Nowe 60 kWh od GoodWe – dedykowane firmom i skalowalne do 180 kWh
GoodWe, światowej sławy producent sprzętu do fotowoltaiki, niezwykle popularny w Polsce, właśnie wypuścił na rynek nowinkę – magazyn energii Lynx C o pojemności 60 kWh. To coś specjalnego dla małych i średnich firm, które chcą mieć kontrolę nad swoim zapotrzebowaniem i produkcją energii.

Nowa koncepcja magazynowania energii od GoodWe
System Lynx C to nie tylko magazyn energii. To inteligentne rozwiązanie, które można łatwo dopasować do potrzeb każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest to małe przedsiębiorstwo przemysłowe, gospodarstwo rolne, czy duże centrum handlowe. Z myślą o przyszłości, GoodWe dało możliwość rozbudowy systemu aż do 180 kWh. Dzięki temu, jeśli Twoja firma rośnie, Lynx C rośnie razem z Tobą.
Lynx C i faloniki serii ET – duet doskonały
Gwiazdą tego zestawienia jest oczywiście bateria Lynx C, ale pełnię swoich możliwości pokazuje on dopiero we współpracy z falownikami serii ET. Razem, te sprytne urządzenia przetwarzają energię ze słońca, a następnie w inteligentny sposób zarządzają jej wykorzystaniem. W jaki sposób? Dobrym przykładem jest tu wspieranie funkcji peak-shaving, która polega ograniczeniu poboru mocy w szczycie. W przypadku firm może to przełożyć się m.in. na znacznie niższą opłatę mocowa. Oprócz tego system oferuje zasilanie awaryjne na wypadek przerw w dostawach prądu i optymalizacja obciążenia. W skrócie, całość jest tak zaprojektowana, by zwiększać autokonsumpcję w firmie i maksymalizować oszczędności. A to ogromna zaleta teraz, gdy obowiązuje net-billing.
Kompaktowy i przemyślany
Lunx C to przemyślana konstrukcja. Modułowa budowa pozwala na łatwe zwiększanie systemu, a także bezproblemowy transport, konserwację i obsługę. Ciekawostką jest to, że Lynx C ma wbudowane systemy chłodzenia i ogrzewania, dzięki czemu nie trzeba się martwić o ekstremalne temperatury – Lynx C zawsze pracuje w optymalnych warunkach. Co więcej obudowa jest antykorozyjna i charakteryzuje się ochroną IP 55.
Chcecie wiedzieć więcej? Zobaczcie ten materiał:
GoodWe na świecie i w Polsce
GoodWe jest jednych z liderów na rynku falowników fotowoltaicznych, oferującym zaawansowane technologicznie rozwiązania dla domów, firm i przemysłu. W ostatnich latach firma zdobyła uznanie na rynku globalnym, co potwierdzają raporty Wood Mackenzie i Instytutu Energii Odnawialnej. W 2023 roku GoodWe otrzymało prestiżowy tytuł Marki Roku w plebiscycie Trendy Energetyczne, co podkreśla jej pozycję na rynku.
Na koniec dodamy, że chcieliśmy dowiedzieć się, ile takie cudo może kosztować. Niestety, GoodWe trzyma tę informację w tajemnicy, przynajmniej na razie. Jednak patrząc na oferowane funkcje i możliwości, Lynx C wydaje się być inwestycją, która szybko się zwróci. Czekamy na więcej informacji, ale już teraz Lynx C rysuje się jako ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorstw chcących zrobić krok w stronę niezależności energetycznej i ekologicznego rozwoju.
Jeśli interesują Cię produkty GoodWee oraz rozwiązania innych renomowanych producentów, sprawdź ofertę firmy Keno – jest to autoryzowany dystrybutor komponentów z rynku energii odnawialnej, począwszy od paneli fotowoltaicznych, przez falowniki, kolektory, optymalizatory mocy, aż po kompletne domy modułowe. Keno jest także producentem konstrukcji montażowych oraz rozdzielnic, docenianych za trwałość i jakość, co potwierdzają certyfikaty niezależnej jednostki certyfikującej TÜV.
Może Cię również zainteresować
Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu
Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania
Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC
RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł
Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów
Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.
Komentarze