Plus – nowy gracz na rynku energii

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Plus

Plus – nie tylko telekomunikacja

Plus to firma, która do tej pory kojarzyła się z telefonią komórkową. Całkiem niedawno spółka rozpoczęła swoją działalność w zakresie sprzedaży prądu – swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych.

Oferta Plus

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Marka Plus należy do spółki Polkomtel sp. z o.o. Firma ta jest nowicjuszem na rynku energii. Oferta spółki skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Plus nie posiada taryf zatwierdzanych urzędowo i obsługuje klientów na zasadzie TPA. Usługi firmy dostępne są poprzez punkty sprzedaży oraz przedstawicieli handlowych.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Plus swoje usługi proponuje klientom biznesowym przyłączonych do sieci wszystkich dystrybutorów od listopada 2013 roku. Oferta firmy jest bardzo zindywidualizowana i odbiorcy instytucjonalni mogą liczyć na opiekę dedykowanego Przedstawiciela Handlowego. Ponadto spółka oferuje gwarancję stałej ceny oraz pakiety rabatowe dla przedsiębiorców korzystających z telefonii i internetu. Przedsiębiorcy, chcący zmienić sprzedawcę, mogą liczyć na to, że Plus przeprowadzi w ich imieniu wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Od kwietnia 2014 roku Plus oferuje swoje usługi również klientom indywidualnym, którzy mogą kupować prąd w pakietach – w sprzedaży dostępne są wolumeny od 100 kWh/m-c do 2000 kWh/m-c. Oferta sprzedawcy charakteryzuje się gwarancją stałej ceny podczas trwania umowy oraz prostymi i czytelnymi rachunkami – Plus stawia na rozwiązania bazujące na jego doświadczeniu w telekomunikacji. Ponadto po zawarciu umowy w punkcie firmy, odbiorcy mogą liczyć na załatwienie wszystkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Plus w 2015 roku:

plus-wykres kołowy

Jeśli chcesz sprawdzić, czy oferta Plusa jest dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, to skorzystaj już teraz z naszej porównywarki!

Sprzedawca gazu

Plus nie oferuje sprzedaży gazu na chwilę obecną.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Plus nie oferuje ofert gazu dla klientów biznesowych.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Plus nie oferuje także gazu dla domu.

Podstawowe informacje o firmie

1 lutego 1996 roku Polkomtel uzyskał koncesje numer 1 na świadczenie usług telekomunikacyjnych w kraju. Natomiast komercyjne uruchomienie sieci nastąpiło 1 października 1996 roku. 30 czerwca 2011 roku 100% akcji spółko zostało sprzedanych firmie, która kontrolowana jest przez Zygmunta Solorza-Żaka. Od 14 października 2013 roku kontrolę nad spółką przejął Cyfrowy Polsat.

Obszary działalności Plusa

Głównym obszarem działań firmy jest segment telekomunikacji – swoją ofertę spółka kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Plus zajmuje się sprzedażą usług oraz aparatów telefonicznych.

Od listopada 2013 roku spółka rozpoczęła działalność w obszarze energetyki – początkowo oferta skierowana była tylko do odbiorców biznesowych. Aktualnie firma obsługuje również użytkowników taryfy G. Firma nie posiada swoich źródeł wytwórczych i prąd kupuje na rynku hurtowym – giełdy energii oraz kontrakty bilateralne.

Plus na YouTube – rozrywka i baza wiedzy

W przeciwieństwie do innych sprzedawców prądu, kanał Plusa na YouTube to naprawdę wiele filmików w różnych kategoriach – możemy m.in. obejrzeć reklamy, poradniki, testy czy wywiady z siatkarzami. Niestety na razie znajdziemy niewiele informacji na temat sprzedaży prądu – Plus skupił się na swojej głównej działalności, czyli telekomunikacji. Liczymy, że już niedługo się to zmieni.

Aktualności o Plus

Opinie o Plus

  1. Dzwonili ostatnio do mnie z ofertą sprzedaży prądu (bo mam tel na abonament), ale szczerze mówiąc oferta i powaliła na łopatki… nie ma też o nich zbyt wielu opinii, więc sobie daruję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *