Lokata w PKO BP

0 /5
(Ocen: 0)

Banki udostępniają nam wiele instrumentów, umożliwiających pomnażanie naszego kapitału. Różnią się one ryzykiem: w niektórych przypadkach nie mamy nawet pewności, czy odzyskamy nasze pieniądze. Jedną z pewniejszych metod jest lokata. Przyjrzymy się więc, lokatom bankowym w PKO BP.

Informacje o lokatach w PKO BP

Najczęściej do założenia lokaty wymagana jest minimalna kwota. Jeśli nie dysponujemy taką sumą, to niestety nie możemy zawrzeć umowy. Proponowane są nam inne rozwiązania, jak na przykład konto oszczędnościowe. W PKO jest inaczej: bank ten ma swojej ofercie lokatę do budowania kapitału. Produkt polega na tym, że przez 5 lat regularnie odkładamy na lokatę określoną kwotę pieniędzy (od 100 do 1.000 złotych). Jeśli w tym czasie wypłacimy zgromadzone środki, to stracimy część zysków i bonifikat. Możemy zdefiniować cel oszczędzania, np. remontowy, lub też po prostu oszczędzać.

Zaczęliśmy od tego, co różni PKO od innych banków, teraz przyjrzymy się standardowej ofercie lokat. Podstawowym produktem jest lokata terminowa. Możemy ją założyć na 1, 3, 6 lub 12-miesięcy i odnawiać. Suma niezbędna do założenia to 1.000 złotych, nie ma wyznaczonej górnej granicy kwoty, a także maksymalnej liczby lokat. Nasze oszczędności możemy więc podzielić i inwestować w taki sposób, by w razie pilnych wydatków zawsze mieć pieniądze pod ręką.

Specjalna oferta przeznaczona jest dla osób, korzystających z bankowości osobistej (konto osobiste vip w PKO BP). Minimalna kwota w tym przypadku to 100.000 złotych. Wszystkie pozostałe parametry: czas trwania umowy oraz oprocentowanie, to kwestia negocjacji.

PKO BP: lokata i formalności

Jak można założyć lokatę w PKO Banku Polskim? Instytucja ta przygotowała dla swoich klientów trzy możliwości:

  • stacjonarnie – w oddziale banku,
  • zdalnie – za pośrednictwem infolinii,
  • zdalnie – za pośrednictwem serwisy IPKO lub IKO.

Warto przy tym zaznaczyć, że często ostatnia opcja wiąże się z dodatkową premią: wyższym oprocentowaniem niż w innych przypadkach.

Jeśli jeszcze nie jesteście klientami tej instytucji, to w sprawie lokaty w PKO BP powinniście udać się bezpośrednio do oddziału banku.

Opinie o lokacie w PKO BP

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ala
ala
24 lutego 2018 14:03

ja w pko mam plan budowania kapitału (dla dziecka) i to jest super produkt, polecam każdemu taką lokatę. pieniądze odkładane są co miesiac, więc nie obciążają za bardzo finansów, a jak córa skończy 18 lat, to będzie zgrabna sumka dla niej