Fotowoltaika Warszawa – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Ocena: 5 (ilość ocen: 6)

Ocena: 5
(ilość ocen: 6)

fotowoltaika warszawa

Popularność, jaką w ostatnich czasach cieszy się fotowoltaika można wbrew pozorom zaobserwować nie tylko w małych miejscowościach, czy wsiach, ale także w największych polskich miastach. Świadomość znaczenia OZE sprawia, że Warszawa stanowi obecnie jeden z najistotniejszych ośrodków w kategorii inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Jak wybrać panele fotowoltaiczne w Warszawie i uniezależnić się od podwyżek cen prądu? Jak szukać rzetelnego instalatora w stolicy?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Warszawie

 • Alians OZE - fotowoltaika w Warszawie

  Alians zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w dużych miastach, takich jak Warszawa. Fotowoltaika w ofercie obejmuje instalacje w firmach, domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolniczych. Alians oferuje kompleksową usługę, od obliczeń zapotrzebowania na prąd, poprzez projekt instalacji, aż po montaż podzespołów.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika w Warszawie

  Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i osób prywatnych, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko. Fotowoltaika w ofercie firmy to szeroki zakres usług: projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa w okręgu miast takich jak Warszawa. Firma godna uwagi.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika w Warszawie

  Firma DGE zajmuje się kompleksową instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie takich miast jak Warszawa, Poznań czy Szczecin. Oferta DGE jest konkurencyjna, a zakres usługi bardzo szeroki. Firma DGE tworzy nie tylko projekt instalacji fotowoltaicznej, ale zajmuje się także montażem oraz pomaga nam przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Endlessenergy - fotowoltaika w Warszawie

  EndlessEnergy to instalator fotowoltaiki, który swoją ofertę kieruje do wszystkich grup odbiorczych: rolników, domów jednorodzinnych i przedsiębiorstw. Firma swoje instalacje tworzy w Warszawie. Fotowoltaika to kompleksowa usługa w ofercie firmy, zajmuje się ona: projektowaniem, montażem oraz pomocą w zakresie dokumentacji. Sprawdź dokładnie co oferuje EndlessEnergy!

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Erato Energy - fotowoltaika w Warszawie

  Erato Energy jest to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Warszawy. Firma podchodzi kompleksowo do zadania, wykonując obliczenia na zapotrzebowanie energii, projekt instalacji, montaż oraz serwis. Z usług firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Warto sprawdzić dokładnie ofertę Erato Energy.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Topcoat - fotowoltaika w Warszawie

  Topcoat to firma fotowoltaiczna działająca w Warszawie, jak i w całym województwie mazowieckim. Firma kompleksowo zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi, od projektu, poprzez montaż, aż do podłączenia naszej instalacji do sieci energetycznej. Oferta kierowana jest głównie do gospodarstw domowych, jednak z jej usług może skorzystać każdy potencjalny inwestor.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Ekonexus - fotowoltaika Warszawa

  Ekonexus to firma specjalizująca się w instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Z oferty może skorzystać każdy, kto jest zainteresowany energią słoneczną, rolnicy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Usługa jest wykonywana od początku do końca przez Ekonexus.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • IAM3 - fotowoltaika Warszawa

  IAM3 Fotowoltaika to firma zajmująca się fotowoltaiką na terenie miasta Warszawa. Oferta firmy jest skierowana do 3 głównych grup odbiorców, tzn.: rolników, przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Usługa jest wykonywana kompleksowo i w jej skład wchodzi: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz pomoc przy dokumentacji.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Sunnco - fotowoltaika Warszawa

  Sunnco to firma działa od 2011 roku i zajmuje się odnawialnymi źródłami energii, w tym fotowoltaiką. Głównym obszarem działań firmy jest Warszawa i jej okolice. Swoją ofertę firma kieruje do wszystkich, którzy chcą oszczędzać na rachunkach za prąd i korzystać z ekologicznej energii. Firma zajmuje się całą instalacją, od jej projektu do zgłoszenia w sieci energetycznej.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Warszawa – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Położona w centralnej Polsce Warszawa charakteryzuje się bardzo dobrym uśrednionym stopniem nasłonecznienia w skali roku. Wartości te kształtują się bowiem w granicach od 950 do nawet 1250 kWh/m2, co przekłada się na doskonałe warunki gwarantujące pożądany zwrot z inwestycji zarówno w fotowoltaikę dla domu, jak i fotowoltaikę dla firmy. Umiejętnie zainstalowany system fotowoltaiczny może zacząć wykazywać rentowność już po kilku latach od uruchomienia instalacji. Fotowoltaika w Warszawie to szansa popularyzację efektywności energii słonecznej nie tylko w prywatnych gospodarstwach domowych, ale także największych przedsiębiorstwach, biurowcach, czy fabrykach.

Panele fotowoltaiczne Warszawa – jak wybrać?

Dwa najważniejsze aspekty dotyczące paneli fotowoltaicznych, to ich wydajność oraz trwałość. W Warszawie można znaleźć ogniwa bardzo dobrych producentów, których identyfikuje jakość wykonywanych przez nich modułów słonecznych. W wyborze najbardziej optymalnych urządzeń może pomóc ranking paneli fotowoltaicznych 2020, zestawiający je pod względem najważniejszych cech w aspekcie wydajności i trwałości. Wielu producentów modułów słonecznych, udziela na swoje produkty aż 25 lat gwarancji i to właśnie panele tych firm powinny budzić największe zainteresowanie ze strony inwestorów.

Firmy fotowoltaiczne Warszawa – na co zwrócić uwagę?

Firmy fotowoltaiczne w Warszawie prześcigają się pod względem kompleksowości swoich usług, terminów realizacji, prestiżowych certyfikatów, czy wreszcie cen, w ramach których oferują wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Niedoświadczony inwestor może mieć problem z trafnym wytypowaniem instalatora, który rzetelnie zrealizuje powierzone mu zlecenie. Warto wówczas przejrzeć ranking firm fotowoltaicznych 2020. Zestawione w nim podmioty w większości działają również na terenie Warszawy. Dzięki temu ryzyko powierzenia wykonania instalacji fotowoltaicznej nieprofesjonalnej firmie, znacznie zmaleje.

Fotowoltaika Warszawa – dofinansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020 w Warszawie można obecnie otrzymać w ramach kilku programów rządowych oraz samorządowych. Wnioski do programu Czyste Powietrze oraz Mój Prąd złożyło do tej pory setki tysięcy inwestorów. Warszawa proponuje także możliwość skorzystania z programu Ochrona Atmosfery, który skierowany jest zarówno do jednostek samorządu terytorialnego, jak i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Fotowoltaika Warszawa – opinie o firmach

Komentarze

 1. Fotowoltaika w Warszawie jest na bardzo wysokim poziomie. Załatwiałam instalację dla siebie i rodziców w odstepie jednego roku i dwa razy sprawdzałam wszystko po kolei żeby mieć pewność że dobrze wybieram. Wszystkie firmy szybko odpowiedziały na maile/formularze kontaktowe czy telefony. Ostatecznie raz wybrałam DGE a raz właśnie Erato Energy bo ich oferty w moim przypadku były najkorzystniejsze.

Dodaj komentarz