Kredyt dla firmy w PKO BP

0 /5
(Ocen: 0)

Dużą popularnością cieszą się kredyty dla firm. Przedsiębiorcy szukają bowiem wsparcia nie tylko dla swoich bieżących działań, ale również planowanych inwestycji. Najbezpieczniejszym źródłem kapitału dla biznesu są banki. Przyjrzyjmy się zatem, jakie kredytu dla firmy posiada PKO BP.

Informacje o kredytach firmowych w PKO BP

Wśród zobowiązań dla firm można wyróżnić wiele rodzajów, podstawowy podział to pożyczki i kredyty. Te pierwsze są łatwiejsze do uzyskania i można je wziąć na dowolny cel. Wyższe jest jednak jej oprocentowanie. Wśród kredytów, które są z zasady nieco tańsze, wyróżnia się trzy podstawowe produkty:

  • limit kredytowy w koncie,
  • kredyt obrotowy,
  • kredyt inwestycyjny.

Limit kredytowy nie ma określonego celu. Wykorzystane dodatkowe środki należy jednak spłacić w określonym terminie, by nie płacić wysokich odsetek. Tu zaletą jest to, że każda wpłata na konto firmy reguluje należność wobec banku.

Kredyt obrotowy wykorzystywany jest na finansowanie bieżącej działalności biznesu. Pomaga w regulowaniu faktur czy wypłacie wynagrodzeń pracowników. Najczęściej dostępna kwota kredytu ustalana jest na podstawie dochodów firmy. Bank PKO BP deklaruje, że do 1.000.000 złotych stosuje procedurę uproszczoną. Do 500.000 złotych nie jest wymagane ustanowienie dodatkowych zabezpieczeń. Spłata odbywa się w ratach, okres kredytowania może wynosić nawet do 36 miesięcy.

Kredyt inwestycyjny to produkt dla firm, które chcą się rozwijać. Wykorzystywany jest najczęściej na pokrycie kosztów związanych z wprowadzaniem nowych technologii, budową nowych nieruchomości, otwarciem nowych linii produkcyjnych lub rozszerzeniem działalności biznesowej. W PKO BP przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 90% wartości inwestycji. Spłata zobowiązania odbywa się w systemie ratalnym, czas trwania umowy może być określony nawet na 20 lat.

PKO BP: kredyt dla firm i formalności

Jak zaciągnąć kredyt dla firm w PKO BP? Informacje o samym kredycie i warunkach umowy można uzyskać zarówno telefonicznie, na infolinii, jak i w oddziale banku. Podpisanie umowy zawsze dokonywane jest w placówce banku.

Bank wskaże dokumenty, które będą niezbędna do otrzymania kredytu. Podstawą jest tu zaświadczenie z KRS oraz o NIP lub REGON. W zależności od formy prawnej firmy będą potrzebne też odpowiednia dokumenty zaświadczające o jej finansach. W przypadku kredytu dla firmy w PKO BP na kwotę powyżej 500.000 złotych potrzebne będzie również ustanowienie zabezpieczenia.

Opinie o kredycie dla firm w PKO BP

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments