Enerad
Porównaj oferty

Nowa usługa TAURONA dla firm z flotą EV. Niższe koszty i energia z OZE

Grupa TAURON rozwija elektromobilność poprzez nową usługę eTAURON Flota. Narzędzie dedykowane firmom ma pomóc w zarządzaniu flotą pojazdów elektrycznych, kontrolowaniu kosztów ładowania i wspieraniu celów zrównoważonego rozwoju.

Aplikacja eTAURON

Coraz więcej „elektryków” w firmach

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że do końca 2025 roku na polskich drogach może pojawić się nawet 20000 nowych samochodów elektrycznych. Coraz częściej trafiają one do flot firmowych. Przedsiębiorcy zwracają uwagę na korzyści ekonomiczne i środowiskowe wynikające z użytkowania pojazdów zeroemisyjnych.

Odpowiedź TAURONA na potrzeby rynku

TAURON Nowe Technologie – operator sieci ponad 200 stacji ładowania – wprowadził nową usługę: eTAURON Flota. To kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do zarządzania flotą pojazdów elektrycznych używanych w działalności gospodarczej.

– Zarządzanie flotą EV w dynamicznie rozwijającym się sektorze elektromobilności wymaga nowoczesnych, efektywnych rozwiązań. eTAURON Flota pozwala firmom na pełną kontrolę nad kosztami ładowania, zużyciem energii i eksploatacją pojazdów, co przekłada się na oszczędności i przejrzystość procesów – tłumaczy Bartłomiej Wyczałkowski, Prezes TAURON Nowe Technologie.

Co oferuje eTAURON Flota?

Usługa obejmuje m.in.:

  • preferencyjne stawki za ładowanie,
  • bezgotówkowe płatności,
  • karty RFID do autoryzacji sesji i eliminacji nadużyć,
  • narzędzia do analizy kosztów i zużycia energii,
  • jedną zbiorczą fakturę miesięczną.

Dzięki tym funkcjom firmy mogą lepiej planować wydatki oraz uprościć księgowość.

Energia z OZE i zerowy ślad węglowy

Istotnym elementem oferty są taryfy oparte na odnawialnych źródłach energii. W ramach gwarancji sprzedaży energii ekologicznej PTCE, TAURON zapewnia możliwość osiągnięcia zerowego śladu węglowego w kontekście ładowania pojazdów. To rozwiązanie wspiera przedsiębiorstwa w realizacji strategii ESG oraz raportowaniu działań na rzecz neutralności emisyjnej.

– To rozwiązanie łączy nowoczesną technologię z praktycznym podejściem do codziennego zarządzania. Dzięki niemu firmy mogą nie tylko optymalizować koszty, ale również realizować cele zrównoważonego rozwoju i wzmacniać swoją odpowiedzialność klimatyczną – dodaje Bartłomiej Wyczałkowski.

Dynamiczne ceny i rozwój infrastruktury

W ostatnich tygodniach TAURON wdrożył również dynamiczne ceny ładowania. Pozwalają one na korzystanie z niższych kosztów energii, jeśli ceny na giełdzie są korzystne. Jeszcze w 2025 roku planowane jest przeprowadzenie repoweringu, czyli modernizacji części infrastruktury ładowania, by zwiększyć jej moc i dostosować do wymagań nowoczesnych pojazdów.

Grupa TAURON zakłada, że do 2035 roku na jej obszarze działania powstanie co najmniej 1000 stacji ładowania. To element długofalowej strategii związanej z rozwojem elektromobilności i transformacją energetyczną.

Zobacz również:

Źródło: TAURON (komunikat prasowy), oprac. własne.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Lena Ostapkowicz

Pasjonuje mnie rynek energii i transformacja energetyczna. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych ze zmianami na rynku energii elektrycznej oraz OZE. W enerad.pl tworzę treści, które pomagają czytelnikom lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniający się sektor energetyczny i elektryczny. Mam kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu i redakcji treści, zdobyte m.in. w branży energetycznej i finansowej. Znajdziesz mnie na enerad.pl i na LinkedIn.

Może Cię również zainteresować

Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu

Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu

Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych

12.06.2025
Środowisko Technologia Wiadomości z rynku
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania

Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania

Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.

12.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC

Najlepsze moduły PV 2025 według RETC

RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.

12.06.2025
Fotowoltaika Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł

Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł

Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.

12.06.2025
Gaz i wodór Wiadomości z rynku
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym

PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym

Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.

12.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów

Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów

Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.

12.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły