Fotowoltaika Toruń – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Ocena: 5 (ilość ocen: 2)

Ocena: 5
(ilość ocen: 2)

fotowoltaika Toruń

Fotowoltaika w ostatnich latach mocno zyskała na popularności i można ją zobaczyć w coraz większej ilości miejsc. Dawnej pojawiała się częściej na dachach domów jednorodzinnych, jednak teraz można ją dostrzec również w centrach miast, takich jak Toruń. Popyt na fotowoltaikę ruszył ze względu na rosnącą świadomość dotyczącą OZE oraz spadek cen za instalację. W Toruniu i całej Polsce zaczęło pojawiać się wiele firm fotowoltaicznych, co zaowocowało dodatkową konkurencją. Jak wybrać zatem instalatora w Toruniu? Jakie panele zastosować w naszej instalacji fotowoltaicznej?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Toruniu

 • Alians OZE - fotowoltaika w Toruniu

  Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Torunia oraz innych miast w Polsce. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montażu paneli, pomocy w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika w Toruniu

  Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Torunia. Oferta firmy skierowana jest do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika w Toruniu

  Firma DGE zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Torunia. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. DGE pomoże nam na każdym etapie powstawania naszej własnej małej elektrowni słonecznej.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Smartsolar - fotowoltaika w Toruniu

  SMARTSOLAR to firma z Torunia zajmująca się fotowoltaiką. Oferta firmy jest skierowana do takich inwestorów jak: osoby prywatne, rolnicy oraz przedsiębiorstwa. Firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne “pod klucz”, dzięki czemu nie musimy szukać innych firm – wszystkim zajmie się jedna. Firma oferuje pomoc przy uzyskaniu dofinansowań takich jak np. “Mój Prąd”

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • energia taniej - fotowoltaika w Toruniu

  Energia Taniej firma wykonująca instalacje fotowoltaiczne na terenie Torunia. Swoje usługi oferuje wszystkim grupom odbiorców, czyli każdy może skorzystać z usług firmy. Firma do każdego podchodzi indywidualnie oraz profesjonalnie. W skład usługi wchodzi: audyt, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc przy uzyskaniu dofinansowań.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Energia Capital - fotowoltaika w Toruniu

  Energia Capital firma realizująca instalacje fotowoltaiczne na terenie Torunia i innych miast w Polsce. Firma realizuje fotowoltaikę “pod klucz”, sama tworzy projekt na podstawie wykonanego wcześniej audytu, montaż oraz podłączenie do sieci. Swoje usługi firma kieruje do: gospodarstw domowych, rolników oraz przedsiębiorców. Energia Capital profesjonalnie podchodzi do każdego!

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • MPI Polska - fotowoltaika w Toruniu

  MPI POLSKA firma działająca na terenie Torunia, zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych. MPI Polska realizuje systemy słoneczne “pod klucz”, pomagając nam na każdym etapie powstawania elektrowni słonecznej. Firma posiada wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów. Z usług może skorzystać każdy zainteresowany.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Klimtech - fotowoltaika w Toruniu

  Klimtech specjalizuje się we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie Torunia. Firma realizuje kompleksowo swoje usługi. Proelectro cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów, dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego. Z oferty firmy mogą skorzystać: przedsiębiorstwa, rolnicy i gospodarstwa domowe.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • eprosument - fotowoltaika w Toruniu

  EPROSUMENT SA firma zajmująca się fotowoltaika na terenie Torunia. Firma podchodzi profesjonalnie do każdego klienta oraz oferuje konkurencyjne ceny. W ofercie zawiera się: audyt techniczny, projekt i montaż instalacji oraz podłączenie do sieci energetycznej. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Toruń – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Najważniejszy dla inwestora przy zakładaniu fotowoltaiki jest zwrot z inwestycji oraz długoterminowe oszczędności wynikające z posiadania instalacji. Aby to zapewnić trzeba spełnić kilka kryteriów już przy planowaniu miejsca montażowego. Najkorzystniej, jeśli ogniwa fotowoltaiczne będą zwrócone w stronę południową pod kątem 30 – 40 stopni. Dzięki takiemu ustawieniu ogniwa są nasłonecznione najdłużej. Uważać trzeba również na zacienienie, gdyż zasłonięcie nawet 3% powierzchni paneli może spowodować spadek ich wydajności o 20%. Wbrew mitowi jaki krąży, fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy są w Polsce opłacalne.

Panele fotowoltaiczne Toruń – jak wybrać?

Panele fotowoltaiczne są najistotniejszym elementem instalacji i powinny zostać dobrze dobrane do naszych potrzeb. Najważniejszymi cechami ogniw są wydajność oraz trwałość. Na rynku jest wiele dobrych urządzeń, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na te, które mają gwarancję na uzysk energii przynajmniej 25 lat. Najczęściej wybieranymi rodzajami ogniw są monokrystaliczne i polikrystaliczne, inne opłacają się tylko w specyficznych warunkach. Ranking paneli fotowoltaicznych 2020 zawiera panele, które będą skuteczne w każdej instalacji. Większość z nich jest dostępna w Toruniu.

Firmy fotowoltaiczne Toruń – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze firmy fotowoltaicznej powinniśmy zwrócić uwagę na jej doświadczenie i rzetelność. Kluczem do dobrze działającej instalacji jest montaż i konfiguracja podzespołów, dlatego warto sprawdzić kwalifikacje pracowników, poparte certyfikatami. Nasza instalacja powinna być zabezpieczona. Firmy udzielają gwarancji na montaż, która może wynosić od 2 do 25 lat. Inne ważne aspekty to czas realizacji oraz wykorzystywana technologia. Warto także wybrać instalatora, który oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Ranking firm fotowoltaicznych 2020 zawiera wykonawców działających na terenie Torunia, oferujących wysokiej jakości, kompleksowe usługi.

Fotowoltaika Toruń – dofinansowanie

W Toruniu można skorzystać z dofinansowań do fotowoltaiki 2020. Najpopularniejszymi są Mój Prąd oraz Czyste Powietrze, przyciągają one tysiące chętnych. Od 2019 roku instalację fotowoltaiczną można odliczyć od podatku, co znacznie zmniejsza koszty inwestycji.

Fotowoltaika Toruń – opinie o firmach

Dodaj komentarz