Po Prostu Prąd – oferta prądu dla domu i firmy

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Po Prostu Prąd

Po Prostu Prąd – gwarancja stałej ceny

Po Prostu Prąd to marka spółki Po Prostu Energia S.A. Ta natomiast należy do szwajcarskiej grupy ALPIQ, która działa w 29 państwach Europy. ALPIQ, poza sprzedażą energii elektrycznej, zajmuje się również jej produkcją. Na polskim rynku, to jedyna firma energetyczna, w której cały proces podpisywania umowy na sprzedaż prądu odbywa się online.

Oferta Po Prostu Prąd

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

baner Po Prostu Prąd

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Po Prostu Prąd obsługuje zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. To jedyny sprzedawca prądu w naszym kraju, który zdalnie obsługuje swoich klientów. A możliwe formy kontaktu to:

 • infolinia,
 • e-BOK,
 • e-mail,
 • poczta tradycyjna.

Jeśli chcemy podpisać umowę z Po Prostu Prąd, to wystarczy, że zostawimy kontakt do siebie (numer telefonu oraz imię i nazwisko). Sprzedawca deklaruje, że oddzwoni do nas w ciągu 30 minut. Warto jednak pamiętać, że infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Dodatkowo należy mieć przygotowany rachunek za energię z ostatnich 6 miesięcy. Dane z faktury pozwolą doradcy zaproponować najbardziej atrakcyjną dla odbiorcy ofertę.

Po Prostu Prąd proponuje umowę na 12 miesięcy z gwarancją stałej, niskiej ceny. Co warto podkreślić: każda oferta sprzedawcy charakteryzuje się brakiem opłaty handlowej. Firma energetyczna przejmie od nas ciężar załatwienia wszystkich formalności z poprzednim sprzedawcą prądu oraz OSD (dystrybutorem energii elektrycznej).

Klient biznesowy – taryfa C

Oferta prąd dla firmy przeznaczona jest dla odbiorców biznesowych, których roczne zużycie energii elektrycznej nie przekracza 250 MWh. Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z usługi e-licznik. Dzięki niemu będą mieli na bieżąco podgląd zużycia energii w firmie. Poza kontrolą wydatków, to również narzędzie do zwiększania efektywności biznesu.

Ceny obowiązujące od 01.01 do 14.01.2018 roku:

 • Cena netto w taryfie C11:

  0,2400 kWh/zł
 • Opłata handlowa: 0 zł brutto
 • Cena netto w taryfie C12a:

  I: 0,2400 kWh/zł

  II: 0,2400 kWh/zł
 • Opłata handlowa: 0 zł brutto

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Jeśli chcemy mieć niższe rachunki za energię elektryczną, to warto przyjrzeć się ofercie firmy Po Prostu Prąd. Dodatkowym atutem jest tutaj sposób komunikacji – wszystko odbywa się za pośrednictwem telefonu oraz internetu. Aby zawrzeć umowę, nie musimy w ogóle wychodzić z domu.

Odbiorcy indywidualni mają do wyboru taryfy G11 oraz G12. To, która z nich jest korzystniejsza, zależy od tego ile energii elektrycznej zużywamy w godzinach szczytu energetycznego (6:00-13:00 oraz 15:00-22:00).

Ceny obowiązujące od 01.01 do 14.01.2018 roku:

 • Cena brutto w taryfie G11:

  0,266 kWh/zł
 • Opłata handlowa: 0 zł brutto
 • Cena brutto w taryfie G12:

  I: 0,266 kWh/zł

  II: 0,266 kWh/zł
 • Opłata handlowa: 0 zł brutto

Sprzedawca gazu

Po Prostu Prąd obecnie nie prowadzi sprzedaży gazu dla odbiorców biznesowych oraz indywidualnych.

Podstawowe informacje o firmie

Spółka Po Prostu Energia powstała w 2016 roku, a koncesję URE na obrót energią elektryczną uzyskała w lipcu 2017 roku i jest ona ważna do 2030 roku. Firma energetyczna ma również wszystkie niezbędne zgody uprawnienia, by funkcjonować na rynku.

Jak już napisaliśmy, marka Po Prostu Prąd ma szwajcarskie korzenie. Dzięki doświadczeniu z wielu państw Europy łatwiej jest jej zaproponować odbiorcom energii elektrycznej innowacyjne rozwiązania. A jednym z nich jest z pewnością zdalna obsługa klientów. Znacznie przyspiesza ona załatwianie wszelkich formalności.

Obszary działalności Po Prostu Prąd

Firma energetyczna wchodzi dopiero na rynek i zdobywa zaufanie klientów. Skupia się więc przede wszystkim na podstawowej działalności, czyli sprzedaży prądu odbiorcom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Liczymy, że z czasem oferta będzie bardziej rozbudowana.

Opinie o Po Prostu Prąd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *