Fotowoltaika Poznań – Opinie, firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Ocena: 5 (ilość ocen: 2)

Ocena: 5
(ilość ocen: 2)

fotowoltaika poznań

Świadomość, jak ważne są odnawialne źródła energii sprawia, że fotowoltaika cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Obecnie, jednym z najistotniejszych ośrodków w kategorii inwestycji w instalacje fotowoltaiczne są duże miasta, takie jak Poznań. Dlaczego popularność fotowoltaiki zaczęła rosnąć w miastach, tak jak i na wsiach? Jak wybrać panele fotowoltaiczne w Poznaniu i oszczędzać na rachunkach za prąd? Jak znaleźć odpowiedniego instalatora w okolicy?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Poznaniu

 • Alians OZE - fotowoltaika w Poznaniu

  Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Poznania. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Helio Expert - fotowoltaika w Poznaniu

  Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Poznania. Oferta firmy skierowana jest do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • DGE - fotowoltaika w Poznaniu

  Firma DGE zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Poznania. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. DGE pomoże nam na każdym etapie powstawania naszej własnej, małej elektrowni słonecznej.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Energietechnik - fotowoltaika w Poznaniu

  Energietechnik jest firmą działającą na terenie Poznania. Swoją usługę kieruje do wszystkich 3 głównych grup odbiorców, to znaczy: rolników, przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych. Instalacja fotowoltaiczna to kompleksowa usługa w ofercie firmy, w rezultacie czego dostajemy “pod klucz” gotową instalację. Warto sprawdzić ofertę tej firmy.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Copernicus Sun - fotowoltaika w Poznaniu

  Copernicus Sun jest firmą działająca na terenie Poznania, ale także innych regionach Polski. Ich oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, które są zainteresowane pozyskiwaniem ekologicznej energii ze słońca.Usługa firmy jest jak w większości przypadków kompleksowa, więc wszystkie etapy powstawania instalacji zalecamy jednej firmie.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • MBM Solar - fotowoltaika w Poznaniu

  MBM Solar firma zakłada instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu i innych miastach w Polsce. Kierują swoją ofertę do takich odbiorców jak: rolnicy, firmy czy gospodarstwa domowe. Firma podchodzi profesjonalnie do każdego klienta. Usługa wykonana pod klucz jest wielkim atutem, ponieważ nie musimy szukać kilku firm, które zajmą się poszczególnymi etapami.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Prestige - fotowoltaika w Poznaniu

  Prestige Fotowoltaika specjalizuje się w instalacji paneli fotowoltaicznych. Realizuje projekty na terenie miasta Poznań oraz innych miast w Polsce. Oferta skierowana jest do każdego typu odbiorców, rolników, przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych. Firma realizuje instalacje kompleksowo, zajmując się każdym etapem po kolei i wyręczając nas przy dokumentacji niezbędnej do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Siliton - fotowoltaika w Poznaniu

  Siliton to firma oferuje kompleksową usługę w zakresie fotowoltaiki. Swoje projekty realizuje na terenie Poznania oraz większości miast w Polsce. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich zainteresowanych zieloną energią. Siliton zajmie się wszystkim od początku do końca, stworzy projekt instalacji, zamontuje panele i pomoże w uzyskaniu dofinansowania. Sprawdź koniecznie ofertę firmy Siliton!

  Bezpłatne Porównanie Ofert

 • Czysty Zysk - fotowoltaika w Poznaniu

  Czysty Zysk to firma działająca i zajmująca się fotowoltaiką od 2012 roku. Działa na terenie Poznania ale rozpatruje zapytania z całego kraju. Oferta jest skierowana do wszystkich grup odbiorczych, rolników, przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Usługa jest wykonywana “pod klucz” z zachowaniem najwyższych standardów. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Czysty Zysk.

  Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Poznań – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Aby uzyskać pożądany zwrot z inwestycji, zarówno w fotowoltaikę dla domu jak i fotowoltaikę dla firmy, musimy mieć pewność, że nasze panele będą dobrze nasłonecznione. Uśredniony stopień nasłonecznienia w Poznaniu wynosi od 900 do nawet 1200 kWh/m2 w skali roku, co daje nam gwarancję na poprawne działanie naszej instalacji i zwrot z inwestycji. Dobrze dobrane podzespoły oraz umiejętne zainstalowanie systemu może spłacić się już nawet po kilku latach, a po tym czasie nie generować więcej kosztów. Fotowoltaika w Poznaniu jeszcze bardziej podnosi popularność energii słonecznej, nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w dużych przedsiębiorstwach czy biurowcach.

Panele fotowoltaiczne Poznań – jak wybrać?

Najważniejsze cechy paneli fotowoltaicznych, to ich wydajność oraz trwałość. W Poznaniu można znaleźć panele fotowoltaiczne renomowanych producentów, których produkty cechują się najwyższą jakością na rynku. Przy wyborze najlepszych urządzeń może pomóc nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2020. Wzięliśmy pod uwagę najlepsze panele na rynku, zestawiając je pod względem wydajności, trwałości, stosunku jakości do ceny, oraz biorąc pod uwagę opinie klientów. Największe zainteresowanie inwestora powinny zwrócić panele z gwarancją zaczynającą się od 25 lat, bo one obiecują najdłuższą pracę.

Firmy fotowoltaiczne Poznań – na co zwrócić uwagę?

Firmy fotowoltaiczne w Poznaniu konkurują ze sobą, najczęściej pod względem ceny, w ramach której oferują wykonanie instalacji fotowoltaicznej, ale także kompleksowością usługi, terminem realizacji, certyfikatami czy wykonanymi już realizacjami. Warto przejrzeć ranking firm fotowoltaicznych 2020. Pomoże on niedoświadczonym inwestorom trafnie wybrać instalatora, który odpowiednio zrealizuje instalację fotowoltaiczną. Zestawione w rankingu firmy działają w większości na terenie Poznania, a skorzystanie z niego, zmniejsza ryzyko powierzenia instalacji fotowoltaicznej nieodpowiedniej firmie.

Fotowoltaika Poznań – dofinansowanie

W Poznaniu można skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki 2020. Obecnie istnieje szansa na otrzymanie dotacji w ramach kilku programów rządowych i samorządowych, a najpopularniejsze to: Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Wnioski do programów złożyło już setki tysięcy inwestorów.

Fotowoltaika Poznań – opinie o firmach

Komentarze

 1. Opinie o firmach fotowoltaicznych w Poznaniu są bardzo różne i jest ich dużo. Tutaj znalazłem listę kilku polecanych, którym mogłem się bliżej przyjrzeć. firmy szybko odpowiedziały na moje zapytania co jest dla mnie ważne. Oferty są do siebie dość zbliżone więc wybór to kwestia drobiazgów, jednemu się będzie podobać bardziej to innemu to. MI osobiście pomogło to zestawienie

Dodaj komentarz