Enerad
Porównaj oferty

Polenergia wchodzi na czeski rynek

Polenergia Fotowoltaika to jedna z największych firm fotowoltaicznych w Polsce.  Według analiz Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2022 roku zajęła pozycję lidera krajowego rynku PV jeśli chodzi o moc dostarczoną w instalacjach fotowoltaicznych do 50 kW. Polenergia Fotowoltaika zainstalowała 8933 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 62,1 MW i zamontowała 689 pomp ciepła. Dodatkowo w pierwszym kwartale 2023 r. spółka przeprowadziła montaż paneli o mocy 14,9 MW i 81 pomp ciepła. Teraz instalator planuje rozpocząć działalność na terenie Czech. Strategia Polenergii Fotowoltaiki opracowana na rynek czeski ma solidne podstawy i jest duża szansa, że firma powtórzy za granicą sukces, który osiągnęła w Polsce.

Polenergia wchodzi na czeski rynek

Columbus Energy – prekursor ekspansji w Czechach

Zanim Polenergia Fotowoltaika zdecydowała się wkroczyć na czeski rynek, to wyzwanie podjął Columbus Energy. Ich ambitne plany zakładały montaż do ok. 1000 instalacji miesięcznie. Firma wprowadziła do oferty zestaw składający się z fotowoltaiki, inwertera hybrydowego i magazynu energii oraz planowała z czasem rozszerzyć ofertę o pompy ciepła i ładowarki do „elektryków”.

Petr Vaverka, członek Zarządu Columbus Energy na rynku czeskim, poinformował, że ogromne zainteresowanie montażem w Czechach zaowocowało przychodami na poziomie prawie 23 mln zł w pierwszym kwartale 2023 r., czyli niedługo po wejściu na czeski rynek.

Polenergia Fotowoltaika – następca sukcesów na rynku fotowoltaicznym

Polenergia Fotowoltaika podąża śladami Columbus Energy. Ekspansję na rynku czeskim zamierza budować, korzystając na swojego doświadczenia.

Polenergia Solární, spółka założona w Pradze, będzie odpowiedzialna za projektowanie i dostarczanie systemów fotowoltaicznych na potrzeby rynku w Czechach. Kamil Sankowski, członek Zarządu Polenergii Fotowoltaiki, podkreślił, że ekspansja jest kluczowym krokiem w rozwoju firmy, i zaznaczył, że firma liczy na powtórzenie za granicą sukcesu z Polski.

Zainteresowanie rynkiem PV wśród Czechów powinno być dodatkowo większe względu na nowy krajowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii, który niedawno ruszył w Czechach.

Wiele możliwości dla czeskich klientów

Polenergia oferuje pełne wsparcie dla czeskich klientów – od doboru mocy instalacji, przez projektowanie, montaż, aż po wsparcie posprzedażowe i 24-godzinny monitoring magazynów energii oraz instalacji PV przez wszystkie dni tygodnia. Magazyny i instalacje zostaną objęte 25-letnią gwarancją uzysku.

Kamil Sankowski oznajmił, że dzięki współpracy z czołowymi producentami Polenergia jest w stanie zaoferować montaż instalacji w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień technicznych i energetycznych Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta Stephena Kinga, gra w gry i śledzi trendy motoryzacyjne.

Może Cię również zainteresować

PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki

PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki

Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.

22.04.2025
Efektywność energetyczna Narzędzia Wiadomości z rynku
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry

Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry

Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.

22.04.2025
Elektromobilność Technologia Wiadomości z rynku
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii

Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii

Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.

22.04.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW

Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW

Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.

22.04.2025
Dla instalatorów Narzędzia Wiadomości z rynku
EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii

EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii

EDP rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Turyngii o mocy 64,6 MWp. Inwestycja będzie wspierać produkcję zielonego wodoru przez firmę Lhyfe. Projekt powstaje we współpracy z Kronos Solar EDPR i ma zakończyć się w 2026 roku. Farma dostarczy energię dla około 22 000 gospodarstw i pozwoli ograniczyć emisje CO₂ o 48 000 ton rocznie.

22.04.2025
Fotowoltaika Wiadomości z rynku
Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt

Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt

Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce, w 2023 roku uniknęła emisji ponad 1 mln ton CO₂e dzięki produkcji zielonej energii. Budowane przez spółkę morskie farmy wiatrowe mają dorzucić kolejne 2 mln ton unikniętych emisji rocznie. To dowód na rosnącą rolę OZE w dekarbonizacji polskiej gospodarki.

22.04.2025
OZE Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły