Prąd w Orange już w 2014 roku? Kolejny telekom będzie sprzedawał energię
Najprawdopodobniej, drugim po Plusie, sprzedawcą prądu działającym do tej pory na rynku telekomunikacji, będzie Orange. Jak udało się nam ustalić – telekomunikacyjny gigant uzyskał koncesję OEE 3 lutego 2014 roku.

Prąd od Orange? Chyba tak!
Orange to firma, którą wszyscy kojarzą z sektorem telekomunikacji, jednak podobnie jak Plus, już niedługo może ona zacząć oferować swoim klientom zakup prądu. Na razie udało się nam ustalić tyle, że spółka uzyskała koncesję na obrót energią elektryczną (OEE) już parę miesięcy temu. Jednak do tej pory więcej jest niewiadomych.

W branży telekomunikacyjnej Orange kieruje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych – czy będzie również tak z prądem? Na razie nie wiemy, możliwe, że spółka, podobnie jak Plus, na początku zaoferuje swoje usługi tylko jednej grupie odbiorców. Prawda jest taka, że możemy bardzo długo spekulować na temat strategii i warunków sprzedaży, dlatego też najlepiej jest wziąć głęboki oddech i poczekać, aż Orange zaprezentuje szerszej publiczności konkretną ofertę. W enerad.pl będziemy dokładnie śledzić kolejne kroki spółki.
Kolejny sprzedawca prądu to dobry znak
Chociaż nadal niewiele można powiedzieć na tematy oferty Orange, to jeden fakt można przyjąć za pewnik – im więcej sprzedawców prądu na rynku, tym lepiej dla nas odbiorców. Większa konkurencja sprawi, że dostawcy prądu będą musieli rywalizować o klientów – w prostej linii oznacza to niższe ceny za energię i wyższe oszczędności! Czekamy z niecierpliwością na ofertę Orange – na pewno, jak tylko zostanie opublikowana, będziecie mogli ją znaleźć w naszej porównywarce cen prądu, z której pomocą już teraz możecie obniżyć swoje rachunki!
Może Cię również zainteresować
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii
EDP rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Turyngii o mocy 64,6 MWp. Inwestycja będzie wspierać produkcję zielonego wodoru przez firmę Lhyfe. Projekt powstaje we współpracy z Kronos Solar EDPR i ma zakończyć się w 2026 roku. Farma dostarczy energię dla około 22 000 gospodarstw i pozwoli ograniczyć emisje CO₂ o 48 000 ton rocznie.
Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt
Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce, w 2023 roku uniknęła emisji ponad 1 mln ton CO₂e dzięki produkcji zielonej energii. Budowane przez spółkę morskie farmy wiatrowe mają dorzucić kolejne 2 mln ton unikniętych emisji rocznie. To dowód na rosnącą rolę OZE w dekarbonizacji polskiej gospodarki.
Komentarze