Fotowoltaika Kraków – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowania

Ocena: 5 (ilość ocen: 2)

Ocena: 5
(ilość ocen: 2)

fotowoltaika kraków

Fotowoltaika z każdym rokiem staje się popularniejsza. Dzięki temu ciągle pracuje się nad tą technologią, a panele słoneczne stają jeszcze przystępniejsze cenowo i zaawansowane technologicznie. Wzrost zainteresowania można obserwować nie tylko na wsiach, w domach jednorodzinnych, ale także w dużych miastach, na biurowcach oraz fabrykach. Fotowoltaika w Krakowie jest bardzo pożądana, wiele osób chce oszczędzać na energii elektrycznej za pomocą OZE. Co za tym idzie, powstało bardzo dużo firm oferujących montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak wybrać instalatora w Krakowie?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Krakowie

 • Alians OZE - fotowoltaika w Krakowie

  Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Krakowa oraz innych miast w Polsce. W zakresie usługi firmy znajduje się: audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc przy dokumentacji. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika w Krakowie

  Helio Expert  to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Krakowa. Firma kompleksowo zajmuje się powierzonym zadaniem, realizując je z najwyższą dbałością o jakość. Z oferty skorzystać mogą: gospodarstwa domowe, duże i małe przedsiębiorstwa oraz rolnicy. Oferta firmy jest konkurencyjna i godna uwagi. 

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika w Krakowie

  Firma DGE zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie  Krakowa. Firma posiada duże doświadczenie i jest jednym z częściej wybieranych instalatorów w Polsce. Z oferty DGE może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Firma posiada konkurencyjne oferty, warto ją sprawdzić dokładnie.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Sunlight energy - fotowoltaika w Krakowie

  SunLight Energy to firma zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych na terenie Krakowa. Do każdego klienta firma podchodzi profesjonalnie, a świadczona usługa jest wykonana z zachowaniem najwyższych standardów. Z oferty SunLigh Energy może skorzystać każdy, kto chce oszczędzać swój portfel oraz środowisko.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Solar Tree Solutions - fotowoltaika w Krakowie

  SolarTree firma działająca na terenie Krakowa, zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych. SolarTree realizuje systemy słoneczne “pod klucz”, pomagając nam na każdym etapie powstawania elektrowni słonecznej. Firma posiada wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów. Z usług może skorzystać każdy zainteresowany.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Gnome OZE - fotowoltaika w Krakowie

  GnomeOZE to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi. Firma kompleksowo zajmuje się elektrowniami słonecznymi, przeprowadza audyt techniczny, tworzy projekt, zajmuje się montażem. Z usługi firmy może skorzystać każdy zainteresowany, przedsiębiorstwa, rolnicy czy gospodarstwa domowe w Krakowie i okolicach.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Proelectro - fotowoltaika w Krakowie

  Proelectro specjalizuje się we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie Krakowa. Firma realizuje kompleksowo swoje usługi. Proelectro cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów, dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego. Z oferty firmy mogą skorzystać: przedsiębiorstwa, rolnicy i gospodarstwa domowe.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Skomat - fotowoltaika w Krakowie

  Skomat jest firmą działającą na terenie Krakowa i zajmującą się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych. Firma posiada konkurencyjne oferty. Fotowoltaika jest w Skomat kompleksową usługą realizowaną od początku do końca. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • House Solutions - fotowoltaika w Krakowie

  House Solutionsfirma zajmująca się fotowoltaika na terenie Krakowa. Firma podchodzi profesjonalnie do każdego klienta oraz oferuje konkurencyjne ceny. W ofercie zawiera się: audyt techniczny, projekt i montaż instalacji oraz podłączenie do sieci energetycznej. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Kraków – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Jednym z założeń fotowoltaiki jest jej opłacalność. Nie tylko musi się zwrócić koszt inwestycji, ale instalacja ma także przez wiele lat pomagać oszczędzać na energii elektrycznej. Aby do tego doszło, ogniwa fotowoltaiczne powinny być zamontowane w odpowiednim, dobrze nasłonecznionym miejscu. W Krakowie Słońce świeci z mocą 1000 kWh/m2 w skali roku, więc pozostaje jedynie wybrać miejsce o dobrej ekspozycji, by nasza fotowoltaikę dla domu oraz fotowoltaikę dla firmy spełniła oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na to, w którą stronę skierowany jest nasz dach. Optymalnym kierunkiem jest południe, ponieważ wówczas ogniwa są najdłużej nasłonecznione.

Panele fotowoltaiczne Kraków – jak wybrać?

Rozwój fotowoltaiki przyniósł ze sobą duży wybór paneli fotowoltaicznych. Nie chodzi już tylko o ich rodzaj, ale także o producenta oraz moc. Aby zapewnić opłacalność naszej instalacji, panele powinny być wydajne i trwałe. W rankingu paneli fotowoltaicznych 2020 uwzględniliśmy najlepszych producentów modułów słonecznych. Zestawienie ułatwi wybór wszystkim, którzy nie są zaznajomieni z rynkiem fotowoltaicznym. Panele zawarte w rankingu zapewnią najwyższą wydajność przez wiele lat, a większość z nich jest dostępnych w Krakowie.

Firmy fotowoltaiczne Kraków – na co zwrócić uwagę?

Wybór paneli to nie jedyny problem, jaki napotkamy przy zakładaniu naszej instalacji fotowoltaicznej. Mnogość firm zajmujących się fotowoltaiką również może zdezorientować przyszłego inwestora. Odpowiedni instalator to jednak podstawa, aby instalacja odpowiednio funkcjonowała. Przy wyborze rzetelnej firmy pomoże ranking firm fotowoltaicznych 2020. Uwzględnione zostały w nim najlepsze firmy, które działają również na terenie Krakowa. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie instalatora oraz opinie dotychczasowych klientów.

Fotowoltaika Kraków- dofinansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020 to czynnik, który zachęca dodatkowo do zainwestowania w fotowoltaikę, znacząco skracając czas zwrotu zakupu. W Krakowie, jak i w większości miast w Polsce najczęściej wykorzystywanym dofinansowaniem jest Mój Prąd oraz program priorytetowy Czyste Powietrze.

Fotowoltaika Kraków – opinie o firmach

Dodaj komentarz