Analiza parametrów dystrybucji

5 /5
(Ocen: 3)

Oszczędności w firmie można znaleźć optymalizując koszty dystrybucji oraz parametry umowne, czyli moc zamówioną. Axpo dla naszych użytkowników przygotowało specjalną ofertę analizy kosztów dystrybucji energii – specjaliści tego sprzedawcy pomogą Ci na każdym jej etapie!

Co to jest analiza parametrów dystrybucji?

Analiza parametrów dystrybucji to dopasowanie taryfy, mocy zamówionej i sposobu zasilania do rzeczywistych potrzeb klienta. Jest opracowaniem techniczno-ekonomicznym, polegającym na wykonaniu analizy kosztów związanych z dystrybucją energii elektrycznej, w oparciu o obowiązującą taryfę dystrybucyjną lokalnego Operatora Systemu Dystrybucji. Efektem analizy parametrów dystrybucji jest wyliczenie oszczędności oraz wydanie rekomendacji do zmiany obecnej taryfy lub poziomu mocy zamówionej przez Klienta. Opracowanie również wskazuje koszty kar za ponadnormatywną gospodarkę mocy biernej.

Oszczędzaj energię w Firmie Skontaktuj się z nami!

Analiza parametrów dystrybucji wykonywana jest na podstawie faktur Klienta, raportów dystrybutora oraz profilu poboru energii elektrycznej.

Analiza parametrów dystrybucji w Axpo

Propozycja Axpo skierowana jest do instytucji i firm, które nie posiadają służb technicznych, odpowiedzialnych za gospodarkę energetyczną. W przypadku tej oferty nie ma znaczenia branża i segment klienta. Analiza parametrów dystrybucji polega na optymalizacji kosztów dystrybucji poprzez zmianę taryf oraz optymalizacji parametrów umownych tj. mocy zamówionej.

Na podstawie przeprowadzonej analizy zostaje utworzony profil energetyczny klienta oraz wskazane zostają obszary, w których należy dokonać optymalizacji.