Nomad Electric zbuduje 24 MWp instalacji fotowoltaicznych dla PAD RES w Polsce
Nomad Electric podpisał kontrakt na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 24 MWp w północno-zachodniej Polsce. Inwestorem jest PAD RES, deweloper projektów solarnych i wiatrowych. Realizacja projektu ma zakończyć się do końca 2025 roku.

Nomad Electric odpowiedzialny za cały proces inwestycyjny
Zgodnie z umową inżynieryjno-projektową (EPC), Nomad Electric zajmie się całym projektem. Obejmuje to opracowanie projektu, zakup komponentów, budowę oraz przekazanie gotowej instalacji do eksploatacji. Jak podkreśliła Izabela Mielniczuk, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Nomad Electric, firma będzie nadzorować wszystkie etapy realizacji inwestycji.
Lokalizacja i przyłączenie do sieci Energa Operator
Obie farmy fotowoltaiczne powstaną w miejscowości Biesiekierz. Po zakończeniu budowy zostaną podłączone do sieci dystrybucyjnej należącej do Energa Operator SA. Dzięki temu wyprodukowana energia trafi bezpośrednio do krajowego systemu elektroenergetycznego.
Produkcja energii na poziomie 24,5 GWh rocznie
Po oddaniu do użytku instalacje będą w stanie wygenerować około 24,5 GWh czystej energii rocznie. Taka ilość energii wystarczy do zaspokojenia rocznych potrzeb tysięcy gospodarstw domowych, wspierając tym samym transformację energetyczną kraju.
Nomad Electric stawia na innowacyjne rozwiązania
Nomad Electric aktywnie uczestniczy w transformacji energetycznej, koncentrując się na rozwoju nowoczesnych technologii w sektorze fotowoltaiki. Firma podkreśla swoje zaangażowanie w udostępnianie zielonej energii na szeroką skalę, dążąc do przyspieszenia procesu przechodzenia na odnawialne źródła energii.
Może Cię również zainteresować
Instalacja fundamentu dla największej farmy wiatrowej ScottishPower
Rozpoczęła się budowa morskiej farmy wiatrowej East Anglia THREE o mocy 1,4 GW. Pierwszy fundament – największy w Europie zainstalowany z wykorzystaniem jack-up vessel – właśnie trafił na dno Morza Północnego.
Technique Solaire buduje aż 341 instalacji PV w Europie za 302 mln euro
Francuska firma, Technique Solaire ogłosiła pozyskanie rekordowych w swojej historii środków w wysokości 302 mln euro. Posłużą one do realizacji 341 projektów fotowoltaicznych w trzech krajach Europy o łącznej mocy 240 MWp. Spółka kontynuuje dynamiczną ekspansję, równocześnie wspierając fundusz Synergie Renouvelable.
Magazyn energii spłonął po 2 tygodniach. Znamy winnego pożaru w Niemczech
W Neuenhaus w Dolnej Saksonii doszło do pożaru domu jednorodzinnego z powodu zapłonu przydomowego magazynu energii. Choć początkowo podejrzewano baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, producent wykluczył je jako źródło ognia. Winę poniosło połączenie kilku usterek technicznych.
ORLEN na EKG 2025: gaz filarem bezpieczeństwa energetycznego Polski
ORLEN zapowiada inwestycje rzędu 380 mld zł w polską energetykę do 2035 roku. Kluczową rolę w transformacji ma odegrać gaz, który – według prezesa koncernu Ireneusza Fąfary – będzie gwarantem bezpieczeństwa energetycznego państwa przynajmniej do 2050 roku.
WindEurope: farmy wiatrowe będą wspierać służby w działaniach obronnych
Rosnące zagrożenie atakami fizycznymi i cybernetycznymi na infrastrukturę energetyczną skłania Europę do działania. WindEurope podejmuje nowe współprace, by wzmocnić ochronę turbin wiatrowych. W grę wchodzi m.in. integracja systemów obronnych i energetycznych oraz zastosowanie nowoczesnych technologii cyberbezpieczeństwa.
EHPA krytycznie o projekcie unijnych zasad pomocy publicznej dla zielonego przemysłu
Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) opublikowało stanowisko wobec projektu unijnych wytycznych dotyczących pomocy publicznej dla czystego przemysłu Clean Industrial State Aid Framework (CISAF). Organizacja podkreśla, że obecna wersja dokumentu może utrudnić, zamiast przyspieszyć, rozwój kluczowych technologii dla dekarbonizacji przemysłu, w tym pomp ciepła.
Komentarze