Oferta Prąd i Gaz: PiG od PGNiG – łączona oferta dla domu
Na rynku prądu i gazu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się nowej ofercie od PGNiG. Firma proponuje łączoną sprzedaż prądu i gazu dla gospodarstw domowych. Czy oferta „PiG” to dobre rozwiązanie dla naszego portfela?

Oferta PiG od PGNiG – podstawowe informacje
Na początku, zapoznając się z ofertą może czekać niektórych z nas małe zaskoczenie – większość kojarzy PGNiG głównie z gazem. Jednakże firma już od 2011 roku posiada koncesję na sprzedaż energii elektrycznej.
Wracając do samej oferty „PiG” dostępna jest ona od 16.08.2018 roku. Spółka PGNiG Obrót Detaliczny swoją propozycję kieruje do gospodarstw domowych, które są jej klientami gazowymi. Czym zatem wyróżnia się oferta na tle konkurencji?
O niskich stawkach za energię elektryczną jeszcze wspomnimy. Natomiast już tutaj zaznaczymy, że jest to oferta z gwarancją stałej ceny za prąd na okres 12 miesięcy.
Kolejnym plusem oferty jest brak opłaty handlowej – na pewno co miesiąc odczują to nasze portfele. Przyjrzeliśmy się też bliżej umowie „PiG”. Skonfrontowaliśmy to co jest na stronie i ładnie wygląda, z tym co znajduje się w umowie – wniosek: brak haczyków. Duży plus. Czyżby to jeden z niewielu sprzedawców, który odrobił zadanie domowe i uczciwie podszedł do swoich klientów? Mamy nadzieję, że w ślady PGNiG pójdą też inne firmy energetyczne.
Warto również podkreślić, że oferta dostępna jest w wariancie tylko z energią elektryczną – „Tylko Prąd”.
Jak skorzystać z oferty PiG od PGNiG?
Tak jak wspomnieliśmy, oferta skierowana jest przede wszystkim do obecnych klientów gazowych PGNiG. Umowę można zawrzeć na kilka sposobów:
- przez telefon,
- E-BOK PGNiG,
- w jednym z BOK-ów.
Może Cię również zainteresować
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii
EDP rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Turyngii o mocy 64,6 MWp. Inwestycja będzie wspierać produkcję zielonego wodoru przez firmę Lhyfe. Projekt powstaje we współpracy z Kronos Solar EDPR i ma zakończyć się w 2026 roku. Farma dostarczy energię dla około 22 000 gospodarstw i pozwoli ograniczyć emisje CO₂ o 48 000 ton rocznie.
Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt
Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce, w 2023 roku uniknęła emisji ponad 1 mln ton CO₂e dzięki produkcji zielonej energii. Budowane przez spółkę morskie farmy wiatrowe mają dorzucić kolejne 2 mln ton unikniętych emisji rocznie. To dowód na rosnącą rolę OZE w dekarbonizacji polskiej gospodarki.
Komentarze