Polski Prąd – Opinie, Ceny, Prąd

2.26 /5
(Ocen: 576)
Polski prąd - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Polski Prąd to kolejny niezależny gracz na naszym rynku. Spółka swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku i swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Co sprzedawca może nam zaoferować?

UWAGA: firma Polski Prąd zmieniła nazwę na Elektra S.A. Aktualne dane spółki: Elektra S.A, ul. Skierniewicka 10A, 01-230 Warszawa

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Spółka stawia na innowacyjne rozwiązania oraz na dostosowywanie się do potrzeb Klienta. Firma obsługuje zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych na terenie całego kraju. Oprócz sprzedaży energii elektrycznej, firma świadczy także szereg usług energetycznych.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Polski Prąd swoją ofertę na sprzedaż prądu kieruje do odbiorców biznesowych z grupy taryfowej B oraz C. Na co mogą liczyć potencjalni klienci firmy? Spółka stawia na proste zasady oraz nowoczesną obsługę – przez Internet możemy skonstruować swoją ofertę prądu! W ręce użytkowników został oddany formularz, w którym możemy wybrać m.in. odpowiednią taryfę, okres trwania umowy, rodzaj faktury – po uzupełnieniu otrzymujemy cenę za kWh i od razu możemy zaakcapeotwać warunki. Duży plus za takie rozwiązanie!

Decydując się na ofertę firmy możemy zawrzeć umowę na czas nieokreślony (bez kary umownej), a także na czas określony: 12 miesięcy, 2 lata i 3 lata. Sprzedawca gwarantuje nam stała cenę za prąd podczas trwania umowy.

Spółka świadczy również szereg usług energetycznych dla przedsiębiorców. Możemy skorzystać z np. doradztwa energetycznego, modernizacji układów pomiarowych, czy kompensacji mocy biernej.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca obsługuje również klientów indywidualnych, którzy podobnie jak ci biznesowi, mogą za pomocą specjalnego formularza stworzyć ofertę dla siebie – czyli możemy wybrać np. okres trwania umowy, rodzaj faktury, taryfę. Na końcu otrzymamy wyliczoną stawkę za kWh i możemy od razu akceptować umowę.

Polski Prąd potencjalnych klientów chce przekonać nie tylko elastycznymi i prostymi warunkami umowy, ale także gwarancją stałej ceny za prąd oraz brakiem opłaty handlowej. Ponadto, odbiorcy indywidualni mogę skorzystać z dodatkowych usług firmy np. doradztwa energetycznego, czy instalacji OZE.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Polski Prąd S.A. w 2014 roku:

polski prad-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Spółka nie prowadzi sprzedaży produktów gazowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu klientom biznesowym.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Podobnie, jak w przypadku klientów instytucjonalnych, firma nie sprzedaje gazu odbiorcom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Polski Prąd to spółka, która na rynku energetycznym zadebiutowała w 2013 roku i posiada koncesję na sprzedaż prądu do 2030 roku. Firma podkreśla, że nie jest pośrednikiem, ani brokerem i posiada tylko polski kapitał. Do tej pory sprzedawca obsłużył 2800 klientów oraz ma 60 mln zł obrotu.

Obszary działalności Polskiego Prądu

Firma skupia się przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej klientom biznesowym oraz indywidualnym. Polska Prąd przedstawia się jako firma nowoczesna, stawiająca na proste i komfortowe rozwiązania dla swoich klientów. Spółka nie posiada własnych źródeł wytwórczych.

Sprzedaż energii elektrycznej, to nie jedyny obszar działalności firmy – świadczy ona usługi związane z doradztwem energetycznym (oferta dla domów i firm).

Kolejnym filarem działalności spółki są instalacje OZE. Oferta skierowana jest dla domów i przedsiębiorstw. Polski Prąd przy współpracy z firmami partnerskimi opracuje nie tylko projekt, ale także wykona całą instalacje.

Więcej informacji o Polski Prąd

Opinie o Polski Prąd

Dodaj komentarz
guest
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
9 marca 2023 14:29

Dzień dobry co jaki czas płaci się rachunek co 2 miesiące ?

Mariusz
Mariusz
24 listopada 2022 16:40

Nic z nimi nie podpisujcie […] będę prowadził przeciwko nim postępowanie sądowe.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Dorota
Dorota
25 listopada 2022 16:57
Odpowiedz do:  Mariusz

Właśnie, chcę zerwać z tą firmą umowę. Ale nie wiem, czy Mnie się uda, namówili moją starszą mamę(84lata) i podpisała z nimi umowę. To jeszcze by nie było źle, ale przyszły jej rachunki i są kwoty bajońskie. Na dwa miesiące ma do zapłaty 703 zł. Tragedia. Jak emerytka ma zapłacić taką sumę, jak ma emerytury 1,900 zł., a pozostałe opłaty komorze, gaz, a leki też kosztują.

