PKO BP – opinie, informacje, kontakt

Największy bank w Polsce to właśnie PKO BP, czyli Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski. Instytucja ta powstawała już w 1948 roku i nieprzerwanie funkcjonuje do dziś. Po drodze miały miejsce różnego rodzaju zmiany (nazwy oraz formy funkcjonowania), ale nie zmienia faktu, że PKO Bank Polski to jednak z najlepiej rozpoznawalnych marek banków w naszym kraju.

Oferta PKO BP

Zobaczmy, co może nam zaoferować PKO Bank Polski. Ta instytucja finansowa obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych oraz korporacje i samorządy. Szczególną uwagę poświecimy gamie produktów przeznaczonych dla konsumentów (czyli klientów indywidualnych). W ofercie PKO BP znajdziemy więc:

Konto osobiste – podstawa osobistej bankowości. Naszym indywidualnym rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym może zarządzać online. A pieniądze możemy wypłacać w bankomatach lub oznaczonych sklepach oraz w oddziałach banku.

Konto oszczędnościowe – wygodny sposób na pomnażanie pieniędzy. Mamy do nich stały dostęp, bo konto oszczędnościowe jest podłączone do konta osobistego. Dodatkowo, nie ma tu minimalnej kwoty potrzebnej do otwarcia rachunku oszczędnościowego. Możemy wpłacać nawet najmniejsze sumy.

Lokata – mniej elastyczna, ale pewniejsza forma oszczędzania. Przez określony czas nie możemy wypłacać pieniędzy i dopiero później bank wypłaca nam środki wraz z należnymi odsetkami.

Pożyczka gotówkowa – sposób na dodatkową gotówkę na dowolny cel. Z reguły wiąże się z mniejszymi wymaganiami formalnymi niż kredyt gotówkowy. Dostępne kwoty zależą najczęściej od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Kredyt hipoteczny – specjalne zobowiązanie przeznaczone na cele mieszkaniowe. Zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość; udzielany jest on na wysokie kwoty, a spłata jest rozbita na wiele lat.

Kontakt z PKO BP

Bank ma całą sieć oddziałów stacjonarnych. Gdy nie mamy czasu na takie wizyty, to wygodniejszy jest kontakt zdalny. Infolinia PKO BP jest czynna całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Dostępne są numery telefonów:

Dla połączeń krajowych: 800 302 302

Dla połączeń z zagranicy: +48 81 535 60 60

Wybrać też możemy kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie banku.

Opinie o PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *