Po Prostu Energia – oferta prądu dla domu i firmy

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Po Prostu Energia

Po Prostu Energia – oferta dla firmy oraz domu

Po Prostu Energia to marka spółki Po Prostu Energia S.A. Ta natomiast należy do szwajcarskiej grupy ALPIQ, która działa w 29 państwach Europy. ALPIQ, poza sprzedażą energii elektrycznej, zajmuje się również jej produkcją. Na polskim rynku, to jedyna firma energetyczna, w której cały proces podpisywania umowy na sprzedaż prądu odbywa się online.

Oferta Po Prostu Energia

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

baner Po Prostu Prąd

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Po Prostu Energia obsługuje zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. To jedyny sprzedawca prądu w naszym kraju, który zdalnie obsługuje swoich klientów. A możliwe formy kontaktu to:

 • infolinia,
 • e-BOK,
 • e-mail,
 • poczta tradycyjna.

Jeśli chcemy podpisać umowę z Po Prostu Energia, to wystarczy, że zostawimy kontakt do siebie (numer telefonu oraz imię i nazwisko). Sprzedawca deklaruje, że oddzwoni do nas w ciągu 30 minut. Warto jednak pamiętać, że infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 10:00 do 16:00.

Dodatkowo należy mieć przygotowany rachunek za energię z ostatnich 6 miesięcy. Dane z faktury pozwolą doradcy zaproponować najbardziej atrakcyjną dla odbiorcy ofertę.

Po Prostu Energia proponuje umowę na 12 miesięcy z niską ceną za prąd. Co warto podkreślić: każda oferta sprzedawcy charakteryzuje się brakiem opłaty handlowej. Firma energetyczna przejmie od nas ciężar załatwienia wszystkich formalności z poprzednim sprzedawcą prądu oraz OSD (dystrybutorem energii elektrycznej).

Klient biznesowy – taryfa C

Oferta prąd dla firmy przeznaczona jest dla odbiorców biznesowych, których roczne zużycie energii elektrycznej nie przekracza 100 MWh.

Specjalna oferta dla Użytkowników enerad.pl!

Ceny obowiązujące od 17.09 do 15.10.2018 roku:

 • Cena netto dla Użytkowników enerad.pl:

  0,3690 zł/kWh
 • Opłata handlowa przez pierwsze 3 miesiące: 0 zł netto
 • Opłata handlowa przez kolejne 9 miesięcy: 19,90 zł netto
 • Cena netto dla Użytkowników enerad.pl:

  I: 0,3690 zł/kWh

  II: 0,3690 zł/kWh
 • Opłata handlowa przez pierwsze 3 miesiące: 0 zł netto
 • Opłata handlowa przez kolejne 9 miesięcy: 19,90 zł netto

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Jeśli chcemy mieć niższe rachunki za energię elektryczną, to warto przyjrzeć się ofercie firmy Po Prostu Energia. Dodatkowym atutem jest tutaj sposób komunikacji – wszystko odbywa się za pośrednictwem telefonu oraz internetu. Aby zawrzeć umowę, nie musimy w ogóle wychodzić z domu.

Odbiorcy indywidualni mają do wyboru taryfy G11 oraz G12. To, która z nich jest korzystniejsza, zależy od tego ile energii elektrycznej zużywamy w godzinach szczytu energetycznego (6:00-13:00 oraz 15:00-22:00).

Specjalna oferta dla Użytkowników enerad.pl!

Ceny obowiązujące od 17.09 do 15.10.2018 roku:

 • Cena brutto dla Użytkowników enerad.pl:

  0,4170 zł/kWh
 • Opłata handlowa przez pierwsze 3 miesiące: 0 zł brutto!
 • Opłata handlowa przez kolejne 9 miesięcy: 9,90 zł brutto!
 • Cena brutto dla Użytkowników enerad.pl:

  I: 0,4170 zł/kWh

  II: 0,4170 zł/kWh
 • Opłata handlowa przez pierwsze 3 miesiące: 0 zł brutto!
 • Opłata handlowa przez kolejne 9 miesięcy: 9,90 zł brutto!

Sprzedawca gazu

Po Prostu Energia obecnie nie prowadzi sprzedaży gazu dla odbiorców biznesowych oraz indywidualnych.

Podstawowe informacje o firmie

Spółka Po Prostu Energia powstała w 2016 roku, a koncesję URE na obrót energią elektryczną uzyskała w lipcu 2017 roku i jest ona ważna do 2030 roku. Firma energetyczna ma również wszystkie niezbędne zgody uprawnienia, by funkcjonować na rynku.

Jak już napisaliśmy, marka Po Prostu Energia ma szwajcarskie korzenie. Dzięki doświadczeniu z wielu państw Europy łatwiej jest jej zaproponować odbiorcom energii elektrycznej innowacyjne rozwiązania. A jednym z nich jest z pewnością zdalna obsługa klientów. Znacznie przyspiesza ona załatwianie wszelkich formalności.

Obszary działalności Po Prostu Energia

Firma energetyczna wchodzi dopiero na rynek i zdobywa zaufanie klientów. Skupia się więc przede wszystkim na podstawowej działalności, czyli sprzedaży prądu odbiorcom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Liczymy, że z czasem oferta będzie bardziej rozbudowana.

Opinie o Po Prostu Energia

 1. ja jestem bardzo zadowolony. zdecydowałem się na ofertę trochę w ciemno, niesprawdzając firmy. wszystkie dokumenty są ok, cena się zgadza. płacę rzeczwiscie mnieij a na tym mi zależało.
  polecam po prostu prąd

 2. Ja też przeszłam miła obsługa konsultantów jest tak jak chciałam TANIO ZNACZY DUŻO kto tak myśli ten jest BOGATY 🙂 jeśli będzie OK to zostanę i nie zmienię Pozdrawiam życząc dużo pozytywnej Energi oraz miłego wypoczynku tego LATA dużo słońca

 3. chyba najlepiej wypadają na tle innych firm przy ofertach dla firmy na 2 lata. ja tam zawsze wybieram normale oferty bez jakis dodtakow, niby rabatow. wole placic stala kwote i byc pewnym ze mi nie podniosa rachunkow jak u poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *