Konto bankowe w PKO BP

5 /5
(Ocen: 1)

Obecnie mało osób trzyma gotówkę w domu. Wygodniejszym rozwiązaniem jest rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy prowadzony w banku. Dzięki niemu pieniądze mamy na wygodnym środku płatniczym, czyli karcie lub smartfonie. Konto osobiste ułatwia robienie zakupów, a także pobieranie pensji. Sprawdzimy, jaką ofertę kont bankowych posiada PKO BP.

Informacje o kontach osobistych w PKO BP

Zacznijmy od tego, że do wyboru mamy różne warianty kont osobistych: podstawowe oraz premium. Różnice między nimi polegają na dostępności niektórych usług oraz opłatach. Osobne produkty przeznaczone są dla osób małoletnich (13-18 lat), a inne dla pełnoletnich klientów.

Standardowe konto w PKO BP jest bezpłatne dla osób, które regularnie z niego korzystają. Wymagane jest zatem określone saldo oraz kwota płatności kartą. Płatne są natomiast transakcje realizowane w oddziale banku: zarówno przelewy, jak i wypłaty gotówki.

Dla osób, które dużo podróżują, zostało stworzone konto bankowe PKO z bezpłatnymi wypłatami w bankomatach na całym świecie. Niezależnie od liczby transakcji ponosimy tylko jedną, stałą miesięczną opłatę.

Klienci o wyjątkowych potrzebach mogą wybrać wersję premium. Oznacza to, że obsługiwać nas będzie specjalny doradca, niekoniecznie nawet w oddziale banku. Nasze sprawy będą natomiast załatwiane priorytetowo.

PKO BP: konto bankowe i formalności

Jak założyć konto osobiste w PKO Banku Polskim? Można to zrobić osobiście, w jednym z licznych oddziałów banku. Niezbędny rzecz jasna będzie dowód tożsamości. Osoby niepełnoletnie potrzebować będą dodatkowo zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Jest też możliwe założenie konta online. Wystarczy uzupełnić formularz na stronie PKO BP. Umowa dostarczana jest przez kuriera, który weryfikuje dane podane w zgłoszeniu z tymi w dowodzie osobistym. A później pozostaje już tylko aktywować konto w PKO BP i w pełni wykorzystywać jego możliwości.

Opinie o koncie osobistym w PKO BP

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments