Pożyczka gotówkowa – ranking ofert

W kilka chwil znajdziesz najlepszą ofertę dla siebie!

pożyczka gotówkowa - polskie 100-złotówkiPożyczkę gotówkową możemy zaciągnąć na dowolny cel. Na podstawie umowy w formie pisemnej pożyczkodawca zobowiązuje udzielić się nam określoną kwotę gotówki na dany czas, a my jako pożyczkobiorcy zobowiązujemy się do zwrotu tej kwoty łącznie z naliczonymi odsetkami. Charakteryzują ją także uproszczone warunki przyznawania. Od kredytu odróżnia ją to, że poza bankami mogą udzielić jej inne instytucje finansowe takie, jak np. spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, a także parabanki. W naszym artykule zajmiemy się pożyczkami gotówkowymi oferowanymi wyłącznie przez banki.

Ranking pożyczek gotówkowych: 5.000 zł – top 5 ofert

 • logo citi handlowy

 • RRSO:9,23%Prowizja:7,00%, 350,00 zł

 • Oprocentowanie: 5,70%Oprocentowanie: 3M

 • Rata:228,95 złOkres kredytowania: 24 miesiące

 • Pożyczasz:5.000,00 złOddajesz:5.844,84 zł


 • Logo Alior Bank

 • RRSO:12,88%Prowizja:2,50%, 125,00 zł

 • Oprocentowanie: 5,00%Oprocentowanie: 3M

 • Rata:237,43 złOkres kredytowania: 24 miesiące

 • Pożyczasz:5.000,00 złOddajesz:5.823,26 zł • Logo ING Bank

 • RRSO:18,77%Prowizja: 7,99%, 399,50 zł

 • Oprocentowanie: 7,79%Oprocentowanie: stałe

 • Rata:251,48 złOkres kredytowania: 24 miesiące

 • Pożyczasz:5.000,00 złOddajesz:6.435,13 zł


 • Logo eurobank

 • RRSO:19,30%Prowizja: 18,00%, 900,00 zł

 • Oprocentowanie: 0,00%Oprocentowanie: stałe

 • Rata:252,77 złOkres kredytowania: 24 miesiące

 • Pożyczasz:5.000,00 złOddajesz:6.966,54 zł


 • Logo PKO BP

 • RRSO:19,91%Prowizja: 10,99%, 549,50 zł

 • Oprocentowanie: 9,99%Oprocentowanie: 3M

 • Rata:254,26 złOkres kredytowania: 24 miesiące

 • Pożyczasz:5.000,00 złOddajesz:6.651,72 zł


Zestawienia ofert pożyczek na kwotę 5 tys. zł. Stan na 02.12.2017 rok.

Poradniki o pożyczce gotówkowej

Ranking pożyczek gotówkowych – dlaczego w enerad?

Od pewnego czasu zajęliśmy się opracowywaniem dla Was rankingów o tematyce finansowej, jak np. ranking lokat bankowych. Wiemy, jak ważne dla Was, drodzy Użytkownicy, jest możliwość porównania dostępnych ofert w celu obniżenia sobie kosztów. Nasza porównywarka cen prądu, czy porównywarka cen gazu spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, a my cieszymy się z faktu, że teraz mamy szansę doradzać Wam także w dziedzinie finansów.

Co braliśmy pod uwagę?

Ustalając miejsca w rankingu wzięliśmy pod uwagę wysokość oprocentowania, kwotę prowizji, całkowity koszt i RRSO. Ważna była także kwota maksymalna, jaką możemy pożyczyć od banku i okres kredytowania. Dodatkowo liczyły się uproszczone warunki przyznawania pożyczki i minimum formalności. Stworzyliśmy nasz ranking pożyczek gotówkowych, by jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć cały proces ubiegania się o pożyczkę. Teraz wystarczy przejrzeć najlepsze, zaprezentowane w naszym rankingu pożyczek gotówkowych produkty i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.

Czy warto skorzystać z naszego rankingu pożyczek gotówkowych?

Oczywiście, że warto! Po pierwsze oszczędzamy sobie czas na analizowaniu ofert wszystkich banków, które proponują pożyczki gotówkowe. Wybieramy dla siebie opcję najkorzystniejszą z dostępnych pożyczek w naszym rankingu, mając pewność, że jest to produkt wartościowy. Pamiętajcie: tylko te o najdogodniejszych warunkach i atrakcyjnym oprocentowaniu znalazły się w naszym rankingu. W jednym miejscu, bez wychodzenia z domu możecie dokonać ostatecznego wyboru i złożyć wniosek online lub skontaktować się z doradcą. Mamy również nadzieję, że zgromadzone przez nas szczegółowe informacje o pożyczkach gotówkowych również Was zainteresują i pomogą w podjęciu decyzji.

Czy nasz ranking pożyczek gotówkowych jest aktualny?

Jest to jak najbardziej aktualny ranking pożyczek gotówkowych oferowanych przez banki komercyjne. Jak już wspominaliśmy inne instytucje pozabankowe również mogą udzielać takich zobowiązań, ale nie zawsze są one zgodne z obowiązującymi normami. Tworząc nasz ranking wzięliśmy pod uwagę wszystkie dostępne na rynku pożyczki gotówkowe i zwróciliśmy uwagę na najważniejsze kryteria, które powinno się brać przy dokonywaniu wyboru. Jeśli pojawi się jakiś nowy produkt, który jest wart naszego i Waszego zainteresowania, to również znajdziemy dla niego miejsce w naszym rankingu.

Pożyczka gotówkowa – definicja

Pożyczka gotówkowa to umowa sporządzona w formie pisemnej pomiędzy instytucją finansową, która udostępnia określoną sumę pieniędzy na ustalony z góry czas, a pożyczkobiorcą, który zobowiązuje się zwrócić otrzymaną gotówkę wraz z odsetkami w czasie, o jakim mówi spisana umowa.

Warto zapamiętać, że jeśli pożyczki gotówkowej udziela nam bank, kasa oszczędnościowo – kredytowa czy instytucja finansowa to obejmują ją przepisy ustawy o kredycie konsumenckim, dzięki czemu jesteśmy chronieni przed ewentualnymi oszustwami.

Pożyczka gotówkowa bankowa czy pozabankowa?

Oczywiście nie zawsze mamy komfort dokonania takiego wyboru. Banki oferują nam atrakcyjne oprocentowanie, niską kwotę prowizji i ubezpieczenia. Możemy wybrać dowolny okres kredytowania dopasowany do naszej zdolności kredytowej. Zalet jest oczywiście więcej (przedstawiliśmy je poniżej), ale tylko osoby o dobrej historii kredytowej mają szansę uzyskać taką pożyczkę w banku. Czasem nie mamy wyjścia i musimy ratować się produktami oferowanymi przez inne instytucje pozabankowe. Tutaj warunki są nieco mniej korzystne, ale łatwiej jest nam uzyskać pożyczkę gotówkową. Zaciągając takie zobowiązanie w parabanku, koniecznie pamiętajmy, żeby przed zawarciem umowy zawsze dokładnie ją przeczytać i obliczyć sobie całkowity koszt takiej pożyczki.

Jednakże, nim skierujemy kroki do instytucji pozbanakowej, miejmy na uwadze, że odmowa w jednym banku nie przekreśla naszych szans na zaciągnięcie pożyczki w innym banku. Skontaktujmy się np. z doradcą innego banku, który może podpowiedzieć nam, jak poprawić naszą historię kredytową.

Jakie są zalety pożyczki gotówkowej?

Minimum formalności – banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dla których liczy się czas i proste zasady starania się o dofinansowanie. Bardzo często wniosek możemy złożyć bez wychodzenia z domu, informacje o decyzji wstępnej otrzymamy telefonicznie, a nam zostanie już tylko dostarczyć dokumenty dochodowe i podpisać umowę. Niektóre banki oferują opcje zawarcia umowy online, co również jest dużym ułatwieniem i przyśpieszeniem całego procesu ubiegania się o pożyczkę.

Szybki dostęp do gotówki – jest to forma kredytu, w której bardzo szybko otrzymamy decyzję kredytową i jeszcze tego samego dnia otrzymamy od banku pieniądze.

Niskie oprocentowanie – jak pokazują oferty przedstawione w naszym rankingu pożyczek gotówkowych, banki oferują te zobowiązania na atrakcyjnych warunkach. Wybierając opcję z ubezpieczeniem bardzo często możemy uzyskać obniżenie oprocentowania i cieszyć się niskim kosztem pożyczki i bezpieczeństwem jednocześnie.

