Fotowoltaika Zielona Góra – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Ocena: 5
(ilość ocen: 1)

fotowoltaika zielona góra

Rozwój fotowoltaiki jest bardzo widoczny zarówno w Zielonej Górze, jak i całej Polsce. Spowodowane jest to przede wszystkim większą świadomością dotyczącą odnawialnych źródeł energii – OZE. Drugim czynnikiem mającym wpływ na popularność fotowoltaiki, jest koszt inwestycji, który w porównaniu do roku 2010 spadł o 70%. W odpowiedzi na duże zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi, pojawiło się wiele wdrażających je firm. Również na rynku podzespołów zapanowała większa konkurencja, rozwinęły się technologie, dzięki czemu ceny są niższe. Jak wybrać instalatora w Zielonej Górze? Jakie panele będą najlepsze?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Zielonej Górze

 • Alians OZE - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Zielonej Góry oraz innych miast w Polsce. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Zielonej Góry. Oferta firmy skierowana jest do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Firma DGE zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Zielonej Góry. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. DGE pomoże nam na każdym etapie powstawania naszej własnej małej elektrowni słonecznej.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Smart Solar Polska - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Smart Solar Polska to firma instalująca panele fotowoltaiczne w Zielonej Górze. Firmę cechuje bardzo profesjonalne podejście do każdego klienta oraz najwyższa jakość usług. Smart Solar Polska podchodzi kompleksowo do fotowoltaiki, własnoręcznie wykonując każdy etap, od początku do końca. Oferta jest skierowana do wszystkich grup odbiorców.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Bio-energy - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Bio-energy specjalizuje się w realizacji systemów fotowoltaicznych. Firma oferuje bardzo wysoką jakość w przystępnej cenie. Bio-energy fotowoltaika to kompleksowa, profesjonalna obsługa od początku do końca. Firma wykona projekt, montaż oraz podłączenie do sieci energetycznej naszej elektrowni. Firma działa na terenie Zielonej Góry i kieruje ofertę do wszystkich zainteresowanych.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Mikromart - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Mikromart wykonuje profesjonalne instalacje fotowoltaiczne na terenie Zielonej Góry. Fotowoltaika jest skierowana zarówno dla domów, jak i dla biznesu. Firma wykonuje instalacje od początku do końca, zaczynając od projektu, a kończąc na pomocy przy uzyskaniu dofinansowań. Mikromart posiada wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Ferro Wings - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Ferro Wings to firma zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych na terenie Zielonej Góry. Do każdego klienta firma podchodzi profesjonalnie, a świadczona usługa jest wykonana z zachowaniem najwyższych standardów. Z oferty Ferro Wings Energy może skorzystać każdy, kto chce oszczędzać swój portfel oraz środowisko.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Fluago - fotowoltaika w Zielonej Górze

  Fluago to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi. Firma kompleksowo zajmuje się elektrowniami słonecznymi, przeprowadza audyt techniczny, tworzy projekt, zajmuje się montażem. Z usługi firmy może skorzystać każdy zainteresowany, przedsiębiorstwa, rolnicy czy gospodarstwa domowe w Zielonej Górze.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • OZEnergia - fotowoltaika w Zielonej Górze

  OZEnergia jest firmą działającą na terenie Zielonej Góry i zajmującą się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych. Firma posiada konkurencyjne oferty. Fotowoltaika jest w OZEnergia kompleksową usługą realizowaną od początku do końca. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Zielona Góra – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Nasłonecznienie jest jedną z najważniejszych cech, branych pod uwagę przy wdrażaniu instalacji fotowoltaicznej. W Zielonej Górze wynosi ono około 1000 kWh/m2 w skali roku, a więc są to odpowiednie warunki, aby fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy były opłacalne. Dobry poziom padających promieni to jednak nie wszystko, gdyż należy zadbać także o ustawienie paneli oraz unikać zacienienia. Ogniwa fotowoltaiczne powinny być skierowane w stronę południową, pod kątem 30-40 stopni. Zasłonięcie paneli nawet w niewielkim stopniu, może spowodować znaczny spadek wydajności, dlatego należy uważać na padające cienie, rzucane np. przez komin.

Panele fotowoltaiczne Zielona Góra – jak wybrać?

Ranking paneli fotowoltaicznych 2020 to zestawienie ułatwiające wybór ogniw osobom, które nie są zaznajomione z tą technologią. Na rynku znajduje się wielu producentów oraz rodzajów ogniw, a w rankingu zawarliśmy te najlepsze, dostępne na rynku. Panele ujęte w zestawieniu cechują się wysoką wydajnością oraz trwałością, popartą gwarancją na okres 25 lat. Ogniwa z krótszą gwarancją nie zawsze są złe, jednak instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na wiele lat i warto się zabezpieczyć. Jeśli chodzi o rodzaj paneli to jest on dobierany do potrzeb klienta, jednakże najczęściej stosowane są ogniwa monokrystaliczne i polikrystaliczne.

Firmy fotowoltaiczne Zielona Góra – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednia firma fotowoltaiczna to najważniejszy aspekt naszej inwestycji i na jej wybór powinno się poświęcić więcej czasu. Najważniejszymi cechami instalatora musi być doświadczenie oraz podejście do realizacji zlecenia. Firma fotowoltaiczna powinna dbać o klienta i pomagać mu na każdym etapie powstawania mini elektrowni słonecznej. Warto zwrócić uwagę na terminy realizacji, które mogą być długie ze względu na popularność tego źródła energii. Instalatorów systemów jest w Zielonej Górze wielu, ale w rankingu firm fotowoltaicznych 2020 uwzględniliśmy takich, którzy spełniali wszystkie kryteria bez zarzutu.

Fotowoltaika Zielona Góra – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki 2020 to aspekt, który zachęca wielu inwestorów dzięki redukcji kosztów zakupu i montażu paneli. Dla wielu osób budowa fotowoltaiki jest możliwa tylko dzięki dotacjom i odliczeniu części kosztów od podatku. Najchętniej wybieranymi programami są Mój Prąd i Czyste Powietrze, które zostały zainicjowane przez rząd.

Fotowoltaika Zielona Góra – opinie o firmach

Dodaj komentarz