Polski Prąd – niezależny sprzedawca z ambicjami

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Polski Prąd

Polski Prąd – sprzedaż prądu i usług energetycznych

Polski Prąd to kolejny niezależny gracz na naszym rynku. Spółka swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku i swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Co sprzedawca może nam zaoferować?

Oferta Polski Prąd

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Spółka stawia na innowacyjne rozwiązania oraz na dostosowywanie się do potrzeb Klienta. Firma obsługuje zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych na terenie całego kraju. Oprócz sprzedaży energii elektrycznej, firma świadczy także szereg usług energetycznych.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Polski Prąd swoją ofertę na sprzedaż prądu kieruje do odbiorców biznesowych z grupy taryfowej B oraz C. Na co mogą liczyć potencjalni klienci firmy? Spółka stawia na proste zasady oraz nowoczesną obsługę – przez Internet możemy skonstruować swoją ofertę prądu! W ręce użytkowników został oddany formularz, w którym możemy wybrać m.in. odpowiednią taryfę, okres trwania umowy, rodzaj faktury – po uzupełnieniu otrzymujemy cenę za kWh i od razu możemy zaakcapeotwać warunki. Duży plus za takie rozwiązanie!

Decydując się na ofertę firmy możemy zawrzeć umowę na czas nieokreślony (bez kary umownej), a także na czas określony: 12 miesięcy, 2 lata i 3 lata. Sprzedawca gwarantuje nam stała cenę za prąd podczas trwania umowy.

Spółka świadczy również szereg usług energetycznych dla przedsiębiorców. Możemy skorzystać z np. doradztwa energetycznego, modernizacji układów pomiarowych, czy kompensacji mocy biernej.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca obsługuje również klientów indywidualnych, którzy podobnie jak ci biznesowi, mogą za pomocą specjalnego formularza stworzyć ofertę dla siebie – czyli możemy wybrać np. okres trwania umowy, rodzaj faktury, taryfę. Na końcu otrzymamy wyliczoną stawkę za kWh i możemy od razu akceptować umowę.

Polski Prąd potencjalnych klientów chce przekonać nie tylko elastycznymi i prostymi warunkami umowy, ale także gwarancją stałej ceny za prąd oraz brakiem opłaty handlowej. Ponadto, odbiorcy indywidualni mogę skorzystać z dodatkowych usług firmy np. doradztwa energetycznego, czy instalacji OZE.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile możesz zaoszczędzić z tą firmą na swoich rachunkach za prąd to koniecznie zajrzyj do porównywarki cen prądu!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Polski Prąd S.A. w 2014 roku:

polski prad-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Spółka nie prowadzi sprzedaży produktów gazowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu klientom biznesowym.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Podobnie, jak w przypadku klientów instytucjonalnych, firma nie sprzedaje gazu odbiorcom indywidualnym.

Podstawowe informacje o firmie

Polski Prąd to spółka, która na rynku energetycznym zadebiutowała w 2013 roku i posiada koncesję na sprzedaż prądu do 2030 roku. Firma podkreśla, że nie jest pośrednikiem, ani brokerem i posiada tylko polski kapitał. Do tej pory sprzedawca obsłużył 2800 klientów oraz ma 60 mln zł obrotu.

Obszary działalności Polskiego Prądu

Firma skupia się przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej klientom biznesowym oraz indywidualnym. Polska Prąd przedstawia się jako firma nowoczesna, stawiająca na proste i komfortowe rozwiązania dla swoich klientów. Spółka nie posiada własnych źródeł wytwórczych.

Sprzedaż energii elektrycznej, to nie jedyny obszar działalności firmy – świadczy ona usługi związane z doradztwem energetycznym (oferta dla domów i firm).

Kolejnym filarem działalności spółki są instalacje OZE. Oferta skierowana jest dla domów i przedsiębiorstw. Polski Prąd przy współpracy z firmami partnerskimi opracuje nie tylko projekt, ale także wykona całą instalacje.

Aktualności o Polski Prąd

6 Comments

 1. Jeśli na końcu współpracy masz w PP nadpłatę to bez listu poleconego nie zwrócą Ci kasy. Nawet jeśli poprosisz emailem o wysłanie pieniędzy przekazem na adres zawarty w umowie, nie mówiąc już o zwrocie na konto z którego płacisz wszystkie rachunki. ODRADZAM.

 2. Polski prąd to złodzieje. Przez półtora roku jest moim dostawcą prądu. Od półtora roku rachunki za prąd są takie same. Mieszkam w kawalerce sama. w sumie domu tylko śpię, gdyż pracuje a po pracy chodzę do mamy która jest chora. Jedynie co zużywa mi energię to lodówka i światło które zapale jak się ubieram do pracy i z niej wracam. A rachunki jak były 150 zł tak są.

  • Masz na myśli faktury rozliczeniowe (rzeczywiste zużycie), czy prognozowe?
   1. Może firma ustaliła za wysokie prognozy – porównaj je z poprzednim sprzedawcą i jeżeli są zawyżone – żądaj obniżenia.
   2. Porównaj obecną cenę za 1 kWh (energia czynna) oraz opłatę handlową (niektórzy sprzedawcy nazywają ją też „opłatą rozliczeniową” lub „stawką stałą ceny”) z cenami poprzedniego sprzedawcy.
   Jeżeli cały czas wątpliwości – żądaj wyjaśnień od sprzedawcy.
   W razie braku odpowiedzi, albo gdyby okazało się, że są za mają wysokie ceny – pod koniec umowy (jeżeli zawarłeś/aś terminową) zacznij szukać innego dostawcy energii.
   Umowę z nowym sprzedawcą najlepiej będzie podpisać na min. 2 miesiące przed końcem w PP.

 3. Przestrzegam przed wiązaniem się z tak nieuczciwym sprzedawcą prądu jak Polski Prąd SA. Z tą firmą zawarłem umowę na czas określony z datą zakończenia ważności Umowy określoną na xx.yy.zz. Firma PP rozwiązała umowę z tym terminem, za moim 2-miesięcznym wypowiedzeniem, ale naliczono mi karę 80 zł za 4 dodatkowe miesiące, ponieważ wg. ich umowę przedłuża się o „okres przejściowy”-jaki, tego w Umowie nie napisano ani na moją pisemną prośbę nie określono. Przez cały okres współpracy PP stosował zawyżone rozliczanie za energię o 100% a nie uprawnioną nadwyżką obracał jak nieoprocentowanym kredytem przez cały rok.Niezły biznes-dostał śmietanę od państwa to ją spija! Po zakończeniu współpracy, chociaż nie jestem już ich klientem, przyjętej nadwyżki-przedpłaty rozliczeniowej nie wypłaca mi już trzeci miesiąc. Biuro Obsługi Klienta w wyjątkowo chamski sposób ignoruje wszelkie moje interwencje, nie udostępnia też telefonu do księgowości PP. Deklarują na swojej stronie www. : „Działamy w sposób odpowiedzialny i uczciwy wobec wszystkich naszych Klientów”- dowcipnisie!
  Piszę pozew sądowy o zwrot należności z odsetkami. Usług PP nie polecam!

 4. Uważajcie na tą Firmę.chodzą po mieszkaniach ajenci i opowiadaja rózne rzeczy żeby zdobyć klientów co w rzeczywistości jest nieprawdą.Faktury są nieczytelne zastanawiam się gdzie jest URZĄD SKARBOWY.Dobrze że mineło 3lata i wypowiedziałam umowe.W styczniu 2017 roku przyszły mi faktury do zapłaty w lutym 500zł,marcu 200zł a maju 100zł.jako wyrównanie za 2016r.W ubiegłym roku też płaciłam za faktury.,a mieszkam tylko z mężem na emeryturze.Po wysłaniu e-maila otrzymałam odpowiedż ze to zwykły ludzki błąd a ile wcześniej zapłaciłam za te ludzkie błędy to nie chcę nawet myśleć.UWAŻAJCIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ PONIEWAŻ JEST TO NIEUCZCIWY SPRZEDAWCA.A wogóle to trzeba płacić faktury jedną do tej firmy gdzie nie ma na fakturze stanu licznika ale jest za to oplata handlowa za każdy miesiąc a jak są faktury korygujące to trzeba jeszcze raz zapłacić opłatę handlową a drugą do PGE za przesył prądu.PROSZĘ NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ BO JA JUŻ TO PRZEŻYŁAM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *