Enerad
Porównaj oferty

Największe targi OZE – ENEX już 23-24.02.2022 roku!

Targi Enex to od lat miejsce spotkań dla kluczowych reprezentantów branży energetycznej – odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz energetyki konwencjonalnej. W 2021 roku odbyły się w formule on-line, ale to nie przeszkodziło im być jednym z najważniejszych wydarzeń dla tego działu przemysłu. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja targów Enex będzie rekordowa, tak pod względem rozwoju fotowoltaiki, jak i zmian prawnych.

największe targi OZE ENEX

Sektor OZE już od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a ostatnio musi radzić sobie z prawdziwym oblężeniem. Ogromna ilość programów i narzędzi wspierających proekologiczne inwestycje, (przykładem może być „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”) sprawiła, że z roku na rok i z miesiąca na miesiąc rośnie liczna Polaków korzystających z instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania są także skuteczną metodą na dynamicznie rosnące ceny energii.

Targi Enex – dlaczego musicie tu być?

Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex to wyjątkowe wydarzenie w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branże energetyczną. Można na nich spotkać wiodących producentów modułów PV, wykonawców pomp ciepła, dilerów aut elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną.

Dzięki współpracy ze specjalistami ze świata nauki i przedsiębiorczości, Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii są niepowtarzalną okazją do nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów.

Targi Enex często służą za miejsce premierowych prezentacji produktów i rozwiązań. Marki decydując się na wybór tego wydarzenia, do pokazania swoich nowości, ponieważ mają świadomość, że to właśnie na Targach Enex najszybciej i najskuteczniej dotrą do swoich odbiorców. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by uczestnicy Targów Kielce mieli czas i możliwości zapoznać się z ofertami wystawców, czy wziąć udział w dyskusjach, panelach i konferencjach.

Gośćmi wydarzenia są reprezentanci zakładów energetycznych, producentów osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, ale także specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli samorządów – urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Salon Energetyki Zawodowej

Warto też zwrócić uwagę na sekcję wydarzenia, jakim jest Salon Energetyki Zawodowej. Został on przygotowany z myślą o firmach i instytucjach biorących udział w produkcji energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to doskonałe miejsce dla wytwórców przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii.

ENERGIA PL

Przekształcanie energii i magazynowaniu jej nadwyżek jest kluczowym elementem transformacji energetycznej. Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany legislacyjne, wskazują kierunek, w jakim powinno podążać gromadzenie i przetwarzanie pokładów mocy wyprodukowanej na potrzeby gospodarstw.

W panelach dyskusyjnych poprzednich edycji brali udział znakomici specjaliści z uniwersytetów z całego kraju. Uzupełnieniem ich wiedzy teoretycznej, były doświadczenia praktyków, którzy na co dzień zajmują się tematem – reprezentantów firm i przedsiębiorstw powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. W tegorocznej edycji Targów, omawiane tematy mają dotyczyć m.in. technologii magazynowania energii i jej zastosowania.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła

Targi Enex kolejny raz połączą też siły z wydarzeniami: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Te doroczne imprezy gromadzą rzeszę inwestorów, doradców i wykonawców obracających się w tematyce pomp ciepła i fotowoltaiki, ale także skupiają wielu potencjalnych klientów. Zagadnienia omawiane w trakcie obu wydarzeń obejmują nowości na rynku, problemy instalacyjne czy nowatorskie sposoby użytkowania fotowoltaiki i pomp ciepła.

Domy Pasywne na Targach Enex

Energooszczędność to kwestia, której coraz częściej się przyglądamy, decydując się na budowę domu. Planowany przez organizatorów Targów Enex, Salon Domów Pasywnych będzie miejscem spotkań dla architektów projektujących właśnie takie budynki, ale także reprezentantów firm, sprzedających izolacje czy niezbędne materiały budowlane. To przyszłość, która w połączeniu z odnawialną energią daje nam ekologiczne rozwiązania dla życia codziennego.

Targi Enex trwać będą od 23 do 24 lutego w Targach Kielce, ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce.

Enerad dumnie wspiera Targi Enex

Z radością informujemy, że serwis enerad.pl jest jednym z patronów medialnych Międzynarodowych Tarów ENEX/ ENEX Nowa Energia. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważne inicjatywy, służące rozwojowi odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku energetyki. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z przedstawicielami mediów, świata nauki i biznesu odnawialne źródła energii będą mogły realnie wpłynąć na poprawę życia w Polsce.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Enerad.pl

enerad.pl to branżowy portal informacyjny o energii i OZE. Publikujemy aktualności, analizy rynkowe oraz zestawienia ofert i produktów. W naszym serwisie znajdziesz także ogłoszenia branżowe oraz profile firm i producentów.

🔍 Obserwuj nas, aby być na bieżąco: X (Twitter) | LinkedIn

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły