Orange Energia – prąd uzupełnieniem bogatej oferty

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Orange

Orange – telefon i prąd od jednego sprzedawcy

Orange to drugi po Plusie przedstawiciel telefonii komórkowej, który postanowił do swojej oferty wprowadzić także sprzedaż energii elektrycznej. Propozycja sprzedawcy adresowana jest przede wszystkim do gospodarstw domowych, a umowę o kupno energii elektrycznej od Orange podpisać możemy także w popularnych sieciach ze sprzętem AGD.

Oferta Orange Energia

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Orange Energia swoją ofertę kieruje do wszystkich klientów, bonusami kusząc osoby korzystające w tej firmie już w innej usługi: abonamentu na telefon komórkowy, stacjonarny lub internet. Posiadając inną usługę w tej firmie i decydując się na zakup energii elektrycznej możemy liczyć na spore rabaty.

Klient biznesowy– taryfa A, B, C

W przypadku klientów instytucjonalnych Orange przewiduje możliwość sprzedaży gazu w dwóch pakietach: L (przy zużyciu rocznym poniżej 8 MWh) oraz XL (przy zużyciu rocznym powyżej 8 MWh do 30 MWh). Swoją propozycję ten sprzedawca prądu kieruje głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Podobnie, jak w przypadku klientów indywidualnych, mogą oni liczyć na rozmaite bonusy.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Orange Energia przewiduje dla klientów indywidualnych 4 stawki cenowe, zależne od wysokości zużycia energii na ostatniej fakturze od poprzedniego sprzedawcy. Te pakiety to S (zużycie roczne poniżej 1,5 MWh), M (zużycie roczne pomiędzy 1,5 MWh a 2,99 MWh), L (zużycie roczne 3-4,99 MWh), XL (powyżej 5 MWh rocznie). Rodzaj pakietu uzależnia przede wszystkim otrzymywane od firmy bonusy.

Sprzedawca gazu

Orange aktualnie nie prowadzi sprzedaży gazu, ani dla firm, ani dla klientów indywidualnych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firm

Brak oferty sprzedaży gazu ze strony Orange dla przedsiębiorstw.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Brak oferty sprzedaży gazu ze strony Orange dla gospodarstw domowych.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Orange w 2015 roku:

orange-wykres kołowy

Jeśli chcesz sprawdzić, czy oferta Orange Energia jest dla Ciebie, to już teraz zajrzyj do naszej porównywarki cen prądu!

Podstawowe informacje o firmie

Orange S.A. prowadzi kilka rodzajów działalności:

 • jest sprzedawcą usług telefonii komórkowej oraz stacjonarnej, a także dostawcą internetu,
 • jest sprzedawcą usług finansowych, jak OrangeFinanse,
 • jest sprzedawcą prądu,
 • jest dostawcą telewizji satelitarnej.

Obszary działalności Orange

Orange oferuje usługi z wielu obszarach. Kilkakrotnie zmieniała swój wizerunek. Na polskim rynku pojawiła się w 1991 roku, w wyniku sprywatyzowania Telekomunikacji Polskiej S.A. Firma początkowo funkcjonowała pod tą właśnie nazwą, a obecny udziałowiec posiadał jedynie 35% akcji. Cały proces prywatyzacji skończył się w 2010 roku, gdy Skarb Państwa sprzedał ostatnie akcje France Telecom, będącego właścicielem firmy oraz marki Orange na całym świecie. Przez długi czas TP S.A. było monopolistą, jeśli chodzi o usługi telekomunikacyjne oraz internetowe. W 2012 roku nastąpiło przebrandowanie marki na Orange Polska S.A. Co ciekawe, z tytułu sprzedaży usług pod tą marką Orange Polska musi płacić Orange Brand Services Limited 1,6% swoich przychodów operacyjnych rocznie. W 2013 roku nastąpiła pełna fuzja spółek.

Orange Polska S.A. oferuje bardzo szeroki pakiet usług. Wśród nich można znaleźć sprzedaż usług telekomunikacyjnych, finansowych, energii elektrycznej i wiele więcej. Firma posiada także fundację, jest również sponsorem wielu imprez kulturalnych, sportowych, patronem akcji społecznych.

Orange Energia nie posiada własnych źródeł energii, kupuje energię elektryczną na giełdzie od niezależnych wytwórców.

Orange na Youtube

Orange ma na Youtubie cały kanał ze swoimi reklamami telewizyjnymi. Usługi firmy pojawia się również jako tzw. product placement w filmach, serialach, nagraniach popularnych Youtuberów. Sprzedawcę reklamują na przykład bohaterowie serialu TVP „Boscy”, poniżej jeden ze spotów, reklamujący energię elektryczną:

Aktualności o Orange

Opinie o Orange

 1. Dobra firma, kupuję od niej prąd od trzech miesięcy i nie mam żadnych problemów, a rachunki mam niższe. Nie rozumiem komentarza Spalinowego.

 2. Przez cały rok płaciłem racjunki rzędu 100-120 zł podając na bieżąco stan licznika.W umowie Orange zagwarantował połroczne sprawdzanie i „wyrównywanie” rachunku. Wszystko wydawało sie ok dpoki nie dostałem faktury za grudzień /styczeń. Doliczono na niej , chyba z sufitu dodatkowe kilkaset kWh. I kwota rachunku wzrosła niemal trzykrotnie. Najgorsze ze wg obowiązujących przepisów musze najpierw zapłacic te zawyżoną fakturę zanim złoże reklamacje. Na fakturach nie ma rozliczenia wg stanu licznika a jedynie wg ilości zuzytej energii w kWh.Uważajcie na tę firmę bo nawet nie ma jak złozyc reklamacji. Oszczędnosci rzedu kilkudziesieciu zł za cały rok poszły sie pieprzyć za sprawą jednej pomylonej faktury. Jak nie załacę to mi wyłacza prąd. Jak zapłace to mi braknie na zycie. Krew mnie zalewa Juz więcej nie chce oszustów z orange a najgorsze ze system przedpłat z Tauronu tez jest niepoliczalny, bo nawet jak powstanie nadpłata, to jest ona konsumowana przez podwyżke cen a nie zwracana.

 3. Orange to tragedia wszystko zrobią dla pozyskania klienta a potem mają Was w d… Zresztą jak każdy pośrednik zaczynając od Tauronu, Enei, Enegi, RWE itd… Najlepiej brać prąd prosto z elektrowni ja w domu mam Fortum a w firmie EDF Polska S.A i wszystko jest świetnie. Obie firmy posiadają kilka elektrowni w całej Polsce więc oferta dla każdego. A oszczędności w skali 20% rocznie do tego co płaciłem wcześniej w Tauronie więc można.

 4. Nie mogę się skomunikować z orange energia przez moje Orange. Konsultantka obcesowo informuje, że energią się nie zajmuje i odsyła pod tel. infolinii a tam informują, że z powodu dużej ilości klientów czas oczekiwania jest wydłużony. Płać i czekaj aż podejmą z tobą rozmowę. Raz miałem już taki przypadek z niemieckim dostawcą energii. tam też tylko można było reklamować przez złożenie pisma w biurze podawczym. skończyło się na interwencji URE. wtedy zagrożeni mandatem prezes RWE osobiście ( 5000 zł.) a firma do 50 000zł. załatwili mnie bardzo szybko.
  W Orange nie mogę mailem dowiedzieć się o fakturze, jak ją znaleźć w systemie. Czuję, że będzie znów nie klawo.

 5. Otrzymałem pierwszą f-rę za energię. Nie można z nikim o tym porozmawiać:
  – brak nr telefonu na fakturze,
  – tel. * 100 nie aktywny i nie wykreślony z poz. :kontakty” w internecie.
  – brak możliwości skontaktowania się z Wami pod nr 510-100-100.
  Płacę za energię, więc wymagam min. grzeczności.Proszę o poważną odpowiedz, a nie wymijającą, i kontakt bezpośredni do Doradcy.
  Julian.

  • Panie Julianie w komentarzu prosi Pan o kontakt z doradcą Orange Energia. Nasz portal enerad.pl jest niezależną porównywarką cen energii, który stara się o poprawę rynku energii i zwalczanie nieuczciwych praktyk sprzedawców prądu.

   Niezbędne dane do kontaktu znajdzie Pan na stronie: kontakt Orange Energia lub może Pan odwiedzić osobiście jeden z punktów Biura Obsługi Klienta. Część adresów znajdzie Pan na stronie: BOK Orange.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 6. Najgorszy dostawca energii w Polsce.
  Z zwyklej ludzkiej sklerozy zapomnielismy dopłacić 5 zł i prąd od razu został odcięty!! Żenada i dno.

 7. W 2016 roku zamieniłem dostawce z Energii na Multimedia . teraz wykupił ich Orange . Do tej pory Multimedia nie doliczały mi ” Opłaty z tytułu gwarancji ceny” ale teraz od trzech miesięcy ta opłata jest doliczana . uważam tą opłatę za rozbój w biały dzień ponieważ czasami jest ona wyższa niż opłata za zużytą energię . na stronie Orange jest informacja ” zwolnienie z opłaty miesięcznej określonej w cenniku przez okres 48 miesięcy uzyskuje odbiorca który po upływie 12 miesięcy dostaw energii korzysta z co najmniej jednej usługi Orange na podstawie odrębnej umowy i nie ma zaległości płatniczych na rzecz Orange z tytułu innych umów’ . Ja mam Neostradę w Orange i popłacone rachunki a opłatę mi naliczają .

  • Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. zmieniła się w Orange Energia Sp. z o.o. Promocja zwalniająca z opłaty handlowej dotyczy abonentów Orange, którzy mają podpisane umowy na prąd w Orange Polska S.A.

   • Opłata handlowa jest od 4,90 do 5,90 miesięcznie,wiec jakim cudem niby jest „często wyższa niż zużycie energii”??? heheheh ale sie uśmiałam

 8. Orange ma chyba trochę za dużo w ofercie i sobie nie do końca to ogarnia. efekt jest taki, ze jak chcę załatwić coś w punkcie, to doradcy nie wiedzą, co ze mną zrobić, bo mam za dużo usług. na infolinii tez nie jestem w stanie załatwić wszystkiego za jednym zamachem, tylko muszę się rozłączać i dzwonić jeszcze raz.

  czyli dla mnie jeden dostawca wielu usług nie był najlepszym rozwiązaniem.

 9. Posiadam ta usluge od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolona Moje rachunki sa naprawde obnizone i Orange w pelni wywiazuje sie ze swojej roli sprzedawcy.

 10. Jestem Klientem Orange od dawna i nawet przedluzam umowy na energie elektr. jestem bardzo zadowlona z niższych rachunkow nie rozumiem innych oponii.

 11. Ja kontaktuje sie od miesiaca i nie moge przez infolinie a dlatego ze dostalam trzy faktury do zaplacenia w miesiacu sierpniu jedna na 156 zl platna do 16 sierpnia druga 122 zl platna tez do 16 sierpnia i trzecia 119 zl platna do 13 sierpnia ale najleprze ze od 12 kwietnia nie ma mnie w domu bede dopiero 13 wrzesnia i za co mam placic jak nie korzystam ludzie uwarzajcie na ta firme nie moge odrzalowac tego dnia co podpisalam ta umowe a jeszcze leprze podpisalam umowe ze prad nie zdrozeje przez trzy lata a okazalo sie ze zmienilam sprzedawce

  Komentarz edytowany przez Redakcję.

 12. ORANGE ENERGIA TO **** JAK TO MOŻLIWE ŻEBY PŁACIĆ ZA JAKIEŚ PLANOWANIE CO MIESIĄC PO 244ZŁ Z GROSZAMI CO MIESIĄC A POTEM PRZYCHODZI ROZLICZENIE ZA PRĄD CO TRZEBA PŁACIĆ,NIE ROZUMIEM ZA JAKIE PLANOWANIE ONI BIORĄ TAKĄ OPŁATĘ ,W INNYCH FIRMACH TEGO NIE MA.SĄ TO ****.RADZĘ NIE PODPISUJCIE UMÓW Z TĄ FIRMĄ.

  Komentarz edytowany przez Redakcję.

 13. wiele osób żałuje że przeszli do Orange Energia ja też bardzo żałuje i licze m-ce do konca umowy i uciekam z tej firmy. Pozyskali mnie jako klienta przez oszustwo. Pewnie moja łatwowierność jest winna, ale nie przyszłoby mi do głowy ze oszustwem mozna zyskiwac klientów. Kontakt z tą firmą jest niemal niemożliwy !!! Faktury miały byc płacone co dwa m-ce a juz drugi raz dostaje fre płatną m-c po m-cu mimo ze okres rozliczeniowy sie zgadza. Chcialabym to wyjasnic ale nie ma kontaktu !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *