie promowanie. Coś na styl MDM, gdzie można wziąć preferencyjny kredyt.

 4. Ja zanim wzięłam kredyt na auto, to sprawdziłam inne oferty banków. I wiecie co się okazało? Że taniej mi wyszła pożyczka z centrum pożyczkowego, niż kredyt celowe! Ja nie wiem, co się dzieje w tych bankach, ale przecież to bez sensu! Mają zabezpieczenie, mają wszystkie informacje, nawet zaświadczenie o tym, że punktów karnych nie mam doniosłam (i to niepotrzebnie jak wyszło). To nie! taniej wyszło mi wziąć zobowiązanie i wystarczyło zaświadczenie od pracodawcy, bez góry papierów!

  I jeszcze jedno – okazuje się, ze taniej taki kredyt możecie mieć, jak komis albo salon ma podpisaną umowę. Siostra jak grymasiła, to jej wszystko załatwili na preferencyjnych warunkach, byle auto opchnąć. i też taniej niż w oddziale banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *