Firmy montujące magazyny energii 2023 – Ranking najlepszych firm

Magazyny energii w połączeniu z wydajną instalacją fotowoltaiczną nie są już wizją przyszłości na rynku OZE, ale aktualnie obowiązującym kierunkiem dla inwestorów prywatnych oraz biznesowych, którym zależy na optymalizacji wykorzystania pozyskanej energii. Dobrze skonfigurowany system magazynowania może zagwarantować pokrycie nie tylko bieżącego zapotrzebowania na prąd, ale także służyć jako awaryjne źródło zasilania w przypadku zaniku dostaw z sieci. Wszystkie powyższe aspekty w połączeniu z coraz większą wydajnością akumulatorów oraz możliwością rozbudowywania ich pojemności sprawiają, że magazyny energii już dziś cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w zachodniej Europie. Ze względu na korzyści płynące z połączenia magazynów energii z fotowoltaiką, można się spodziewać, że popularność tych systemów z pewnością będzie sukcesywnie rosła także w Polsce.

Choć producenci magazynów energii opracowują technologie skupiające się między innymi na łatwej i intuicyjnej instalacji swoich urządzeń, to oczywiście do prawidłowego wdrożenia systemu niezbędne są określone uprawnienia i umiejętności. Celem ułatwienia zorientowania się w ofercie instalatorów, przygotowaliśmy ranking najlepszych firm montujących magazyny energii!

Firmy montujące magazyny energii 2023 – Najlepsi instalatorzy w Polsce

Pozycja Nazwa firmy Ocena Recenzja / Oferta
1 Sunday Polska 4,80/5 Zobacz recenzję Sunday Polska
Złóż zapytanie o ofertę
2 Hymon 4,80/5 Zobacz recenzję Hymon
Złóż zapytanie o ofertę
3 E.ON Foton 4,70/5 Zobacz recenzję E.ON Foton
Złóż zapytanie o ofertę
4 Revolt Energy 4,60/5 Zobacz recenzję Revolt
Złóż zapytanie o ofertę
5 SunSol 4,60/5 Zobacz recenzję SunSol
Złóż zapytanie o ofertę
6 Solectric Energy 4,60/5 Zobacz recenzję Solectric Energy
Złóż zapytanie o ofertę
7 Columbus Energy 4,50/5 Zobacz recenzję Columbus Energy
Złóż zapytanie o ofertę
8 Jamat 4,50/5 Zobacz recenzję Jamat
Złóż zapytanie o ofertę
9 OZE Biomar 4,50/5 Zobacz recenzję OZE Biomar
Złóż zapytanie o ofertę
10 Helio Centrum 4,00/5 Zobacz recenzję Helio Centrum
Złóż zapytanie o ofertę

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Ranking firm montujących magazyny energii – Informacje szczegółowe

1. Sunday Polska

Sunday Polska Logo
Kompleksowe podejście do technologicznych rozwiązań wspierających udziała OZE w rynku energetycznym, to jeden z najważniejszych aspektów cechujących działalność firmy Sunday Polska. Instalator oferuje szeroki zakres usług obejmujący fotowoltaikę, pompy ciepła, klimatyzację, stacje ładowania, magazyny ciepła, a także magazyny energii, które reklamuje jako technologię zapewniającą bezpieczeństwo energetyczne, wydajność oraz realne oszczędności w budżecie. Sunday Polska w jasny sposób komunikuje etapy realizacji zlecenia na montaż magazynu energii, co pozwala potencjalnym klientom przygotować się do tej inwestycji. Dodatkowo oferta instalacyjna przedsiębiorstwa skierowana jest do różnych grup odbiorców, a realizacje odbywają się na terenie całego kraju.

Aspektem, na który powinni zwrócić uwagę potencjalni klienci firmy Sunday Polska, jest kompleksowa pomoc instalatora udzielana na etapie wnioskowania o dofinansowanie do magazynów energii w ramach programu Mój Prąd 4.0. Wsparcie w dopełnieniu formalności może być dla wielu inwestorów nieocenione. Instalator nie wymienia konkretnych modeli urządzeń, jakie montuje, co pozwala przypuszczać, że magazyn energii dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Sunday Polska?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,80/5

Montaż magazynów energii z Sunday Polska - Zalety

 • Dynamicznie rozwijający się instalator
 • Kompleksowa obsługa od audytu po serwis
 • Oferta skierowana do różnych grup odbiorców
 • Wsparcie w dopełnieniu formalności
 • Przejrzysta prezentacja etapów realizacji zlecenia
 • Możliwość zamówienia innych technologii OZE
 • Bogate doświadczenie instalatora
 • Profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji

Montaż magazynów energii z Sunday Polska - Wady

 • Brak cen dostępnych magazynów energii

2. Hymon

Hymon - magazyny energii.Instalatorem, który może pochwalić się jedną z największych dynamik rozwoju na polskim rynku, jest z pewnością firma Hymon. W 2021 roku w ramach uznania za dotychczasowy wkład w branżę fotowoltaiki firma została wyróżniona Diamentami Forbesa. Obecnie instalator jest z pewnością jednym z liderów rynku, co potwierdzają liczne nagrody i wyrazy uznania zarówno od podmiotów branżowych, jak i samych inwestorów. Głównym obszarem działalności firmy pozostają instalacje fotowoltaiczne, których łączna moc w portfolio instalatora wynosi obecnie ponad 470 tys. kWp. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło spółce zyskać także status zaufanego dystrybutora komponentów systemów fotowoltaicznych, które uznawane są za należące do światowej czołówki. Co ważne, ambicją firmy Hymon realizowaną we współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi jest ciągłe ulepszanie rozwiązań mających na celu zwiększenie efektywności instalacji fotowoltaicznych.

Jedną z dróg do osiągnięcia tych zamierzeń, jest efektywna współpraca fotowoltaiki z innymi komponentami nowoczesnego systemu energetycznego, takimi jak pompy ciepła, czy magazyny energii. To właśnie usługi montażu tych ostatnich znajdują się od niedawna w ofercie instalatorskiej Hymon. Firma proponuje swoim klientom gotowe zestawy magazynujące energię, których zakup może zostać dofinansowany na przykład w ramach programu Mój Prąd. Oferowane przez instalatora magazyny energii Sofar Solar to urządzenia o doskonałych parametrach i z pewnością zasługujące na uwagę potencjalnych inwestorów rozważających zakup akumulatora tego typu. Współpraca z Hymon to gwarancja kompleksowej obsługi od profesjonalnego doradztwa i montażu, na wsparciu serwisowych kończąc.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Hymon?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,80/5

Montaż magazynów energii z Hymon - Zalety

 • Doświadczenie na rynku technologii OZE
 • Gwarancja najwyższego standardu montażu
 • Profesjonalne doradztwo i dobór sprzętu
 • Wieloletnia współpraca z uznanymi producentami
 • Opcja zlecenia kompleksowej usługi instalatorskiej (PV i ME)
 • Dystrybucja magazynów energii najwyższej jakości
 • Wielokrotnie nagradzany instalator
 • Rozbudowane usługi serwisowe i wsparcie techniczne

Montaż magazynów energii z Hymon - Wady

 • Brak informacji o kosztach inwestycji

3. E.ON Foton

Foton Technik / E.ON Logo Firma E.ON Foton weszła na rynek energetyczny z założeniem rozpowszechnienia fotowoltaiki dla użytkowników domowych, biznesowych oraz gospodarstw rolnych. Obecnie E.ON Foton oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie doradztwa, projektowania i profesjonalnego montażu instalacji fotowoltaicznych. Usługi proponowane przez firmę charakteryzuje zatem duża kompleksowość. Instalator podaje, że do dziś udało się mu zamontować u inwestorów ponad 356 tysięcy paneli fotowoltaicznych, co stanowi o dużym doświadczeniu specjalistów E.ON Foton. Przełożyło się to na zaufanie ze strony klientów, gdyż w 2020 roku firma otrzymała Srebrny Laur Konsumenta jako jedyna firma zajmująca się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii “instalacje fotowoltaiczne”.

Doświadczenie i sukcesy E.ON Foton sprawiły, że pod koniec listopada 2020 roku firma postanowiła ogłosić wprowadzenie do swojej oferty zupełnej nowości, jaką jest system COMFORT Home. Założeniem tej innowacji jest uzyskanie jeszcze większych korzyści z wykorzystywania energii słonecznej, zarówno dla inwestorów będących na etapie budowy nieruchomości, jak i tych, którzy zamierzają wprowadzić unowocześnienia w budynkach już istniejących. COMFORT Home obejmuje cztery kluczowe obszary:

 • energię – podstawę systemu opartą o wydajną instalację fotowoltaiczną;
 • równowagępompy ciepła, które wykorzystując energię pozyskaną przez instalację fotowoltaiczną ogrzewają nieruchomość zimą, a chłodzą latem;
 • synergia – dedykowana aplikacja pozwalająca na zarządzanie całym ekosystemem COMFORT Home.

Ostatnim obszarem zaplanowanym w ramach innowacji zaproponowanej przez E.ON Foton jest niezależność uzyskiwana poprzez zastosowanie magazynów energii pozwalających na pokrywanie bieżącego zapotrzebowania na energię, ale także ochronę inwestora przed konsekwencjami blackoutów. Magazyn energii działający w systemie COMFORT Home ma za zadanie optymalizować wykorzystanie energii pozyskanej dzięki współpracy akumulatorów z instalacją fotowoltaiczną.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta E.ON Foton?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,70/5

Montaż magazynów energii z E.ON Foton - Zalety

 • Innowacyjne podejście
 • Kompleksowa obsługa
 • Pakiet COMFORT Care z gwarancją na sprzęt, wykonawstwo i produktywność
 • Montaż na terenie całego kraju
 • Opieka posprzedażowa
 • Oferta skierowana do różnych klientów
 • Nagradzana firma
 • Duże doświadczenie instalatora

Montaż magazynów energii z E.ON Foton - Wady

 • Brak szczegółowych informacji dotyczących kosztów montażu

4. Revolt Energy

Revolt Energy Logo Revolt Energy to marka należąca do Grupy Blachotrapez, która od lat dynamicznie rozwija się zarówno na rynku krajowym, jak i światowym. Swoją działalność rozpoczęła jeszcze w 1969 roku od usług dekarskich. Obecnie zrzesza podmioty z różnych branż, w tym energetyki odnawialnej. Firma Revolt przez lata działalności na rynku rozwiązań technologicznych dla OZE wypracowała wysoki standard obsługi klienta, oferując mu jednocześnie szereg propozycji w zakresie innowacyjnych systemów energetycznych dla domu, firmy, czy gospodarstwa rolnego. Swoje podejście do branży OZE Revolt nazywa “Rewolucją” (stąd też nazwa instalatora). Chodzi tu o zmianę myślenia, świadomości inwestorów, popularyzację ekologicznych rozwiązań, a przede wszystkim o wypracowanie jasnych, uczciwych zasad współpracy z klientami. Instalator koncentruje swoje usługi na dbałości o każdy szczegół, precyzji montażu i innowacyjnych rozwiązaniach. Klienci mogą liczyć na pełen profesjonalizm, urządzenia najwyższej jakości i komfort użytkowania systemu właściwie bezobsługowego.

Oferta firmy Revolt Energy jest jedną z najbardziej kompleksowych na rynku. Instalator proponuje bowiem usługi montażu fotowoltaiki, pomp ciepła, wiat fotowoltaicznych, czyli tzw. Carportów, farm fotowoltaicznych, a od niedawna także magazynów energii. W zakresie urządzeń akumulatorowych Revolt współpracuje z firmą Solax Power, która dostarcza nie tylko magazyny energii, ale także inwertery hybrydowe najwyższej jakości. Urządzenia te według zapewnień producenta cechuje wysoka wydajność, intuicyjna obsługa i instalacja, niezawodność, możliwość elastycznego wykorzystania akumulatora w różnych trybach pracy, odporność na warunki atmosferyczne IP 65, a także inteligentna konserwacja. Instalatorowi zależało na współpracy z producentem urządzeń niezawodnych, ale także kompaktowych i kompatybilnych z większością systemów energetycznych.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Revolt Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,60/5

Montaż magazynów energii z Revolt Energy - Zalety

 • Szeroka oferta usług instalatorskich
 • Doświadczenie na rynku rozwiązań technologicznych
 • Korzystne warunki gwarancyjne
 • Dbałość o jakość montażu płynąca z doświadczenia firmy
 • Możliwość zakupu systemu wyposażonego we wszystkie komponenty OZE
 • Proekologiczne działania instalatora, np. recykling zużytych komponentów
 • Stały kontakt z klientem po montażu
 • Monitoring i audyt w standardzie

Montaż magazynów energii z Revolt Energy - Wady

 • Brak informacji o kosztach inwestycji

5. SunSol

SunSol Logo SunSol to polska firma pochodząca z Gdańska, która na rynku rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii działa już od 2013 roku. W tym czasie marka rozwinęła zarówno swoją ofertę w tym zakresie, jak również portfolio wykonanych realizacji, nie tylko na terenie kraju, ale także całego świata. Na przestrzeni ostatnich 3 lat SunSol odnotował ponad 300 proc. wzrostu przychodu ze sprzedaży systemów fotowoltaicznych, co świadczy nie tylko o doświadczeniu rynkowym instalatora, ale także o zaufaniu, jakim darzą go klienci. Firma projektuje i montuje instalacje nie tylko w odniesieniu do inwestycji użytkowników prywatnych, ale także biznesowych. SunSol oferuje kompleksową obsługę od dostarczenia urządzeń, poprzez ich instalację na przyłączeniu do sieci, kończąc. Dodatkowo instalator udziela wsparcia w otrzymaniu finansowania lub dofinansowania na realizację projektu. Na potwierdzenie kompetencji swoich wykonawców SunSol posiada cały szereg dostępnych w serwisie instalatora certyfikatów. Obecnie oprócz paneli fotowoltaicznych Sunsol ma do zaoferowania także inwertery fotowoltaiczne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz magazyny energii.

Szczególnie istotne w ofercie SunSol jest to, że firma proponuje szeroki wachlarz modeli magazynów energii pochodzących od różnych producentów. Wśród nich można wyróżnić urządzenia takich gigantów w branży, jak BYD, Fronius, czy magazyny energii LG Chem. Tak szeroka oferta sprawia, że dobranie idealnego urządzenia do instalacji i zapotrzebowania klienta, jest łatwiejsze do osiągnięcia. Pojemności, technologie i rozwiązania konstrukcyjne wszystkich proponowanych przez SunSol akumulatorów pozwalają na dopasowanie magazynu zarówno do obsłużenia instalacji domowej, jak i tej pozyskującej zdecydowanie większe wolumeny energii, na przykład na potrzeby zaopatrzenia w prąd przedsiębiorstwa.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta SunSol?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Brak danych
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,60/5

Montaż magazynów energii z SunSol - Zalety

 • Szeroka oferta magazynów energii
 • Doświadczenie instalatora
 • Wiele certyfikatów potwierdzających jakość usług
 • Profesjonalne doradztwo i projekt
 • Montaż na terenie całej Polski
 • Bezpłatna wycena usług
 • Możliwość wyboru kompleksowych rozwiązań
 • Zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i biznesowych

Montaż magazynów energii z SunSol - Wady

 • Brak informacji o kosztach
 • Brak przejrzystości w opisie procesu obsługi

6. Solectric Energy

Solectric Energy logo Specjalizacja w dziedzinie systemów magazynujących energię to jedna z największych zalet firmy Solectric Energy. Specjaliści wykonują projekty rozwiązań technologicznych zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i przemysłowych. Solectric Energy jest polską spółką, jednak należącą do holdingu Solectric GMBH, który swoją siedzibę ma w Niemczech. Historia i co za tym idzie doświadczenie firmy jest bardzo bogate, gdyż jej początki sięgają 1986 roku. Polski oddział firmy może pochwalić się niezwykle bogatą ofertą dystrybucyjną w zakresie magazynów energii, ale także paneli fotowoltaicznych oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych, co sprawia, że Solectric Energy wyraźnie zaznacza swoja obecność w branży projektowania i montowania systemów energetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Misją instalatora i dystrybutora jest dostarczanie klientom rozwiązań, które będą funkcjonowały w służbie ochrony środowiska oraz generowały realne oszczędności w budżecie inwestora.

Solectric Energy jest autoryzowanym dystrybutorem Shenzhen KSTAR Science and Technology Co., Ltd. w Polsce. W ofercie firmy znajdują się zatem magazyny energii KSTAR charakteryzujące się doskonałymi parametrami. Dodatkowo instalator może zaproponować urządzenia firmy SBK, a także Nelumbo, której jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Firma Solectric Energy współpracuje w szerokim zakresie z ekipami instalatorskimi i gwarantuje klientom kompleksową obsługę w obszarze doboru optymalnego urządzenia, wykonania projektu instalacji, dopełnienia formalności oraz samego montażu systemu. Klient może liczyć także na wsparcie posprzedażowe i pośrednictwo w opiece serwisowej. Niewątpliwą zaletą instalatora jest możliwość zlecenia wykonania montażu nie tylko systemu magazynowania energii, ale także instalacji fotowoltaicznej czy stacji ładowania.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Solectric Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Brak danych
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,60/5

Montaż magazynów energii z Solectric Energy - Zalety

 • Duże doświadczenie rynkowe firmy
 • Bardzo bogata oferta urządzeń
 • Usługi dla różnych grup odbiorców
 • Urządzenia niedostępne u innych instalatorów
 • Tylko doświadczone ekipy montażowe
 • Kompleksowa obsługa klienta na wszystkich etapach
 • Zorientowanie na ochronę środowiska
 • Możliwość zakupu i montażu innych podzespołów systemów OZE

Montaż magazynów energii z Solectric Energy - Wady

 • Brak cen usług montażu

7. Columbus Energy

columbus energy logo Columbus Energy należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku energii odnawialnej. Wynika to z faktu bardzo rozbudowanej i kompleksowej oferty instalatora, która oprócz magazynów energii obejmuje także instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, ładowarki dla samochodów elektrycznych, a także pakiety tworzące całe systemy urządzeń do pozyskiwania i optymalnego wykorzystywania energii słonecznej. Pakiety te noszą nazwy: Go Green (fotowoltaika, inwerter), Go Free (fotowoltaka, inwerter hybrydowy oraz magazyn energii) oraz Go Comfort (audyt i projekt instalacji, złożenie wniosku o dotację oraz instalacji pompy ciepła). Jak widać oferta Columbus Energy jest naprawdę i bogata i co ważne, skierowana do różnych grup klientów, a więc inwestorów prywatnych, biznesowych oraz gospodarstw rolnych.

Magazyny energii proponowane przez Columbus charakteryzują się możliwością dostosowania, a następnie rozbudowywania według potrzeb mocy pojemnościowej mieszczącej się w zakresie od 4,1 kWh do nawet 14,kWh. Kolejną niezwykle istotną cechą magazynów energii, jest ich trwałość. Urządzenia proponowane przez Columbus Energy charakteryzuje do 6000 cykli ładowania, co według danych instalatora powinno odpowiadać około 30 latom żywotności. Akumulatory wyposażone są także w system backup, który zapewnia zasilanie budynku w trakcie przerw w dostawie prądu. Columbus udziela na magazyny energii 10 lat gwarancji.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Columbus Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż magazynów energii z Columbus Energy - Zalety

 • Kompleksowa oferta
 • Indywidualne podejście do klienta
 • Rozpoznawalność instalatora na rynku OZE
 • Wsparcie w sprawach formalnych
 • Instalacje wykonywane na terenie całej Polski
 • Ciekawe pakiety do wyboru
 • 10-letnia gwarancja na urządzenia
 • Różne grupy klientów

Montaż magazynów energii z Columbus Energy - Wady

 • Brak informacji o cenie urządzeń i kosztach instalacji
 • Niewiele informacji na temat samego urządzenia

8. Jamat

Jamat Logo Jamat to krótko (od 2020 roku) aczkolwiek prężnie rozwijająca się firma instalatorska działająca w branży OZE. Obecnie firma dysponuje siedmioma ekipami monterskimi, które działają na terenie całego kraju. Tym, co wyróżnia usługi instalatora, jest z pewnością kompleksowa oferta, gdyż pracownicy firmy instalują wszelkie komponenty systemów energetycznych opierających się na odnawialnych źródłach energii. Jamat udostępnia w swoim serwisie internetowym posiadane certyfikaty, zaświadczenia, zezwolenia, dyplomy i referencje, co pozwala potencjalnemu klientowi zapoznać się z osiągnięciami i uprawnieniami instalatora. Każdy projekt instalacji i proces doboru odpowiedniego urządzenia do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości inwestora poprzedza audyt, który jest kluczowy dla wdrożenia zoptymalizowanego systemu. Jamat współpracuje tylko z liderami na rynku producentów rozwiązań technologicznych dla branży OZE, co gwarantuje najwyższą jakość instalowanych podzespołów, a także opiekę serwisową i korzystny dla klienta system gwarancyjny. Wsparcie technologiczne na każdym etapie montażu to standard w ofercie firmy Jamat.

Inwestorzy zainteresowani instalacją innowacyjnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii, w firmie Jamat znajdą profesjonalne doradztwo zarówno w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła, klimatyzacji i wentylacji, systemów grzewczych, ładowarek samochodowych EV, carportów, a także magazynów energii. W kontekście akumulatorów Jamat proponuje instalację magazynów energii Huawei, które charakteryzuje wysoka jakość komponentów, wydajność i długa żywotność baterii. Urządzenia te pozwalają w dowolny sposób skalować swoja pojemność, a ich estetyka daje możliwość montażu akumulatora nawet w eksponowanym miejscu. Instalację systemu magazynowania poprzedza oczywiście audyt, a urządzenie dobierane jest do instalacji fotowoltaicznej oraz zapotrzebowania energetycznego nieruchomości.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Jamat?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż magazynów energii z Jamat - Zalety

 • Kompleksowość oferty
 • Korzystanie z urządzeń najwyższej klasy
 • Audyt energetyczny w standardzie
 • Opieka techniczna na każdym etapie realizacji
 • Doradztwo w doborze akumulatorów
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania
 • Kredyt i leasing dla firm
 • Dla różnych grup klientów

Montaż magazynów energii z Jamat - Wady

 • Krótki staż działalności firmy
 • Brak informacji o cenach usług

9. OZE Biomar

OZE Biomar Logo Pochodząca z Gdyni firma OZE Biomar od kilkunastu lat działa na rynku technologicznych rozwiązań dla odnawialnych źródeł energii. Wychodząc od usług instalatorskich w zakresie systemów fotowoltaicznych firma nawiązała na przestrzeni lat wiele współprac partnerskich działając jako wykonawca i podwykonawca. Obecnie obszarem działania firmy Biomar jest cała Polska, a instalacje wykonywane przez pracowników instalatora odznaczają się wysoką jakością i precyzją. W 2017 roku OZE Biomar została wyróżniona laurem plebiscytu TOP Produkt Pomorza w kategorii Usługi. Tym, co wyróżnia instalatora jest z pewnością bardzo duża ilość wykonanych systemów fotowoltaicznych, przez co firma może pochwalić się zdobyciem istotnego doświadczenia w tym obszarze. Instalacje fotowoltaiczne realizowane przez Biomar wykonywane są w ramach zleceń od klientów indywidualnych, firmowych, a także gospodarstw rolnych. Firma udziela własnej gwarancji na projekt i montaż instalacji, dbając o możliwie najwyższą jakość jej wykonania zgodnie z zaleceniami producentów komponentów. Liczne rekomendacje i referencje pozyskane od inwestorów potwierdzają dbałość instalatora o każdy szczegół podczas montażu.

