Fotowoltaika Wrocław – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowania

Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

fotowoltaika wrocław

Główne ośrodki miejskie w Polsce są doskonałymi obszarami do wspierania postępującego rozwoju fotowoltaiki. Wrocław, jako miasto wielu proekologicznych inwestycji, od lat stawia na zieloną energię. Coraz więcej osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw usytuowanych w stolicy Dolnego Śląska, decyduje się na pozyskiwanie energii ze Słońca. Jak znaleźć najlepszą firmę fotowoltaiczną we Wrocławiu i z jakich dofinansowań można skorzystać?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne we Wrocławiu

 • Alians OZE - fotowoltaika we Wrocławiu

  Alians jest firmą zajmującą się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma realizuje zamówienia na terenie Wrocławia i w okolicy. Oferta kierowana jest do osób prywatnych, dużych i małych firm, instytucji oraz gospodarstw rolnych. Usługa obejmuje obliczenia mocy potrzebnej dla nas, wykonanie projektu instalacji, montaż podzespołów oraz pomoc w dokumentacji.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika we Wrocławiu

  Helio Expert to firma specjalizująca się w montażu paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w ofercie firmy jest kompleksową usługą, która obejmuje: audyt, stworzenie projektu, montaż oraz pomoc z dokumentacją i w uzyskaniu najkorzystniejszych, dostępnych dofinansowań. Z oferty firmy skorzysta każdy, kto pragnie mieć w swoim domu lub firmie instalację fotowoltaiczną.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika we Wrocławiu

  DGE to firma działająca na terenie Wrocławia i zajmująca się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych. Firma kieruje swoje usługi do każdego, kto chce oszczędzać na energii lub pragnie żyć ekologiczne. Firma tworzy instalacje od początku do końca, “pod klucz”. DGE posiada same pozytywne opinie wśród swoich klientów. Oferta jest konkurencyjna cenowo.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • EkoCumulus - fotowoltaika we Wrocławiu

  EkoCumulus wdraża instalacje fotowoltaiczne na terenie całego Wrocławia i okolic. Firma bardzo profesjonalnie podchodzi do każdego swojego klienta, a z jej usług może skorzystać każdy zainteresowany. Fotowoltaika ekoCumulus jest kompleksową usługą wykonywaną od początku do końca przez tę firmę. Zachęcamy do sprawdzenia oferty instalatora i doptytania o szczegóły.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Insun - fotowoltaika we Wrocławiu

  Insun zajmuje się kompleksową instalacją paneli fotowoltaicznych na terenie Wrocławia. W ofercie zawiera się: audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci i pomoc przy dokumentacji. Z oferty Insun mogą skorzystać takie podmioty jak gospodarstwa domowe i rolne, przedsiębiorstwa oraz inne zainteresowane instytucje. Jest to godna uwagi oferta!

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • N-Energia - fotowoltaika we Wrocławiu

  N-Energia to firma świadcząca usługi w zakresie fotowoltaiki. W ofercie zawiera się: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz pomoc w dokumentacji, a więc jest to kompleksowa usługa. Firma profesjonalnie podchodzi do każdego klienta oraz posiada same, dobre opinie wśród swoich klientów. Z usług N-Energia może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Multisun - fotowoltaika we Wrocławiu

  Multisun jest firmą zajmującą się fotowoltaiką na terenie Wrocławia. Swoje usługi oferuje wszystkim zainteresowanym, rolnikom, przedsiębiorcom, oraz osobom prywatnym. Fotowoltaika Multisun jest kompleksowa, a firma oferuje nam pomoc na każdym etapie instalacji. Firmę cechuje profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Kolektorowo - fotowoltaika we Wrocławiu

  Kolektorowo.pl to firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaiczny. Działa na terenie Wrocławia oraz innych miast w Polsce. Swoją ofertę kieruje do takich klientów jak, przedsiębiorcy, rolnicy czy osoby prywatne. W ramach usługi fotowoltaicznej firma oferuje: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc w pozyskaniu dotacji.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Greenenerga Polska - fotowoltaika we Wrocławiu

  Greenenerga Polska to firma specjalizująca się w instalowaniu systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi świadczy ona na terenie Wrocławia. Oferta ta skierowana jest do wszystkich grup odbiorczych: małych i dużych firm, gospodarstw rolnych oraz domów jednorodzinnych. W usłudze zawarty jest audyt techniczny, projekt, montaż oraz pomoc przy dokumentacji.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Wrocław – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Wrocław to miasto położone w dobrze nasłonecznionej części Polski (ponad 1000 kWh/m2). To właśnie ten czynnik sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii za pomocą instalacji fotowoltaicznej. Dobrze dobrany i prawidłowo skonfigurowany system paneli słonecznych powinien zapewnić zwrot z inwestycji już po kilku latach od jego uruchomienia. Inwestycja w fotowoltaikę, przy odpowiednim skorelowaniu z naturalnymi uwarunkowaniami terenu, na którym będą zainstalowane panele, może charakteryzować się zatem dużą opłacalnością.

Panele fotowoltaiczne Wrocław – jak wybrać?

Trafny wybór rodzaju i ilości paneli fotowoltaicznych, które będą wchodzić w skład instalacji, to trudne zadanie, szczególnie dla niedoświadczonego inwestora. Ogrom zalet, jakie wiążą się z korzystaniem z OZE jest jednak nie do przecenienia, a każdą trudność pojawiającą się na początkowych etapach inwestycji można w prosty sposób rozwiązać. Ranking paneli fotowoltaicznych 2020 pomaga na przykład w wyborze takich modułów słonecznych, które będą spełniały określone oczekiwania użytkownika. Z fachowym doradztwem w tym momencie inwestycji powinna przyjść także profesjonalna firma fotowoltaiczna, których we Wrocławiu nie brakuje.

Firmy fotowoltaiczne Wrocław – na co zwrócić uwagę?

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawia, że we Wrocławiu można skorzystać z bardzo szerokiej oferty firm fotowoltaicznych. Przy wyborze instalatora warto kierować się jego rynkowym doświadczeniem i sprawdzić uprzednio ranking firm fotowoltaicznych 2020, który zestawia oraz opiniuje jedynie sprawdzone podmioty w branży. Legalność funkcjonowania, niezbędne uprawnienia i kompleksowość usługi, to aspekty, na które należy zwrócić uwagę szukając firmy fotowoltaicznej we Wrocławiu.

Fotowoltaika Wrocław – dofinansowanie

Wrocław przeznacza każdego roku znaczne środki z własnego budżetu na walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Z dofinansowania do fotowoltaiki 2020 można skorzystać także w ramach ogólnopolskich programów, takich jak Energia Plus, program Czyste Powietrze, czy program Mój Prąd. Dotacje te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony beneficjentów.

Fotowoltaika Wrocław – opinie o firmach

Komentarze

 1. Instalacje fotowoltaiczne Wrocław – temat, który jest przeze mnie wyszukiwany już od wielu miesięcy. Chciałbym zainstalować u siebie instalacje o mocy 6 kWh, ale nie mogłem się zdecydować, ponieważ wydanie około 30 tys. zł musi być przemyślane. Tutaj pod ręką mam najciekawsze propozycje firm, zgrabnie opisane. Zdecydowanie łatwiej znaleźć tutaj odpowiednie panele i firmy, ponieważ są zebrane w odpowiednich rankingach.

Dodaj komentarz