Novum – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

3.37 /5
(Ocen: 1109)
Novum - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Novum działa na polskim rynku od 2007 roku i w swojej ofercie posiada nie tylko sprzedaż gazu oraz energii elektrycznej, ale oferuje swoim klientom także usługi związane z telekomunikacją. Czy warto postawić na produkty tej firmy?

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma oferuje prąd zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym – działa ona na terenie całego kraju. Novum podkreśla, że stawia na przejrzyste zasady oraz wysoką jakość sprzedawanych usług. Wszystkie produkty firmy objęte są gwarancją stałych cen podczas trwania umowy, którą można zawrzeć na kilka sposobów:

  • w Biurze Obsługi Klienta Novum w Rzekuniu;
  • poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie sprzedawcy;
  • telefonicznie, dzwoniąc na infolinię;
  • poprzez pracownika terenowego Novum.

Klient biznesowy – taryfa B i C

Sprzedawca obsługuje klientów biznesowych z sektora MŚP, czyli zawrzeć umowę z firmą mogą tylko użytkownicy taryf B i C. Co przygotował dla nich ta firma energetyczna? W pierwszej kolejności Novum podkreśla, że przedstawiciele biznesowi mogą liczyć na prąd po konkurencyjnych cenach – niestety, na stronie sprzedawcy nie udało nam się znaleźć cennika, więc trudno zweryfikować powyższe hasła ze strony www. Firma kusi również możliwością negocjacji cen, zróżnicowanymi okresami obowiązywania umów, indywidualnym planem taryfowym, czy gwarancją stałych cen za prąd podczas trwania umowy.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

W ofercie Novum znajdują się także produkty energetyczne dedykowane gospodarstwom domowym. Klienci indywidualni mogą zawrzeć umowę na maksymalnie 36 miesięcy i podczas jej trwania zawsze mają zagwarantowaną niezmienną cenę za prąd. Firma, jak sama wymienia na swojej stronie, stawia na: przejrzyste zasady (jedna stawka w taryfie G11 w całym kraju), dostosowanie oferty do potrzeb klienta oraz wysokie standardy obsługi klienta. Zaletą ofert Novum jest to, że możemy zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu, a także zdecydować się na rozszerzenie produktu energetycznego o np. usługi telekomunikacyjne. Regularnie do nowych, jak i starych klientów kierowane są różne promocje, dzięki którym możliwe jest obniżenie rachunków.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Novum w 2018 roku:

Novum - struktura paliw.

Sprzedawca gazu dla firm i domu

W ofercie Novum znajdują się również produkty gazowe, które podobnie jak w energii elektrycznej, dedykowane są zarówno klientom indywidualnym oraz biznesowym. Niestety, na dzień dzisiejszy strona Novum o sprzedaży gazu nie działa poprawnie – nie wiemy, czy została zawieszona sprzedaż gazu, czy nie. Będziemy śledzić sytuację 🙂

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Na dzień dzisiejszy oferta na sprzedaż gazu dla firm nie jest znana.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku klientów biznesowych.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Novum na polskim rynku rozpoczęło swoją działalność od sierpnia 2007 roku pod nazwą Telekomunikacja NOVUM Sp. z o.o. – firma na początku świadczyła usługi związane z telekomunikacją. W 2010 roku przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną, natomiast trzy lata później rozszerzyło zakres swojej działalności o sprzedaż energii elektrycznej. W połowie 2013 roku firma zmieniła nazwę na Novum Spółka Akcyjna i wprowadziła usługi związane z telefonią komórkową – w sprzedaży po raz pierwszy pojawiła się pakietowa sprzedaż energii elektrycznej wraz z telefonią.

Obszary działalności firmy

Novum zajmuje się przede wszystkim sprzedażą usług telekomunikacyjnych oraz energetycznych. W pierwszym sektorze świadczy usługi z zakresu:

  • telefonii komórkowej,
  • telefonii stacjonarnej,
  • telefonii nomadycznej,
  • usługi teleopieki.

Spółka zajmuje się także sprzedażą energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz firm (taryfy B i C). Novum nie posiada własnych źródeł wytwórczych.

W ofercie firmy znajdują się również produkty gazowe – niestety, nie wiadomo, czy sprzedaż jest jeszcze aktualna.

Ponadto, Novum zajmuje się technologiami z zakresu informatyki – otrzymało dofinansowania na m.in. integrację systemu informatycznego, czy uczestniczy w realizacji projektu: „Wykorzystanie teletransmisji danych medycznych w celu poprawy jakości życia chorych z niewydolnością serca i redukcji kosztów ich leczenia (MONITEL-HF)”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych”.

Więcej informacji o Novum

Opinie o Novum

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
9 października 2022 13:42

nie polecam,bardzo drogie rachunki za prąd […].

Komentarz edytowany przez Redakcję.

małgorzata
małgorzata
25 maja 2018 16:18

Jestem naprawdę wdzięczna firmie Novum S.A. za ofertę Teleopieki dla osób starszych. Wykupiłam tę opcję dla moich dziadków i jestem bardzo zadowolona. Polecam zadzwonić na infolinię i dowiedzieć się więcej (od bardzo miłych pań, które tam pracują).

wasiluk
wasiluk
11 grudnia 2017 23:25

swietnie działający czat, natychmiastowa odpowiedz na pytania – czarno na białym

Asiu
Asiu
14 listopada 2017 10:13

wygląda na to że tak. miałam oststnio przyjemność kontaktu z ich infolinią. super poinformowani ludzie.nie mam żadnych zarzutów

Liwka
Liwka
12 października 2017 19:50

ostatnio sporo czytałam o tym Novum ale w wersji pozytywnej,więc chyba rzeczywiście jest jakaś zmiana

Iwcia
Iwcia
21 września 2017 11:07

novum było ukarane ale wyciągnęło wnioski i zaczęło działać w innym sposób

Odradzam
Odradzam
3 września 2016 10:10

Dawna „Telekomunikacja Novum”, od jakiegoś czasu sprzedaje także energię elektryczną i gaz.

Warto poszukać w internecie informacji, ile razy i jakie urzędy nakładały kary na tę firmę np. wpisując w wyszukiwarkę hasło „novum ukarana”.

Cezary
Cezary
8 września 2017 13:08
Odpowiedz do:  Odradzam

Opłacam w tej firmie telefon nomadyczny na który moi rodzice z powodu braku zasięgu są skazani, ale i zadowoleni , nie chcą rezygnować. Chce zmienić dostawce prądu i pytanie czy są inni dystrybutorzy u których mogę porównać oferty promocyjne na te 2 usługi razem?

Barbara
Barbara
8 września 2017 16:32
Odpowiedz do:  Cezary

Dzień dobry,

jednym z rozwiązań, na jakie może się Pan zdecydować, to podpisanie umowy na telefon stacjonarny i zakup odpowiedniego, przenośnego aparatu telefonicznego. Z oferty łączonej (telefonia+prąd dla firmy) może Pan skorzystać u takich firm jak Plus, Orange czy MultiMedia.

Pozdrawiam,
Barbara
zespół enerad.pl

USR
USR
10 stycznia 2018 10:38
Odpowiedz do:  Odradzam

Piszesz o tym, co przeskrobali jako dostawca telekomunikacyjny a nie ENERGII ELEKTRYCZNEJ.