Orange Energia – Opinie, Ceny, Prąd

2.72 /5
(Ocen: 1444)
orange energia logo - profil

Orange to drugi po Plusie przedstawiciel telefonii komórkowej, który postanowił do swojej oferty wprowadzić także sprzedaż energii elektrycznej. Propozycja sprzedawcy adresowana jest przede wszystkim do gospodarstw domowych, a umowę o kupno energii elektrycznej od Orange podpisać możemy także w popularnych sieciach ze sprzętem AGD.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Orange Energia Sp. z o.o. jest częścią grupy Orange, czyli lidera polskiego rynku internetu, transmisji danych oraz telefonii stacjonarnej. Posiada koncesję na obrót energią elektryczną od 2013 r. i ma możliwość świadczenia swoich usług na terenie całego kraju. Swoim klientom oferuje energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenia śladu węglowego. Nie generuje żadnych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, a także nie powoduje niedoboru źródeł energii, jak jest w przypadku węgla, czy ropy naftowej.

Dzięki wysokiej rozpoznawalności marki Orange firma bardzo płynnie weszła na rynek energetyczny. Od początku funkcjonowania na rynku sprzedaży prądu prezentowała korzystne i ciekawe propozycje. Sama zmiana sprzedawcy prądu jest dzisiaj niemalże tak prosta, jak zmiana operatora komórkowego.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nic nie kosztuje. Już choćby przez to warto zainteresować się tym tematem. Należy pamiętać, że zmiana sprzedawcy to nie zmiana dystrybutora (więcej o tym w naszym artykule: Dostawca prądu a sprzedawca prądu – Jaka jest różnica?). Oznacza ona, że do naszego gospodarstwa domowego dostarczany jest ten sam prąd (po tej samej infrastrukturze), tylko sprzedawany przez inny podmiot – nowego sprzedawcę.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Oferta Orange Energia jest dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Możecie zatem korzystać z czystej energii nie tylko we własnym domu, ale również w swojej firmie. Dla Klientów biznesowych w szczególności wyróżnia się oferta oparta na notowaniach giełdowych tzw. RDN (Rynek Dnia Następnego), która zapewnia zawsze aktualną cenę ściśle dopasowaną do profilu zużycia energii przez Klienta. Dzięki niej niewielkie firmy mogą mieć energię z gwarancjami pochodzenia OZE po niższych stawkach w porównaniu z ofertami stałej ceny.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Orange Energia coraz bardziej poszerza swoje kompetencje. Bardzo dynamicznie rozwijająca się spółka oferuje szeroki wachlarz promocji różnych ułatwień dla klientów. Firma bardzo profesjonalnie podchodzi do rozmów z klientami oraz ich opinii. Dlatego dobrze wykształcona kadra pracowników obsługi klienta jest przygotowana na wszystkie pytania. Co aktualnie oferuje sprzedawca prądu?

Jeśli podpiszecie umowę z Orange Energia, to możecie liczyć na 300 zł rabatu na usługi mobilne. Natomiast jeśli jesteście klientem Orange Polska, możecie otrzymać bon do wykorzystania w salonie Orange na akcesoria lub co miesiąc przez rok cieszyć się 25 zł zniżką na fakturę za energię elektryczną. Ponadto każda w/w oferta zawiera bogaty pakiet assistance domowego gwarantujący nawet 5 napraw w roku do wysokości 1500 zł każda. Fachowcy świadczący pomoc w ramach pakietów Czysta Energia od Orange to elektryk, hydraulik, ślusarz, szklarz, dekarz, technik urządzeń grzewczych i gazowych oraz serwisant AGD, RTV i PC.

Dodatkowo dostępna jest oferta dla Mikrowytwórców, posiadających instalacje fotowoltaiczne (zarówno w Orange, jak i poza nią), w której 100% energii oddanej do sieci wraca do Klienta.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu

Orange aktualnie nie prowadzi sprzedaży gazu, ani dla firm, ani dla klientów indywidualnych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firm

Brak oferty sprzedaży gazu ze strony Orange dla przedsiębiorstw.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Brak oferty sprzedaży gazu ze strony Orange dla gospodarstw domowych.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Orange Energia w 2018 roku:

Orange - struktura paliw.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Orange S.A. prowadzi kilka rodzajów działalności:

  • jest sprzedawcą usług telefonii komórkowej oraz stacjonarnej, a także dostawcą internetu,
  • jest sprzedawcą usług finansowych, jak OrangeFinanse,
  • jest sprzedawcą prądu,
  • jest dostawcą telewizji satelitarnej.

Obszary działalności Orange

Orange oferuje usługi z wielu obszarach. Kilkakrotnie zmieniała swój wizerunek. Na polskim rynku pojawiła się w 1991 roku, w wyniku sprywatyzowania Telekomunikacji Polskiej S.A. Firma początkowo funkcjonowała pod tą właśnie nazwą, a obecny udziałowiec posiadał jedynie 35% akcji. Cały proces prywatyzacji skończył się w 2010 roku, gdy Skarb Państwa sprzedał ostatnie akcje France Telecom, będącego właścicielem firmy oraz marki Orange na całym świecie. Przez długi czas TP S.A. było monopolistą, jeśli chodzi o usługi telekomunikacyjne oraz internetowe. W 2012 roku nastąpiło przebrandowanie marki na Orange Polska S.A. Co ciekawe, z tytułu sprzedaży usług pod tą marką Orange Polska musi płacić Orange Brand Services Limited 1,6% swoich przychodów operacyjnych rocznie. W 2013 roku nastąpiła pełna fuzja spółek.

Orange Polska S.A. oferuje bardzo szeroki pakiet usług. Wśród nich można znaleźć sprzedaż usług telekomunikacyjnych, finansowych, energii elektrycznej i wiele więcej. Firma posiada także fundację, jest również sponsorem wielu imprez kulturalnych, sportowych, patronem akcji społecznych.

Orange Energia nie posiada własnych źródeł energii, kupuje energię elektryczną na giełdzie od niezależnych wytwórców.

Orange na Youtube

Orange ma na Youtubie cały kanał ze swoimi reklamami telewizyjnymi. Usługi firmy pojawia się również jako tzw. product placement w filmach, serialach, nagraniach popularnych Youtuberów. Sprzedawcę reklamują na przykład bohaterowie serialu TVP „Boscy”.

Więcej informacji o Orange Energia

Opinie o Orange

Dodaj komentarz
guest
137 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Teresa
Maria Teresa
2 lutego 2023 20:48

Mam prąd z Taurona – rozliczenie miesieęczne. Podaję zużycie przez internet. Zwykle zużywaliśmy około 3600 KWh rocznie, ponieważ dom duży, brak gazu i wszystko na prąd, a w zimie dodatkowo piec podajnikowy pracuje 24 godziny na dobę. Do tej pory płaciliśmy około 150 – 200 zł/m-c. Ostatnio podałam odczyt (zużyte 220 kWh za który muszę zapłacić prawie 500 zł., choć jeszcze nie przekroczyliśmy magicznych 2tys kWh , to ze wszystkimi przesyłami, mocami i pozostałymi haraczami 1 kWh w Tauronie kosztuje 2,00 zł. Szukam tańszego dostawcy

Barbara C
Barbara C
26 stycznia 2023 20:36

Podpisując Umowę o dostawę prądu na ul. Kadłubka w Szczecinie z firmą Orange Energia w dniu 25-012023 około godz 10:00 Firma Orange Energia w Szczecinie pl.Kilińskiego 1 : Wykazała się p. Sylwia super pomocną wiedzą oraz super cudowną miłą obsługą za jej osobiście publicznie dziękuję : Proponuję Firmie Orange wyróżnienie p. Sylwi

Basia
Basia
24 stycznia 2023 10:14

NIE POLECAM Orange Energia. Nieprzejrzyste warunki umowy, kary za wcześniejsze rozwiązanie mimo sprzedaży mieszkania. Problem z przyjęciem rezygnacji, salony wysyłają do infolinii a infolinia do salonów. Dramat!

Jola
Jola
11 grudnia 2022 08:46

Ja jestem zadowolona. Podaj co miesiąc stan licznika, więc płacę za to co zużyłam. Rachunki mam mniejsze jak w tauronie. Czytając te komentarze chwytam sie za glowe. Czatowałam z konsultantem z Taurona na temat stawę w przyszłym roku ,ma być wyższe . Także wprowadzają dodatkowe opłaty . Wspomne ,że w Orange dostalam dodatkowe rabaty a poprzednia firma tego nie daje.Moze powinniście miesiecznie podawać zużycie? Z wieloma opiniami się nie zgodze. To tak samo jak przechodzimy do innego operatora z komórkami. PGE sam też wypowiada umowy klientom . Nie dogodzimy sobie wcale wszędzie drożyzna. Ja miałam na początku za wysoka prognozę,dlatego doradzili mi abym podawała stan licznika. Poza tym można zaszqonic na 801 111 333 i po 4 miesiącach sprawdzić jakie jest zużycie i jak coś to zmniejszyć,jeśli ktoś nie potrafi na stronie wpisać danych do rozliczenia.
Reasumując nie mam zamiaru odchodzić z Orange Energia .
Jestem tu już 4 rok.

Paweł
Paweł
28 grudnia 2022 23:42
Odpowiedz do:  Jola

A jakie masz stawki za Kwh i opłatę handlową?

Anna
Anna
24 października 2022 13:04

Też mam zamiar wypowiedzieć umowę z Orange Energia. Chcę wrócić do poprzedniej firmy, do PGE. Wiadomo ,że w PGE stawki cen za energię będą zamrożone przez 2023r Obawiam się natomiast czy nowa umowa nie będzie zawierała jakichś dodatkowych comiesięcznych opłat?

Andrzej
Andrzej
25 października 2022 12:52
Odpowiedz do:  Anna

W Orange Energia stawki również będą zamrożone. Ustawa dotyczy wszystkich sprzedawców. Jeżeli nie masz gwarancji stałej ceny na 2023,to będzie rozliczane zgodnie ze stawką zamrożoną.

Paweł
Paweł
15 października 2022 11:28

Od 1 listopada przechodzę do PGE. Stawki spadną mi z 0,6 na 0,48 taryfa dzienna i z 0,42 na 0,34 w nocnej. Dodatkowo będę miał zamrożone stawki na 2023 do 2000 Kwh. W Orange płaciłbym od stycznia około 1,2 za Kwh w taryfie dziennej i 1,1 w nocnej. Można chyba taki ruch nazwać „dobrą zmianą” :))))

Andrzej
Andrzej
22 października 2022 23:17
Odpowiedz do:  Paweł

Cześć, czy rzeczywiście w przyszłym roku zapowiada się taka stawka w Orange? Zastanawiam się, czy też nie zerwać umowy i wrócić do Energa, bo jeżeli będzie ponad 1zł za 1kwh, to chyba lepiej będzie zapłacić karę 25zł za miesiąc (umowę mam do końca 2024) niż płacić tak dużo, Już też teraz mam coś koło 0,6zł

Andrzej
Andrzej
25 października 2022 12:54
Odpowiedz do:  Andrzej

Dowiedziałem się, że ustawa dotyczy też sprzedawców alternatywnych, więc w Orange Energia też będzie zamrożoną stawka, jeżeli nie ma się umowy z gwarantowana cena na 2023.

Adi
Adi
31 stycznia 2023 21:35
Odpowiedz do:  Andrzej

Spadły czy wzrosły o 150%? Bo ja widze po rachunku ze o 150% wzrosły w tauron wiec pge sie nie wyłamie

Henryk
Henryk
6 października 2022 11:56

kompletne dno roczne zuzycie ok1200kv w umowie, wystawiaja rachunek na 5400kv za miesiac sierpien i do dnia dzisiejszego nie są wstanie tego skorygować […]. Kontakt tragedia, brak kompetencii, trzymajcie się od tego nieszczęścia z daleka

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Kamil
Kamil
3 października 2022 11:07

Ja mam, moja Mama ma, siostra również i jest ok. Stawka niższa niż w Enerdze, ubezpieczenie sprzętów domowych się przydaje, przynajmniej to nie opłata za nic jak w przypadku handlowej w konkurencji.

Witek
Witek
31 sierpnia 2022 15:57

Mi naliczyli karę umowną 1200zł za 3 lata, wliczając w to bon 400zł na komórkę który dostałem przy podpisywaniu umowy. Omijać szerokim łukiem. Najlepszy jest zapis przy umowie ” w kolejnych latach bezpieczny mechanizm indeksowania stawki” co u nich oznacza z 0,29gr na 0,57gr od 2022r.

Marek
Marek
28 sierpnia 2022 21:01

Uważajcie na obiecanki cacanki. 100% energii wróci do was, tzw. magazynu energii za który płacisz co miesiąc, nie mając zainstalowanej fizycznie baterii. Prawda jest taka, że przy większej produkcji, czyli teraz w lato, falownik się WYŁĄCZAŁ! ! Nie oddawał, bo sieć nie przyjmowała, czyli nie ma energii do odbioru. Takie smaczki Orange Energia funduje, i jeszcze za to płacicie. Dramat, nie polecam.

Wiktor
Wiktor
26 sierpnia 2022 10:42

Kto jeszcze dostał wypowiedzenie umowy? Mi napisali że już orange nie sprzedaje energii?

Anna
Anna
2 października 2022 19:25
Odpowiedz do:  Wiktor

Chciałabym się zapytać o ile można, kiedy zawarł Pan z nimi umowę? Ja podpisywałam tę nieszczęsną umowę na „najtańszy prąd” w lipcu tego roku, więc wtedy jeszcze działali.

Tomasz
Tomasz
24 lipca 2022 11:02

Potwierdzam niestety ze firma Orange Energia to [Komentarz edytowany przez Redakcję]! Od połowy kwietnia 2022 założona fotowoltaika i zgłoszenie zmiany umowy. Dalej płacę rachunki po 450zł, a aneksu do umowy nie dostaję mimo co miesięcznych zgłoszeń.

Maria
Maria
6 lipca 2022 21:45

Podpisałam umowę rok temu rachunki przychodziły dużo wyższe niż w PGE.napisalam rezygnację.od 1 06 mam energię z PGE.przyxhodza mi faktury które były płacone.i kolosalna kara.co mam zrobić.pomozcie

Hubert
Hubert
30 lipca 2022 07:34
Odpowiedz do:  Maria

Dalej głosować na pis

Ferdynand
Ferdynand
20 grudnia 2022 15:47
Odpowiedz do:  Hubert

A co ma piernik do wiatraka Haha (dzban) a no tak bo władza PO się już skończyła.

Witek
Witek
28 czerwca 2022 17:06

Po niecałym roku wolę zapłacić karę za rezygnację niż tam zostać. Od stycznia 2022 nie ma nigdzie droższego prądu niż w Orange. Co miesiąc płacę około 100 zł więcej niż w PGE, gdzie byłem wcześniej

Maria
Maria
6 lipca 2022 21:30
Odpowiedz do:  Witek

Czy zapłacił już Pan karę bo ja też zrezygnowałam i kara jest ogromna

Beata
Beata
17 października 2022 21:58
Odpowiedz do:  Maria

Witam. Ja podpisałam umowę i niestety chciałam zrezygnować po miesiącu…Ale kara była spora za rozwiązanie umowy. Nie stać mnie na takie wywalanie pieniędzy. Muszę się z nimi pomęczyć, choć wysyłanie 2 rachunków do opłacenia w jednym miesiącu w odstępie paru dni, zakrawa na chamstwo, nie oceniając tego gorzej. Nie ma czegoś takiego w Polsce jak odnawialne źródła energii. Już teraz to wiem. Każdy nas oszukuje i wysysa ile może. A my jak te pelikany łykamy wszystko żeby sobie odciążyć portfele ,no i mamy problemy. 700zl miesiąc za dwa rachunki? Za Tuska było lepiej!

Maria
Maria
6 lipca 2022 22:50
Odpowiedz do:  Witek

Czy zapłacił Pan już karę bo ja też zrezygnowałam i kara przyszla ogromna

Witek
Witek
26 lipca 2022 11:36
Odpowiedz do:  Maria

W sierpniu mają mi naliczyć karę za około 3 lata. W salonie Orange powiedzieli że za każdy miesiąc 20 kilka złotych. A ile Pani naliczyli i za jaki okres ?

Witek
Witek
27 lipca 2022 22:48
Odpowiedz do:  Maria

Mi kara przyjdzie w sierpniu, bo do końca lipca mam jeszcze orange energia. W salonie mówili że 20 kilka złotych za miesiąc czyli mi wyjdzie razy 36. A ile Pani naliczyli ?

Jolanta
Jolanta
11 maja 2022 00:04

Nie polecam firmy Orange Energa. Bardzo uważnie zapoznawajcie się z tym, co Wam proponują i czy będzie dla Was korzystna. Podpisałam z nimi umowę we wrześniu 2021 r., płacę obecnie 1,22 zł za kWh (uwzględniając wszystkie koszty, i przy obniżonym vacie). Jak Vat wróci do normalnej stawki będę płacić ponad 1,5 zł. Tak wysoka cena jest w dużej mierze konsekwencją opłaty miesięcznej 21,33 zł za pakiet chyba „hydrauliczny”, wciskany klientom niepostrzeżenie, oraz stawki 0,5761 za kWh ustalonej przez Orange ( za samą energię, bez opłaty zmiennej sieciowej pobieranej przez Energa). Ta sama stawka obecnie np. w Energa to 0,4081 zl.

Sebastian
Sebastian
5 maja 2022 11:57

a ja polecam firmę Orange, rachunki podobne jak w Energa, żadnych zawyżonych, co do fotowoltaiki to się nie wypowiem bo mieszkam w bloku ale sama usługa jest ok.

Łukasz
Łukasz
21 kwietnia 2022 09:39

Chciałbym stanowczo przestrzec wszystkich przed skorzystaniem z oferty Orange Energia w zakresie fotowoltaiki. Czuję się całkowicie oszukany. W styczniu 2022r podpisałem umowę na dostawę i montaż instalacji. Przedstawiciel Orange zapewnił mnie, że zdążą przed zmianą przepisów do 31.03.2022r. W myśl umowy termin wykonania (montażu) instalacji fotowoltaicznej wynosił 45 dni od daty wpłaty zaliczki wynoszącej 50 % kosztów inwestycji. Wpłaty dokonałem w dniu 24 stycznia 2022r, a zatem termin minął najpóźniej w dniu 12 marca 2022r. Instalacja dotąd (21.04.2022r) nie została zamontowana mimo wielokrotnych monitów telefonicznych i pisemnych. Nie jestem w stanie zliczyć ile rozmów odbyłem w tej sprawie (tylko płatna infolinia). Rzekomych terminów wykonania usługi było już co najmniej 6-7. Żaden z nich nie został dotrzymany. Chcę zaznaczyć, ze za każdym razem byłem zobligowany zapewnić kogoś dorosłego w domu, po czym za każdym razem okazywało się, że nikt z ekipy montażowej nie dojechał, nie odbierają telefonów i nie ma z nimi ani z firmą wykonawczą żadnego kontaktu. Podkreślam, że postanowiłem zainwestować w fotowoltaikę z uwagi na planowane od 1.04.2022r zmiany przepisów. W rozmowach z przedstawicielami Orange Energia byłem przekonywany, że instalacja będzie wykonana na 100% najpóźniej do dnia 31 marca 2022r, co pozwoli mi zachować dotychczasowy sposób rozliczania nadwyżek energii oddanych do sieci. Tylko ta okoliczność skłoniła mnie do zawarcia umowy z poważną (jak się wówczas wydało) firmą, która powinna zagwarantować terminową i rzetelną realizację umowy. Okazało się, że Orange Energia nie jest poważnym kontrahentem. Absurd całej sytuacji został ujawniony, gdy przedstawiciel PGE skontaktował się ze mną w sprawie wymiany licznika na dwukierunkowy w dniu 21.04.2002r. Orange wcześniej w moim imieniu zgłosił wniosek o taką wymianę. Tymczasem do wymiany licznika konieczna jest zamontowana uprzednio i sprawna instalacja FV, a instalacji wciąż brak. Na placu przed domem leży konstrukcja metalowa i panele w paczkach, ale ekipy montażowej jak nie było tak nie.
Oznacza to, że nie mam już szans skorzystać z dotychczasowych zasad rozliczania nadwyżek energii, a będę objęty nowym systemem (tzw. net billing), którym nie jestem zainteresowany i nie byłem w dacie zawierania umowy. W tej sytuacji złożyłem pismo w Orange o odstąpieniu od umowy. Jeszcze raz ostrzegam wszystkich przed ta firmą, bo teraz czeka mnie proces z Orange o zwrot zaliczki i zwrot innych kosztów, które poniosłem.

Bartosz
Bartosz
16 lipca 2022 08:09
Odpowiedz do:  Łukasz

Witam. Czy Pana historia się już zakończyła? Jaki był finał sprawy? Jestem bardzo ciekawy, sam przymierzam się do instalacji PV i skorzystać z usług Orange która rozlicza to 1:1 tylko trochę to zbyt piękne aby było możliwe.

Ela
Ela
23 marca 2022 14:05

Unikajcie jak ognia!!!
Stawki za energię dwa razy większe niż u innych sprzedawców, od 1 stycznia 2022 w Orange wyniosła – 0,56400zł netto za kWh, a u nowego sprzedawcy – 0,3405zł netto za kWh (z gwarancją stałości na dwa lata). Do tego narzucane usługi „serwisowe”, których klient nie potrzebuje, ale tzw. opłata miesięczna stała może urosnąć nawet do prawie 20zł.
Fatalna obsługa, niekompetentni, niedoszkoleni doradcy zarówno w obsłudze telefonicznej jak i w stacjonarnych biurach obsługi Orange. Przy czym połączenia telefoniczne do BOK *100 i na infolinię 801080016 są płatne. Np. w styczniu złożenie telefonicznej reklamacji kosztowało mnie prawie 12zł (przy połączeniu z sieci komórkowej Orange).
Po prostu dno i wodorosty

Jolanta
Jolanta
11 maja 2022 08:47
Odpowiedz do:  Ela

Poważnie zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy do UOIK. Podobną umowę mi wcisnęli nie informując, o tym jak wysoką stawkę za kWh proponują, nie poinformowali tez o innych alternatywnych opcjach możliwej umowy. Podkreślali natomiast stałość ceny przez czas trwania umowy.

Maria
Maria
6 lipca 2022 21:35
Odpowiedz do:  Jolanta

Z chęcią dołączę do Pani vo ja też zostałam tak potraktowana […] i niewiem gdzie to zglosic

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Basie
Basie
6 października 2022 21:26
Odpowiedz do:  Ela

A jak nazywa się nowy sprzedawca?