Ewa
Ewa
28 listopada 2022 12:13
Odpowiedz do:  Mariusz

Witam. Też mam problem z tą firmą… Jak Pan rozwiązał sprawę z nimi?

aga
aga
11 lutego 2022 13:54

[…] Wszystkich mających wątpliwości przestrzegam przed nimi!!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Jacek
Jacek
28 lipca 2020 17:39

Banda oszustów i naciągaczy żerują jak hieny na innych

Marian
Marian
30 maja 2020 13:18

Słuchajcie tego w połowie roku 2019 dzwonił na mój numer telefonu dziwny numer więc odbieram i mówi automatyczna sekretarka tu polski prąd nie odnotowaliśmy wpłaty w kwocie 429,68 zł i proszę uregulować kwotę i mam na to kilka dni tylko i bywało tak że dzwonili do mnie nawet po 5 – 8 razy ba dzień minęło kilka dni myślę spokój mam w końcu i znowu to samo i tak to trwało przez około 6 miesięcy i dodam tylko że na mnie nie są żadne rachunki !!! Aż nerwy mi puściły dzwonię do mojego operatora i blokują numer j miałem spokój parę miesięcy i mamy blisko połowę roku 2020 i teraz wysyłają mi smsy o takie ..
Nie odnotowalismy wplaty za energie elektryczna na kwote 429,68 zl. Prosimy o uregulowanie platnosci 37102010682666000000039128 Tel 223974133
I takie wiadomości mi wysyłają od ponad miesiąca co parę dni na litość boską jak żaden prąd nie jest ha moje imię i nazwisko !!! Dzwonię dzisiaj do Play i zablokowali wiadomości Premium i pani z Play sprawdziła że rozmowa z polskim prąd jest niby za 0 zł i kazała wyjaśnić sprawę bo to już jest nękanie i sprawa dla policji i po zakończeniu rozmowy z Play dzwonię do Polski prąd i dopiero od poniedziałku mogę zadzwonić ale z konta za rozmowę parę groszy wzięło. Zadzwonię tam i powiem jeszcze raz dostanę jakąś wiadomość lub telefon że chcecie pieniądze ode mnie od razu idę na policje i jadę z nimi równo.

Dorota
Dorota
25 listopada 2022 18:50
Odpowiedz do:  Marian

Tylko nie odbierają telefonu, wczoraj do nich dzwoniłam właśnie na ten nr., chyba z godzinę, i nikt nie odebrał. Dzisiaj też próbowałam,, też 30 minut i cisza. Muszę w końcu do nich napisać, bo nie ma innej rady. Tragizm. Nikomu nie polecam tej firmy.

Ula
Ula
18 lipca 2019 11:32

OSZUSCI! Podpisalam umowe, rachunki przez pierwsze dwa lata byly takie jak wczesniej – wcale nie wyszlo taniej, a po dwoch latach – UWAGA! Moje rachunki wzrosly z 130 zl na 190 zl przy takim samym zuzyciu pradu!!! Oszusci i naciagacze! Jeszcze jak zerwiesz umowe to placisz kare!!

Kamila
Kamila
10 marca 2019 17:56

Złodzieje złodzieje!!! Masakra firma tragedia kwoty rachunku za prad ściągnięte z nieba nigdy tylie prądu nie, uzywalismy!! NIE POLECAM!!

Sghchcjvy
Sghchcjvy
23 stycznia 2018 16:21

To cholerni [treść usunięta] zerujacy na biednych starszych ludziach. .. kara spotka tych [treść usunięta]

Komentarz edytowany przez redakcję.

Marian
Marian
22 listopada 2017 17:53

Istotnie Polski Prąd uzależnia od taryfy i sposobu rozliczenia zawierając umowę sami podmiemy prognozowanie zużycia i mamy do tego prawo zawsze wystąpić z wnioskiem o zmniejszenie lub zwiększenie a faktycznie należny na podstawie faktury za dystrybucję urealnić i przesyłać kopie skan do księgowości a nadpłata zostanie bez problemu uznana a proszę uwzględnić fakt np. nagłego wzrostu zużycia przecież zapłacimy fakturę zaliczkową

Bartłomiej Szłapa
Bartłomiej Szłapa
19 września 2017 16:36

Konsultantka imieniem Kowalska Natalia w Oświęcimiu 15.9.2017 naszła w domu moją mamę, która chwilowo była sama i w podstępny sposób, przedstawiając się jako przedstawiciel Tauron Dystrybucja, w podły sposób kłamiąc na temat nowych przepisów i kończącej się umowy, skłoniła moją mamę do podpisania umów na prąd i gaz. Ta oszustka i manipulatorka miała nawet czelność powiedzieć, że przyjechała specjalnie dla mojej mamy z siedziby firmy Tauron w Katowicach. Kiedy mama zobaczyła, że ta cwaniara następnie zapukała do sąsiadki i podsłuchała, że opowiada jej to samo, to z płaczem prosiła Kowalską Natalię, żeby umowy rozwiązać natychmiast, na co ta złodziejka się nie zgodziła i odeszła. Mama w tym samym dniu udała się do Powiatowego Urzędu Konsumentów i wspólnie z urzędniczkami napisały odpowiedni wniosek o rozwiązanie umowy bez podania przyczyny. Oni mimo nałożonej kary przez UOKiK nadal podszywają się pod firmę Tauron! Gdybym był w domu, to do sytuacji nigdy by nie doszło, a ta pani wyszłaby od nas w asyście policji za podszywanie się pod inną firmę. Kowalska Natalia jest tak bezmyślna, że zostawiła ulotkę, na której wyraźnie jest napisane, że reprezentuje firmę Tauron. Proszę uważać!

Barbara
Barbara
20 września 2017 07:58
Odpowiedz do:  Bartłomiej Szłapa

Panie Bartłomieju bardzo przykra sprawa.
Proszę rozważyć jeszcze zgłoszenie sprawy na policję i do Urzędu Regulacji Energetyki. Państwa dowody byłyby zapewne bardzo przydatne. Dzięki temu będzie można ochronić też inne osoby przed praktykami tej firmy.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie,
Barbara
zespół enerad.pl

innoG
innoG
20 października 2017 19:31
Odpowiedz do:  Barbara

pracuje w branzy energetycznej , polski prad i gaz to oszuści zerujacy na ludzkiej naiwności i szczególnie na starszych ludziach , dzialajacy na lukach prawnych – w teorii wspolpracuja tauronem. oni sa firma sprzedazowa a tauron jest dystrybutorem ,nasza firma ma z nimi ogromne problemy ! pod pretekstami wyciagaja dane klientów i zbierają podpisy – taki podpis jest równoznaczny z pelnomocnictwem

Filip
Filip
25 lipca 2017 16:06

Oszuści podający się za Tauron, chodzą po domach i wmawiają starszym ludziom że reprezentuja Tauron i są u nich w celu przedłużenia umowy

Sebastian
Sebastian
9 lipca 2017 02:58

Polecam podpisalem umowe z POlski pradem I rachunki zrobily sie o 20% nizsze polecam a wy ludzie porownajcie sobie wasze faktory z energii potem piscie glupoty

Katarzyna
Katarzyna
7 listopada 2017 14:31
Odpowiedz do:  Sebastian

Proszę poczekać, jak prześlą wyrównanie… Jestem samotną matką, niestety… podpisałam umowę z tymi oszustami i oczywiście za późno zorientowałam się co to za szemrana firma… Przysłali mi wyrównanie na 1400zł.Niestety nie mam takich pieniędzy, wpłaciłam 500zł i prąd został odcięty. Od 9.10 jestem z dzieckiem bez prądu. Nic nie mogę załatwić, ponieważ nie można się do nich dodzwonić, a jak już się dodzwoniłem to babka porostu bezczelnie się rozłączyła….

Dorota
Dorota
25 listopada 2022 19:01
Odpowiedz do:  Katarzyna

To i tak, że się Pani do dzwoniła. Mamusia moja miała rachunki 200 zł, a teraz ma 703 zł., s przecież nie ma żadnych dodatkowych urządzeń. Z czego ma zapłacić biedna emerytka.

Dorota
Dorota
25 listopada 2022 18:58
Odpowiedz do:  Sebastian

Właśnie sprawdzałam z PGE i były o wiele niższe, niż w Polskim Prądzie i Gaz. Nawet nie ma o czym dyskutować […] .

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Jacek
Jacek
20 kwietnia 2017 17:29

Przyszli do mnie namówić mnie na tani prąd podając się za firmę wchodzącą w skład Enei. Oszuści.

INKA
INKA
18 marca 2017 21:30

Uważajcie na tą Firmę.chodzą po mieszkaniach ajenci i opowiadaja rózne rzeczy żeby zdobyć klientów co w rzeczywistości jest nieprawdą.Faktury są nieczytelne zastanawiam się gdzie jest URZĄD SKARBOWY.Dobrze że mineło 3lata i wypowiedziałam umowe.W styczniu 2017 roku przyszły mi faktury do zapłaty w lutym 500zł,marcu 200zł a maju 100zł.jako wyrównanie za 2016r.W ubiegłym roku też płaciłam za faktury.,a mieszkam tylko z mężem na emeryturze.Po wysłaniu e-maila otrzymałam odpowiedż ze to zwykły ludzki błąd a ile wcześniej zapłaciłam za te ludzkie błędy to nie chcę nawet myśleć.UWAŻAJCIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ PONIEWAŻ JEST TO NIEUCZCIWY SPRZEDAWCA.A wogóle to trzeba płacić faktury jedną do tej firmy gdzie nie ma na fakturze stanu licznika ale jest za to oplata handlowa za każdy miesiąc a jak są faktury korygujące to trzeba jeszcze raz zapłacić opłatę handlową a drugą do PGE za przesył prądu.PROSZĘ NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ BO JA JUŻ TO PRZEŻYŁAM.

Zbigis
Zbigis
23 stycznia 2017 18:30

Przestrzegam przed wiązaniem się z tak nieuczciwym sprzedawcą prądu jak Polski Prąd SA. Z tą firmą zawarłem umowę na czas określony z datą zakończenia ważności Umowy określoną na xx.yy.zz. Firma PP rozwiązała umowę z tym terminem, za moim 2-miesięcznym wypowiedzeniem, ale naliczono mi karę 80 zł za 4 dodatkowe miesiące, ponieważ wg. ich umowę przedłuża się o „okres przejściowy”-jaki, tego w Umowie nie napisano ani na moją pisemną prośbę nie określono. Przez cały okres współpracy PP stosował zawyżone rozliczanie za energię o 100% a nie uprawnioną nadwyżką obracał jak nieoprocentowanym kredytem przez cały rok.Niezły biznes-dostał śmietanę od państwa to ją spija! Po zakończeniu współpracy, chociaż nie jestem już ich klientem, przyjętej nadwyżki-przedpłaty rozliczeniowej nie wypłaca mi już trzeci miesiąc. Biuro Obsługi Klienta w wyjątkowo chamski sposób ignoruje wszelkie moje interwencje, nie udostępnia też telefonu do księgowości PP. Deklarują na swojej stronie www. : „Działamy w sposób odpowiedzialny i uczciwy wobec wszystkich naszych Klientów”- dowcipnisie!
Piszę pozew sądowy o zwrot należności z odsetkami. Usług PP nie polecam!

A
A
18 listopada 2016 18:44

Polski prąd to złodzieje. Przez półtora roku jest moim dostawcą prądu. Od półtora roku rachunki za prąd są takie same. Mieszkam w kawalerce sama. w sumie domu tylko śpię, gdyż pracuje a po pracy chodzę do mamy która jest chora. Jedynie co zużywa mi energię to lodówka i światło które zapale jak się ubieram do pracy i z niej wracam. A rachunki jak były 150 zł tak są.

W4Ready
W4Ready
20 stycznia 2017 09:11
Odpowiedz do:  A

Masz na myśli faktury rozliczeniowe (rzeczywiste zużycie), czy prognozowe?
1. Może firma ustaliła za wysokie prognozy – porównaj je z poprzednim sprzedawcą i jeżeli są zawyżone – żądaj obniżenia.
2. Porównaj obecną cenę za 1 kWh (energia czynna) oraz opłatę handlową (niektórzy sprzedawcy nazywają ją też „opłatą rozliczeniową” lub „stawką stałą ceny”) z cenami poprzedniego sprzedawcy.
Jeżeli cały czas wątpliwości – żądaj wyjaśnień od sprzedawcy.
W razie braku odpowiedzi, albo gdyby okazało się, że są za mają wysokie ceny – pod koniec umowy (jeżeli zawarłeś/aś terminową) zacznij szukać innego dostawcy energii.
Umowę z nowym sprzedawcą najlepiej będzie podpisać na min. 2 miesiące przed końcem w PP.

Fastb
Fastb
6 listopada 2016 19:59

Jeśli na końcu współpracy masz w PP nadpłatę to bez listu poleconego nie zwrócą Ci kasy. Nawet jeśli poprosisz emailem o wysłanie pieniędzy przekazem na adres zawarty w umowie, nie mówiąc już o zwrocie na konto z którego płacisz wszystkie rachunki. ODRADZAM.

Aga
Aga
30 maja 2017 10:45
Odpowiedz do:  Fastb

Ma ktoś jakiś kat akt telefoniczny do nich