PGE – prąd i gaz dla domu oraz firmy

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o PGE

PGE – zintegrowany producent i sprzedawca prądu

PGE jest najbardziej dochodowym oraz posiadającym największe moce wytwórcze zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce. Firma sprzedaje w ciągu roku średnio 31 tWh energii elektrycznej do odbiorców końcowych. PGE zajmuje się także produkcją prądu, a łączna jej wielkość to przeszło 55 tWh rocznie. PGE posiada także własną sieć dystrybucyjną, jej długość to 277 tysięcy kilometrów linii energetycznych. Liczba klientów końcowych PGE przekracza 5 milionów, co plasuje firmę w czołówce polskich sprzedawców prądu.

Oferta

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla firm i gospodarstw domowych

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

PGE posiada dwie oferty dla klientów biznesowych. Na inne warunki mogą liczyć podmioty, znajdujące się w strefie sieci PGE Dystrybucja, a na inne firmy, których dystrybutorami prądu są Enea, Tauron, Energa lub RWE. Więcej o konkretnej ofercie dla firm PGE można przeczytać tutaj.
Osobną usługą, jaką PGE oferuje, jest audyt energetyczny dla większych przedsiębiorstw, dzięki któremu mogą one zdiagnozować, w jaki sposób optymalnie korzystać z energii elektrycznej i zmniejszyć wydatki na nią.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

PGE posiada taryfy, zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki, dla odbiorców indywidualnych przyłączonych do sieci PGE Dystrybucja. Odbiorcy kupujący prąd po cenach taryfowych nie mają w umowach klauzuli o niezmienności ceny, lecz mogą w każdym momencie wypowiedzieć umowę i skorzystać z ofert promocyjnych z taką gwarancją lub dokonać zmiany sprzedawcy.

Nowi klienci spoza obszaru PGE Dystrybucja mogą liczyć na niezmienną stawkę przez cały czas trwania umowy. Co ciekawe PGE, jako jedyna firma na rynku, w umowie ma zapis o obniżeniu ceny, jeśli ceny prądu spadną poniżej określonej ceny. Więcej informacji o produktach i promocjach PGE dla gospodarstw domowych znajdziesz tutaj.

Jeśli zastanawiasz się, czy oferta PGE pozwoli Ci obniżyć rachunki za prąd – skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez PGE w roku 2015:

pge-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Od niedawna sprzedawca rozszerzył swoje usługi o sprzedaż gazu dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Firma kieruje swoje produkty do odbiorców z całej Polski. Warto zaznaczyć, że PGE to pierwszy sprzedawca w kraju, który zaproponował ofertę dual fuel gospodarstwom domowym. Na co mogą liczyć klienci tej firmy energetycznej?

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Sprzedawca przygotował ofertę dual fuel dla klientów instytucjonalnych. Produkt skierowany jest do firm z sektora MŚP. Decydując się na zmianę sprzedawcy gazu na Polskę Grupę Energetyczną, klienci mogą liczyć na niezmienność ceny oraz upusty na energię elektryczną oraz gaz. Zaletą oferty jest umowa kompleksowa, czyli opłaty za dystrybucję oraz sprzedaż będą nadal na jednym rachunku.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

PGE ofertę dual fuel proponuje także klientom indywidualnym, którzy podczas trwania umowy mogą liczyć na niezmienność warunków handlowych. Dodatkowym atutem produktu jest umowa kompleksowa oraz darmowe (przez pewien okres czasu) Assistance Gazowe.

Podstawowe informacje o firmie

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największą tego typu grupą w Polsce oraz jedną z największych firm energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 milionów odbiorców energii elektrycznej. Spółka skupia cały łańcuch wartości, począwszy od wydobycia paliwa (węgla brunatnego), poprzez produkcję prądu, jego dystrybucję na sprzedaży odbiorcom końcowym skończywszy. Holding powstał 2 sierpnia 1990 roku, jednak historia poszczególnych spółek sięga nawet początków XX wieku, jak w przypadku PGE Obrót S.A., która powstała w w 1909, gdy decyzją władz Rzeszowa utworzono na terenie miasta pierwszą elektrownię. Obecny kształt spółka PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. przyjęła w 2007 roku.

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. od 6 listopada 2009 r. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który posiada około 60% akcji.
W skład grupy kapitałowej PGE wchodzą następujące podmioty:

 • PGE Elektrownia Opole S.A.
 • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
 • PGE Obrót S.A.
 • PGE Dystrybucja S.A.
 • PGE Energia Odnawialna S.A.
 • PGE Energia Natury S.A.
 • PGE Systemy S.A, które zajmuje się świadczeniem usług teleinformatycznych,
 • PGE Dom Maklerski S.A
 • PGE EJ1 Sp. z o.o.
 • Exatel S.A.