Andrzej
Andrzej
3 marca 2022 12:48

beznadzieja słaba firma ,partner nie płaci za umowy firma to olewa nie polecam, lepiej trzymać się z daleka

Andrzej
Andrzej
18 lutego 2022 13:57

z tego co już mi wiadomo, to Orange Energia jest jedna z najtańszych stawek energii, zatem warto wiec może pozostać w Orange Energia. Nie ma już takich podobnych tanich stawek jak to Orange Energia oferuje. Jedynym minusem jest brak konta, gdzie można by było kontrolowac swoje wpłaty

Przemek
Przemek
4 lutego 2022 13:01

Nie polecam. Po pierwsze to nieczytelny sposób naliczania faktur. Co miesiąc podaję stan licznika a orange co drugą fakturę wystawia mi jako „prognozowaną”. Najlepsza jest prognoza. Ponad 400kwh/miesiąc. Przy przechodzeniu do Orange prosili o moje faktury z Tauronem i jasno z nich wynikało, że zużywałem niecałe 200kwh/miesiąc. Podczas rozmowy, jasno powiedziałem na infolinii, że chcę płacić za zużycie a nie prognozowane zużycie. Co drugi miesiąc dostaję korektę po tej prognozowanej. Co do cen za energię to również bardzo mijał się z prawdą „typ” na infolinii. Zapewniał mnie, że po podwyżce cen kwh na dany rok, obowiązująca u nich jest niższa cena z poprzedniego roku, a jeżeli by była obniżka, to stosują obniżkę. Taka dbałość o klienta. Oczywiście znów kłamał. Prawda jest taka, że po zmianie taurona na orange płacę wyższe rachunki. A miało być o wiele taniej. Nadmieniam, że nie uwzględniam w mojej opinii skoku cen energii od 2022r. Nie wspomnę o płatnej infolinii. Pożegnam ich jak tylko skończy mi się umowa.

Beata
Beata
17 października 2022 22:14
Odpowiedz do:  Przemek

Otóż to. Nic jasnego i czytelnego. Teraz jeszcze zmienili zasady naliczania i dwa rachunki do opłaty w ciągu 3 dni. Już całkiem im odbiło. Myslą, że ludzie […] pieniędzmi i zarabiają jak słynny jastrząb! Niech to szlag!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Rafał
Rafał
4 lutego 2022 10:04

Tragedia, bez żadnego ostrzeżenia ani informowania odcinają prąd bo jedna w okat z przed dobrych 5 miesięcy nie została zaksięgowana, zdecydowanie nie polecam

Marcin
Marcin
24 października 2021 01:12

Tragedia ! Mocną stroną jest pozyskiwanie klienta. Jak ktoś wpadnie w sidła to przestaje być różowo. Konsultanci są niekompetentni, połączenia tel. są płatne, nie realizują przyjętego zlecenia (zmiana umowy) mimo przypomień, nie odpowiadają na maile. Jestem w szoku, że można tak bardzo olewać klienta, mimo że rachunki wcale nie są niższe niż w poprzedniej firmie. Żałuję że nie pozostałem w poprzedniej firmie.

Andrzej
Andrzej
30 września 2021 13:29

brak konta w Orange Energia, przyczynia się do oszustwa, brak kontroli

Jerzy
Jerzy
23 sierpnia 2021 09:23

Orange Energia – kupowanie energii od Orange to jak samochodu od Nestle, wody od Boscha albo chleba z PGE. Totalna amatorszczyzna: brak organizacji, brak wsparcia posprzedażowego… jedyne co działa to sprzedaż. Kontakt z infolinią płatny (!) nawet jeżeli dzwonisz z sieci Orange, kpina jakaś, bo w punkcie Orange jedynie możesz jakiś papierek zostawić (przemailują do Energii – tylko do tego się ich kompetencje ograniczają). Fotowoltaika – no chcieli by bardzo, tylko też im nie wychodzi. Podpiszesz umowę, zapłacisz i czekasz… nikt się nie zgłosi przez 45 (czas na instalację wg umowy), a później jak grom z jasnego nieba pod drzwiami stoją bo instalować będą. Unikajcie – szkoda nerwów i pieniędzy, bo stawki też mają słabe.

grzegorz
grzegorz
8 lipca 2021 10:23

prąd w orange rachunki dostaje rzeczywiste tyle ile zużyłem dzięki wysyłaniu smsa faktura klarowna co miesiąc nie mam dwóch faktur całe rozliczenie na jednej. Przyjemnie i wygodne rozliczanie

Bozydarka
Bozydarka
8 lipca 2021 10:09

Jestem klijentka Orange energia od kilku lat rachunki przychodzą niższe zawsze na czas nie dostałam rachunku nigdy zawyżonego zawsze zgadza się według zużycia kWh polecam firmę Orange lojalna i zpodejsciem do klijenta zawsze pomocni .

krzychu
krzychu
27 czerwca 2021 21:28

Orange? Nie znam drugiej legalnie działającej firmy, która by tak regularnie naciągała klientów. Bezkarnie. Zawyżają rachunki. Twierdzą, że pomyłka. Odwołania rozpatrują całytmi miesiącami. Oczywiście po drodze gdzieś niby giną. Nie dostali. Nie wiedzą. Myślałem, że mój przypadek jest odosobniony, ale wkurzyło mnie to na tyle, że zacząłem zaczepiać ludzi i dopytywać. Okazało się, że co trzeci zaczepiony przeze mnie klient pod salonem ma te same problemy – zawyżone rachunki, naliczanie podwójnie, włączane bez konsultacji opcje itp. I niby że to pomyłka… Radzę odpuścić sobie, jeśli ktoś się zastanawia. Orange to tragedia. Obecnie jestem już w innej firmie. rachunki zgadzają się co do grosza. Miesiąc w miesiąc. Od roku.

Maria
Maria
10 sierpnia 2022 12:18
Odpowiedz do:  krzychu

Jaką firmę energetyczną możecie polecić

Ela
Ela
26 września 2022 22:37
Odpowiedz do:  Maria

Polenergia z fotowoltaika

Bogusław
Bogusław
15 czerwca 2021 18:54

Swoją sprawę opiszę negatywnie na wszystkich możliwych stronach internetowych, aby odstraszyć potencjalnych klientów firmy Orange, Będąc w szpitalu po bardzo rozległym zawale wracam do domu, szczęśliwy, że żyje a tu niespodzianka, odcięty prąd, bo spóźniłem się parę dni z opłatą, a teraz załatw żeby Ci podłączyli ponownie już drugi dzień walczę bez skutku, prądu nadal nie mam, telefony Orange ściśle tajne /poufne,, na żadnej fakturze nie znajdziesz, boją się klientów,, infolinia niedostępna!!!!Masakra, poinformuję Was po ilu dniach udało mi się odzyskać (jeśli się uda) prąd

Ela
Ela
26 września 2022 22:40
Odpowiedz do:  Bogusław

Dokladnie tak trzeba z nimi postępować. Są zaklamani i nieuczciwi.rowiazalam z Orange umowę z końcem czerwca i nadal dostaję rachunki.To śmieszne i oburzajace.Nękają ludzi wysokimi rachunkami i jeszcze dłużej. Zdecydowanie nie polecam energii Orange.

Bogusław
Bogusław
15 czerwca 2021 17:08

Najgorszy operator spóźnisz się z opłatą i od razu odcinają NIE polecam

Marek
Marek
14 czerwca 2021 13:17

Najważniejsze, że taniej, a nadpłata na abonament 400 zł wpłyneła i sie zgadza

Bartek
Bartek
22 maja 2021 15:52

Firma Orange to dno. Po upływie umowy przechodzą na wyższe stawki. 1538 kw kosztuje u nich 1432 zł. I nikt o tym nie informuje. Podczas składania reklamacji i w oczekiwaniu na odpowiedz zwrotna sprawę podają do windykacji, wymuszając spłatę. Totalne dno.

Joanna
Joanna
29 kwietnia 2022 11:42
Odpowiedz do:  Bartek

Dokładnie po zerwaniu umowy mam wyższe zużycie o kwotach już nie wspomnę porażka

Ela
Ela
26 września 2022 22:41
Odpowiedz do:  Bartek

No właśnie odrazu windykacja

Kamila
Kamila
18 maja 2021 18:37

Szczerze polecam przejście z prądem do Orange. Dzięki temu obniżyłam swoje rachunki a dodatkowo dostałam bon na 400 zł. Nie wiem kto wypisuje takie bzdurne negatywne komentarze, czyżby jak w każdym przypadku zazdrosna konkurencja że straciła klienta?

Ryszard
Ryszard
28 grudnia 2021 10:57
Odpowiedz do:  Kamila

Jaki bon? Żart?

Mirela
Mirela
17 listopada 2022 20:35
Odpowiedz do:  Ryszard

Dziś dostaliśmy rachunek z Orange Energii. O mało nie dostałam zawału bo kwota 832 zł za dwa miesiące to chyba jest jakiś żart. Nie wiem co z tym zrobić

Olga
Olga
2 stycznia 2023 22:38
Odpowiedz do:  Mirela

U nas 600-700 zł za miesiąc z kawałkiem

Bozydarka
Bozydarka
14 maja 2021 10:50

Witam jestem klijentka Orange energia od jakiegoś czasu place niższe rachunki niż wcześniej do tego bon 400 polecam każdemu żeby swoje rachunki przeniósł do orencz do tego pakiet ubezpieczeń firmy assistance .

jolka
jolka
31 maja 2022 11:14
Odpowiedz do:  Bozydarka

najpierw to proponuje przenieść słownik w bliższe miejsce i sie z nim zapoznać, bo aż w oczy kłuje…

Stefan
Stefan
7 maja 2021 08:24

Bardzo korzystna oferta dla klientów, mam duzo mniejsze opłaty za prąd. Obsługa na bardzo wysokim poziomie. W porownaniu do PGE mam teraz znacznie mniejsze opłaty, jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo ten bonus 400zł. swietnia sprawa. POLECAM KAZDEMU SKORZYSTANIE !!! 🙂

klient 42927
klient 42927
30 kwietnia 2021 09:22

Może tą drogą doczekam się interwencji w rozliczenia za zużyty prąd.Umowa skończyła się 28lutego.Firmy nie polecam,koszmarna działalność.Szkoda nerw

Jasinski
Jasinski
27 kwietnia 2021 07:24

Jeden wielki […] rozbój w biały dzień. Faktorę którą dostałem starczyła by na trzy miesiące w Energi. Podany stan licznika skazywał na zużycie 87kw a nafaktórze 280. Nie polecam nikomu takiej firmy jak jest Orange.

Komentarz edytowany przez Redakcję

Kris F.
Kris F.
26 kwietnia 2021 11:33

Jak dla mnie to firma, która jest nieuczciwa, bo bazuje na nieuczciwych agentach podpisujących umowy. Ostrzegam !!!

nina
nina
12 kwietnia 2021 08:09

Umowa na dostawę prądu skończyła się 28.02.21r Do tej pory nie mogę doczekać się rozliczenia.Na emeil nikt nie odpowiada od 42 dni.I to jest powód dlaczego nie przedłużyłam umowy.Firma Orange zachowuje się tak tam nikt nie pracował.Może ktoś w końcu odezwie się.Pozdrawiam

Krzysztof
Krzysztof
7 kwietnia 2021 15:58

Dostałem umowę na 4 lata z pakietem komfort wraz z drukiem oświadczenie woli o rezygnacji z ochrony ubezpieczeniowej która kosztuje co miesiąc 20zł Rezygnację przyjęli ale obciążenie kwotą 20 zł pozostało tłumacząc że nie mogę zrezygnować ponieważ w skład tej opłaty wchodzi nie tylko ubezpieczenie ale i inne czynniki których nie podano w umowie zaś ubezpieczenie zawiera dwie strony tekstu z bzdurnymi przywilejami z tytułu napraw itp. Tak czy inaczej naciągnęli mnie na 980zł w skali 4 letniej umowy ale to już ostatni raz dałem się oszukać. Nie polecam tej firmy. Wasze komentarze odnośnie rozliczeń faktur i prognoz pokrywają się z moimi nadpłaty zwracają przez rok zaś rachunki nie są korygowane w stosunku do zużycia celowo w końcu obracają naszą gotówką za darmo

Doradca Orange
Doradca Orange
10 kwietnia 2021 18:09
Odpowiedz do:  Krzysztof

Ochrona ubezpieczeniowa nic nie kosztuje.
Opłata miesięczna wynosi ok
. 20 zł i jest stala.

Jolanta
Jolanta
10 maja 2022 23:14
Odpowiedz do:  Doradca Orange

A za cóż ta opłata ? Za hydraulika i ubezpieczenie ? W pakiecie z prędem są przesyłani ?

Alicja
Alicja
31 marca 2021 00:34

Mówią nieprawdę ze mają tylko cenniki 4 letnie z serwisantami tymczasem magiczny CENNIK SPRZEDAWCY kosztuje 9,90 stawki stałej i 0,450kwh za zużycie. I to cennik bezterminowy. W salonie milczą jak grób i udają ze nie mają takich ofert tylko wciskają na 4 lata.

Doradca Orange
Doradca Orange
10 kwietnia 2021 18:10
Odpowiedz do:  Alicja

Ten cennik obowiązuje ale po zakończeniu umowy terminowej.

Barbara
Barbara
15 marca 2021 08:39

Pierwszy rachunek z Orange energia i już żałuję.Opłata większa,szkoda że nie mogę umieścić zdjęć z rachunków.A teraz dane zużycia z faktury: za zużyte 186 kWh do zapłaty 148zł,natomiast w Enea za 196 kWh zapłaciłam 134zł.Jednak nie jest taniej.Faktury mogę przesłać zainteresowanym.508 098 545.To mój telefon.Nie wiem jakie są kary za zerwanie umowy bo najchętniej bym to zrobiła

Doradca Orange
Doradca Orange
10 kwietnia 2021 18:14
Odpowiedz do:  Barbara

Formularz do reklamacji na stronie http://www.orangeenergia.pl w zakładce „Napisz do nas”.

Agata
Agata
14 marca 2021 19:33

Mimo renomy jaka cieszy się firma Orange, muszę napisać że toootalnie zawiodłam się na nich jako dostawcy energii. Umowa podpisana i uzgodbiona, że rozliczenia będą dokonywane na podstawie własnych odczytów, po kilku pierwszych miesiącach, terminowego podawania odczytów, okazało się ( po rozmowie na infolinii), że własne odczyty nie są brane pod uwagę, bo i tak odczyty tylko dokonywane przez inkasenta sa brane pod uwagę. Na przestrzeni roku, prognozy ok, ale rozliczenia zaskakująco niskie, tak że cały czas powstawały nadpłaty. Na koniec obowiązywania umowy przychodzi rozliczenie gdzie do zapłaty jest ponad 1200zl, a zużycie energii za miesiąc na fakturze wskazane na poziomie 2000 kWh!!! Po piśmie z prośbą o wytłumaczenie, jak to możliwe okazuje sie, że rozliczenia to odczyty szacunkowe ( moim zdaniem celowo zaniżane), a inkasent był tylko na koniec obowiązywania umowy. Dalej prośbą o weryfikację, przychodzą korekty wskazań licznika od operatora, Orange wystawia korekty, w wyniku czego do zapłaty już jest ponad 2000 zł! Ponad 5 miesięcy tłumaczeń, pism reklamacyjnych (odpowiedzi w stylu „nie ma podstaw do uznania reklamacji” bez żadnych słów wytłumaczenia). Dzięki uporowi w końcu po prawie 6 miesięcy przerzucania się reklamacjami/ odpowiedziami, setek rozmów na infolinii, z prośbą o dokladna weryfikację i zapoznanie się z tematem, przychodzi mail z przeprosinami i uznaniem reklamacji. Tragedia! Baaaardzo przestrzegam przed tą firmą, na przyszłość najbezpieczniej podpisywać umowę bezpośrednio z Operatorem bez pośredników!

Doradca Orange
Doradca Orange
10 kwietnia 2021 18:18
Odpowiedz do:  Agata

Każd6 klient może podawać swoje odczyty i są uwzględniane o ile nie ma w tym czasie odczytu inkasenckiego.

Proponuję przejrzenie faktur prognoxowych czy Pani odczyty były ujęte.

Ponadto można zgłosić reklamację poprzez formularz na stronie http://www.orangeenergia.pl w zakładce „Napisz do nas”.

nina
nina
12 kwietnia 2021 08:17
Odpowiedz do:  Agata

Po trzy letniej współpracy jestem zadowolona,że mogłam nie przedłużyć umowy i widzę podobne miałam problemy.Teraz czekam 42 dni na odpowiedż na emel i faktyczne rozliczenie

jacek
jacek
22 lutego 2021 10:17

Ludzie jeżeli usłyszycie w telefonie firma Orange rozłączajcie się ja podpisałem umowę na energię elektryczną i na koniec trwania umowy chciałem rozwiązać umowę wypowiedzenie złożyłem dwa miesiące przed końcem w salonie twierdzili że dokument do nich nie dotarł i po interwencji z mojej strony i przedstawieniu dokumentu wypowiedzenia i tak mi przedłużyli umowę o 1 miesiąc […] nigdy więcej z nimi umowy nie podpisze i ostrzegam innych nie podpisujcie umów z nimi

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Maria
Maria
2 lutego 2021 11:59

O, a mnie nie stać d 01.12.2020 jestem odbiorcą prądu z Orange Energa niestety rozliczenie pierwszą fakturą okazało się klęską dla mnie. Nie dosyć, że na f-rze podano jakieś zmyślone prognozy o wiele zaniżone – nie podpisywałam umowy na prognozy a na rzeczywiste zużycie par.5pkt 3, pkt4 umowy to f-ra krążyła w przestrzeni bo nikt z pacowników nie poprawił błędnie wpisanego do umowy mojego e-maila 19 pażdz.2020 i od razu 19.10.2920 r. zauważonego i zgłoszonego błędu . Interwencja i zmiany mojego e-maila trwały 4 dni bo ciągle coś komuś nie pasowało. Zaznaczam, że ja u poprzedniego dostawcy sama sobie spisywałam z licznika stany zużycia mając kontrolę ile i za ile zużyłam pądu i porównywałam z odczytami Operatora jakie przedstawiał na przesłanej fakturze. A tu co – jakaś prognoza , a przecież Operator musi mieć odczyt poprzedni i końcowy. Pełnaparanoja. Żałuję tylko stroconego czasu i nerwów . Okazało się, że to co się pisze w umowie /par. 5 / to nie ma pokrycia w rzeczywistości. Ja wiem doskonale jak należy robić odczyty i jak zgłaszać , ale tu ewidentnie Operator Orange Energia „coś” przeoczył, a ja zamiast 1-miesięcznych niskich f-r będę płaciła bardzo wysokie bo przy zawieraniu umowy nie poinformowano mnie o f-rach prognozowanego zużycia. Przykre ale prawdziwe – dałam się nabrać.

Tadeusz
Tadeusz
26 stycznia 2021 20:50

Dołączyłem do Orange Energia 1 listopada 2019, od 1 grudnia mój prąd podrożał Ok 50% (lekko ponad), nic nie pomagają reklamacje i tłumaczenia, płace za to co zużyje w danym miesiącu. Nigdy nie miałem tyle problemu z jakimkolwiek dostawcą usług. Pozdrawiam.

Maciej
Maciej
7 stycznia 2021 17:23

Szukam sprzedawcy dostarczającego prąd 100% z OZE. Widzę, że Orange twierdzi, że ma pokrycie na swój prąd w 100% z zakupionych certyfikatów OZE. Ale pytanie, czy to w praktyce oznacza to samo?

january
january
6 listopada 2020 20:27

Mam umowe z Orange Polska od czterech lat i w porownaniu z poprzednim dostawca tj. RWE. Przez ten czas zaoszczedzilem ponad 800 zl, jak nie tysiac.

Janek
Janek
6 października 2020 16:57

Prawie od 4 lat mam umowe z Orange Energia, taryfa G 11 oferta dla mieszkania w Warszawie. Mam rachunki znaczaco nizsze niz wczesniej w Innogy i zadnych problemow jak dotychczas.

Iwona
Iwona
13 stycznia 2021 15:07
Odpowiedz do:  Janek

Dowód?

R54
R54
1 września 2020 15:56

Ale wy głupoty wypisujecie, większość stare pryki, nie potrafiące czytać ze zrozumieniem. Aby nie naliczało prognozowanego zużycia, należy wysłać sms, wpisać na stronie ile faktycznie się zużyło. I nie gadajcie, że nie działa, bo działa. Są zresztą 3 możliwości zgłoszenia tego. I robi się to bodajże, do 3 dnia każdego miesiąca. Ale nie, wy sobie wyślecie kiedy chcecie, w środku miesiąca i twierdzicie, że nie działa. Co do stawki, to tak Orange ma niższą, ale to są różnice rządu pół grosza/grosz za kwh. Jeden gość pisze, że dopytywał czy nie ma opłat za dystrybucję – człowieku na jakim świecie Ty żyjesz ? Wszędzie jest opłata za dystrybucję. Enea obecnie przy e-fakturze 23,99 jak dobrze pamiętam, bez e-faktury 29,99zł. Orange zależnie od wariantu (wygoda/komfort) 12.99 bądź 19,99 i w tej cenie jest ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych w Allianz. Reasumując. Szukacie niższych cen, nie znając w ogóle rynku, nie wiedząc o nim kompletnie nic, dostajecie usługę/produkt, którym nie potraficie się obsługiwać i wypisujecie pierdoły, szkalujące sprzedawcę. To tak jak byście kupili w mediaexpert laptopa, jeden dziad stary z drugim i nie potraficie się nim obsługiwać i lecicie z pyskiem do sprzedawcy, że ma wam pokazać jak się robi to, to i to, a jeszcze zainstalować kilka rzeczy bo wy nie umiecie. Nonsens. Nikogo tutaj nie bronię Orange energii, Taurona, Enei czy kogo tam jeszcze, ale jak widzę te głupoty starych pryków, że oszustwo, 50% drożej itp, to aż się nóż w kieszeni otwiera.

Jolanta
Jolanta
10 maja 2022 23:41
Odpowiedz do:  R54

Płacę obecnie Orange 0,5716 zł za kWh i dodatkowo 20 złotych miesięcznie za stałość tej ceny. Energa liczy sobie 0,4081 zł za kWh, PGE coś na poziomie 0,42 zł… i bez dopłaty 20 zł …
Faktycznie świetna oferta. Orange wygrywa.