Plus – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 2.1 (ilość ocen: 2799)

Ocena: 2.1
(ilość ocen: 2799)

Plus to firma, która do tej pory kojarzyła się z telefonią komórkową. Całkiem niedawno spółka rozpoczęła swoją działalność w zakresie sprzedaży prądu – swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych.

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Marka Plus należy do spółki Polkomtel sp. z o.o. Firma ta jest nowicjuszem na rynku energii. Oferta spółki skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Plus nie posiada taryf zatwierdzanych urzędowo i obsługuje klientów na zasadzie TPA. Usługi firmy dostępne są poprzez punkty sprzedaży oraz przedstawicieli handlowych.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Plus swoje usługi proponuje klientom biznesowym przyłączonych do sieci wszystkich dystrybutorów od listopada 2013 roku. Oferta firmy jest bardzo zindywidualizowana i odbiorcy instytucjonalni mogą liczyć na opiekę dedykowanego Przedstawiciela Handlowego. Ponadto spółka oferuje gwarancję stałej ceny oraz pakiety rabatowe dla przedsiębiorców korzystających z telefonii i internetu. Przedsiębiorcy, chcący zmienić sprzedawcę, mogą liczyć na to, że Plus przeprowadzi w ich imieniu wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Od kwietnia 2014 roku Plus oferuje swoje usługi również klientom indywidualnym, którzy mogą kupować prąd w pakietach – w sprzedaży dostępne są wolumeny od 100 kWh/m-c do 2000 kWh/m-c. Oferta sprzedawcy charakteryzuje się gwarancją stałej ceny podczas trwania umowy oraz prostymi i czytelnymi rachunkami – Plus stawia na rozwiązania bazujące na jego doświadczeniu w telekomunikacji. Ponadto po zawarciu umowy w punkcie firmy, odbiorcy mogą liczyć na załatwienie wszystkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Plus w 2019 roku:

Plus - struktura paliw.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu

Plus proponuje swoim klientom również sprzedaż gazu ziemnego. Oferta ta jest skonstruowana zarówno dla odbiorców indywidualnych, a także biznesowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Plus oferuje gaz dla klientów biznesowych w dwóch kategoriach: „małe firmy” oraz „średnie i duże firmy”. Odbiorcy gazu mogą liczyć na kompleksową obsługę, a także gwarancję stałej ceny przez cały okres trwania umowy. Dodatkowo klienci są zachęcani do korzystania z zielonej faktury, choć można oczywiście zdecydować się też na papierowe rozliczenie. Po przekazaniu upoważnienia, to Plus załatwi za odbiorcę gazu wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Od Plusa gaz ziemny mogą też odbiorcy indywidualni. Najbardziej atrakcyjne ceny za kWh proponowane są w ramach oferty SmartDom. W tym przypadku klienci również mogą liczyć na brak niespodzianek: stawka będzie obowiązywała przez cały czas trwania umowy, dzięki gwarancji ceny.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

1 lutego 1996 roku Polkomtel uzyskał koncesje numer 1 na świadczenie usług telekomunikacyjnych w kraju. Natomiast komercyjne uruchomienie sieci nastąpiło 1 października 1996 roku. 30 czerwca 2011 roku 100% akcji spółko zostało sprzedanych firmie, która kontrolowana jest przez Zygmunta Solorza-Żaka. Od 14 października 2013 roku kontrolę nad spółką przejął Cyfrowy Polsat.

Obszary działalności Plusa

Głównym obszarem działań firmy jest segment telekomunikacji – swoją ofertę spółka kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Plus zajmuje się sprzedażą usług oraz aparatów telefonicznych.

Od listopada 2013 roku spółka rozpoczęła działalność w obszarze energetyki – początkowo oferta skierowana była tylko do odbiorców biznesowych. Aktualnie firma obsługuje również użytkowników taryfy G. Firma nie posiada swoich źródeł wytwórczych i prąd kupuje na rynku hurtowym – giełdy energii oraz kontrakty bilateralne.

Plus na YouTube – rozrywka i baza wiedzy

W przeciwieństwie do innych sprzedawców prądu, kanał Plusa na YouTube to naprawdę wiele filmików w różnych kategoriach – możemy m.in. obejrzeć reklamy, poradniki, testy czy wywiady z siatkarzami. Niestety na razie znajdziemy niewiele informacji na temat sprzedaży prądu – Plus skupił się na swojej głównej działalności, czyli telekomunikacji. Liczymy, że już niedługo się to zmieni.

Więcej informacji o Plus

Opinie o Plus

  1. Dzwonili ostatnio do mnie z ofertą sprzedaży prądu (bo mam tel na abonament), ale szczerze mówiąc oferta i powaliła na łopatki… nie ma też o nich zbyt wielu opinii, więc sobie daruję

Dodaj komentarz