Będzie rekord zmian sprzedawcy gazu w 2016 roku?
Rynek gazu cały czas się zmienia, chociaż wszystkie taryfy nadal są regulowane przez URE, to odbiorcy mają coraz większy wybór ofert. Według dziennika „Rzeczpospolita” w tym roku może paść rekord i na zmianę sprzedawcy może zdecydować się aż 50 tys. odbiorców.

Rekordowa liczba zmian sprzedawcy gazu w 2016 roku?
Do końca 2014 roku tylko niewielki odsetek odbiorców błękitnego paliwa decydował się na zmianę swojego sprzedawcy gazu. Spowodowane to było m.in. brakiem wiedzy, czy ograniczoną ofertą – firmy energetyczne dedykowały swoje usługi głównie odbiorcom biznesowym, pomijając przy tym gospodarstwa domowe.
Przełomowym rokiem okazał się być 2015 – w ciągu dwunastu miesięcy swojego sprzedawcę zmieniło 23.742, głównie byli to odbiorcy taryf W 1-4 (więcej w: Do końca IV kwartału 2015 roku liczba zmian sprzedawcy gazu przekroczyła 31 tysięcy). Dynamika zmian robi wrażenie i według najnowszych prognoz dziennika „Rzeczpospolita” tylko w 2016 roku aż 50 tys. konsumentów może zmienić swoją dotychczasową firmę. Roczne zużycie gazu przez odbiorców, którzy zdecydowaliby się na taki krok, mogłoby wynieść 4 mld m3.
Warto zmienić sprzedawcę gazu?
Jeszcze do niedawna odpowiedź nie byłaby prosta, ale rynek gazu się zmienia i już dzisiaj odbiorcy indywidualni oraz biznesowi mogą wybierać w atrakcyjnych ofertach alternatywnych sprzedawców gazu (m.in. Axpo, AOT Energy Poland, czy Elektrix). Firmy energetyczne kuszą konsumentów nie tylko konkurencyjnymi cenami za kWh, ale także gwarancją stałej ceny. Coraz częściej pojawiają się oferty z dodatkowymi korzyściami np. z assistance gazowym.
Przed odbiorcami indywidualnymi otwierają się także możliwości, które wcześniej były zarezerwowane dla przedsiębiorców. Już dzisiaj gospodarstwa domowe mogą zakupić gaz w pakiecie z prądem (oferta dual fuel).
Jeśli chcesz zaoszczędzić na swoich rachunkach za gaz, to już teraz sprawdź aktualne ceny gazu w Polsce.
Może Cię również zainteresować
Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu
Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania
Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC
RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł
Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów
Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.
Komentarze