Od 1 kwietnia 2017 wyższe ceny za gaz – sprawdź ile więcej zapłacisz!
Pierwszego kwietnia za gaz zapłacimy więcej i niestety nie jest to prima aprilis. Podwyżki dotkną zarówno gospodarstwa domowe, jak i klientów biznesowych. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wyższą cenę na taryfy gazowe. Sprawdź, o ile wzrosną Twoje rachunki za gaz!

Wyższe ceny gazu – skąd podwyżki?
Od wielu miesięcy przyzwyczajeni byliśmy do obniżek cen gazu. Związane to były ze spadkiem cen surowców, gazu i ropy na światowej giełdzie. Niestety, od pewnego czasu odnotowujemy zauważalny wzrost cen surowców energetycznych. Sprzedawcy energii ponoszą większe koszty, które finalnie przenoszą na nas, końcowych odbiorców. Na szczęście opłaty abonamentowe oraz dystrybucyjne pozostają bez zmian.
O ile zdrożeje gaz?
Dnia 17 marca 2017 roku URE zatwierdził, przedłożone przez PGNiG, nowe ceny gazu. Podwyżki inaczej odczują gospodarstwa domowe, a inaczej przedsiębiorstwa. Wysokość opłat zależna jest również od grupy taryfowej, do której należymy.
Ceny gazu dla gospodarstw domowych
Osoby korzystające tylko z kuchenki gazowej (taryfa W-1) zapłacą większe rachunki o 0,7 proc. Konsumentów należących do grup taryfowych W-2 i W-3 dotkną 1-proc. podwyżki . Rzeczywiste średnie podwyżki cen gazu wyniosą w przybliżeniu około 3 zł miesięcznie. Nowe taryfy cen gazu dla gospodarstw domowych obowiązywać będą do końca 2017 roku.
Ceny gazu dla przedsiębiorstw
Gorsze wiadomości mamy dla klientów biznesowych, to oni najbardziej odczują skutki podwyżek. Przedsiębiorstwa zużywające ponad 25 mln m3 gazu wysokometanowego zapłacą o 8 proc. większe rachunki. Podwyżki na gaz zaazotowany wzrosną o 7,9 proc. Nowe taryfy będę obowiązywać do końca czerwca bieżącego roku.
Nowe taryfy gazu przyczynią się do wzrostu ofert sprzedawców gazu. Sprawdź, która oferta będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna, tak żebyś nie odczuł skutków nowych podwyżek. Skorzystaj z porównywarki cen gazu!
Może Cię również zainteresować
Chiny rewolucjonizują bezpieczeństwo baterii EV. Niektórzy skorzystają, innych czekają problemy finansowe
Dr Kai-Philipp Kairies, CEO ACCURE Battery Intelligence, podkreśla, że nowy chiński standard GB38031-2025 może nie tylko zmienić zasady bezpieczeństwa w samych Chinach, ale także wpłynąć globalnie – od polityk krajowych po inwestycje w laboratoria testowe i strategie producentów. Kluczową zmianą jest wymóg, by baterie EV wytrzymały aż 120 minut po zjawisku termicznego rozbiegania – dotąd wystarczyło 5 minut.
Jak mikrouszczelnienia ratują wodór? Freudenberg zdradza szczegóły
Freudenberg Sealing Technologies prezentuje zaawansowane technologicznie uszczelnienia do elektrolizerów, sprężarek, ogniw paliwowych i silników wodorowych. Firma podkreśla ich kluczową rolę w budowie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury wodorowej.
XPENG X9 ładuje 405 km w 10 minut. Nowy elektryk z AI będzie w Europie pod koniec 2025 r.
XPENG zaprezentował nowy elektryczny model MPV – X9 2025. Pojazd wyróżnia się ultraszybkim ładowaniem, systemem autonomicznej jazdy Turing AI i luksusowym wyposażeniem wnętrza. To pierwszy model marki z tymi funkcjami w standardzie.
Volkswagen stawia na AI w Chinach, gdzie sztuczna inteligencja króluje na drogach
Volkswagen Group wprowadza na rynek chiński nowy system wspomagania kierowcy oparty na sztucznej inteligencji. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie pod wymagające warunki ruchu drogowego w Chinach. Grupa wzmacnia tym samym swoje zaangażowanie w strategię „In China, for China” i dołącza do grona firm, które rozwijają zaawansowane systemy AI w segmencie pojazdów elektrycznych.
Rekordowy wzrost mocy OZE w 2024 roku. 5 kluczowych faktów w raporcie IRENA
Według najnowszego raportu IRENA, w 2024 roku globalna moc odnawialnych źródeł energii wzrosła o rekordowe 585 GW. Aż 92% nowej mocy zainstalowanej na świecie pochodziło z OZE. Organizacja wskazuje 5 najważniejszych faktów dotyczących odnawialnych źródeł energii w minionym roku.
LONGi bije kolejne rekordy PV. 34,85% sprawności ogniwa tandemowego (perowskit-krzem)
Chińska firma LONGi ustanowiła nowy światowy rekord sprawności ogniwa tandemowego krzem-perowskit – 34,85%. Osiągnięcie to zostało potwierdzone przez amerykański instytut NREL. Firma poprawiła również sprawność ogniwa krzemowego HIBC do poziomu 27,81%.
Komentarze