4 spośród tych spółek: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., PGE Obrót S.A., PGE Dystrybucja S.A. oraz PGE Energia Odnawialna S.A. są członkami giełdy TGE. Firma posiada własną sieć dystrybucyjną, zarządzaną przez PGE Dystrybucja S.A. na obszarze wschodnich województw Polski, główna siedziba spółki mieści się w Rzeszowie, oddziały zaś w Warszawie, Łodzi, Skarżysku-Kamiennej, Białymstoku, Lublinie i Zamościu.

Obszary działalności PGE

PGE prowadzi działalność na następujących obszarach:

 • energetyka odnawialna, która obejmuje wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz w elektrowniach szczytowo-pompowych, wysokość produkcji z tych źródeł wynosi około 6% całej produkcji PGE,
 • energetyka konwencjonalna, który obejmuje wydobycie węgla brunatnego i wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w źródłach konwencjonalnych oraz przesyłanie i dystrybucję ciepła
 • obrót handlowy i sprzedaż detaliczna energii elektrycznej,
 • dystrybucja energii elektrycznej, linie energetyczne należące do tej spółki mają łączną długość ok. 277 tyś. kilometrów,
 • świadczenie usług teleinformatycznych przez PGE Systemy S.A.
 • energetyka jądrowa, PGE, wraz z Tauron, Enea oraz KGHM, we wrześniu 2012, zostało członkiem konsorcjum powołanego w celu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

PGE – ekologiczne przesłanie na Youtubie

PGE w swoich reklamach i filmikach promocyjnych bardzo podkreśla proekologiczność swoich działań. W prezentowanym spocie PGE chwali się swoimi osiągnięciami na tym polu, pokazując jak udaje im się pozytywnie wpłynąć na krajobraz.

)

Aktualności o PGE

8 Comments

 1. od czterech dni nie mam prądu,gdy dzwonię z powiadomieniem znieczulica i obojętność.zgdybym spoźnił si o jeden dzień z zapłata były by kary,kary,kary to cała firma.

 2. dlaczego nie mogę skorzystać z kalkulator jak to robiłem dotychczas ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • Witam, Panie Krzysztofie najmocniej przepraszamy, ale mieliśmy przerwę techniczną. Porównywarka działa i zapraszamy do korzystania. Pozdrawiamy ciepło.

  • Witam ponownie 🙂 Dziękujemy za informacje. W najbliższym czasie zaktualizujemy profil sprzedawcy.

   Pozdrawiam
   Agnieszka
   enerad.pl

 3. PGE jest kompletnie nieprzygotowany do sprzedaży gazu. Trzy miesiące temu sprzedałem mieszkanie gdzie dostawcą gazu było PGE. Licznik gazu został natychmiast przepisany na nowego lokatora. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem pisma z rozwiązaniem umowy i otrzymuję rachunki za gaz. BOK twierdzi, że licznik jest przypisany do nowego lokatora, dział rozliczeń w PGE zwala winę na spółkę dostarczającą gaz.Firma stosuje taktykę chowania głowy w piasek i zrzucania winy na innych. Nie polecam!

 4. Witam,
  Miałam do czynienia w przeciągu kilkunastu lat z wieloma dostawcami energii elektycznej: PGE, Polska Energetyka Pro – obecnie Polski Prąd i Gaz, Stoen, RWE – obecnie grupa Inology – w wielu miejscach w województwie mazowieckim do tej pory korzystam z PGE i na tle pozostałych dostawców Z CZYSTYM SUMIENIEM mogę powiedzieć, że PGE to najwyższy poziom usług i kompetencji z jakim klient ma do czynienia. Dawny Stoen czy inni, „nowi” dostawcy energii elektrycznej to OSZUSTWO, brak kompetencji i CHAMSTWO w obsłudze w każdej możliwej postaci!
  Nie dość, że sami serwisanci to kpina, poza tym brak obycia z człowiekiem, już pozostawiam do życzenia fakt iż jednak jesteśmy klientami.
  Odzywki serwisantów z Inology (Stoen): „Jakim prawem ja mam Pani mówić kim ja jestem i z jakiej firmy! a jak paniusia nie wie to se na czapce przeczyta”.
  W przypadku problemu z płatnościami lub niejasnościami tylko PGE potrafi samo poinformować na bieżąco o niezgodnościach oraz wyjaśnić sprawę w normalny i kulturalny sposób.
  Co do gazu – nie mam doświadczeń ale PGNiG mogłoby również zainwestować w pracowników bo załatwić tam cokolwiek za jedną wizytą graniczy z cudem – pozdrowienia dla oddziału w Grójcu.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *