Lokata w mBanku

0 /5
(Ocen: 0)

Chcecie, by Twoje pieniądze pracowały, ale nie chcecie ponosić zbędnego ryzyka? Rozwiązaniem może być lokata w mBank. Środki na niej są bezpieczne, co poświadcza Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A czy warto trzymać swoje pieniądze? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Informacje o lokatach w mBanku

Zaczniemy od tego, ile pieniędzy należy mieć, by otworzyć lokatę. W zależności od wybranego przez nas produktu będzie to 500 lub 1000 złotych. Jeśli dysponujemy inną walutą, to w mBanku założymy jeszcze lokaty w funtach brytyjskich, euro lub dolarach amerykańskich.

Dla wielu osób kluczowy jest czas trwania lokaty. Niektórzy cenią sobie bowiem krótki okres oczekiwania na zysk, nie chcą też zamrażać swoich pieniędzy na zbyt długo. Inni natomiast wiedzą, że im dłuższy czas trwania umowy, tym później zyski są wyższe. mBank proponuje lokaty 3-dniowe oraz na następującą liczbę miesięcy: 2, 3, 6, 9, 12 i 24.

Wysokość oprocentowania zależy nie tylko od czasu trwania lokaty. Premiowane są również produkty dla nowych klientów lub dla nowych środków.

Osoby, które chcą zyskać więcej pieniędzy mogą skorzystać z innego instrumentu. Jest nim mFundusz. Minimalna kwota to 1.000 złotych. Należy jednak pamiętać, że ryzyko inwestycji jest tu wyższe.

mBank: lokata i formalności

Lokaty w mBank są dostępne dla osób pełnoletnich. Należy również otworzyć konto w mBanku – to z niego zostaną pobrane pieniądze, które chcemy ulokować na lokacie. Później też na ten sam rachunek zostaną wypłacone środki.

Wniosek o otwarcie lokaty w mBank możemy złożyć online lub w placówce banku.

Opinie o lokacie w mBanku

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
4 kwietnia 2018 17:06

jak drogie kredyty hipoteczne ma mbank, to tak samo beznadziejną ma ofertę lokat. chciałam tu składać, żeby robić raz do roku nadpłatę kredytu, ale bardziej opłacalne są inne oferty lokat bankowych.

no i obsługa na minus – byli mili do momentu podpisania hipoteki, teraz to wszystko wsio ryba

Ruszka
Ruszka
23 lutego 2018 22:41

spodziewałam sie ciekawszej oferty lokat,naprawdę…