W ofercie firmy OZE Biomar znajdują się obecnie usługi projektu i wykonania instalacji fotowoltaicznych, systemów z pompami ciepła, a także magazynów energii, w ramach których instalator proponuje wysokonapięciowe akumulatory od firmy Solax. Pojemność tych magazynów energii można skalować według potrzeb inwestora, a napięcie rzędu 120 V zapewnia większą wydajność niż w przypadku systemów niskonapięciowych. Urządzenia proponowane przez Biomar mogą znaleźć zastosowanie w charakterze źródła awaryjnego zasilania, ale przede wszystkim współpracować na bieżąco w ramach hybrydowej instalacji fotowoltaicznej. Biomar gwarantuje projekt instalacji, który pozwoli inwestorowi zoptymalizować zużycie prądu jego domu, firmie lub gospodarstwie.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta OZE Biomar?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,40/5

Montaż magazynów energii z OZE Biomar - Zalety

 • Duże doświadczenie instalatora
 • Dostępność usług na terenie całej Polski
 • Korzystanie z urządzeń uznanych producentów
 • Liczne rekomendacje i pozytywne opinie klientów
 • Kompleksowa oferta w zakresie systemów OZE
 • Instalacje dla różnych grup odbiorców
 • Dogodne formy finansowania przedsięwzięcia (leasing, kredyt ze stałą ratą)
 • Skoncentrowanie na jakości i precyzji montażu

Montaż magazynów energii z OZE Biomar - Wady

 • Brakuje informacji o kosztach usług i urządzeń

10. Helio Centrum

Helio Centrum Logo Helio Centrum to instalator o innowacyjnym podejściu do klienta, stosujący we współpracy z nim zasadę One-to-One. Oznacza ona, że każdy inwestor traktowany jest przez firmę indywidualnie, a instalację i inne rozwiązania technologiczne dobiera się w oparciu o jego potrzeby. Helio Centrum stawia w swojej działalności na innowacyjne podejście do systemów energetycznych projektowanych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych oraz gospodarstw rolnych. Usługi montażu świadczone przez instalatora charakteryzują się wysoką jakością i wydajnością, co ma zagwarantować klientom firmy niezawodność i bezobsługowość instalowanych systemów. Helio Centrum wymienia wśród swoich głównych atutów ofertę szytą na miarę klienta, profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne dostępne w każdej chwili, pomoc w uzyskaniu dofinansowania do instalacji, wykonanie audytu pomontażowego oraz dogodne warunki gwarancyjne na swoje usługi. Z pewnością na uwagę zasługuje także fakt, że instalator współpracuje jedynie z uznanymi i doświadczonymi rynkowo dostawcami komponentów, wyróżniających się wysoką jakością.

Helio Centrum to instalator, który swoją ofertę kieruje do inwestorów zainteresowanych fotowoltaiką, pompami ciepła oraz magazynami energii. W ten sposób firma stara się sprostać wymaganiom kompleksowości oferty, która jest niezwykle istotna dla klientów. Magazyny energii montowane przez Helio Centrum to gwarancja komponentów najwyższej jakości, produkowanych przez liderów w branży. Akumulator dobierany jest przez specjalistów na podstawie zapotrzebowania energetycznego nieruchomości klienta oraz mocy posiadanej, bądź planowanej przez niego instalacji fotowoltaicznej. Nie bez znaczenia jest także sposób, w jaki magazyn energii będzie użytkowany – zasilanie awaryjne, czy ciągła eksploatacja.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Dla kogo jest oferta Helio Centrum?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,00/5

Montaż magazynów energii z Helio Centrum - Zalety

 • Kompleksowość oferty
 • Innowacyjne podejście do technologicznych rozwiązań
 • Zasada One-to-One gwarantująca indywidualne podejście
 • Wsparcie i doradztwo techniczne wg potrzeb klienta
 • Duże doświadczenie instalatora
 • Komponenty najwyższej jakości
 • Audyt pomontażowy

Montaż magazynów energii z Helio Centrum - Wady

 • Brak informacji o kosztach montażu i urządzenia
 • Brak informacji o producentach instalowanych magazynów energii

Ranking firm montujących magazyny energii 2023 – jak powstał?

Dla nikogo, kto interesuje się rynkiem odnawialnych źródeł energii nie będzie zaskoczeniem fakt, że oferta firm specjalizujących się w montażu magazynów energii nie jest jeszcze w Polsce szczególnie szeroka. Wynika to oczywiście z faktu, że systemy magazynowania energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną lub na przykład wiatrową nie leżą w polu zainteresowania polskich inwestorów na taką skalę, jak ma to miejsce choćby w Niemczech. Tym niemniej postanowiliśmy już teraz porównać oferty firm montujących magazyny energii, gdyż rozwój tego rynku w naszym kraju jest jedynie kwestią czasu i najpewniej wprowadzenia programu dofinansowań, który będzie obejmował także dotacje w zakresie zakupu akumulatorów. Prawdopodobnie będzie to program (Mój Prąd 4.0). Trzeba wspomnieć, że jeszcze na początku bieżącego roku pojawiały się propozycje i plany rozszerzenia dofinansowania właśnie o magazyny energii. Obecnie jednak pozostaje liczyć na ujęcie tych dotacji w kolejnej, a więc przyszłorocznej edycji programu.

Dlaczego jednak rozwój rynku akumulatorów w Polsce jest tak dalece prawdopodobny? Wynika to oczywiście z korzyści, jakie magazyny energii mogą przynieść inwestorom w obszarze optymalizacji zagospodarowania pozyskanej z fotowoltaiki energii. Zarówno prywatni, jak i biznesowi użytkownicy mini elektrowni słonecznych dzięki dobrze skonfigurowanemu systemowi magazynowania energii mogą w znacznym stopniu uniezależnić się od dostaw prądu z zewnątrz, a także zapewnić sobie awaryjne źródło prądu w przypadku zaniku jego obecności w sieci. Jedyna przeszkodą na drodze do dynamicznego rozwoju rynku akumulatorów w Polsce są oczywiście ceny magazynów energii, które wahają się obecnie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z tego względu warto poszukać instalatora, który oferuje kompleksową usługę na przykład na fotowoltaikę, pompę ciepła oraz magazyn energii i będzie wówczas w stanie zaproponować atrakcyjną cenę swoich usług. Czym zatem kierowaliśmy się tworząc nasz ranking firm montujących magazynów energii? Zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na takie cechy, jak:

 • Kompleksowość obsługi – dla inwestora poszukującego innowacyjnych rozwiązań, w obszarze których potrzebuje profesjonalnego doradztwa niezwykle ważne jest to, aby firma montująca magazyn energii była w stanie zaoferować mu kompleksową obsługę w tym zakresie. Oznacza to, że dobry instalator proponuje nie tylko samą instalację systemu, ale także audyt, fachowy dobór urządzenia, projekt instalacji, pomoc w uzyskaniu dodatkowego dofinansowania do magazynu energii, a także opiekę posprzedażową.
 • Optymalna oferta z zakresu OZE – bardzo istotnym aspektem oceny firmy montującej magazyny energii jest fakt, czy instalator oferuje także montaż innych urządzeń z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wielu inwestorów decyduje się na instalację systemów energooszczędnych już na etapie budowy domu, czy nieruchomości przemysłowych i ważne jest dla nich, aby instalator posiadał uprawnienia do zaprojektowania, a także montażu całego ekosystemu składającego się dodatkowo z instalacji fotowoltaicznej oraz na przykład pompy ciepła. Ważne również, aby firma montująca była w stanie zaproponować atrakcyjne warunki cenowe w przypadku otrzymania kompleksowego zlecenia.
 • Sprawna obsługa posprzedażowa i serwis – każda profesjonalna firma montująca magazyny energii musi zdawać sobie sprawę z faktu, że zakończenie montażu urządzenie nie jest równoznaczne z zakończeniem zlecenia od inwestora. Chodzi tu oczywiście o opiekę posprzedażową pozwalającą klientowi czuć się komfortowo w zakresie ewentualnych problemów z obsługą, czy dostosowaniem urządzenia do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości. Dodatkowo, niezwykle ważny jest sprawny i kompetentny serwis, który pozwoli utrzymać magazyn w doskonałym stanie technicznym i zadbać o szybkie usuwanie ewentualnych usterek.
 • Gwarancja na urządzenie i wykonawstwo – wiarygodność instalatora oraz oferowanych przez niego urządzeń buduje między innymi wymiar czasowy gwarancji, jaką jest on w stanie udzielić zarówno na magazyn energii, jak i na wykonawstwo w zakresie jego montażu. Najczęściej okazuje się jednak, że jedyną gwarancją, jaką otrzymuje inwestor jest ta podawana przez producenta urządzenia w ramach jego specyfikacji. Jeżeli firma montująca akumulator jest pewna uprawnień, umiejętności i rzetelności swoich ekip montażowych, powinna także zaoferować klientom gwarancję na wykonawstwo oraz efektywność systemu, która uzależniona jest między innymi od jego prawidłowego skonfigurowania.
 • Opinie klientów – w naszych rankingach, takich jak na przykład ranking magazynów energii, czy też ranking producentów magazynów energii, zawsze staramy się uwzględniać opinie i zaufanie, jakim firmę lub produkt obdarzyli dotychczasowi klienci. Choć firm specjalizujących się w montowaniu magazynów energii jest jeszcze na rodzimym rynku niewielu, to zawsze warto posiłkować się nagrodami, czy wyróżnieniami, których przyznanie uzależnione jest od opinii klientów. Można przypuszczać, że jeżeli instalator cieszy się zaufaniem na przykład w obszarze montażu modułów fotowoltaicznych, to podobną sumienność będzie wykazywał także w odniesieniu do instalowania magazynów energii.