Pożyczka na dowolny cel – jest to chyba jeden z najważniejszych powodów dlaczego ta forma pożyczania spotyka się z tak dużą popularnością wśród klientów instytucji finansowych. Nie musimy informować banku na co chcemy zaciągnąć nasze zobowiązanie.

Banki nie wymagają zabezpieczeń kredytu i poręczycieli.

Akceptowalne różne źródła dochodów – o pożyczkę mogą ubiegać się nie tylko osoby pracujące na podstawie umowy o pracę, ale także zatrudnione na kontraktach marynarskich i na tak zwanych śmieciówkach, czyli na zleceniu i umowie o dzieło.

Możliwość konsolidacji zobowiązań – dzięki dużym kwotom oferowanym przez banki i długim okresom kredytowania, mamy możliwość spłaty innych zobowiązań i zamienieniu ich w jedną ratę.

Dobrowolne ubezpieczenie – są osoby, które poszukując dla siebie pożyczki zawsze pomyślą o ubezpieczeniu na życie i od utraty pracy, by zabezpieczyć członków rodziny przed ewentualnymi konsekwencjami. Inni wolą zobowiązania bez ubezpieczenia, aby uzyskać jak najniższy koszt całkowity pożyczki. Wybór należy do nas.

Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać pożyczkę gotówkową?

Ważny dowód osobisty.

Osoba fizyczna musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Posiadanie pozytywnej historii kredytowej w BIK i BIG.

Osiąganie stałych dochodów z tytułu umowy o pracę/ zlecenie/o dzieło, prowadzenia działalności gospodarczej, renty czy emerytury.

Wysokość dochodu adekwatna do kwoty jaką chcemy uzyskać – bank sprawdza naszą zdolność kredytową. Wszystkie banki ustalają dochód, jaki musimy osiągać, aby w ogóle ubiegać się o pożyczkę. Jest to kwota minimalna na poziomie 500 – 800 zł netto miesięcznie.

Wiek kredytobiorcy w przedziale 18 – 70 lub 80 lat (w zależności od banku).

Obywatelstwo polskie (niektóre banki oferują pożyczki gotówkowe obcokrajowcom z kartą stałego pobytu).

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – czy jest możliwa?

mężczyzna przykładający pieczątkę do dokumentuBanki komercyjne widząc większą konkurencję ze strony tak zwanych parabanków coraz częściej rozluźniają swoje warunki udzielania pożyczek gotówkowych. Kiedyś nie do pomyślenia było otrzymanie zobowiązania bez dostarczenia dokumentów dochodowych i telefonicznej weryfikacji zatrudnienia. Obecnie wiele banków ograniczyło formalności do minimum, oferując szybkie pożyczki gotówkowe na sam dowód osobisty. Konsument musi tylko własnoręcznie wypełnić oświadczenie o osiąganych przez siebie dochodach, bank weryfikuje jego historię kredytową i udziela pożyczki w ciągu kilkunastu minut. Pamiętajmy jednak, że pomimo faktu, że jest to dla nas udogodnienie stanowi także ułatwienie dla oszustów finansowych.

Oprocentowanie pożyczek gotówkowych

Oprocentowanie czyli odsetki, jakie zapłacimy bankowi za pożyczenie nam gotówki. Oprocentowanie składa się z marży banku, która ustalana jest indywidualnie przez daną instytucję finansową (jest to najważniejszy składnik kosztu naszej pożyczki) plus stopa bazowa ustalana na podstawie stawki WIBOR. Bank zarabia na marży, dlatego tak ważne jest sprawdzenie ile % marżę proponuje nam bank. Na podstawie opracowanego przez nas rankingu pożyczek gotówkowych możemy dokonać porównania oprocentowania interesującego nas produktu w różnych bankach. To od tej kwoty zależeć będzie nasz całkowity koszt zobowiązania.

Pożyczka gotówkowa – najważniejsze informacje przed zawarciem umowy

Ustawa o kredycie konsumenckim wyraźnie podaje, że kredytodawca jest zobowiązany udzielić nam szczegółowych informacji o kosztach jeszcze przed przystąpieniem do podpisania umowy i akceptacji jej warunków. Pracownik banku i innych instytucji finansowych powinien w sposób jasny podać nam dane zobowiązania takie, jak np.

 • oprocentowanie pożyczki;

  rzeczywistą roczna stopę oprocentowania (RRSO);

  inne składniki kosztów i ich wysokość ;

 • całkowity koszt naszej pożyczki;

  czas trwania umowy;

  wysokość rat miesięcznych.

O te najważniejsze informacje, zawsze mamy prawo zapytać, aby upewnić się co do opłacalności danej oferty i naszego bezpieczeństwa. Możemy także poprosić o przygotowanie dla nas bezpłatnego projektu umowy przed jej podpisaniem.

Umowa o pożyczkę gotówkową – co powinna zawierać?

Umowa o pożyczkę gotówkową powinna być zawarta w formie pisemnej. Zawsze w dwóch egzemplarzach – jeden dla kredytodawcy i jeden dla kredytobiorcy. Oba arkusze umowy powinny być podpisane i zaparafowane przez nas i pracownika banku. Najważniejsze informacje, jakie powinny się znaleźć w takiej umowie to:

 • dane osobowe i adres kredytobiorcy;

  adres i nazwę kredytodawcy lub pośrednika kredytowego;

  czas trwania umowy;

  jakiej pożyczki umowa dotyczy – rodzaj i całkowita kwota;

  termin i sposób wypłaty środków finansowych;

  stopę oprocentowania;

  RRSO;

  całkowita kwota do spłaty;

 • terminy spłat rat i warunki dotyczące spłaty pożyczki (także o wcześniejszej całkowitej spłacie zobowiązania);

  wszystkie składniki kosztów pożyczki w tym prowizji, opłaty przygotowawczej i ubezpieczenia;

  sposoby zabezpieczenia, jeśli występują;

  jakie skutki przyniesie brak dokonywania płatności rat;

  informacje o możliwości odstąpienia od umowy (mamy taką możliwość w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy o pożyczkę gotówkową);

  informacje o możliwości skorzystania przez konsumentów z pozasądowego rozstrzygania sporów.

Pożyczka gotówkowa – jaki są zagrożenia?

Pożyczka gotówkowa oparta na zasadach zgodnych z ustawą o kredycie konsumenckim pobrana w banku lub innej rzetelnej instytucji finansowej jest bezpieczną formą wsparcia naszego budżetu domowego. Przypominamy, żeby mimo wszystko zawsze czytać umowę przed jej podpisaniem, nawet jeśli pożyczki udziela nam największy bank w Polsce. W chwili, gdy banki coraz bardziej ułatwiają nam pobranie pożyczki na dowolny cel pojawiają się następujące zagrożenia, o których należy pamiętać.

Ryzyko zadłużenia – gdy pobranie pożyczki nie stanowi problemu, to bardzo często nie zastanawiamy się nad kwotą naszego całkowitego zadłużenia. Ilość rat miesięcznych rośnie, a my powoli stajemy się niewypłacalni. Statystyki pokazują, że w chwili gdy pożyczki gotówkowe stały się bardziej dostępne, coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań.

Pożyczka na dowód osobisty – ryzykiem jest oczywiście fakt zagubienia dokumentu. Ktoś może pobrać zobowiązanie na nasz dowód. Wystarczy pozyskanie samego skanu naszego dokumentu. Oczywiście pracownicy banków są pouczeni, jak weryfikować potencjalnych kredytobiorców, ale nierzadko zdarzały się sytuacje, że ktoś pobrał pożyczkę przy użyciu cudzego dowodu, czy paszportu. Pamiętajmy, żeby jak najszybciej zgłosić zagubienie bądź kradzież.

Zagrożenia w sieci – przy wnioskach i umowach online obecnie łatwiej jest oszukiwać instytucje finansowe. Wystarczy dostęp do naszych danych osobowych. To na co powinniśmy zwracać uwagę to, to żeby nie udostępniać szczegółowych danych osobowych i finansowych w sieci oraz nie wysyłać skanu dowodu jeśli nie mamy 100% pewności co do legalności instytucji, która go od nas wymaga.

Pożyczka gotówkowa a jej rosnąca popularność

Ta forma zobowiązania kredytowego zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Banki widząc zainteresowanie takim produktem wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i dostosowują oferty do naszych potrzeb. W czasach gdy każdy się gdzieś spieszy i bardzo często zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy, pożyczka jest idealnym rozwiązaniem. Możliwość złożenia wniosku, a nawet zaakceptowania umowy i dostarczenia dokumentów potwierdzających osiągany dochód w formie elektronicznej stało się w tej chwili dostępne na wyciągnięcie ręki.

Banki idąc jeszcze dalej, coraz bardziej uproszczając warunki udzielenia pożyczki gotówkowej, proponują szybkie pożyczki na sam dowód i oświadczenie o dochodach. Czas trwania złożenia wniosku i jego akceptacji został skrócony do minimum (wynosi już nawet 15 minut!). Fakt, że pobieramy gotówkę od ręki, na dowolny cel, przy niskich kosztach całkowitych kredytu, sprawia, że chętniej wybieramy go spośród wszystkich dostępnych form finansowania na rynku bankowym.

Pożyczka gotówkowa online – warto?

Odpowiedź nie jest prosta i tak naprawdę to czy warto korzystać z takiej oferty zależy od naszych preferencji. Jeśli nie mamy czasu by odwiedzać placówkę banku, czekać w kolejce i rozmawiać z doradcą, który przy okazji zapewne spróbuje sprzedać nam jeszcze inne produkty w myśl cross – sellingu, to warto skorzystać z opcji zawarcia umowy przez Internet. Jest to ułatwienie i skrócenie czasu. Wypełnienie wniosku zazwyczaj nie trwa dłużej niż 10 minut, potem bank dokonuje weryfikacji, po której następuje wstępna decyzja. Następnie musimy już tylko przesłać skan dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego dochód i umowa jest gotowa do podpisu. Jak widzimy taka forma ma wiele zalet, ale są osoby, które chętniej porozmawiają z doradcą, który krok po kroku przeprowadzi ich przez cały proces ubiegania się o pożyczkę gotówkową. Często banki, które posiadają oferty pożyczek online, zmniejszają dla nich kwoty maksymalne, więc jeśli chcemy uzyskać większą gotówkę i tak musimy osobiście pofatygować się do oddziału.

Pożyczka gotówkowa – ustawa o kredycie konsumenckim

Jeśli pożyczki gotówkowej udziela bank, to podlega ona pod przepisy ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. Dzięki temu wszyscy, którzy zaciągną pożyczkę gotówkową mają takie same prawa i obowiązki, jak przy kredycie gotówkowym. Umowa musi być w formie pisemnej. W dokumencie powinien być podany całkowity koszt zobowiązania i RRSO. Konsument ma prawo zrezygnować z zawartej umowy pożyczki gotówkowej w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Umowa musi być niezwłocznie przekazana pożyczkobiorcy. Jeśli pożyczka jest pobierana poza instytucją finansową, to niestety powyższe regulacje jej nie dotyczą. Umowa taka może być zawarta w formie ustnej, a my nie jesteśmy chronieni przed ewentualnymi następstwami.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa – różnice

Oba pojęcia są bardzo często używane zamiennie nawet przez pracowników instytucji finansowych. Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe, które możemy zaciągnąć tylko i wyłącznie w bankach komercyjnych. Pożyczkę gotówkową, również udzielają banki, ale oprócz tego także inne instytucje, i to niekoniecznie finansowe. Pożyczki może nam nawet udzielić osoba prywatna.

Jeśli bierzemy pod uwagę kredyt gotówkowy i pożyczkę gotówkową bankową to różnice są niewielkie. Obie formy działają zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim i muszą spełniać określone wymogi formalno-prawne. Obie opcje pożyczania wymagają spisania umowy, w której wyraźnie będą określone koszty zaciągniętej pożyczki oraz warunki spłaty. Obie możemy pobrać na dowolny cel. W przypadku pożyczek gotówkowych warunki udzielenia są dużo bardziej uproszczone, a czas wypłaty środków skrócony do minimum. Jeśli jednak zależy nam uzyskaniu większej kwoty gotówki, na dłuższy okres czasu, to warto rozejrzeć się za kredytem gotówkowym. W naszym rankingu kredytów gotówkowych znajdziecie produkt najbardziej dopasowany do Waszych potrzeb. Natomiast więcej o różnicach między tymi dwoma produktami dowiecie się w naszym artykule: Pożyczka a kredyt gotówkowy.

19 Comments

 1. dla mnie pożyczka gotówkowa to jedna wielka lipa i sposób na wyciągniecie hajsu od klientów. nie stać na kredyt, to weź pożyczkę, a za nią zapłacisz więcej niż za kredyt… czyli biedni będą jeszcze biedniejsi

 2. ranking pożyczek ok, ale powiedzcie, dlateczo u posrednikow moze byc taniej iz w banku? to jest coś czego niegdy nie zrozumiem…

  • Wojtek, bo pośrednicy najczęściej oferuja chwilówki. poza tym banki mają też inne koszty działalności, za to że masz produkt z pewnego źródła, to płacisz za niego trochę wiecej. Ale z drugiej strony, nie wiadomo, czy więcej, bo w chwilówkach koszty rosną gigantycznie, jak tylko przekroczysz termon spłaty – pożyczka nagle przestaje być darmowa i pojawiają się opłaty za każdy jeden monit iodsetki.

   Ja rałam pożyczkę gotówkową w banku i nie żałuję – nie trzeba spowiadać się na co idą pieniadze, raty łatwe do spłaty. a jak ktoś nie ma pewności, czy spłaci, to lepiej nich w ogóle nie szuka kredytów – ani w banku ani u pośredników.

 3. Ludzie nie bierzecie pożyczek gotówkowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tańsze są kredyty – mają niższe oprocentowanie, niższe raty!!!!!!!

  • Generalnie zasiłki nie wliczaja sie do zdolnosci kredytowej, ponieważ w razie braku spłaty kredytu nie podlegają egzekucji komorniczej. Niektóre instytucje biorą jednak pod uwagę ten parametr.

  • No dokładnie, każdy ma złotą radę dla każdego, tylko jak przychodzi do własnych decyzji to nagle wiedza paruje i potem, ze pożyczka sama się wzięła, alebo że sie nie wiedziało, bo umknęło i inne takie.

   a jak ktoś się pyta, to zawsze najmądrzejsi….

 4. a nie wiecie gdzie dostanę do około 40 tysiecy bez zabezpieczeń dodatkowych, jeśli mam umowę-zlecenie? Bo jak się pytałam w swoim banku o pożyczke gotówkowę na ta kwote, to mi tylko z dodatkowym ubezpieczeniem proponowali, ale okazuje się, ze ono strasznie podnosi wysokość raty. a zarobki mam stabilne, tylko forma umowy im nie pasuje. to moze lepiej założyć własną działalność, co? wtedy łatwiej dostać kasę, czy też tyle formalnośc?

  • Nawet wiecej formalnosci, bo przez krótki czas funkcjonowania firmy będziesz oceniana jako mniej wiarygodna. jeśli chcesz wziąć pożyczke, to podpytaj jeszcze w innych bankach po prostu. Może gdzie indziej maja bardziej sprzyjające Ci przepisy wewnętrze. 40k to też nie jest taka kwota, zeby mieli Ci robić jakos niesamowicie pod górke.

  • Hania, a co to za bank, któremu nie pasuje uz? Obcinają sobie dość głupio klientów. W większości banków pożyczka gotówkowa jest udzielana na podstawie faktycznych dochodów, a nie formy umowy. Toż to struktura zatrudnienia sie juz tak zmieniła, ze by nie mieli komu sprzedawać swoich produktów.

   A może mimo tego, że masz stabilne zarobki, to jednak nie masz zdolności kredytowej? Nie masz jakichś innych zobowiązań, rat za sprzęt? Bo to aż dziwne.

 5. Mnie interesują pożyczki na wysokie kwoty. czy to wtedy tylko z zabezpieczeniem na hipotece? Co będzie jeśli nie spłaci się całości – przepada cała nieruchomość?koś sie na tym zna?

  • ale to są pożyczki gotówkowe, pytanie w złym dziale… a jeśli chodzi o hipoteke, to bank sprzedaje nieruchomość podlicza wszystkie swoje koszta, i ujmuje je z sumy. Jeśli coś zostanie, to trafia to do nieszczęsnego pożyczkobiorcy. W takich sytuacjach lepiej jest wykupic dodatkjowe i sensowne ubezpieczenie

 6. Czy jest może teraz dostępna jakaś dobra pożyczka z karencją spłaty? Najlepiej o 3 miesiące, potem w zasadzie będę mógł spłacić wszystko gotówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *