Zmiana sposobu zasilania obiektu

5 /5
(Ocen: 1)

ikona zarówki

Koszty dystrybucji można obniżyć na wiele sposobów – jedną z możliwości jest zmiana sposobu zasilania obiektu. Decydując się na naszą ofertę masz pewność, że nasi eksperci przygotują najefektywniejsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Oszczędzaj energię w Firmie Skontaktuj się z nami!

Zmiana sposobu zasilania obiektu

Zmiana zasilania obiektu to wybudowanie i podłączenie do linii średniego napięcia (Sn) w pełni wyposażonej stacji transformatorowej, gdzie odczyt zużywanej energii elektrycznej odbywa się po stronie Sn. Wszystkie działania w tym temacie powinny być przeprowadzane pod okiem ekspertów. Stację transformatorową dobiera się na podstawie indywidualnych potrzeb na moc zamówieniową odbiorcy końcowego. Natomiast instalacja wybranej już stacji transformatorowej (słupowa, kontenerowa) odbywa się w oparciu o szczegółowe warunki wydane przez lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD).

Dla kogo zmiana sposobu zasilania obiektu?

Zmiana sposobu zasilania jest usługą przeznaczoną głównie dla odbiorcy końcowego w taryfie C2x, którego roczne zużycie energii zaczyna się od 350-400 MWh.

Dlaczego warto?

Główną korzyścią zmiany sposobu zasilania obiektu jest obniżenie opłat dystrybucyjnych o 80-130 zł/MWh (w zależności od taryfy lokalnego OSD). W takim przypadku klient przechodzi również z taryfy C na taryfę B.