Postaw na zielone rozwiązania!

dopłata do fotowoltaiki Mój prąd

Chcesz być bardziej EKO?
Szukasz sprawdzonych urządzeń i instalatorów?
Sprawdź: Ranking firm fotowoltaicznych
Sprawdź: Ranking pomp ciepła

Z nami znajdziesz najlepsze rozwiązania!

Instalatorzy Magazynów energii – współpraca

instalatorzy magazynów energii

Jesteś instalatorem/producentem magazynów energii?
Oferujesz wysokiej jakości usługi?
Działasz na wysokiej klasy urządzeniach?
Chcesz się rozwijać?

Sprawdź możliwości współpracy z enerad.pl.

Jaką firmę instalującą magazyny energii wybrać – Pytania i odpowiedzi

Biorąc pod uwagę fakt, że rynek magazynów energii nie jest w Polsce jeszcze tak rozwinięty, jak choćby branża instalacji fotowoltaicznych, czy pomp ciepła, potencjalni inwestorzy zainteresowani samodzielnym magazynowaniem energii, mają często w tym kontekście wiele pytań. Zagadnieniem, które budzi szczególne wątpliwości są kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze firmy mającej zająć się montażem magazynu energii. Z pewnością jednym z najważniejszych aspektów w tym obszarze byłaby odpowiedź na pytanie, czy instalator pomaga w dopełnieniu formalności do uzyskania dofinansowania. Dopóki jednak żaden program nie oferuje takich dotacji, w wyborze instalatora warto odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

Jakie modele magazynów energii oferuje firma?

Technologia produkcji magazynów energii jest sukcesywnie udoskonalana przez największych producentów. Oznacza to, że dla osiągania jak największej efektywności systemu warto zainwestować w akumulator wykonany w najnowszej technologii, która zagwarantuje dużą głębokość rozładowywania, wiele cykli ładowania, oraz możliwość dostosowywania mocy pojemnościowej magazynu. Jeżeli instalator oferuje kilka urządzeń o zróżnicowanej specyfikacji, istnieje większe prawdopodobieństwo idealnego dopasowania urządzenia do potrzeb inwestora. Może się oczywiście również okazać, że choć firma montująca magazyny będzie oferowała tylko jeden model urządzenia, to będzie ono wykonane w najlepszej i najbardziej wydajnej technologii.

Czy firma posiada doświadczenie w montażu innych systemów OZE?

Ze względu na początkową fazę rozwoju rynku magazynów energii w Polsce, ciężko oceniać instalatorów pod kątem doświadczenia w zakresie montażu akumulatorów. W związku z powyższym warto posiłkować się realizacjami, jakie firma wykonała na przykład w odniesieniu do instalacji fotowoltaicznych, farm fotowoltaicznych, czy pomp ciepła. Ilość zamontowanych modułów i innych urządzeń z kategorii energetyki odnawialnej, a także ewentualne pozytywne rekomendacje udzielone przez zadowolonych klientów dają prawo przypuszczać, że również podczas montażu magazynu energii firma wykona zlecenie bez zarzutu.

Czy firma oferuje gwarancję na wykonawstwo i efektywność urządzenia?

Jeżeli firma montująca magazyn energii jest pewna umiejętności i rzetelności swoich instalatorów, to standardem w jej ofercie powinna być przynajmniej 5-cio letnia gwarancja na wykonawstwo i efektywność zamontowanego systemu. Takie zapewnienie sprawia, że inwestor przez określony czas nie musi martwić się o ewentualne usterki niewynikające z funkcjonowania samego urządzenia, ale błędów instalatorskich. Jeżeli firma montująca magazyn uchyla się od udzielenia takiej gwarancji, dla klienta może być to znak, że instalator nie chce brać odpowiedzialności za rzetelność i umiejętności ekipy montażowej.

Jakie pakiety systemów energooszczędnych oferuje firma?

Jedną z przyczyn, dla których magazyny energii nie cieszą się jeszcze na rodzimym rynku dostateczną popularnością, jest oczywiście ich cena. Kryterium, jakie warto zatem przyjąć wybierając firmę montującą magazyn, są oferowane przez nią pakiety systemów wykorzystujących energię odnawialną i związane z nimi atrakcyjne warunki cenowe za wykonanie kompleksowego zlecenia. Niektórzy instalatorzy oferują dogodne i dające się dopasować do zróżnicowanych potrzeb klientów pakiety. W ich ramach można zdecydować się na przykład na zakup i montaż magazynu energii wraz z fotowoltaiką lub dodatkowo wydajną i ekologiczna pompą ciepła.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Informacje o autorze

Marta Kazimierska - Redaktor Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments